Acc long – Cena a diskusia + (recenzia)

Bolesť hrdlaAcc long - Cena a diskusia + (recenzia)

Nie je to nič príjemné, ak nás trápi hustý hlien, ktorý upcháva všetky dýchacie cesty a navyše nedovoľuje ani dobrému vykašliavaniu.

V súčasnosti existuje ďalší voľne dostupný liek, ktorý potláča väčšinu chorôb dýchacích ciest spojených s veľmi silnou tvorbu hustého hlienu.

Ide predovšetkým o zápaly priedušnice, chrípku, zápaly priedušiek, prieduškovej astmy, cystickej fibrózy, zápal hrtanu a podobne.

Liek sa volá ACC Long, obsahujúci až 600 mg v 1 dávke. Ste pripravení na porciu potrebných informácií o tomto výnimočnom lieku?

Cenový prehľad ACC Long

Čo to je?


ACC long 600 mg je liek vo forme bielych plochých okrúhlych šumivých tabliet s vôňou černíc. Liek je voľne dostupný, dá sa teda zakúpiť bez lekárskeho predpisu v bežnej kamennej lekárni a rovnako aj prostredníctvom internetu.

Obsahuje acetylcysteín, vďaka ktorému dokáže účinne rozpúšťať všetky sekréty, konkrétne všetky zložky hustého hlienu.

Liek vďaka tomuto účinku  pomáha zlepšovať celkové vykašliavanie.

Ničí všetky druhy chorôb dýchacích ciest, pri ktorých vzniká silný hustý hlien, ktorý je potrebné úspešne rozpustiť a tak ho jednoduchšie vykašlať.

Liek je účinný na chrípku, zápaly priedušnice a priedušiek (akútnu aj  chronickú bronchitídu), rozšírenie priedušiek (bronchiektázie), zápal priedušničiek (bronchiolitídu), prieduškovú astmu, mukoviscidózu (cystickú fibrózu, vrodenú poruchu skvapalňovania hlienov), zápal hrtana, prínosných dutín a zápal stredného ucha.

Tento liek je možné užívať aj pri chronických chorobách dýchacích ciest a krčných, nosných a ušných chorobách len na základe lekárskeho odporúčania.

Účinky


 • Zloženie lieku pomáha na väčšinu chorôb dýchacích ciest
 • Pomáha rozpúšťať hustý hlien a podporuje vykašliavanie
 • Zmierňuje nutkavý /dráždivý/ kašeľ
 • Potláča aj rôzne druhy zápalov – predovšetkým hrtana, prínosných dutín a stredného ucha
 • Liek má antioxidačný účinok a preto preventívne pôsobí v rámci ochrany organizmu pred voľnými škodlivými látkami (toxínmi)


  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať ACC LONG? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Zloženie


 Liek ACC Long 600 mg obsahuje liečivo, respektíve účinnú látku menom acetylcysteín (1 tableta lieku ACC Long obsahuje až 600 mg tejto účinnej látky).

Táto účinná látka, ako už bolo uvedené vyššie, pomáha účinne rozpúšťať všetky druhy hlienov v dýchacích cestách a pomáha pri vykašliavaní.

Okrem toho preventívne chráni pred šírením baktérií a pomáha celkovému čisteniu pľúc.

Podľa zahraničných informácií sa zistilo, že tento druh látky  pomáha aj proti starnutiu buniek kvôli zvýšenému pracovnému či osobnému vypätiu.

Acetylcysteín je teda dostupný aj v našich končinách ako súčasť viacerých účinných liečiv na choroby dýchacích ciest a nielen tie. Jedným z nich je práve spomínaný liek ACC Long 600mg v podobe šumivých tabliet.

Ďalšími pomocnými látkami v lieku ACC Long 600 mg sú kyselina askorbová, kyselina citrónová, laktóza, manitol, cyklaman sodný, hydrogénuhličitan sodný, dihydrát sodnej soli sacharínu, černicová aróma, uhličitan sodný a dihydrát citrónanu sodného.

Všetky uvádzané a obsiahnuté látky v bielych šumivých tabletách lieku sú balené v plastovej tube s plastovým uzáverom s vysušovačom alebo v hliníkovo-papierových vreckách v škatuľke (zdroj).

Dávkovanie a užívanie


 • Výrobca odporúča užívať liek pri zápaloch dýchacích ciest dospelým a dospievajúcim od 14 rokov v množstve 1/2 šumivej tablety 2 krát denne (alebo 1 šumivú tabletu 1 krát denne)
 • Výrobca odporúča pri cystickej fibróze (mukoviscidóza) užívať na začiatok v menších dávkach s priebežným zvyšovaním dávky; celkovú dávku na deň je potrebné rozdeliť do 3 samostatných dávok; u pacientov s telesnou váhou nad 30 kg a s cystickou fibrózou výrobca odporúča celkovú dennú dávku navýšiť až na množstvo lieku 800 mg
 • V prípade užívania lieku výrobca odporúča užívať samotný liek najlepšie až po jedle
 • V prípade aplikácie šumivej tablety je potrebné ju rozpustiť v pohári s vodou (množstvo vody približne 1/2 pohára respektíve 1 až 2 dcl) krátko pred užitím lieku
 • Rozpustený liek v pohári je potrebné užiť ihneď po rozpustení tablety (no z dôvodu stabilizačnej látky kyseliny askorbovej je dovolené ho najneskôr skonzumovať do 2 hodín od rozpustenia v pohári)
 • Je dovolené šumivú tabletu rozpustiť vo vlažnej respektíve aj v teplej vode

Cena


Čo sa týka samotnej ceny lieku,  ACC Long šumivé tablety 600 mg od slovinského výrobcu Sandoz Pharmaceuticals d.d. v čase písania recenzie (13.8.2018) je možné podľa internetového obchodu drmax.sk zakúpiť v cene 6,49 € s DPH (cena je za 10 šumivých tabliet).

Okrem balenia 10 kusov šumivých tabliet lieku ACC Long 600 mg je možné zakúpiť aj väčšie balenie 20 kusov šumivých tabliet v cene už od 9,79 € s DPH (podľa internetového obchodu drmax.sk).

Navyše nákupom lieku ACC Long prostredníctvom internetového obchodu Drmax.sk môžete získať 25 bodov na vernostnú kartu DrMax.

ACC LONG

 1 x 10 kusov
 Výhodná cena
od 6,29€
(platí ku dňu 16.4.2024)

Upozornenie


 V úvode liečby kvôli skvapalňovaniu hlienov sa môže zvýšiť ich objem v dýchacích cestách a preto je nutné tieto hlieny vykašliavať. Liek je možné počas tehotenstva a v čase dojčenia užívať výhradne len po konzultácii s lekárom.

 Deťom do 14 rokov sa liek neodporúča užívať kvôli vysokému obsahu liečiva. V čase užívania lieku je potrebné prijímať vyšší podiel tekutín. V prípade zhoršenia zdravotného stavu alebo pokiaľ samotné symptómy ochorenia neustúpia do 5 dní (u detí do 3 dní), je potrebné konzultovať ďalší priebeh liečby s lekárom. Ak sa objavia nežiaduce účinky pri užívaní lieku, je potrebné konzultovať ich so svojím lekárom.

 Liek nie je možné užívať viac ako 14 dní bez konzultácie s lekárom. Dávkovanie lieku a dĺžku liečby pri bronchitíde (zápale priedušiek) a mukoviscidóze (cystickej fibróze, vrodenej poruche skvapalňovania hlienov) musí určiť jedine lekár. Perorálne antibiotiká musia byť užívané zvlášť od acetylcysteínu, a to konkrétne s časovým odstupom minimálne 2 hodiny (netýka sa to cefiximu a loracarbefu).

Nežiaduce účinky

Ako väčšina liekov, aj ACC Long môže vyvolávať nežiaduce účinky, hoci sa nemusia prejaviť u každého.

Vzhľadom na ich častosť výskytu ich výrobca rozdelil na:

 • a) veľmi časté nežiaduce účinky /prejavujú sa u viac ako 1 z 10 pacientov;
 • b) časté /prejavujú sa u menej ako 1 z 10 pacientov ale viac ako 1 zo 100 pacientov;
 • c) menej časté, ktoré sa prejavujú u menej ako 1 zo 100 ale viac ako 1 z 1 000 pacientov;
 • d) zriedkavé, ktoré sa prejavujú u menej ako 1 z 1 000 ale viac ako 1 z 10 000 pacientov;
 • e) veľmi zriedkavé, ktoré sa prejavujú u menej ako 1 z 10 000 pacientov a neznáme (častosť sa nedá odhadnúť z dostupných údajov).

Čo sa týka porúch imunity môžu byť poruchy menej časté (reakcie z precitlivenosti) a veľmi zriedkavé (anafylaktický šok či reakcie).

V prípade porúch nervového systému môže ísť o menej časté reakcie (predovšetkým bolesť hlavy), poruchy ucha a labyrintu, hučanie v ušiach, poruchy srdca a jeho činnosti, zrýchlený tep srdca.

O ďalších možných nežiaducich účinkoch sa dočítate v príbalovom letáku samotného lieku. V prípade, že sa aj u vás objaví akýkoľvek nežiaduci účinok pri užívaní lieku ACC Long, obráťte sa na svojho lekára.

Treba byť opatrný pri užívaní lieku, ak ste mali žalúdočný či črevný vred alebo trpíte na prieduškovú astmu.

Liek je potrebné skladovať mimo dosahu detí a na suchom mieste pri izbovej teplote, aby sa zachovali pôvodné vlastnosti lieku a bol chránený pred vlhkosťou (zdroj).

Hodnotenie


Acc Long

Výhody a nevýhody


 • Liek sa ľahšie a lepšie aplikuje, pretože je vo forme šumivej tablety
 • Zmierňuje dráždivý kašeľ, uľahčuje vykašliavanie
 • Uvoľňuje dýchacie cesty
 • Overený a známy liek
 • Pôsobí antioxidačne

 • Nemusí zaúčinkovať každému
 • Môže vyvolávať nežiaduce účinky (poruchy)
 • Malé balenie

Naše hodnotenie


Istotne ste započuli z médií či TV, že tento liek vôbec existuje a že je dostupný aj na našom trhu.

Možno ste však nevedeli, že tento druh lieku je voľne dostupný v lekárňach a na internete a že je rovnako účinný aj vo forme šumivých tabliet. Javí sa tiež ako veľké „plus“ samotná príchuť tohto lieku na kašeľ a ďalšie nepríjemné choroby týkajúce sa dýchacích ciest či zápalov – konkrétne ako príchuť černíc.

Niektorým prekáža prehĺtanie tvrdých väčších tabliet počas choroby.

Preto možnosť rozpustenia tablety vo vode a jeho následná aplikácia vo forme roztoku je veľké pozitívum.

Ďalším pozitívom tohto lieku je, že ak si ho chcete zakúpiť, nemusíte ihneď bežať za svojím lekárom.

 Návštevu lekára však vždy pri užívaní tohto lieku rozhodne odporúčam, pretože potláča viacero chorôb a preto je potrebné odborne určiť veľkosť a správnosť dávky na každý deň.

Rovnako je potrebné prediskutovať aj možné vedľajšie účinky, ktoré sa môžu ale nemusia objaviť pri tomto lieku. Chcem však vytknúť malé balenie lieku (iba 10 kusov tabliet v balení).

Ale zase kvitujem, že sú k dispozícii aj väčšie balenia (ale zase za vyššiu cenu). Celková cena lieku je vyššia, ale stále prijateľná vzhľadom na rozsah pôsobnosti účinku samotného lieku.

Záverečné hodnotenie


V celkovom závere samotný liek odporúčam všetkým, najmä kvôli dobrej dostupnosti lieku, širokému spektru účinnosti, lepšej aplikácii vo forme šumivých tabliet, overenej značke a kvalite.

Nie je nič lepšie, ako sa spoľahnúť v čase svojej choroby na pomocníka vo forme lieku, ktorý uľahčí a zrýchli regeneračný proces ochorenia.

Zdravie

Podporuje zdravie a potláča chorobu.

Doprava

Doprava je lacná.

Kvalita

Účinné zloženie prípravku.

Zameranie

Široko zameraný na rôzne problémy.

Hlavné výhody ACC LONG

 • Účinné zloženie
 • Jednoduché užívanie

 • Skvelé účinky
 • Ľahko prenosný

Záverečné hodnotenie

3.9/5 - (16 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu