Späť

Tekvicový olej

Tekvicový olej

Tekvicový olej

 

Tekvicový olej a zdravie

Čo ho robí jedinečným? Stopový prvok jód, ktorý je súčasťou každej bunky. Najviac je ho v štítnej žľaze, v sliznici žalúdka, v mliečnych žľazách u žien, v maternici a v prostate. Ľudský organizmus si ho nevie syntetizovať, a preto je odkázaný na jeho príjem potravou.

 

Nedostatok jódu v organizme človeka predstavuje riziko pre správnu funkciu štítnej žľazy.

 

Vedci objavili v semenách tekvíc látky, ktoré brzdia až zastavujú rakovinový proces. Zastavujú starnutie a urýchľujú regeneráciu buniek.

 

V Tekvicovom oleji sa nachádza veľké množstvo antioxidantov, najviac vitamínu E  (tokoferolov), ktoré v značnej miere chránia polynenasýtené mastné kyseliny. Tekvicový olej má vysoký obsah zinku, horčíka a vitamínov.

Tekvicový olej má silné antioxidačné účinky a pomáha vášmu organizmu vyrovnať sa s vypadávaním vlasov či lámavými nechtami. Okrem toho je vynikajúcim pomocníkom pri ťažkostiach s prostatou, alebo problémoch s aterosklerózou, vysokým cholesterolom, či srdcovo – cievnymi ochoreniami.

 

Má pozitivne účinky pri rôznych zdravotných problémoch:

- pomáha pri ťažkostiach s prostatou

- znižuje hladinu cholesterolu v krvi

- chráni cievy pred aterosklerózou

- optimálny pri vysokom krvnom tlaku

- má priaznivý účinok pri srdcovo- cievnych ochoreniach

- má antioxidačný účinok

- pôsobí proti vypadávaniu vlasov a lámavosti nechtov

- zlepšuje kvalitu pokožky

 

Upozornenie: Všetky informácie a skutočnosti uvedené v článku slúžia výlučne pre informáciu a poučenie, nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom.

Novinky

Akcia

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×