Čo je najlepsie na hemoroidy? Toto pomôže! Koniec bolestiam a svrbeniu!

TrávenieHemoroidyČo je najlepsie na hemoroidy? Toto pomôže! Koniec bolestiam a svrbeniu!

„Jedzte viac vlákniny.“ „Zostaň hydratovaný.“ To sú rady, ktoré dostane na každom rohu. Samozrejme sú účinné a dobré. Čo je najlepšie na hemoroidy? A čo to znamená v reálnom živote, keď ste v obchode s potravinami alebo sa rozhodujete, čo si dáte na obed?

Poďme sa pozrieť na konkrétne potraviny, ktoré môžu pomôcť pri tomto bolestivom probléme. Pozrieme sa na potraviny, ktoré obsahujú dostatok vlákniny a pomôžu pri hemoroidoch. Na druhej strane si predstavíme aj to, od čoho by ste sa radšej mali držať ďalej.

Najlepšia liečba na hemoroidy

 

Rýchla pomoc na hemoroidy, ktorú môžete vyskúšať sami doma

Ak si myslíte, že máte hemoroidy, prvým krokom v liečbe je zmeniť stravu a návyky životného štýlu, aby ste predišli namáhaniu sa na toalete.

toaletny papier hemoroidy

Môžete to urobiť zvýšením príjmu vlákniny a vyskúšaním zmäkčovača stolice. Pri nákupe liečby hemoroidov premýšľajte o tom, aký druh úľavy by ste mohli potrebovať. Hľadajte krémy a masti s prísadami ako hamamel, hydrokortizón a fenylefrín. Úľavu môžu poskytnúť aj špeciálne vankúše na sedenie a kúpeľové soli na sedací kúpeľ.

Existuje niekoľko krokov, ktoré môžete urobiť doma, aby ste zmiernili nepohodlie spôsobené hemoroidmi:

 1. Dajte si sedací kúpeľ dvakrát až trikrát denne po dobu 15 až 20 minút. Sadnite si do teplej vody, ponorte si len boky a zadok. To môže pomôcť znížiť svrbenie a podráždenie. Sedací kúpeľ v teplej vode si môžete dať v bežnej vani, ale v lekárňach sú na tento účel dostupné aj malé vaničky na hemoroidy, ktoré sa položia cez záchodové dosky. Po sedacom kúpeli miesto jemne osušte, aby ste predišli ďalšiemu podráždeniu.
 2. Použite ľadové obklady na oblasť na zmiernenie opuchu a bolesti.
 3. Počas vyprázdňovania príliš netlačte ani sa nenamáhajte.
 4. Po každom pohybe čriev si vyčistite konečník jemným poklepávaním (namiesto utierania) navlhčenými vreckovkami, ako sú napríklad detské obrúsky. Používanie tvrdého, suchého toaletného papiera (ten, ktorý obsahuje arómu je najhorší) môže spôsobiť ďalšie podráždenie.
 5. Udržujte oblasť konečníka čistú každodenným kúpaním alebo sprchovaním teplou vodou. Po kúpaní miesto iba jemne osušte. Na vysušenie oblasti môžete dokonca použiť fén.
 6. Sadnite si radšej na vankúše než na tvrdú plochu, aby ste znížili opuch hemoroidov a zabránili vzniku nových. (zdroj)

Zmäkčovače stolice

Keďže hemoroidy sa zvyčajne vyvíjajú v dôsledku zápchy a namáhania konečníka, väčšina lekárov hovorí, že zmäkčovače stolice skutočne zohrávajú dôležitú úlohu pri ich liečbe.

„Jedným z najdôležitejších krokov pri liečbe hemoroidov je vyhýbanie sa zápche – tvrdej alebo zriedkavej stolici – a zmäkčovače stolice sú dobrou voľbou, ak máte chronickú zápchu,“ hovorí odborník na trávenie.

Zvýšenie množstva vlákniny vo vašej strave tým, že budete jesť viac ovocia a zeleniny, je ďalším dobrým spôsobom, ako zmäkčiť stolicu, hovorí a dodáva, že odporúčané množstvo vlákniny je okolo 20 až 35 gramov denne.

Môžete vyskúšať voľnedostupný zmäkčovač stolice, ktorý vás nepreženie, ale jednoducho uľahčí vylučovanie stolice. Môžete tiež vyskúšať prírodný zmäkčovač stolice s prísadami ako psyllium, ktoré je užitočné, ak nemôžete prijímať dostatok vlákniny vo vašej bežnej strave prostredníctvom potravín, ktoré jete.

Voľnopredajné lieky na hemoroidy

Lieky na zmiernenie bolesti, s obsahom acetaminofénu, ibuprofénu a aspirínu, môžu pomôcť s nepríjemnými príznakmi hemoroidov. Môžete si tiež vybrať z rôznych voľnopredajných krémov, mastí, čípkov alebo liečivých tampónov.

Obsahujú lieky ako lidokaín na znecitlivenie oblasti alebo hydrokortizón na zníženie opuchu a svrbenia.

Podľa potreby užívajte voľnopredajné lieky proti bolesti, ako je ibalgin, ibuprofén alebo aspirín.

co je najlepsie na hemoroidy

Vybrali sme pre vás najlepšie prípravky na hemoroidy

Pri výbere najlepších liekov na liečbu hemoroidov sme hovorili s lekármi a strávili sme hodiny hľadaním tých najlepších a najúčinnejších produktov na webe podľa jednotlivých recenzií.

Po zvážení všetkých možností sme na základe niekoľkých kľúčových kritérií odporúčaných lekármi rozhodli, ktoré z nich budeme používať: zloženie, forma prípravku a cena.

Keď sme zúžili naše možnosti, porovnali sme výhody každej liečby hemoroidov s jej cenou. Aj keď niektoré možnosti v našom zozname môžu byť drahšie ako iné, chceli sme poskytnúť kupujúcim širokú škálu možností, ktoré by vyhovovali všetkým potrebám a rozpočtom. Na základe všetkých týchto faktorov sme zostavili tento zoznam najlepších voľnedostupných liekov na liečbu hemoroidov.

Vláknina pomôže!

Rozpustná vláknina sa rozpúšťa vo vode a vytvára gélovitú kašu. (Predstavte si, čo sa stane s dobre pomletými ovsenými vločkami, keď ich zmiešate s vodou.) Toto presne hľadáte. Vďaka tomu bude vaša stolica mäkká, dobre tvarovaná a pri vychádzaní z konečníka ho nepodráždi. Žiadna zápcha a maximálne malé podráždenie.

Znie to ako svätý grál všetkých problémov s hemoroidmi, však?

Nerozpustná vláknina je to, čo určite aj vaša stará mama nazývala ako „hrubá“. Nerozpúšťa sa. Ak hodíte kúsok zeleru do vody, jednoducho tam zostane. Pomáha udržiavať veci v pohybe a vyrovnáva chémiu vo vašich črevách no nie je rýchlo pomocou pri hemoroidoch.

Mnohé potraviny s vysokým obsahom vlákniny obsahujú oba druhy.

Tu je zoznam potravín, ktoré vám s hemoroidmi môžu pomôcť:

 • Fazuľa, šošovica a orechy
 • Zrná
 • Ovocie a zelenina

Čo nejesť?

 • Biely chlieb a bagety
 • Mlieko, syry a iné mliečne výrobky
 • Mäso
 • Spracované potraviny, ako sú mrazené jedlá a rýchle občerstvenie
5/5 - (2 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu