Masticha Vena – Na vysoký tlak a cholesterol

Cievy a žilyMasticha Vena - Na vysoký tlak a cholesterol

Užívate doplnky stravy? Ak áno, tak určite viete aj to, prečo to robíte.

Spojenie unikátnych látok do jednej tablety je skvelý spôsob, ako sa starať o svoje telo, zbaviť ho toxínov a udržať ho zdravé.

Nemusíte pritom upraviť svoje stravovacie návyky, sledovať množstvo ani zloženie potravín, ktoré obsahujú látky lahodiace vášmu organizmu.

Veľa doplnkov stravy je dovážaných zo zahraničia a tešia sa veľkej popularite. Prečo by ste však mali siahať po cudzích prípravkoch, keď ich máme aj doma.

Dokážu však tieto naše domáce produkty, konkurovať tým globálnym značkám?

To zaujímalo aj nás, a preto sme si vybrali jeden zo slovenských produktov s názvom Masticha Vena.

Kapsuly obsahujú unikátnu živicu z pistáciovníka rastúceho v slnečnom Grécku, kde by vám o nej domáci s radosťou porozprávali celé legendy.

Vy ale nikam cestovať nemusíte. Všetko vám prezradí naša recenzia.

Vysvetlíme vám, čo je Masticha Vena, na čo je dobrá, aké má zloženie a kde doplnok stravy kúpite za odporúčanú cenu. Nezabudli sme ani na reálne skúsenosti s užívaním, ktoré na vás čakajú v záverečnej časti.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Masticha Venu?

Čo to je?


Masticha Vena je doplnok stravy, ktorý spája jedinečné vlastnosti chioskej mastichy s dvomi prírodnými látkami, ktoré sú všeobecne známe svojimi pozitívnymi účinkami na cievy a srdce.

Prípravok je vďaka týmto látkam určený na udržanie správnej funkcie kardiovaskulárneho systému, a tým slúži aj ako prevencia voči ochoreniam srdcovo-cievneho charakteru.

Masticha Vena je primárne určená pre ľudí, ktorí majú problémy s vysokým tlakom a cholesterolom a chcú ich riešiť bez rizika vedľajších účinkov.

Kto je výrobca?


Masticha Vena je produkt slovenskej spoločnosti APOTHECARY s.r.o.

Firma sídli v Nitre a oficiálne spolupracuje s Asociáciou pestovateľov chioskej mastichy.

Ako jediný autorizovaný predajca chioskej mastichy prevádzkuje internetovú stránku mastichaterapia.sk, ktorá sa sústreďuje iba na predaj produktov vyrobených z originálnej chioskej mastichy dovážanej z Grécka.

Firma ponúka široký sortiment, v ktorom nájdete niekoľko variantov v podobe mastichových kapsúl, žuvačiek a kryštálov.

Aké má účinky?


Masticha Vena má vďaka látkam, ktoré obsahuje na naše telo niekoľko významných účinkov:

 • pomáha stabilizovať krvný tlak
 • podporuje správnu funkciu ciev a prekrvenie
 • znižuje hladinu oxidovaného LDL cholesterolu, ktorý má negatívny vplyv na viaceré funkcie a môže viesť k aterogenéze (ukladanie tukov a vápnika v cievach)
 • môže pomôcť pri vysokom cholesterole, ochoreniach ciev, zvýšenom krvnom tlaku aj cukrovke

Čo obsahuje?


Masticha Vena má podobu kapsúl vhodných aj pre vegánov, pričom každá kapsula obsahuje nasledovné zložky:

 • Chioská masticha 46 % – je živica získavaná z pistácie mastichovej (Pistacia lentiscus). Tento strom nájdete v krajinách po celom svete, no pravá chioská masticha sa získava iba z tých, ktoré rastú na južnej strane gréckeho ostrova Chios. Doteraz sa s istotou nevie, prečo má živica z iných pistáciovníkov nižší obsah unikátnych látok ako tá z Chiosu. V roku 1997 bola dokonca zapísaná ako lokálne a špecificky účinný produkt s chráneným označením pôvodu PDO. Vzhľadom na to, že Európska komisia neschválila látku ako liečivo, môže sa o chioskej mastiche hovoriť iba ako o látke, ktorá prispieva k zdraviu tráviacej sústavy a odborníci ju skúmajú v súvislosti s pálením záhy, žalúdočnými vredmi, redukciou Helicobaktera pylori a bolesťou žalúdka. V súvislosti so znižovaním cholesterolu vedecké štúdie poukazujú na protizápalové a antioxidačné vlastnosti pôsobiace na endotelové bunky v ľudskej aorte.
 • Extrakt z granátového jablka 46 % – toto zdravé ovocie obsahuje okrem vitamínov aj polyfenol punicalagín. Účinky tejto látky sa prejavujú hlavne pri ochrane vnútra ciev. Zvýšením aktivity endoteliálnej syntázy oxidu dusnatého dochádza k zníženiu rizika oxidačného poškodenia ciev a vzniku zápalov.  Ďalšie štúdie poukazujú na schopnosť látky znížiť krvný tlak, a to takým spôsobom, že očisťuje cievy od prebytočného cholesterolu.
 • Extrakt z olivovníka európskeho – strom sa v rámci Európy pestuje najmä v Stredomorí a skrýva v sebe veľa zdraviu prospešných účinkov. Prospieva pleti a často sa pridáva do kozmetických prípravkov. Najvýznamnejšie sú ale jeho antioxidačné vlastnosti. Obsahuje totiž hydroxytyrozol, ktorý predchádza starnutiu a je prospešný aj pre zdravé srdce. Je to polyfenol, ktorý pomáha chrániť krvné lipidy pred oxidačným stresom.

Užívanie a dávkovanie


 • prípravok je určený na vnútorné užívanie a výrobca neuvádza žiadne špeciálne nariadenia, čo sa týka času užitia a spojitosti s jednom. Stačí celé kapsuly prehltnúť a zapiť vodou.
 • odporučená dávka sú 2 kapsuly 2x denne

Cena


Masticha Vena je ako domáci produkt dostupný vo vybraných lekárňach, obchodoch so zdravou výživou aj na internete. Pokiaľ preferujete objednávku z pohodlia domova prostredníctvom internetu, dajte si pozor na serióznosť predajcu.

V takomto prípade odporúčame nákup na autorizovanej stránke mastichaterapia.sk, ktorá je zárukou, že dostanete naozaj kvalitný produkt za odporúčanú cenu.

Masticha Vena 100 cpl stojí 34,90 €.

Masticha Vena
masticha vena

100 kapsúl
Skladom
34,90 €
(platí ku dňu 10.10.2019)

Upozornenie


 • hoci výrobca nespomína žiadne obmedzenia spojené s užívaním, my uvádzame tie, ktoré sme našli na nezávislej stránke adc.sk
 • neužívajte v prípade alergie na niektorú zo zložiek
 • prípravok nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy
 • nemá sa podávať ani pacientom s centrálnym žilovým katétrom
 • keďže ide o doplnok stravy, nezamieňajte si ho s liekom a nepoužívajte ako náhradu bežnej stravy
 • Masticha Vena nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky

Výhody a nevýhody


 • prírodný produkt bez vedľajších účinkov
 • kombinácia troch zdraviu prospešných zložiek
 • jednoduché užívanie
 • slovenský výrobca s certifikovaným e-shopom

 • vyššia cena
 • žiadne reálne skúsenosti s užívaním

Záverečné zhodnotenie


Chioská masticha nie je ľuďom neznáma a vyskúšali ju na vlastnej koži mnohí fanúšikovia prírodných výživových doplnkov. Čo nás však sklamalo je, že sme nenašli žiadne hodnotenia spojené konkrétne s Mastichou Vena. Preto vychádzame z recenzií k ďalším produktom s obsahom chioskej mastichy.

Užívatelia sú veľmi spokojní s jej účinkami na trávenie a pomohla im aj s helikobakterom. Mnohí mastichu uprednostňujú pred antibiotikami. Čo je ešte viac zaujímavé, je fakt, že v jednom konkrétnom prípade ju odsúhlasil aj samotný lekár.

Masticha je vraj skvelá na pálenie záhy, pomôže pri nafukovaní aj bolesti žalúdka.

Pri pravidelnom užívaní sa môžete na dlhé obdobie zbaviť rôznych problémov tráviaceho charakteru. Chioská masticha je nepochybne ďalší „zázrak“ prírody, ktorý vám rozhodne neublíži, ba práve naopak, môže iba prispieť k zlepšeniu vášho zdravotného stavu.

Hoci účinky Mastichy Vena nemôžeme podložiť žiadnymi reálnymi skúsenosťami, na základe jej zloženia, štúdií a všeobecnej spokojnosti s prípravkami z rovnakého radu ju odporúčame ako kvalitný doplnok stravy bez vedľajších účinkov. Ak vás neodradí jej vyššia cena, produkt určite vyskúšajte.

Prehľad


Zdravie

Priaznivé účinky na srdce a cievy.

Balenie

Výhodné balenie.

Kvalita

Kvalitné zloženie.

Zameranie

Prípravok s úzkym zameraním.

Hlavné výhody

 • Jednoduché používanie
 • Kvalitné prírodné zloženie

 • Stabilizuje krvný tlak
 • Účinný aj pri cukrovke

Záverečné hodnotenie

masticha vena

Ohodnoťte post

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu