Parasoftin exfoliačné ponožky – (Recenzia)

RegeneráciaParasoftin exfoliačné ponožky - (Recenzia)

Priznajte sa! Kedy ste boli naposledy na pedikúre alebo ste dopriali svojim chodidlám ozdravujúci kúpeľ?

Väčšina ľudí venuje dolným končatinám pozornosť iba počas letnej sezóny, pretože vtedy svoje nohy vystavujeme na obdiv najradšej a všetci sa promenádujeme v „žabkách“.

Naše nohy si však zaslúžia starostlivosť počas celého roka. A možno ešte viac ako ostatné časti tela. Prestojíme na nich celé hodiny, dopravia nás všade, kde potrebujeme a len vďaka nim si môžeme užiť napríklad hodinu tanca.

Kým rukám a tvári venujeme pozornosť neustále, nohy zostávajú skryté v topánkach a často na ne zabúdame.

Výsledkom je potom zrohovatená pokožka, zatvrdnuté pľuzgiere a päty pripomínajúce papier na šmirgľovanie.

Že nemáte čas, chuť alebo peniaze na pravidelnú pedikúru? Odteraz  sa už nebudete mať na čo vyhovárať. Na náš trh sa totiž dostali inovatívne exfoliačné ponožky Parasoftin.

S týmto skvelým produktom nemusíte nič robiť. Stačí si ich iba natiahnuť na chodidlá a nechať všetko na účinné látky, ktoré sa o ne dokonale postarajú.

Zaujíma vás ako to funguje? Čítajte ďalej a dozviete sa aj o skúsenostiach s ich nosením a cenu, ktorú za pekné chodidlá zaplatíte.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Parasoftin Exfoliačné ponožky?

Čo to je?


Parasoftin Exfoliačné ponožky predstavujú pohodlný spôsob, ako sa postarať o chodidlá a zabezpečiť im tak dokonalú starostlivosť.

Princíp účinku spočíva v roztoku s obsahom aktívnych prírodných extraktov a kyselín, ktoré prenikajú hlboko do pokožky a vyživujú ju. Nosenie ponožiek predchádza tvorbe bolestivých zhrubnutých miest a kurích ôk na chodidlách.

Zlepšujú stav postihnutej pokožky, pomáhajú odstraňovať mŕtvu kožu a zjemňujú pokožku.

Parasoftin Exfoliačné ponožky sú v ponuke v univerzálnej veľkosti. Sú vhodné pre mužov a ženy, ktorí sa chcú zbaviť zrohovatenej kože a iných nedokonalostí chodidiel a dopriať im zaslúženú starostlivosť.

Keď zanedbáte svoje chodidlá…


Naše chodidlá sú dennodenne veľmi namáhané. Tlačia sa v tesných topánkach, trpia vo vysokých podpätkoch a často nemôžu „dýchať“. Starostlivosť o ne nie je iba vecou estetiky, ale v prvom rade záležitosťou zdravia a hygieny.

Pravidelným ošetrovaním môžete predísť vzniku defektov alebo najrôznejších ochorení, ktoré už predstavujú problém.

Zahnisanie zarastených nechtov, rozvinutie diabetických rán, popraskané päty alebo pleseň nie sú lákavé pre nikoho. A predsa sa o chodidlá nestaráme dostatočne.

Prečítajte si o najbežnejších defektoch, ktoré postihujú chodidlá, možno vás to prinúti spomenúť si na svoje nohy častejšie.

Problémy s chodidlami

 • Zrohovatená pokožka – alebo ľudovo povedané „hrošie päty“, sú výsledkom agresívneho pôsobenia na pokožku, genetiky alebo rôznych ochorení ako napríklad metabolické poruchy či cukrovka. Ide o nadmerné zhrubnutie rohovej vrstvy kože, ktoré sa objavuje najmä na pätách. Rizikovú skupinu predstavujú ľudia so suchou pokožkou. Tá nemá dostatok vlhkosti, aby zostala jemná a kombináciou s otermi môže byť drsná, ba až bolestivá.
 • Popraskaná koža – ak máte zrohovatenú pokožku a nevenujete jej dostatočnú pozornosť, môžu sa na nej vytvoriť trhliny, ktoré sú bolestivé a často krvácajú. Ďalšou príčinou môže byť nadváha, deformácie nôh, podráždenie pokožky či kožné choroby, ako sú psoriáza alebo ichtyóza. Ako prevencia sa odporúča pravidelné odstraňovanie zhrubnutej kože a dostatočná hydratácia.
 • Zarastené nechty – zdravotná komplikácia, ktorá spôsobuje veľké problémy. Vzniká na podnet tlaku, ktorý je vyvíjaný na necht a tlačí ho do kože. Ako necht rastie, zväčšuje sa aj zápal a bolesť. Zarastené nechty si často vyžadujú odborné ošetrenie. Pri domácom ošetrení sa odporúča používať produkty na zmäkčovanie kože a strihať nechty do roviny, nie do oblúčika.
 • Otlaky – sú každému veľmi dobre známe. Uvedomíme si ich napríklad pri kúpe nových topánok, ak sa nám podarí kúpiť si topánky nesprávneho tvaru. Tieto nám môžu na niektorých miestach spôsobiť lokalizované zhrubnutie povrchovej vrstvy kože.Otlaky sa objavujú najčastejšie nad kostnými výbežkami, kde je vyvíjaný najväčší tlak na kožu alebo pod hlavičkami priehlavkových kostí. Oválne alebo kruhové útvary stvrdnú, a tým spôsobujú bolesť a pocit nekomfortu.
 • Kurie oko – môže sa objaviť na rukách, no najčastejšie zaútočí na chodidlá. Veľa ľudí si ho mýli s bradavicou. Kurie oko nevzniká na podnet vírusovej infekcie, ale ako dôsledok intenzívneho trenia a pôsobenia tlaku na kožu. Pri zanedbanej starostlivosti môže začať krvácať alebo hnisať. Zvýšenú pozornosť by kurím okám mali venovať obézni ľudia alebo diabetici, u ktorých je zvýšené riziko zápalu.

Ako exfoliačné ponožky fungujú?


Produkt pre dosiahnutie požadovaných výsledkov využíva moderné metódy ako pri pedikúre. Deje sa tak v pohodlí vášho domova, a to bez námahy.

Tajomstvo spočíva v roztoku, ktorý obsahuje kyseliny z rastlín. Tie vďaka svojim vlastnostiam zjemňujú pokožku a odstraňujú mŕtvu kožu. Pôsobia teda exfoliačne, pričom exfoliácia znamená odlupovanie odumretého tkaniva vo vrstvách.

Aktivujú rozpustenie spojenia medzi bunkami, a tým dochádza k odlupovaniu starej kože prirodzeným spôsobom.

Účinky


 • aktivácia odlupovania zrohovatenej kože
 • odstránenie kurích ôk
 • regenerácia zhrubnutej pokožky a obnova vzhľadu chodidiel
 • hydratácia a zvlhčovanie pokožky chodidiel

Zloženie


Účinok exfoliačných ponožiek Parasoftin je založený na roztoku, ktorý obsahuje komplex aktívnych látok:

 • AHA/BHA kyseliny „ovocné kyseliny“, ktoré sú rozpustné vo vode a pracujú predovšetkým ako exfoliant na povrchu pokožky. Najviac využívaná je kyselina glykolová a kyselina mliečna vhodná pre citlivú pleť. Tieto kyseliny urýchľujú proces obnovy kožných buniek tým, že zbavujú pleť jej odumretých častí. Zvyšujú hydratáciu a spomaľujú proces starnutia.
 • Urea (močovina) organická zlúčenina uhlíka, kyslíka, dusíka a vodíka. Má úžasné účinky na pleť. Regeneruje ju, chráni a má antibakteriálne účinky. Intenzívne hydratuje suchú a popraskanú pokožku na pätách.Vyhovuje všetkým typom pleti.
 • Allantoin – prírodný produkt často používaný v kozmetickom priemysle. Pleť vyhladzuje, zjemňuje a hydratuje. Rovnako má keratolytický účinok a nespôsobuje vedľajšie účinky.
 • Med – prírodný produkt včiel medonosných je zmesou sacharidov, proteínov, voľných aminokyselín, enzýmov, vitamínov, minerálov, antioxidantov a ďalších zlúčenín. Má pozitívne účinky nielen na pleť a pokožku, ale vo všeobecnosti na celý organizmus. Svojimi účinkami je schopný regenerovať poškodené tkanivá, vyznačuje sa silnými antibakteriálnymi, protizápalovými a imunomodulačnými vlastnosťami. Má schopnosť potlačiť bolesť, znižovať opuchy a odstrániť plesne. Med obsahuje málo vody, tým dokáže vysušiť bunky baktérií a kvasiniek, ktoré následne umierajú.
 • Citrón – za svoje účinky na pleť vďačí vysokému obsahu vitamínu C. Tento vitamín si s našou pokožkou dobre rozumie. Stará sa o jej zdravie, krásu a mladistvý vzhľad. Samotný citrón sa často používa na boj proti akné, na pleť má čistiace a bieliace účinky.
 • Ananás – zdroj vitamínov A, B, C, E a K, minerálov ako vápnik, fosfor, meď, mangán, železo, zinok, draslík, horčík. Ďalej obsahuje sacharidy, bielkoviny, vlákninu, kyselinu listovú a kyselinu pantoténovú. Pomáha zlepšovať kožné problémy a chráni telo pred baktériami a parazitmi.

A to nie je všetko…

 • Opuncia figová – „jedlý kaktus“ obsahuje vodu, tuk, bielkoviny, sacharidy, vlákninu, vápnik, železo, fosfor, draslík, horčík, selén, zinok, sodík, omega 3, omega 6 kyseliny, vitamíny A, B, C, betakarotén a kyselinu listovú. Pôsobí ako antioxidant, podporuje imunitu a chráni bunky pred voľnými radikálmi.
 • Hruška – hodnotný zdroj vlákniny a vitamínov A, B1, B2, C a E. Ďalej obsahuje fosfor, draslík, meď, bór, kyselinu listovú a niacín. Podporuje regeneráciu a má hydratačné účinky na pleť.
 • Hrozno – obsahuje provitamín A, vitamíny B, C, a E, rôzne minerálne látky ako napríklad draslík, vápnik, kremík, meď, mangán a železo. Má antibakteriálne a antivírusové účinky, napomáha hojeniu rán, regeneruje pokožku, redukuje vrásky, má omladzujúci efekta pomáha v boji s celulitídou.
 • Munček jedlý – má zvláčňujúce účinky na pokožku, zjemňuje ju a hydratuje.

Použitie


 •  ponožky sú určené na jedno použitie, a to výhradne v oblasti chodidiel
 • aplikujte bezprostredne po otvorení balenia a používajte podľa potreby, avšak nie častejšie ako každých 30 dní
 • pred použitím odstráňte lak z nechtov, prípadne šperky z prstov chodidiel a členkov
 • otvorte balenie s roztokom a rovnomerne ho aplikujte na ponožky, obujte si ich a nechajte na nohách 60 až 90 minút. Pre väčšie pohodlie si na ne môžete natiahnuť klasické bavlnené ponožky.
 • po skončení doby pôsobenia si umyte chodidlá vodou a mydlom
 • proces odlupovania odumretej kože sa aktivuje po 4 až 7 dňoch po aplikácii
 • výsledky regenerácie a ozdravenia pokožky sú viditeľné po 7 až 12 dňoch

Cena


Parasoftin Exfoliačné ponožky kúpite na napríklad na oficiálnej stránke lekárne Dr.max.sk. Rovnako si ich môžete zakúpiť aj v kamennej lekárni.

Balenie obsahuje jeden pár v univerzálnej veľkosti pre mužov aj ženy.

Využiť môžete momentálnu akciovú ponuku na internetovej stránke dr.max.sk., ktorá Parasoftin Exfoliačné ponožky ponúka za zníženú cenu 6,69 €.

Parasoftin Exfoliačné ponožky

1 pár
Skladom
6,69 €
(platí ku dňu 5.8.2019)

Upozornenie


 • Výrobok je určený iba na vonkajšie použitie, nepoužívajte na iné časti tela ako na chodidlá. Pred použitím si pozorne prečítajte príbalový leták.
 • Pred použitím sa odporúča vykonať test znášanlivosti. Naneste malé množstvo roztoku na pokožku, v prípade podráždenia výrobok nepoužívajte.
 • Nepoužívajte v prípade citlivej alebo poranenej pokožky ani pri alergii na niektorú z obsiahnutých látok.
 • Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov, diabetikov a ľudí s kožným ekzémom či plesňou.
 • Výrobok by sa s prihliadnutím na spôsob použitia a aplikačnú formu mal dať používať aj počas tehotenstva a dojčenia. Pred použitím je však vhodné poradiť sa s lekárom alebo lekárnikom.
 • Vedľajšie účinky: výrobca neuvádza informácie o vedľajších účinkoch. Z upozornení však vyplýva, že pri precitlivenosti na niektorú zo zložiek sa môže objaviť začervenanie, svrbenie alebo pálenie pokožky.

Výhody a nevýhody


 • dokonalá starostlivosť o chodidlá v pohodlí domova
 • efektívne odstránenie zrohovatenej kože a kurích ôk
 • výrobok by mal byť vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy
 • šetrí peniaze za pedikúru

 • žiadne. Ak nejaké objavíte, dajte nám vedieť.

Záverečné zhodnotenie


Na pravidelnú pedikúru si nájde čas málokto z nás a chodidlá nerieši. Veď načo, keď sú väčšiu časť roka ukryté v ponožkách a topánkach! Zanedbanú starostlivosť spozorujeme až pred letom, kedy sa rýchlo snažíme zbaviť otlakov a zhrubnutej kože.

Parasoftin Exfoliačné ponožky už nikomu nedajú šancu vyhovárať sa na nedostatok času, financií alebo lenivosť. Natiahnete ich na nohy a môžete pokračovať v dennom programe. Z recenzií je zrejmé, že produkt ľudí zaujal a delia sa v hojnom počte o svoje skúsenosti. Samozrejme, že ide hlavne o ženy, ktoré všeobecne viac dbajú o svoj vzhľad. Úprimne, aj nás prekvapil účinok týchto ponožiek.

Zákazníci potvrdzujú, že ponožky naozaj aktivujú odlupovanie zrohovatenej kože, a to v takej intenzite, že niektorí to vnímajú ako negatívum. Upozorňujú, že počas odlupovania je potrebné nosiť klasické ponožky, pretože koža je doslova všade.

Pokožka chodidiel po ich použití zostáva vláčna a jemná.

Netrpezlivé ženy sa sťažujú na postupný nástup účinku. Na tento jav však upozorňuje a samotný výrobca, nemôžete čakať okamžitý efekt.

Pokožka predsa potrebuje istý čas, aby reagovala na účinok látok a výsledok je potom naozaj porovnateľný s ošetrením v kozmetickom salóne. S tým rozdielom, že vás bude stáť oveľa menej peňazí.

Prehľad


Zdravie

Priaznivé účinky na chodidlá.

Cena

Priaznivá cena.

Kvalita

Kvalitné prírodné zloženie produktu.

Zameranie

Produkt s úzkym zameraním.

Hlavné výhody

 • Produkt za priaznivú cenu
 • Starostlivosť o chodidlá v pohodlí domova

 • Hydratuje pokožku nôh
 • Odstraňuje zrohovatenú kožu a kurie oká

Záverečné hodnotenie

parasoftin exfoliačné ponožky

Ohodnoťte post

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu