StressFix – Pomôže proti stresu? Máme odpoveď (RECENZIA)

Stres a nervozitaStressFix - Pomôže proti stresu? Máme odpoveď (RECENZIA)

Stres je jeden z dominantných faktorov ohrozujúcich ľudí 21. storočia. Pojem je skloňovaný v súvislosti s najrôznejšími ochoreniami. Dnes sa pozrieme na zaujímavý produkt s názvom StressFix, ktorý pomáha v boji proti stresu.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť StressFix?

Ten sa totiž nepodpisuje iba na našej psychike, ale aj na fyzickom zdraví.

V každom článku na tému zdravého životného štýlu nájdete rovnaké odporučenie: „Vyhýbajte sa stresu!“

Ale dá sa toto odporučenie vôbec dodržať? Veď stres na nás číha všade. Zažívame ho doma, v práci, na návštevách. Neujdete pred ním ani na dovolenke a zastihne vás pokojne aj na relaxačnom pobyte.

Každý hovorí, že zvládanie stresu je o nastavení mysle a dokážeme ho regulovať sami. Avšak aplikovať túto teóriu v praxi, môže byť pre niekoho nedosiahnuteľná méta.

Našťastie existujú aj iné spôsoby, ako zahnať stres.

Čo to je?


Príroda je plná rastlín a bylín, ktoré upokoja myseľ, odstránia nervozitu a predchádzajú vzniku depresie.

Po odhalení ich vlastností sa roztrhlo vrece s výživovými doplnkami na podporu psychického zdravia.

Jedným z nich je aj StressFix, ktorý sa chváli bohatým zložením účinných látok, vitamínov a minerálov vtesnaných do jednej kapsuly.

StressFix jedno balenie vyzerá takto.

Čo všetko obsahuje, aké má účinky, cenu a čo o ňom prezrádzajú reálne skúsenosti, to sa dozviete za niekoľko minút. Stačí si iba prečítať našu recenziu.

StressFix je prírodný doplnok stravy na podporu liečby psychických ochorení.

Obsahuje až 14 účinných látok, vďaka čomu má široký záber účinku. Kapsuly sú primárne určené na zníženie stresu a nepokoja.

Dokážu podporiť zdravú psychiku, aby sme v dnešnej náročnej dobe mohli bezproblémovo fungovať.

StressFix je vítanou pomocou pre dospelých a deti od 12 rokov, ktorí chcú zlepšiť odolnosť voči stresu, podporiť liečbu psychických ochorení a zvládať bežné životné situácie bez zbytočného napätia.

Hlavná téma: STRES


Stres je niečo ako poplašné zariadenie, ktoré spúšťa reakciu aktivujúcu mozog, nervovú sústavu aj imunitný systém. Dochádza k zvýšeniu prekrvenia kostrového svalstva, cirkulácie krvi, srdcovej frekvencie a k uvoľneniu energie. Práve energia je koreňom úrazu.

Pri dlhodobom strese ju telo nedokáže využiť, hromadí sa a spôsobuje vznik civilizačných ochorení, a to najmä psychického, kardiovaskulárneho a tráviaceho charakteru.

Reakcie na stres sú vysoko individuálne a vo veľkej miere súvisia s genetickou predispozíciou, výchovou,  ale aj so zdravotným stavom človeka.

Za čo všetko môže stres?


 • Kardiovaskulárne ochorenia – hoci sú problémy so srdcom primárne spájané s fajčením a nesprávnou stravou, negatívny vplyv na srdce má aj stres. Spôsobuje vysoký tlak, ktorý súvisí so vznikom artériosklerózy. V artériách vzniká tlak, tie sa zablokujú, čo môže mať za následok angínu, zlyhanie srdca alebo mŕtvicu. Ďalšou komplikáciou spojenou so stresom je arytmia srdca. Tá vzniká pri extrémnom zaťažení srdca. Keď sme v strese, fajčíme, prejedáme sa, pijeme viac alkoholu, kávy a menej spíme. Toto všetko sú príčiny vzniku arytmie.
 • Imunitný systém – stres pôsobí na týmus, ktorý produkuje biele krvinky a hormóny na regulovanie imunitného systému. Pri strese sú dôležité látky presmerované do mozgu, srdca a svalov. Znížením funkcie bielych krviniek dochádza k oslabeniu obranyschopnosti.
 • Poruchy trávenia – stres je často sprevádzaný hnačkou, zápchou alebo syndrómom dráždivého čreva. Môže za to uzatvorenie tráviaceho systému, ku ktorému dochádza pri chronickom strese. Ten zvyšuje aj produkciu žalúdočných štiav, ktoré dráždia steny žalúdka a vznikajú
 • Bolesť hlavy a migréna – stres patrí medzi faktory, ktoré spúšťajú bežné bolesti hlavy, ale aj migrénové záchvaty.
 • Diabetes – chronický stres sa spolu s obezitou a ďalšími faktormi podieľa na vzniku cukrovky. Adrenalín spôsobuje vylučovanie cukru do krvi a kortizol zasa znižuje citlivosť na inzulín.

Účinky


StressFix obsahuje unikátne prírodné zložky (medovka, levandula, valeriána). Tieto jednotlivé zložky môžu mať nasledujúce účinky:

 • pôsobia uvoľňujúco a odbúravajú stres
 • pomáhajú pri nervozite, úzkosti a depresii
 • podporujú liečbu psychických porúch
 • potláčajú rôzne fóbie a panický strach
 • zlepšujú kvalitu spánku
 • zvyšujú hladinu serotonínu (hormónu šťastia)

Serotonín (hormón šťastia)

Serotonín je chemická látka produkovaná našim organizmom. Tento hormón šťastia vysiela signály naprieč vašimi nervovými bunkami. Serotonín sa nachádza väčšinou v tráviacom trakte, ale aj v krvných doštičkách a v centrálnom nervovom systéme (zdroj).

Serotonín sa vyrába z esenciálnej aminokyseliny tryptofánu. Táto aminokyselina sa musí dostať do vášho tela prostredníctvom vašej stravy a bežne sa nachádza v potravinách, ako sú orechy, syr a červené mäso.

Nedostatok tryptofánu môže viesť k zníženiu hladín serotonínu. To môže viesť k poruchám nálady, ako je úzkosť alebo depresia.

Serotonín významne ovplyvňuje emócie a náladu. Ide v podstate o prirodzený stabilizátor nálady. Je to chemikália, ktorá pomáha pri spánku, jedení a trávení. Serotonín tiež pomáha:

 • znížiť depresiu
 • potláčať úzkosť
 • zlepšiť náladu

StressFix dokáže účinne zvýšiť príjem tryptofánu, a tým zvýšiť produkciu serotonínu.


stressfix  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať StressFix? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Zloženie


StressFix je doplnok stravy vo forme kapsúl, pričom každá obsahuje nasledovné zložky:

Liečivé byliny

 • Medovka lekárska 250 mg – je známa svojimi upokojujúcimi účinkami a považuje sa za balzam na dušu. Pomáha zbaviť sa depresie, upokojiť nervy, prispieva k lepšiemu spánku, podporuje pamäť a zaženie pochmúrne myšlienky.
 • Levanduľa lekárska 150 mg – fialové kvety a charakteristická vôňa robí levanduľu naozaj jedinečnou a nepomýlite si ju so žiadnou inou rastlinou. Často sa používa v aromaterapii, vo forme oleja sa pridáva do kúpeľa alebo slúži na uvoľňujúcu masáž. Znižuje emočné vypätie, zbavuje pocitu úzkosti, podráždenia a frustrácie. Okrem toho podporuje trávenie, uvoľňuje kŕče v svaloch a pomáha pri bolestiach hlavy.
 • Valeriána lekárska 100 mg – najúčinnejší prírodný bojovník proti úzkosti. Pomôže aj pri nespavosti, bolesti hlavy, eliminuje pocit podráždenia a celkovo znižuje stres. Odporúča sa aj pri búšení srdca a tráviacich ťažkostiach vyvolaných stresom.
 • Mučenka opletavá 100 mg – bylinu spoznáte podľa nápadných do fialova sfarbených kvetov. Za nežným vzhľadom sa skrývajú silné účinky na nervový systém. Pomáha prekonať stavy depresie, úzkosti či frustrácie. Potláča nervozitu, skracuje dobu zaspávania a prispieva ku kvalitnejšiemu spánku.
 • Slncovka kalifornská 100 mg – prirodzene rastie v slnečnej Californii, no dopestovať sa dá aj na Slovensku. Pôsobí pozitívne pri nespavosti, depresii, úzkosti aj nervovom vypätí. Podporuje pamäť, zlepšuje koncentráciu, znižuje telesnú teplotu a tlmí bolesť.

Vitamíny

 • Vitamín B2 – 1,2 mg, Vitamín B6 – 2,2 mg, Vitamín B9 – 400 ug, Vitamín B12 – 4 ug, Vitamín D3 – 600 I.U., Vitamín E – 10 mg

Vitamín B2

Príznaky nedostatku vitamínu B2 môžu zahŕňať anémiu, bolesť hrdla, úst alebo pier, zápal kože a opuch mäkkých tkanív v ústach.

Vitamín B2 zohráva dôležitú úlohu hlavne pri metabolizme tukov, uhľohydrátov a bielkovín. Tu pomáha pri procese vytvárania energie.

Minerály

 • Magnézium – 200 mg, Zinok – 12 mg, Železo – 6 mg

Magnézium a jeho vplyv na náladu

Magnézium sa nachádza takmer v každej bunke vo vašom tele. Podieľa sa na stovkách biochemických reakcií.

Magnézium je veľmi obľúbené aj pri cvičení. Pomáha totiž presúvať krvný cukor do svalov a odstraňovať laktát, ktorý sa môže hromadiť počas cvičenia a spôsobiť únavu. Budete sa tak cítiť viac fit a energetickejší.

Pýtate sa, ako môže vplývať na zmenu nálady?

Horčík (magnézium) hrá rozhodujúcu úlohu pri fungovaní mozgu a nálade a jeho nízke hladiny sú spojené so zvýšeným rizikom depresie. To znamená, že suplementácia magnéziom môže pozitívne vplývať proti depresii a zlej nálade.

Pomocné látky

 • želatína

Užívanie a dávkovanie


 • odporúčaná maximálna dávka sú 4 kapsuly denne. Pri nadmernej psychickej záťaži sa odporúča užívať plnú dávku počas 3 až 7 dní, a to ideálne 2 kapsuly ráno a 2 večer.
 • pri poruchách spánku sa odporúča užívať plnú dávku večer
 • na zníženie stresu, pri prejavoch úzkosti či pri psychických poruchách počas dňa užite plnú dávku ráno
 • pre lepší účinok sa odporúča pravidelné a dlhodobé užívanie, aktívny pohyb, kvalitný spánok, vyvážená strava, pobyt na slnku a relax

StressFix cena


StressFix je slovenský výrobok, ktorého predaj zabezpečuje spoločnosť Ideal Media s.r.o., ktorá prevádzkuje internetovú stránku stessfix.sk.

Na stránke nájdete množstvo informácií o produkte, ako aj o problematike s ním spojenej. Jedno balenie obsahuje 60 kapsúl a vás vyjde na 48,90 €, čo je pomerne dosť. Avšak pri kúpe viacerých balení máte možnosť ušetriť až niekoľko eur.

StressFix 2x60 cpl stojí 89,90 € a StressFix 3x60 cpl len 124,90 €.

1 balenie

stressfix

60 kapsúl
Skladom
48,90 €
(platí ku dňu 5.9.2022)

2 balenia

120 kapsúl
Skladom
89,90 €
(platí ku dňu 5.9.2022)

3 balenia

180 kapsúl
Skladom
124,90 €
(platí ku dňu 5.9.2022)

Upozornenie


 • nie je vhodný pre osoby alergické na niektorú zo zložiek, deti do 12 rokov, tehotné a dojčiace ženy
 • v spojitosti s užívaním nie sú známe žiadne vedľajšie účinky. U citlivých ľudí sa však môže dostaviť únava alebo zvýšená pohoda. Vtedy je potrebné dávku znížiť.
 • konzumácia alkoholu sa pri užívaní StressFixu neodporúča
 • prípravok je možné užívať súčasne s antidepresívami
 • uchovávajte mimo dosahu detí pri teplote do 25 °C v dobre uzavretom obale

Výhody a nevýhody


 • obsahuje až 14 účinných látok v jednej kapsule
 • viacero pozitívnych účinkov na psychiku
 • prírodné zloženie bez vedľajších účinkov
 • slovenský výrobok

 • nie je vhodný pre malé deti, tehotné a dojčiace ženy
 • vyššia cena
 • obmedzená dostupnosť

Záverečné zhodnotenie a StressFix skúsenosti


Ako ste mali možnosť zistiť, stres nie je zodpovedný iba za psychické problémy, ale aj za tie fyzické. Je viac ako dôležité, aby sme venovali viac pozornosti odbúravaniu stresu a naladili sa na tú „správnu vlnu“.

StressFix vám s tým môže pomôcť. Prečo hovoríme, že môže? Je to preto, že momentálne ešte nie je k dispozícii dostatok recenzií, ktoré by účinky doplnku stravy potvrdili. Vychádzame preto z vlastností bylín, ktoré tvoria jadro prípravku.

Všetky priaznivo vplývajú na psychiku, potláčajú stres a prispievajú k lepšiemu spánku.

Keď k tomu pripočítame vitamíny a minerály, výsledkom je komplexná podpora psychického zdravia.

StressFix rozhodne nie je lacný špás, no keď ho porovnáte s podobnými prípravkami, zistíte, že ani jeden neobsahuje toľko účinných zložiek. Takže v konečnom dôsledku je cena primeraná kvalite produktu. Či zodpovedá aj účinkom, zistíte iba vtedy, keď StressFix vyskúšate na vlastnej koži.

Prehľad


Zdravie

Priaznivé účinky na psychické zdravie.

Balenie

Výhodné balenie.

Kvalita

Kvalitné prírodné zloženie.

Zameranie

Prípravok s úzkym zameraním.

Hlavné výhody

 • Podpora psychiky
 • Kombinácia účinných látok

 • Zlepšuje kvalitu spánku
 • Bez vedľajších účinkov

Záverečné hodnotenie

stressfix

3.8/5 - (23 votes)

2 Komentáre

 1. Súhlasím, najlepšie zloženie aké som videl. Dokonca sú to extrahované zložky 10:1 takže 250 mg medovky sa rovná až 2500 mg sušenej rastliny.
  To keď si porovnám že iné prípravky majú tak dve zložky a stoja 10 eur tak aj tá cena stojí za to…

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu