Driclor – Cena, skúsenosti a použitie (recenzia)

Na pleťDriclor - Cena, skúsenosti a použitie (recenzia)

Na čo slúži a ako pomáha prípravok Driclor?

Možno aj vás trápi nadmerné potenie pri bežných či iných činnostiach a povinnostiach. Driclor roztok je prípravok na obmedzenie tvorby telesného potu.

Pri pravidelnom používaní prípravku sa nadmerné potenie zmenší.

Prípravok je určený na bežné používanie.

Čo to je?


Driclor roztok je kozmetický zdravotne neškodný prípravok určený k ošetreniu kože a proti nadmernému poteniu a zápachu (jednoducho povedané nový druh antiperspirantu s oveľa vyšším účinkom).

Nadmerné potenie môže výrazne komplikovať život.

Ide o bezfarebný roztok, ktorý účinne vytvára efektný „gélový uzáver“ na povrchu potnej žľazy, čím sa dosiahne obmedzenie tvorby telesného potu práve na mieste, kde bol prípravok aplikovaný.

Je určený pre oblasť podpazušia, nôh a rúk (dlaní), chrbta či čela (použiť sa však dá aj na iných miestach).

Prípravok celkovo nebráni vylučovaniu potu, ten sa dostáva von z tela inou prirodzenou cestou, predovšetkým obličkami či povrchom tela.

Po viacerých týždňoch používania prípravku je výsledkom zmiernenie potenia, prípadne úplné zastavenie potenia v mieste aplikácie respektíve pocit sucha.   

Účinky


 • Svojím zložením účinne zastavuje nadmernú tvorbu telesného potu v mieste aplikácie prípravku
 • Vhodný k znižovaniu telesného zápachu pri zvýšenej fyzickej námahe, stresových stavoch a pri vysokej teplote alebo vlhkosti
 • Vytvára gélový uzáver potnej žľazy, čím sa eliminuje potenie a zápach
 • Vytvára príjemnejší pocit sucha a čistoty
 • Ideálny na každodenné používanie


driclor proti poteniu jedno balenie cena recenzia  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Driclor? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Zloženie


Driclor roztokmá síce jednoduché (len trojzložkové zloženie), ale aj tak ide o veľmi účinný prípravok v prípade znižovania nepríjemného nadmerného potenia.

Na základe údajov od výrobcu, samotné zloženie prípravku tvorí:

 • 20 %-tný roztok hexahydrátu choridu hlinitého (Aluminium chloride) (185 mg/ml)
 • etanol
 • čistená voda

Dávkovanie a užívanie


 • Podľa odporúčaní výrobcu, Driclor roztok je najlepšie aplikovať krátko pred spaním respektíve používať výlučne pred spaním, kedy býva najčastejšie telo v pokojnom stave
 • Prípravok je potrebné aplikovať na suchú pokožku. Ak je pokožka vlhká, treba ju osušiť papierovou či inou utierkou
 • Krátko po aplikácii prípravku je potrebné ho nechať celkom zaschnúť s cieľom dosiahnutia najlepšieho účinku
 • Výrobca odporúča v samých začiatkoch týždeň aplikovať 1 krát denne a to vo večerných hodinách krátko pred spaním
 • V prípade, že už počas 1. týždňa sa upraví potenie, je možné znížiť intenzitu nanášania respektíve celkový interval nanášania je možné predĺžiť (len 2 až 3 krát do týždňa)
 • Po viacerých dňoch používania bude stačiť aplikácia raz do týždňa –
  v takomto prípade 1 balenie prípravku vystačí približne na 9 až 18 mesiacov
 • Prípravok je možné použiť najskôr 2 hodiny po kúpaní, umývaní či sprche
 • Na ďalší deň po aplikácii prípravku výrobca odporúča v ranných hodinách umyť a usušiť miesta, kde bol roztok nanesený (potom v priebehu dňa sa neodporúča opätovná aplikácia prípravku)
 • Aj pri používaní Driclor roztoku je možné súčasne používať vami žiadaný parfum

Driclor cena


Do tejto recenzie sme použili prípravok Driclor Solution roztok od výrobcu Stiefel. Z tohto pôvodne roztoku sa dá veľmi šikovne a rýchlo zhotoviť účinný antiperspirant s guľôčkou.

