Jazvečia masť na kašeľ – Cena, predaj a použitie

KrémyJazvečia masť na kašeľ - Cena, predaj a použitie

jazvečia-masť-cena-použitie-predajJazvečia masť je jedinečný výživový prípravok z bylín, ktorý slúži k účinnému  uvoľneniu dýchacích ciest a k zlepšeniu odkašliavania pri prechladnutí. Unikátnosť prípravku spočíva v jeho zložení, ktoré tvorí až 20 rôznych bylín.

Prípravok je známy už z minulosti, kedy pôsobil ako účinný babský liek respektíve z ľudového liečiteľstva ako známy prsný liek (balzam) s názvom „jazvečie sadlo“ pre kvalitnejšie odkašliavanie a pre zlepšenie dýchacích ťažkostí pri chrípke a prechladnutí už pre malé deti.

Práve kvôli častému nedostatku čerstvého jazvečieho sadla, vznikla dnešná náhrada v podobe tohto výživového bylinného prípravku.

Najlepšia cena jazvečej masti


Čo to je?


Jazvečia masť je polotuhý bylinný prípravok určený na roztieranie alebo vdychovanie, ktorý sa využíva ako zdravotný prostriedok na uvoľnenie dýchacích ciest a na podporu vykašliavania počas chrípky a prechladnutia.

Ide o vylepšený výživový doplnok voči účinnému a ťažko dostupnému čerstvému jazvečiemu sadlu (známe a využívané už aj našimi predkami v ľudovom liečiteľstve, predovšetkým pri nákazlivých vírusových ochoreniach postihujúcich najmä dýchacie orgány, najmä pri chrípke a prechladnutí).

Tento prípravok tvorí až  20 rôznych druhov liečivých bylinných extraktov konzervovaných v BIO kokosovom masle.

Hodí sa predovšetkým k natieraniu a masírovaniu krku, hrudníka, chrbta, spánkov či čela.

Po aplikácii masti sa pomerne rýchlo uvoľňujú aktívne a liečivé látky, ktoré zmierňujú jednak bolesť a vzniknuté zdravotné problémy.


jazvečia-masť-cena-použitie-predaj  NÁŠ TIP 

Rozhodli ste sa vyskúšať jazvečiu masť? Odporúčame zakúpiť ho z overeného obchodu Dr.Max.sk. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Viac info

Jazvečia masť účinky


 • Zloženie prípravku zlepšuje priechodnosť dýchacích ciest najmä pri vírusových ochoreniach
 • Pomáha zlepšiť prekrvenie pokožky v mieste použitia
 • Zmierňuje kašeľ a jeho príznaky, tiež uvoľňuje upchatý nos
 • Obsiahnuté látky sú po aplikácii rýchlo aktívne a účinné

Zloženie


Jazvečia masť, ako už bolo povedané, má unikátne zloženie.

Pozostáva z  20 rozličných druhov extraktov liečivých bylín, ktorých obsah je dokonale vyvážený  a pre čo najlepšiu aplikáciu sa nachádzajú v BIO kokosovom masle (oleji).

Je na čase si predstaviť viac konkrétne zloženie tohto unikátneho moderného prípravku
na prírodnej báze.

Kokosový olej

 Kokosový olej je cenený produkt pre vysoký obsah kyselín, predovšetkým však kyselina laurová (v množstve až 50 %) a tiež aj kyselina kaprinová, kaprylová a kyselina myristová.

 

Práve všetky uvádzané kyseliny spĺňajú kritériá prírodných antibiotík. Netreba zvlášť popisovať, aký účel plnia pre ľudské telo antibiotiká. Ale to, že sú na prírodnej báze je „veľké“ pozitívum a netreba sa báť, že budú mať nejaké vedľajšie účinky pri dlhodobom používaní (nie ako tie, ktoré  poznáme od našich lekárov vo forme tabliet s chemickým „umelým“ zložením).

Význam kyseliny laurovej je nepostrádateľný. Plní funkciu ochranu tela a imunity pred infekciami a vírusmi. Spojenie všetkých 4 kyselín v kokosovom oleji vytvára dokonalú ochranu pred vírusmi, baktériami, plesňami a hubami.

Kokosový olej tiež zlepšuje metabolizmus, podporuje chudnutie a zlepšuje aj činnosť štítnej žľazy. Je bohatý aj na minerálne látky a stopové prvky (napríklad železo, mangán, meď, zinok a ďalšie).

Slnečnica ročná (slnečnicový olej) (lat. Helianthus annuus,) je ďalšou cenenou bylinkou v prípravku, najmä kvôli vysokej výživnej hodnote pre vysoký obsah esenciálnej kyseliny linolovej (v množstve 70 %), metionínu a lyzínu a karotenoidov. Najväčší význam kyseliny linoovej spočíva v prevencii pred šírením karcinogénnych látok a pre redukciu cholesterolu v krvnom obehu.

 Mandľový olej (lat. Prunus amygdalus dulcis) je tiež výživný druh oleja, ktorý má najväčší význam v tom, že sa približuje najviac ľudskej pokožke (zvláčňuje a omladzuje ju).


  NÁŠ TIP 

Chcete vyskúšať iba túto zložku? Vyskúšajte mandľový olej z overeného obchodu Dr.Max.sk. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Viac info

Tiež má význam v podobe vysokého obsahu cenených esenciálnych kyselín, proteínov, vlákniny, minerálnych látok (najmä vápnik, zinok, fosfor, horčík, meď) a tiež aj vitamínov (predovšetkým vitamín E). Tento druh oleja pôsobí preventívne aj pred vznikom rakoviny, dokonale upokojuje a regeneruje (bojuje aj proti vráskam).

Mentol

Mentol je obsiahnutý samostatne v prípravku.

Jeho význam v oblasti medicíny spočíva predovšetkým v tom, že obsahuje veľký počet liečivých látok, ktoré sú účinné pri dýchacích ťažkostiach (najmä počas dráždivého suchého kašľa), pri svrbení pokožky (pri ekzémoch, vyrážkach a ďalších bolestiach pokožky), tiež pri bolestiach brucha, pri zvracaní (najmä tehotenskom) a pri svalových bolestiach. Keď sme už pri mentole, treba uviesť, že Jazvečia masť obsahuje aj výťažky zo samotnej bylinky mäty respektíve voňavé prchavé zložky živice z tejto bylinky.

Mäta prieporná

 Mätu priepornú (lat. Mentha piperita) už netreba zvlášť predstavovať. Je to veľmi často využívaná liečivá bylinka, bežne dostupná aj u nás. Z jej účinkov spomenieme predovšetkým protizápalové a antiseptické účinky.

Účinne tlmí bolesť hlavy (aj počas ochorení) a znižuje jej výskyt (zlepšuje aj nepríjemnú migrénu). Zlepšuje tiež činnosť tráviaceho ústrojenstva, znižuje pálenie záhy a celkovú prekyslenosť v žalúdku. Znižuje zápalové stavy a dezinfikuje. Podporuje tvorbu žlče a eliminuje častú plynatosť.

Rozmarín lekársky

Rozmarín lekársky (lat. Rosmarinus officinalis) respektíve olej z tejto bylinky je ďalšou liečivou bylinkou v prípravku.

Má priaznivé účinky na celú nervovú sústavu (vrátane mozgu), vďaka látke cineol (podporuje aj trávenie a chuť do jedla). Posilňuje tiež obranyschopnosť organizmu a zlepšuje celkovú náladu. Okrem toho zlepšuje aj ťažkosti so srdcom a ich prejavy (zmierňuje tachykardiu).  Rozmarínový olej je častou súčasťou aromaterapie.

Zlepšuje prekrvenie a uvoľňuje boľavé svaly a kĺby. Yzop lekársky (lat. Hyssopus officinalis) je ďalšou z liečivých bylín, ktorá má význam najmä v súvislosti s dokonalou úľavou pri dýchaní a trávení. Liečivé látky oceníte najmä pri dýchacích problémoch (konkrétne potláča zápaly a infekcie dýchacích ciest, kašeľ, hlieny, znižuje prejavy alergie a astmy). Okrem toho pomáha aj pri tráviacich ťažkostiach, podporuje imunitu a pôsobí močopudne (prečisťuje močové cesty a obličky).

Tymián obyčajný (Materina dúška obyčajná; lat. Thymus vulgaris) respektíve výťažky z tejto rastliny pomáhajú predovšetkým pri uvoľňovaní priedušiek, liečbe čierneho kašľa, bronchitídach, dezinfikuje a celkovo zlepšuje trávenie. V neposlednom rade nemožno zabudnúť na priaznivé vplyvy na boľavé svaly a kĺby (tiež pomáha pri artritíde).

Okrem vyššie rozpísaných byliniek sa v prípravku nachádzajú ďalšie prospešné rastlinky respektíve liečivé a účinné extrakty bylín a látok.

Ide konkrétne o Gáfrovník lekársky (lat. Cinnamomum camphora), Eukalyptus (lat. Eukalyptus guľatoplodý), Borovica lesná respektíve olej z nej (lat. Juniperus communis), Lopúch väčší (lat. Arctium lappa) a výťažok z tejto bylinky, Borievka obyčajná respektíve olej z nej (lat. Juniperus communis), Céder himalájsky (lat. Cedrus deodara), Cypriš vždyzelený (lat. Cupressus sempervirens), Klinčekovec voňavý (lat. Syzygium aromatiicum), známejšia to bylinka Harmanček pravý (lat. Matricaria chamomilla), Vŕba biela respektíve Vŕbova kôra (lat. Salix alba) a nakoniec aj takzvané Bambucké maslo. Jednoducho 20 rôznych bylín, rastliniek a látok, ktoré vytvárajú unikátnu mastičku na všestranné použitie.

Viac info o prípravku

Použitie a dávkovanie


 • Prípravok je potrebné v dostatočnom množstve vmasírovať do pokožky krku, hrudníka, chrbta, spánkov, čela a zátylku
 • Odporúča sa naniesť v potrebnom množstve na celú časť pokožky (prípadne na celé boľavé miesto pri masáži)
 • Výrobca odporúča prípravok aplikovať viackrát počas dňa pre zlepšenie výsledkov
 • Prípravok je určený iba na vonkajšie použitie
 • Možné používať dlhodobo (prírodný prípravok)

Chcem vedieť viac

Jazvečia masť cena


jazvečia masť-cena-použitie-predajCena prípravku Jazvečia masť na lepšie dýchanie (Swiss Quality) od výrobcu Pharmadis, s. r. o. bola v čase písania recenzie (18.4.2018) podľa internetového porovnávania cien na úrovni   od 6,20 € za 125 ml balenie.

Okrem 125 ml balenia prípravku Jazvečia masť je možné zakúpiť aj menšie 50 ml, už od 3,40 € (podľa portálu heureka.sk).

Zobraziť najlepšiu cenu

Upozornenie


 Jazvečia masť je bylinný prípravok určený len na vonkajšie použitie.

 Prípravok je potrebné skladovať mimo dosahu detí a na suchom mieste pri izbovej teplote. Je potrebné zabrániť vniknutiu prípravku do očí, zranených častí pokožky a na sliznice. Málokedy sa môžu objaviť alergické reakcie na niektorú zo zložiek prípravku.

 Ak by sa napriek tomu stalo, že sa nejaké alergické reakcie objavia, je nutné prestať s používaním prípravku a o jeho ďalšom používaní sa poradiť so svojím lekárom. 

Skúsenosti


Výhody a nevýhody


 • Pri dýchacích ťažkostiach, problémoch s prieduškami, zápaloch (predovšetkým pri zápale hrtana laryngitíde)
 • Zmierňuje suchý dráždivý kašeľ a uvoľňuje dýchacie cesty
 • Prírodné zloženie  – až 20 účinných bylín v 1 produkte!
 • Zmierňuje bolesti svalov a zlepšuje účinky masáže
 • Zmierňuje bolesti svalov a zlepšuje účinky masáže
 • Možnosť natierania a vmasírovania – rýchlejší účinok

 • Vyššia cena

Pri písaní tejto recenzie som mal zmiešané pocity. Nie preto, že by som nepoznal tento druh prípravku a masti, ale hlavne preto, že sa mi vždy vynoria veľmi nepríjemné spomienky na poslednú rodinnú zimnú dovolenku spred 2 rokov.

Ide o prípravok veľmi známy a obľúbený dokonca už u našich starých mám. Dnes je však jazvečia masť pomaly nedostupným tovarom, čo je veľká škoda. Aj preto pozitívne chválim to, že vznikol takýto výživový bylinný prípravok Jazvečia masť, ktorému bola venovaná táto recenzia.

Moje hodnotenie


S týmto prírodným prípravkom mám teda aj reálnu skúsenosť a to takú, že sme ho poprvýkrát použili pri chorobe syna. Syn mal necelé 2 roky, trpel pomerne silnými dýchacími ťažkosťami, mal upchatý nos a viedlo to k silnejšiemu zápalu hrtana (lek. laryngitídou).

Pri spaní nedokázal čisto dýchať, často sa budil. Po príchode na pohotovosť nám odporučila službu konajúca lekárka,  aby sme mu počas dňa a hlavne pred spaním vmasírovali jazvečiu masť na hrudník, v okolí nosa a spánkov.

Že to vraj veľmi pomáha pri uvoľňovaní dýchacích ciest a tíšení kašľa. Čuduj sa svete, syn spal lepšie, tiež lepšie dýchal a na druhý a tretí deň to bolo stále čoraz lepšie, čo sa týka dýchania. Jazvečiu masť sme používali výlučne na pokožku (nielen preto, že syn mal len 2 roky, ale hlavne preto, že výrobca tak odporúča; i keď odporúča používať masť u detí až od 3 rokov, dali sme na radu pani doktorky a evidentne sme urobili dobre).

Na internete sme sa dočítali, že prípravok je možné aj konzumovať (skôr by sme radili konzumovať čerstvú masť zo živého jazveca, ak je to možné).

Treba sa vždy riadiť pokynmi výrobcu, ak vsadíte na výživový prípravok a ten jasne uvádza, že prípravok používať len na vonkajšie použitie. V prípade ceny platí, že aj keď ide o pomerne malé balenie (125 ml) za viac ako 6 Eur, ale aj tak ak zvážime jeho účinnú pomoc, je cena prijateľná a celkovo to bude dobrá investícia. Rovnako pozitívne sú aj reakcie od ďalších ľudí, čo hodnotili v internetových diskusiách tento prípravok.

Ak ste doteraz neskúsili tento prípravok, tak s pokojom tak môžete urobiť v blízkej dobe, keď to bude nutné.

 Masť pomáha aj pri masážach, tiež v prípade nadmernej svalovej bolesti a pre rýchly nástup účinkov je obľúbená aj v rámci celkovej regenerácii tela. Jazvečiu masť by teda mal mať každý doma vždy po ruke, pretože ide o skutočne unikátny prípravok, ktorý sa vám môže hodiť kedykoľvek.

Odteraz pri problémoch s dýchaním či svalových problémoch už len pod dohľadom jazveca a jeho masti.

jazvečia masť-cena-použitie-predaj

4.5/5 - (10 votes)

2 Komentáre

 1. Dobrý deň, nie, táto jazvečia masť nie je zo zvieraťa. Ide o zloženie rôznych liečivých bylín.

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu