Späť

Zbavte sa únavy. 5 top stimulačných potravín, ktoré rýchlo dodajú energiu

Pridané: 07.05.2016 07:35:48

07 Máj 2016

Zbavte sa únavy. 5 top stimulačných potravín, ktoré rýchlo dodajú energiu

Únava, vyčerpanie, ospalosť a vaše povinnosti sú stále pred vami. Čo robiť, aby ste to zvládli?

Poradíme vám, ktoré super potraviny vás nabijú energiou. Ich cenné zložky sú uznávané v starých kultúrach ako elixír životnej sily a energie.

Keď vaše telo alarmuje nedostatok energetických zásob je nutné ich okamžite dodať.

 

Čaj MATÉ IQ

Pôvod má až v južnej Amerike, kde dostal prívlastok „zelené zlato indiánov".

Pokiaľ potrebujete stimulovať váš mozog a nepáli vám to, tento čaj vás zaručene nakopne. Dodáva energiu pri celkovej vyčerpanosti organizmu. Tlmí pocit hladu, preto je obľúbený pri diétach a zároveň disponuje množstvom cenných vitamínov (A, C, E, komplex B), minerálov, stopových prvkov.

Obsahuje výrazne stimulujúce zložky, preto je obľúbený aj u študentov. Nie je návykový ako káva, avšak s jeho použitím opatrne, lebo v opačnom prípade sa vám bude zaspávať ťažšie.

 

                                                               Čaj MATÉ IQ

 

CHIA semienka

V kultúrach Aztékov, Mayov boli považované za „posvätné jedlo". Sú známe tým, že dokážu dodať stratenú energiu a udržať ju na dlhšiu dobu. Spomaľujú premenu sacharidov na jednoduché cukry a v dôsledku toho sa energia z potravy uvoľňuje dlhší čas.

V rámci zdravého životného štýlu sú vysoko žiadané. Obsahujú 5x viac vápnika než mlieko, 3x viac železa než špenát, vysoký obsah draslíka, antioxidantov, Omega3 a 6. Zrejme už chápete, prečo sú ich účinky tak výnimočné. Stačí nasypať pár semienok do jedla a dodávku energie i vitamínov máte záručenú.

 

                                                               CHIA semienka

 

SCHIZANDRA ČÍNSKA a jej plody

V čínskej a tibetskej medicíne sa využíva už odpradávna. Hovorí sa, že sto dní užívania schizandry prečistí krv, obnoví pečeň a rozžiari celého ducha.

Podľa najnovších výskumov tieto plody stimulujú srdcovo cievny systém a majú povzbudivé účinky na nervovú sústavu. Pôsobia proti únave a výrazne stimulujú mozgovú činnosť.

Vďaka zložke schizandrin zvyšujú odolnosť tela voči stresu a námahe. Považuje sa za silný antioxidant a elixír mladosti, účinný na zvýšenie sexuálnej sily. Ich plody sú dostupné takmer v každej siete so zdravou výživou.

                               SCHIZANDRA ČÍNSKA plody

 

Keď sladká energia, tak STÉVIA

Stévia je zázračná rastlina. Je 300krát sladšia ako cukrová repa, z ktorej sa vyrába bežný kryštálový cukor.

Je to číslo jedna medzi sladidlami, pretože neobsahuje žiadne kalórie. Vedci v nej identifikovali 100 rôznych zlúčenín s liečebnými účinkami. Jej konzumácia dodáva telu energiu v priebehu celého dňa.

Znižuje duševnú a fyzickú únavu, zlepšuje schopnosť myslieť a zvyšuje výkon pamäti. Ak by ste používali len tento sladký zázrak, zabudli by ste na to, čo je zubný kaz, vlčí hlad, kolísanie tlaku, diabetes, obezita.

Táto rastlinka je nenáročná, môžete si ju vypestovať v pohodlí domova, alebo zakúpiť jej extrakt.

 

                                                               Stévia

 

KOKOSOVÁ VODA

V tropických krajinách má prívlastok „strom života". Predstavuje 100% prírodný zdroj energie.

Obsahuje enzýmy, ktoré zrýchľujú metabolizmus a spaľujú prebytočný tuk. Je bohatá na horčík, draslík, vlákninu, antioxidanty a hlavne je bez kalórií.

Odborníci odporúčajú tento nápoj ako skvelý zdroj energie, hydratácie a nutričnej výživy pre vaše telo. Pokiaľ športujete, neváhajte ju vyskúšať. Dodá vám potrebnú silu k výkonu, zrýchli spaľovanie tukov a následne podporí regeneráciu organizmu.

 

                                Kokosová voda

 

Telo bez energie je ako telo bez duše. Za únavou sa skrýva komplex viacerých faktorov. Práca, stres, kolobeh života, to všetko vás denne vyčerpáva. Ponúkame vám prírodné cesty jej obnovy. Veríme, že vám pomôžu zvládnuť každodenné momenty s úsmevom plným energie.

 

 

Ďalšie zaujímavé články, ktoré by vás tiež mohli zaujímať   Prejsť na články

 

Najčítanejšie články

„Nenáročný detox", doprajte si ho, jar je na to ideálna

Huby nesmrteľnosti, poznáte ich liečivé účinky?

SOS tráviace ťažkosti, ako sa ich zbaviť

5 tipov k vypnutej pleti

Zelené potraviny majú cenu zlata

 

Ak sa vám tento článok páči, zdieľajte ho prosím s ostatnými

Plaťte pohodlne a bezpečne

Novinky

 Akcie - Zľavy

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×