Cena prípravku sa v čase písania recenzie (18.6.2018) pohybovala na úrovni od 8,48 € za 20 ml (podľa internetového portálu heureka.sk). V ponuke je taktiež Driclor 75 ml, avšak kvôli vysokému záujmu je takmer v každom obchode momentálne vypredaný.

Driclor 20 ml

driclor proti poteniu jedno balenie cena recenzia

20 ml
Vydrží až 120 dní
7,99€ (platí ku dňu 21.6.2018)

Upozornenie


 Prípravok nie je vhodný pre deti. Pozor, ide o horľavinu! Treba skladovať mimo otvoreného ohňa či iného zdroja tepla, najlepšie na tmavom mieste mimo slnečného žiarenia pri izbovej teplote a v dobre uzavretom obale, aby sa zabránilo skorému odpareniu prípravku.

 Nie je možné ho použiť na zranenú alebo citlivú či inak podráždenú pokožku, tiež do úst a očí (ak by sa roztok dostal do očí či úst, treba hneď vypláchnuť miesto prúdom čistej vody). Pri používaní prípravku je zakázané si umývať miesta, kde bude roztok aplikovaný. Neodporúča sa používať rôzne depilačné gély a holiť sa minimálne 1 deň pred a po použití prípravku.

 Prípravok je možné použiť na oblasť podpazušia, rúk, krku, chrbta a nôh. Pred prvým použitím si pozorne prečítajte príbalový leták. Pred prvým nanesením prípravku na pokožku vyskúšajte naniesť nie celkom plnú vrstvu s cieľom eliminácie vedľajších účinkov.

 Prípravok zvyčajne nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky. Pokiaľ by sa však nejaké vedľajšie (nežiaduce) účinky objavili, je potrebné znížiť dávku a aplikovať v menšom množstve (tiež môže pomôcť aj predĺžiť interval medzi samotnými aplikáciami). Ak však máte známky podráždenia pokožky či iné alergické reakcie na akúkoľvek zložku prípravku, prestaňte ho používať. Tiež dbajte na to, aby prípravok prišiel do styku s povrchmi z ušľachtilých kovov (môžu daný povrch poškodiť a odfarbiť). Dátum expirácie výrobca uvádza na spodnej časti obalu prípravku. Minimálna trvanlivosť výrobku je 30 mesiacov.

Hodnotenie zákazníkov


Pozrite si skúsenosti s prípravkom Driclor od ďalších ľudí. Prešli sme takmer každé veľké fórum a zozbierali rôzne informácie o tomto prípravku. Skúmali sme, to aké má použitie, účinky, či je vhodný v tehotenstve a mnoho iného.

Najviac recenzií sme našli na webe heureka.sk. Nech sa páči.

[divider style=’centered‘]

[divider style=’centered‘]

[divider style=’centered‘]

[divider style=’centered‘]

 

Výhody a nevýhody


 • Výborná alternatíva bežného prípravku proti poteniu
 • Dlhá výdrž
 • Dobrá cena
 • Účinný už pri prvom použití
 • Lepší ako ktorýkoľvek iný antiperspirant či deodorant
 • Šikovné balenie v malej fľaštičke

 • Môže spôsobovať pálenie pokožky a svrbenie
 • Malé balenie

Naše hodnotenie


Ak zažívate v práci, škole alebo v bežnom živote veľa stresových či vypätých stavov, ktoré spôsobujú nadmerné potenie, je dôležité čo najskôr riešiť tento intímny problém.

Častokrát bežný antiperspirant či deodorant proti poteniu nezaberá. Potenie neustáva, zápach pretrváva.

V takomto prípade je nutné vsadiť na vyššiu ochranu. Dnes som v rámci recenzie detailnejšie hodnotil práve prípravok Driclor roztok. Je to nový druh šikovného antiperspirantu s guľôčkou proti poteniu. S daným prípravkom mám osobné skúsenosti aj ja, aj moja manželka.

Obaja si pochvaľujeme účinnosť tohto prípravku už od prvého použitia. Prípravok sme použili v oblasti podpazušia proti nadmernému poteniu. Hneď od prvého použitia (večer deň pred náročnejším dňom) sme pociťovali, že sa nepotíme na tom mieste, kde sme si prípravok aplikovali tak ako inokedy.

Mali sme pocit, že sme suchší a čistejší. Výborná rýchla účinnosť, čo je skutočne častokrát rarita. Mňa zaujala aj neutrálna vôňa, manželku zase šikovné balenie vo veľkosti iba 20 ml. Každý ho ľahko schová či už do príručnej tašky či kabelky a bude mať tak po ruke svojho účinného Driclor pomocníka proti nadmernému poteniu. Výhodou prípravku je, že je určený aj pre ťažko pracujúcich či aktívnych mužov, ktorých trápi silná tvorba telesného pachu a potu.

Okrem toho na prípravok nájdete pomerne veľa dostupných pozitívnych ohlasov od ľudí, ktorí daný produkt začali používať a dlhšie aj používajú.

Je to prípravok TOP 1 spomedzi deodorantov a antiperspirantov v internetových diskusiách u nás, aj v Českej republike.

Jediné čo možno vytknúť je menšie balenie prípravku (20 ml), ktoré stojí takmer 9€. Na druhej strane keď je prípravok účinný už od prvého použitia, nebude ho potrebné používať až tak často, keďže účinky pôsobia viac ako deň, dva a podobne (je to individuálne).

Navyše pri miernejšom užívaní výrobca uvádza výdrž 1 balenia takmer na trištvrte roka respektíve viac ako 1 rok (ak je správne skladovaný).

Záverečné hodnotenie


Čo dodať na úplný záver tejto recenzie?

Asi už len toľko, že prípravok Driclor budem používať v nastávajúcom teplom počasí pravidelne, keďže mám s ním dobré skúsenosti. Viem teda, že skutočne funguje a pomáha na to, k čomu je primárne určený. Navyše je ho možné použiť aj na iné problematické časti tela.

Čo sa týka ceny nezruinuje rozpočet, dlho vydrží a tešia ma aj ďalšie pozitívne skúsenosti iných ľudí. Nebojím sa teda jasne povedať, že Driclor roztok si zaslúži, aby ho mal každý po ruke, keď má problém s nadmerným potením a s tým súvisiace problémy a nech ísť hneď k lekárovi.

Driclor je posledná šanca, ktorá môže pomôcť aj vám či vašim blízkym. V samom závere ešte 1 pozitívum: svoj obľúbený voňavý parfum je možné používať aj naďalej.

Zdravie

Nezabraňuje prirodzenému vylučovaniu potu.

Cena

Prijateľná cena.

Kvalita

Kvalitné zloženie.

Zameranie

Úzko zameraný proti nadmernému poteniu.

Hlavné výhody Dricloru

 • Kvalitné zloženie
 • Pravdepodobne najkvalitnejší antiperspirant na trhu

 • Účinkuje už od prvého použitia
 • Prijateľná cena (20 ml balenie je mierne drahšie)

Záverečné hodnotenie

driclor proti poteniu jedno balenie cena recenzia

4.1/5 - (9 votes)

2 Komentáre

 1. Driclor je tá najlepšia vec proti poteniu! stačí použiť pár krát a na niekoľko dní máte pokoj! Odporúčam skúsiť.

 2. Skúšal niekto aj Driclor aj Electro Antiperspirant? Či by tu nemohol niekto napísať porovnanie. Díky!

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu