Menoxin – Na prekonanie menopauzy (recenzia)

MenopauzaMenoxin - Na prekonanie menopauzy (recenzia)

Ako pomáha prírodný prípravok Menoxin?

Menopauza je výrazným obdobím v živote každej ženy po dovŕšení 50 rokov života.

Je to výživový prípravok na jednoduchšie prekonanie už začatej alebo budúcej menopauzy (ženského prechodu) a jej nežiaducich príznakov.

Pri pravidelnom užívaní prípravok pomáha eliminovať všetky negatívne prejavy z dôvodu radikálnych fyziologických zmien u žien, týkajúcich sa predovšetkým hormonálnych zmien a starnutia.

Čo to je?


Menoxin je prírodný výživový prípravok, ktorý je určený pre ženy pred alebo už v čase menopauzy.

 Prípravok zmierňuje celkové nepriaznivé príznaky menopauzy vďaka svojmu jedinečnému čisto prírodnému zloženiu z extraktov účinných rastlín.

Menoxin pomáha účinne riešiť aj ďalšie nežiaduce stavy, ako je zvýšená nervozita, silné nápory tepla v tele, aj časté potenie, zvýšený tep a  pulz a iné.

Viac o účinkoch, zložení, cene a skúsenostiach s týmto prípravkom budeme sa dozviete v nasledujúcich riadkoch recenzie.

Účinky


 • Svojím zložením účinne pomáha pri menopauze a jej nežiaducich príznakoch
 • Podporuje hormonálnu rovnováhu v ženskom tele
 • Znižuje celkové potenie a únavu
 • Pomáha pri citovom napätí a depresii
 • Zvyšuje silu a celkovú výkonnosť
 • Eliminuje tiež búšenie srdca, aj vysoký tep (pulz)
 • Podporuje metabolizmus (látkovú premenu) v organizme
 

Zloženie


Menoxin tvorí viacero prírodných zložiek. To, čo zaujme na prvý pohľad v samotnom zložení prípravku, je až  7 extraktov z rastliniek (bylín), ktoré vytvárajú veľmi silný prírodný prípravok, určený pre ženy vo vyššom veku, ktoré sú v prechode alebo ich ešte len čaká prechodné obdobie. Pozrime sa teraz detailnejšie na celkové zloženie prípravku.

Začnime rastlinkou Sójou fazuľovou (lat. Glycine max). Jej plody a výťažky z tejto rastlinky nájdeme obsiahnuté aj vo výživovom prípravku. Zabezpečujú vysoký nutričný obsah kvôli kvalitnej zásobe bielkovín a takzvaných fytoestrogénov (izoflavónov) (látok podporujúcich udržanie estrogénov /ženských pohlavných hormónov/ v tele).

V 1 kapsule výživového prípravku sa nachádza 100 mg výťažkov z rastlinky. Ďalšou rastlinkou vo výživovom prípravku je Ďatelina lúčna (lat. Trifolium pratense). Tento druh rastlinky sa bežne nachádza v lese, na lúkach, pestuje sa ako významná krmovina pre zvieratá. Je bohatá taktiež na izoflavóny (fytoestrogény), podporujúce estrogény v tele.

Práve kvôli svojmu zloženiu zmierňuje príznaky menopauzy. 1 kapsula obsahuje 150 mg výťažku ďateliny.

Šalvia lekárska

Šalvia lekárska (lat. Salvia officinalis) je ďalšou v poradí významnou rastlinkou v zložení výživového prípravku. Kto by nepoznal túto liečivú bylinku a jej liečivé účinky na telo? Preslávila sa už pred viac ako tisíc rokmi a poznáme ju až dodnes. Liečivých účinkov má viac ako dosť, v prípade výživového prípravku na menopauzu je tento druh rastlinky účinný pri potláčaní nežiaducich účinkov menopauzy. 1 kapsula obsahuje 30 mg výťažku z tejto rastlinky.

Ľan siaty

Ľan siaty (lat. Linum usitatissimum) a výťažok z tejto rastlinky (ľanových semiačok) v množstve 100 mg má rovnako blahodarné účinky na ženské telo v čase menopauzy. Podporuje tvorbu a udržiavanie estrogénov v tele (vďaka vyššej dávke fytoestrogénov konkrétne lignanov) v tele. Tiež podporuje činnosť tráviaceho traktu a celkový efekt pri chudnutí. Viac o ľanovom oleji…

Ploštičník strapcovitý

Ploštičník strapcovitý (lat. Actaea racemosa) a výťažok z tejto rastlinky je rovnako obsiahnutý vo výživovom prípravku v množstve 1 mg. Ide o voľne rastúcu bylinu v prírode. Darí sa jej rásť predovšetkým v mokrých častiach lesov. Má viacero užitočných funkcií, no rovnako podporuje jednoduchšie prekonanie menopauzy a jej nežiaducich príznakov.


  Mohlo by vás zaujímať 

Rozhodli ste sa vyskúšať Menoxin? Odporúčame zakúpiť ho priamo od výrobcu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Viac info

Unikátnou zložkou v prípravku je Včelia materská kašička (lat. Glycine max) sa nachádza v 1 kapsule v množstve 25 mg. Táto zložka je hlavným produktom včiel (včiel robotníc), ktorá je veľmi výživná látka s vysokým obsahom bielkovín a s množstvom organických (prírodných) látok s podpornými a liečivými účinkami.

Látka ako taká podporuje celkovú imunitu, zvyšuje plodnosť a je súčasťou viacerých prírodných výživových prípravkov, aj kozmetických. Poslednou významnou zložkou prípravku Menoxin je vitamín B5 (Kyselina pantoténová) (v množstve 3 mg v 1 kapsule).

Tento druh vitamínu prispieva predovšetkým k bezproblémovej premene biologických látok, vitamínov či hormónov, ako aj ďalších živočíšnych aj rastlinných látok v tele (napríklad vitamínu D). Okrem uvádzaných látok sa v prípravku nachádza látka proti hrudkovitosti stearan horečnatý a želatínová látka vytvárajúca samotný obal kapsuly (zdroj).

Dávkovanie a užívanie


 • Podľa odporúčaní výrobcu, Menoxin je najlepšie užívať v množstve
  1 kapsula 1 až 2 krát počas dňa
 • Odporúča sa užiť kapsuly súčasne (ak sa užíva viac ako 1 kapsula denne)
 • Je potrebné kapsuly zapiť primeraným množstvom vody (inej tekutiny)
 • Prípravok je vhodný na pravidelné a dlhodobé užívanie

Cena


menoxin na menštruaciu recenziaDo tejto recenzie sme použili prípravok Menoxin od výrobcu Advance nutraceutics.

Cena prípravku sa v čase písania recenzie (7.5.2018) pohybovala na úrovni
od 12,99 € za 60 kapsúl (podľa internetového obchodu výrobcu nutraceutics.sk, menoxin.sk). Cena 1 kapsule pri uvádzanej cene vychádza na 0,21€. 1 balenie výživového prípravku (60 kapsúl) vydrží zväčša na 2 mesiace pri užívaní 1 kapsule denne.

V prípade dopravy a pri objednávke z oficiálnej stránky prípravku platí, že doprava pri 1 ks balenia výživového prípravku vychádza bežne na 1,99 €. Zaujme „Akcia“ internetového obchodu pri kúpe 2 ks balení – v takomto prípade je doprava ZADARMO.

Pozitívne je, že prípravok pri objednávke cez oficiálnu stránku prípravku (nutraceutics.sk a menoxin.sk) budete mať na druhý deň, ak by tak nebolo, dostanete  zľavu 10 €. Výrobca tiež garantuje vrátenie peňazí (v obchodných podmienkach výrobcu je uvádzané, že „pokiaľ do 30-tich dní od objednania vrátite späť nerozbalené alebo aj čiastočne spotrebované balenie Menoxinu, vrátia vám plnú cenu“).

Zobraziť najlepšiu cenu

Upozornenie


 Prípravok nie je vhodný pre mužov a deti. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej a rozmanitej stravy.

 Je potrebné súčasne dodržiavať zdravý životný štýl a pestrú (vyváženú) stravu. Nie je možné prekračovať odporúčanú dennú dávku.

 Prípravok zvyčajne nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky. Pokiaľ by sa však nejaké vedľajšie (nežiaduce) účinky objavili, je potrebné prestať užívať prípravok alebo konzultovať ďalšie užívanie so svojím lekárom. Prípravok je potrebné skladovať mimo dosahu detí, na tmavom a suchom mieste, pri izbovej teplote do 25 stupňov Celzia.

Menoxin skúsenosti a hodnotenie zákazníkov


Pozrite si skúsenosti s prípravkom Menoxin od ďalších ľudí.

 

Výhody a nevýhody


 • Prírodné zloženie prípravku
 • Veľmi účinný
 • Podporuje vitálnosť
 • Český výrobok a certifikácia
 • Cena a garancia vrátenia peňazí
 • Doprava zdarma pri zakúpení 2 ks

 • Zatiaľ málo známy výživoý prípravok
 • Cenové rozdiely na internete
 • Celkovo menej dostupných recenzií

Hodnotenie


Menopauza je významným obdobím v živote každej ženy po dovŕšení 50. roku života. Niektoré ženy zažívajú toto „prechodné“ obdobie vo svojom živote skôr, iné o niečo neskôr. V tomto prechodnom období dochádza k významným fyziologickým premenám v celom ženskom tele, ktoré sa týkajú predovšetkým hormonálnych zmien a starnutia.

Istotne ide o nie veľmi jednoduché obdobie, najmä čo sa týka celkového vplyvu na psychiku  a nervový systém.

V tomto smere je veľmi pozitívne, že dnes existuje prírodný výživový prípravok, ktorý je vhodný pre každú ženu s cieľom ľahšie  prekonať všetky nežiaduce prejavy prechodného obdobia čiže menopauzy.

Prírodný prípravok Menoxin je vhodný predovšetkým pri silnom potení, vyššom krvnom tlaku, pri vysokom tepe, pomáha tiež pri častých depresiách a stavoch napätia (ďalších citových výlevoch), tiež pri problémoch s trávením alebo s chuťou do jedla či pri ďalších nežiaducich prejavoch v prechodnom období ženy.


  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Menoxin? Odporúčame zakúpiť ho priamo od výrobcu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Viac info

Ako už bolo uvedené, tento výživový prípravok je určený výlučne iba pre ženy. Azda aj preto nemám osobné skúsenosti s týmto prípravkom (navyše nepoznám žiadnu zo žien zo svojho okolia, ktorá by reálne prípravok užívala v čase menopauzy).

Aj preto som sa riadil len dostupnými informáciami a recenziami z internetu.

Tie boli skôr pozitívneho charakteru respektíve neutrálneho kvôli krátkosti užívania výživového prípravku.

Pri písaní recenzie ma zaujalo predovšetkým samotné čisto prírodné zloženie prípravku, ktoré tvorí až 7 výťažkov zo silných a liečivých rastlín či bylín.

Osobne si myslím, že všetky majú čo ponúknuť a mali by účinne pomôcť.

Okrem toho ma pozitívne zaujalo aj to, že ide o český výrobok s plnou certifikáciou.

To robí z tohto prípravku celkom bezpečný a spoľahlivý prípravok pre ženy. Aj cenovo ide o dostupný výživový prípravok  v cene necelých 13€ za 60 kapsúl.

Predpokladám, že takáto cena nezruinuje nikoho rodinný rozpočet.

Hlavné výhody

Zaujme tiež garancia vrátenia peňazí od výrobcu do 30 dní, či zľava na ďalší nákup v hodnote 10€, ak by ste nedostali produkt na druhý deň od objednania, ak objednávate prípravok z oficiálnej stránky výrobcu.

V samom závere recenzie hodnotím Menoxin ako dobrý výživový prípravok pre ženy, ktorý môže pomôcť každej žene, ktorá aktuálne prežíva menopauzu alebo ju toto prechodné obdobie  ešte len čaká v blízkej dobe.

Menopauza s Menoxinom nemusí byť už viac strašiakom pre žiadnu ženu.

Záverečné zhodnotenie


Zloženie

Obsahuje kvalitné zložky.

Doprava

Doprava ZDARMA pri objednávke 2 kusov.

Kvalita

Výrobok vyrobený v Českej republike.

Zameranie

Úzko zameraný na prekonanie menopazuy.

Hlavné výhody Menoxinu

 • Kvalitné zloženie
 • Úzke zameranie = skvelé účinky

 • Rýchla doprava až k vám domov
 • Pri objednávke 2 balení DOPRAVA ZADARMO

Záverečné hodnotenie

4.3/5 - (10 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu