Venalex – Pomôže pri ťažkostiach so žilami aj s hemeroidmi? (recenzia)

Cievy a žilyVenalex - Pomôže pri ťažkostiach so žilami aj s hemeroidmi? (recenzia)

Problémy s kŕčovými žilami (odb. varixmi) a hemeroidmi trápia čoraz častejšie.

Výživový doplnok Venalex je nápomocný práve pri riešení a liečbe problémov s varixmi (kŕčovými žilami), hemeroidmi a ďalšími žilovými ťažkosťami.

Cenový prehľad

Čo to je?


Venalex predstavuje výživový doplnok, ktorý obsahuje mikronizovaný diosmin s hesperidínom (ide o mikronizované bioflavonoidy).

Tieto látky dokázateľne účinkujú pri liečbe  kŕčových žíl, hemeroidov a ostatných žilových chorôb.

Látky obsiahnuté v tomto produkte majú antioxidačný účinok a pôsobia protizápalovo pri vážnych, ako aj dlhodobých (chronických) zápaloch predovšetkým dolných končatín a cievneho systému.

Prípravok ochraňuje cievny epitel (tkanivo), stabilizuje ich membrány a zlepšuje pružnosť ciev respektíve ich priepustnosť.


venalex cena recenzia pribalovy letak tablety  NÁŠ TIP 

Rozhodli ste sa vyskúšať Venalex? Odporúčame zakúpiť ho z overeného obchodu Dr.Max.sk. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam. Viac info

Účinky


 • Vďaka svojmu zloženiu potláča kŕčové žily a iné žilové ochorenia
 • Zloženie prípravku pôsobí antioxidačne a protizápalovo
 • Pomáha aj pri liečbe hemeroidov
 • Vhodný k prevencii príznakov chronických žilových porúch na nohách a
  pri bolestiach a opuchoch nôh

Zloženie


Venalex sa skladá z mikronizovaného diosminu a hesperidínu, čiže tvoria ho mikronizované veľmi účinné a aktívne látky, ktoré sa komplexne nazývajú ako flavonoidy na prírodnej báze.

Súčasťou zloženia prípravku sú  objemové činidlá (konkrétne uhličitan vápenatý, mikrokryštalická celulóza a kukuričný škrob), tiež aj stabilizátor (hydroxypropylmetylcelulóza, polyvinylpyrolidón), okrem toho aj (proti)hrudkovacie látky ako sú stearan horečnatý, mastenec, koloidný oxid kremičitý a odpeňovacie činidlo so zahusťovadlom (sodnou soľou).

Všetky tieto látky vytvárajú 1 celok a výživový prípravok na prírodnej báze, ku kúpe a k užívaniu ktorého nie je potrebný lekársky predpis od lekára.


  NÁŠ TIP 

Poznáte Hemoxin? Skvelý výživový doplnok, ktorý pomôže pri liečbe hemoroidov. Obsahuje až 5 aktívnych látok. Viac info

Samotné zloženie produktu je vytvorené tak, že prípravok dokázateľne účinkuje predovšetkým pri dlhodobom liečení varixov (kŕčových žíl) a iných ochorení týkajúcich sa žíl. Okrem toho látky v prípravku sú účinné aj pri intímnej   liečbe hemeroidov.

Prípravok pôsobí vďaka svojmu zloženiu a látkam zároveň aj antioxidačne a protizápalovo, najmä pri akútnych ako aj chronických zápaloch dolných končatín.

Samotné zloženie prípravku udržiava dobre priechodný i celý cievny systém (čiže samotné cievy udržiava dostatočne priepustné a elastické).

Venalex dávkovanie a užívanie


 • Doporučené dávkovanie od výrobcu je 1 tableta 1 krát denne
 • Tablety sa odporúčajú prehĺtať celé bez rozhrýzania
 • Tablety je potrebné zapíjať zodpovedajúcim množstvom vody

Aká je cena Venalexu?


venalex cena recenzia pribalovy letak tabletyCena Venalexu je ďalším atribútom, ktorý tiež isto zaujíma pri samotnom výživovom produkte bez lekárskeho predpisu.

Produkt je od známeho a dlhoročného slovenského výrobcu liečiv Zentiva. Je možné ho zakúpiť rovnako v internetovej predajni, ako aj  v pevnej predajni.

Pri detailnejšom porovnávaní cien na internete (6.4.2018) sa cena balenia 90 kusov tabliet pohybovala na úrovni už od  13,59 € s DOPRAVOU ZDARMA.

Okrem 90 kusového balenia je možné si zakúpiť aj Venalex 60 tabliet, v cene už od 9,08 €.

Upozornenie


 Venalex je výživový doplnok. Prípravok nie je možné používať ako náhradu rôznorodej a pestrej stravy. Výrobca produktu neodporúča prekračovať odporúčanú dennú dávku.

 Venalex nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy! Skladovať treba na suchých a tmavých miestach, pri izbovej teplote od 15 do 25 °C. Nemožno užívať pri alergii na niektorú zo zložiek produktu.

Výhody a nevýhody


 • Skvelé zloženie
 • Veľké balenie

 • Mierne vyššia cena

Problémy s kŕčovými žilami či iné  žilové ochorenia nie je sú ničím príjemným, či už po estetickej alebo zdravotnej stránke. Isto nie je dobré podceniť tento problém.

Vedeli ste, že na problémy so žilami (nielen kŕčovými), hemeroidmi a cievami môžete využiť aj výživový prípravok bez lekárskeho predpisu? V súčasnosti je ich na trhu veľa a jeden z nich sme recenzovali teraz.

Venalex je výživový doplnok bez lekárskeho predpisu na spomínané problémy so žilami a cievami. Pôsobiť má aj proti zápalom a škodlivým látkam v žilách a cievach. Rovnako má  potláčať aj hemeroidy a má to byť účinný preventívny prípravkom proti týmto problémom.

Keďže píšem, že „má“ to byť, znamená to, že v čase písania tejto recenzie som našiel len 1 recenziu na internete na tento doplnok stravy. Je teda výlučne na každom, aby skúsil a posúdil, či produkt  zaradiť ako doplnok stravy do svojho jedálnička.

Výrobcom produktu je  známa slovenská firma Zentiva, ktorá sa radí k dlhodobým distribútorom kvalitných liečiv. Čo sa týka ceny za tento produkt, 90 kusové balenie, ktoré bolo predmetom tejto recenzie, vydrží až na 90 dní pri dodržaní dávky 1 tableta na deň.

venalex cena recenzia pribalovy letak tablety

3.6/5 - (57 votes)

2 Komentáre

 1. Dobrý deň, môže sa Venalex užívať pri liečbe WARFARÍNOM? Ďakujem pekne za odpoveď. S úctou, Miron Vávra.

 2. Dobrý deň, s otázkami tohto typu odporúčame navštíviť lekára alebo lekárnika. Pekný zvyšok dňa prajeme.

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu