Koloidné striebro – Môže byť na pitie? + Účinky

Na pleťKoloidné striebro - Môže byť na pitie? + Účinky

V nasledujúcich riadkoch recenzie spolu objavíme podstatu prírodného kozmetického prípravku na očistu pleti a jej regeneráciu.

Nejde celkom o celkom nový prípravok tejto doby.

 Koloidné striebro bolo známe už medzi našimi predkami v staroveku. Dnes sa však o ňom nehovorí tak často, ako by sa malo.

Aj preto sa v tejto recenzii  dočítate viac o dôležitých informáciách o tomto prípravku.

Čo to je?


Koloidné striebro Ag 100 (s koncentráciou 10 ppm) je voľne dostupný prírodný kozmetický prípravok s obsahom koloidného striebra. Ide o novú formu špeciálneho roztoku, ktorý tvoria mikroskopicky malé a elektricky nabité častice striebra nachádzajúce sa v destilovanej vode.

Prípravok sa využíva predovšetkým k účinnej a precíznej očiste pokožky (pleti) najmä preto, že práve častice striebra účinne zabijú viac ako 1000 druhov patogénnych baktérií, plesní, vírusov a ďalších nebezpečných a škodlivých látok v organizme.

Okrem iného prípravok pomáha k lepšiemu uzdravovaniu pokožky.

Celková účinnosť prípravku sa osvedčila predovšetkým v nižšej tvorbe mazu, rozšírených pórov a kožných ochorení a vyrážok.

Aj preto pokožka a pleť pôsobia navonok zdravšie a bez viditeľných ťažkostí a problémov.

Prípravok  pôsobí celkovo upokojujúco aj na podráždenú a začervenanú pleť a pokožku.

Účinky


 • Prípravok k čisteniu a regenerácii pleti a pokožky
 • Pomáha znižovať tvorbu kožného mazu
 • Má priaznivý účinok na rozšírené póry, akné, zápaly, kožné plesne
  a na ďalšie kožné ochorenia a nedostatky
 • Zmierňuje tiež zápaly, podráždenie a začervenanie pokožky a pleti
 • Vhodný aj k celkovej regenerácii pleti (pokožky) a pozitívne vplýva na jej celkové zdravie
 • Využíva sa okrem iného aj k čisteniu zdrojov pitnej vody, ochrane rastlín pred plesňami a tiež aj k dezinfekcii rán u zvierat


  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Koloidné striebro? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Zloženie


 Koloidné striebro patrí do skupiny osobitných prírodných kozmetických prípravkov, predovšetkým kvôli svojmu špecifickému zloženiu.

Nie je to však žiadny novodobý prípravok tejto doby.

Už naši predkovia využívali k očiste tela a k liečeniu rozličných ochorení prírodné striebro.

Zaujímavosťou je, že o koloidnom striebre kvôli antibakteriálnym účinkom, vedeli už aj v dávnom staroveku v uznávanej indickej medicíne.

Súčasná podoba prípravku je vo forme moderného kozmetického roztoku s obsahom účinného a liečivého koloidného striebra.

Celkové zloženie prípravku tvoria predovšetkým 2 hlavné zložky (látky), konkrétne voda a koloidné striebro (striebro je v prípravku označované s konkrétnym symbolom C. I. 77820).

Samotná koncentrácia striebra v prípravku môže byť v 3 rôznych koncentráciách čo sa týka koloidného striebra, konkrétne 10ppm, 25 ppm a 40 ppm (t. j. parts per million čiže počet častíc striebra na 1 milión iných častíc). Samotné zloženie prípravku je účinné v boji proti  viac ako 1 000 typom rôznych patogénnych mikroorganizmov.

Z tých najvýznamnejších chorôb, kde je tento druh prípravku účinný, je predovšetkým Escherichia coli, Salmonella, psoriáza a ďalšie. Zaujímavosťou je, že už pri najmenšej koncentrácii prípravku (t.j. 10 ppm) vzniká veľmi silná a účinná antibakteriálna účinnosť (dokonca vyššia ako u niektorých druhov bežne dostupných antibiotík).

Aj vďaka tomuto silnému preventívnemu účinku dostalo koloidné striebro označenie „prírodné antibiotikum“ (zdroj).

Ďalšie zdroje: 1, 2, 3

Dávkovanie a užívanie


 • Podľa výrobcu je potrebné prípravok naniesť na obrúsok alebo kozmetický tampón a priamo ním potierať pleť respektíve pokožku ako pri bežnom kozmetickom prostriedku na povzbudenie pleti alebo pokožky
 • V zásade platí, že tie najlepšie výsledky pri užívaní prípravku, je možné dosiahnuť pri čerstvo umytej pokožke a pleti
 • Nové smernice EÚ spôsobili, že sa tento prípravok s obsahom nanočastíc, nemôže používať perorálne v našej krajine (čiže vnútorne na výplach úst); aj preto výrobca podľa nového zákona deklaruje prípravok len ako „tonikum“ a toto obmedzenie platí výhradne iba v EÚ a v jednotlivých členských štátoch (mimo EÚ je vnútorné používanie koloidného striebra povolené)
 • Možnosti použitia koloidného striebra v rámci členských štátov EÚ –
  a) v prípade vonkajšieho použitia na poranenia prostredníctvom dávkovacieho spreja (predovšetkým na rezné rany, popáleniny, bodnutia hmyzom)
  a pri kožných chorobách (predovšetkým pri lupiách, herpese, akné, bradaviciach); b) v prípade vyplachovania a kloktania – pri zápaloch ústnej dutiny a pri prevencii pred zubným kazom – prípravok udržať v ústach a následne vypľuť von; c) v prípade nosového spreja – predovšetkým pri zápaloch nosovej sliznice alebo pri zápale čelovej dutiny – aplikuje sa pomocou dávkovacieho spreja; d) pri prevencii pred ťažkosťami s očami – najmä
  na dezinfekciu oka, zápalov, liečbu jačmeňa v oku – v takomto prípade sa dávkuje prípravok sprejom
 • Možnosti použitia koloidného striebra mimo členských štátov EÚ (využitie navyše oproti využitiu v členských štátoch EÚ) – a) v prípade vnútorného použitia na pomocnú liečbu hubových a bakteriálnych chorôb, pri liečbe syfilisu, chronickej únavy, reumy a podobne – prípravok podržať v ústach
  a následne prehltnúť; b) ako inhalovanie pri zdravotných problémoch
  s prieduškami a pľúcami (predovšetkým pri astme a bronchitíde);
  c) pri vaginálnych a rektálnych problémoch – najmä pri liečbe hubových chorôb, zlatej žily alebo pohlavných ochorení – vo forme klystíru
 • Pre prečistenie organizmu je vhodná 21 dňová očistná kúra prípravkom – tá pozostáva z prvých 5 dní 1 lyžička prípravku, ďalších 5 dní 2 lyžičky prípravku, ďalších 5 dní 3 lyžičky prípravku a posledných 6 dní 4 lyžičky prípravku
 • Najlepší účinok sa dosiahne dlhodobým a pravidelným používaním prípravku.

Koloidné striebro cena


V tejto recenzii bol použitý prírodný prípravok Koloidné striebro Ag 100 s koncentráciou 10ppm od výrobcu Bc. Romana Krochmalného.

Ide o kozmetický prípravok, ku kúpe a k užívaniu ktorého  nie je potrebný lekársky predpis.

Prípravok je možné zakúpiť v internetovom obchode Dr. Max, Lekarentriveze alebo Prezdravie.sk v cene od 5,50 € s DPH v objeme 300 ml (v čase písania recenzie 27.9.2018).

Okrem tohto balenia je možné zakúpiť aj iné varianty prípravku koloidné striebro a to konkrétne s vyššou koncentráciou striebra (ppm) (konkrétne koloidné striebro Ag 100 s koncentráciou 15 ppm, 20 ppm, 25 ppm, 40 ppm, 50 ppm) a tiež vo väčšom balení (okrem 300 ml je možné zakúpiť aj balenie 500 ml a 1 000 ml).

Upozornenie


 Koloidné striebro je kozmetický prípravok určený rovnako pre dospelých, ako aj pre deti. O vhodnosti užívania prípravku v čase dojčenia a tehotenstva je najlepšie sa poradiť so svojím lekárom alebo lekárnikom.

 Prípravok nie je vhodný pre osoby, ktoré môžu mať alergické reakcie na striebro. Prípravok je potrebné skladovať v chlade, suchu a na tmavom mieste mimo priameho slnečného žiarenia, pri izbovej teplote. Prípravok nesmie zamrznúť.

 Tiež je potrebné prípravok skladovať mimo magnetických polí, aby sa neznehodnotil obsah prípravku. Prípravok neobsahuje farbivá, ani konzervačné látky.

Skúsenosti s koloidným striebrom


koloidne striebro

koloidne striebro

Výhody a nevýhody


 • Prírodný kozmetický prípravok
 • Voľne dostupný prípravok bez lekárskeho predpisu
 • Pomáha pri liečbe infekcií, zápalov a porúch pokožky a pleti
 • Liečba striebrom známa už u našich predkov v staroveku v indickej medicíne

 • V členských štátoch EÚ sú sprísnené podmienky používania prípravku (zákaz užívania prípravku vnútorne)
 • Ťažšie dostupný prípravok

Naše hodnotenie


Na písanie tejto recenzie som sa obzvlášť tešil. Azda najmä preto, že písať recenziu o prípravku, ktorý poznali už naši predkovia už v dávnom staroveku a indickej medicíne, to sa nevidí len tak každý deň.

Dnes teda prišlo k takejto príležitosti a túto radosť ste mohli so mnou zdieľať aj vy, keďže ste na konci tejto recenzie o koloidnom striebre.

Už teda vieme, že je to voľne dostupný kozmetický prípravok a silné prírodné antibiotikum, ktoré dokáže nahradiť niektoré druhy bežných a klasických antibiotík (a to už pri najnižšej koncentrácii striebra s koncentráciou striebra 10 ppm).

Je to výborná správa pre všetkých, ktorí sa vyhýbajú užívaniu klasických „umelých“ antibiotík.

Prípravok zaujme aj svojím všestranným využitím  na zlepšenie zápalov a infekcií predovšetkým v nose, ústach, uchu a najmä na pokožke a pleti.

Mínusom môže byť azda len to, že tento druh prípravku je v členských štátoch EÚ (teda aj u nás) zakázaný na vnútorné používanie.

Treba tiež spomenúť, že je potrebné byť opatrným pri používaní prípravku do nosa a jeho výplachoch u detí (kvôli nepríjemnejším stavom pri samotnom výplachu. Tu sa  javí ako lepšie riešenie použitie koloidného striebra v spreji).

Moje hodnotenie


Čo dodať na úplný záver?

Ja osobne na základe dostupných pozitívnych reakcií od ľudí na internete prípravok koloidné striebro odporúčam skúsiť, pretože môže pomôcť vo viacerých prípradoch, o ktorých som ponímal v tejto recenzii.

Účinky

Priaznivé účinky.

Balenie

Výhodné balenia.

Kvalita

Kvalitné a účinné zloženie.

Zameranie

Široko zameraný prípravok.

Hlavné výhody Koloidného striebra

 • Pozitívne recenzie
 • Kvalitné zloženie

 • Prijateľná cena
 • Rôzne balenia na výber

Záverečné hodnotenie

4.4/5 - (8 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu