Saw Palmetto – Serenoa repens – Účinky extraktu

Problémy s prostatouSaw Palmetto - Serenoa repens - Účinky extraktu

Smerujú vaše kroky na toaletu častejšie, ako je bežné? V noci sa prebúdzate a vykonávanie malej potreby je pre vás problematické? Pravdepodobne patríte do predlžujúceho sa radu mužov, ktorých trápi zväčšená prostata. Možno si hovoríte, že na takýto problém ešte nemáte vek. Žiaľ, sklameme vás. Zväčšená prostata sa totiž netýka iba mužov po päťdesiatke, ale útočí aj na sebavedomie mladších ročníkov.

Keďže je to pomerne chúlostivá téma, určite nie je predmetom pánskych rozhovorov a muži o nej všeobecne neradi rozprávajú.

Problém s prostatou nie je spojený iba s poruchami močového ústrojenstva, ale aj so sexuálnym životom muža. Vplýva na kvalitu spermií, plodnosť a tiež na sexuálnu aktivitu. Zdravá prostata je vnímaná ako znak „mužnosti a sily“. Nesprávna funkcia prostaty môže pekne „rozhodiť“ vašu psychiku.

Strácate sebadôveru, prepadá vás pocit menejcennosti a nálada vo vašom vzťahu je na bode mrazu. Nájdite pomoc v prírode a podporte prostatu vďaka doplnkom výživy s extraktom zo Saw Palmetto.


prostanax na prostatu recenzia  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať produkt s obsahom Saw Palmetto? Odporúčame Prostanax. Na nákup využite oficiálneho predajcu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s napodobeninami. Viac info

Čo to je?


Saw Palmetto môžete poznať pod viacerými názvami.

Serenoa repens alebo Serenoa plazivá je rastlina pôvodom zo severnej Ameriky. Palma so širokými listami a žltobielymi kvetmi svojím vzrastom pripomína krík. Plody sú jedlé a bežne sa používajú na prípravu nápojov. V tradičnej medicíne sa používala ako liečivo pri bežných ochoreniach.

Celé stáročia je cenená najmä pre svoje povzbudzujúce účinky na organizmus, a to špeciálne v sexuálnej oblasti.

Obsahuje vzácne látky, ktoré sa začali využívať pri podpore zdravia prostaty, pri probléme so zväčšenou prostatou, ako aj pri infekcii močového traktu.

Vďaka silným účinkom sa extrakt zo Saw Palmetta stal základom doplnkov stravy učených na riešenie problémov s prostatou a udržanie zdravia mužských reprodukčných orgánov.

Čisto mužská záležitosť


Prostata je malá nenápadná žľaza, ktorá má paradoxne obrovský vplyv na život muža.

Ukrýva sa pod močovým mechúrom nad svalmi panvového dna, konkrétne medzi koreňom penisu a pred konečníkom. Obklopuje časť močovej trubice. Prostata je súčasťou reprodukčných mužských orgánov.

Jej hlavnou funkciou je tvorba prostatickej tekutiny, ktorá spoločne so spermiami a tekutinami z iných žliaz tvorí ejakulát. Zároveň umožňuje spermiám zostať v tekutom stave a vplávať do maternice.

Slúži ako brána močovej trubice, ktorá sa pri ejakulácii zatvára a zamedzuje spermiám preniknúť do močového mechúra. Pri močení zase uzatvára semenné kanály, aby sa do nich nedostal moč. Nie iba ženy majú povestný „bod G“.

Majú ho aj muži a je zaň považovaná práve prostata.

Zväčšená prostata


Prostata je teda pre kvalitný a spokojný život muža veľmi dôležitá. Zväčšujúca sa prostata je úplne prirodzená a priamoúmerná veku.

Proces sa spúšťa približne v tridsiatich rokoch života a symptómy sa prejavia prevažne po päťdesiatke.

No objavuje sa stále viac prípadov, kedy mužov začnú tieto symptómy trápiť už v nižšom veku.

Hoci nejde o život ohrozujúci stav, len približne 10 % prípadov si vyžaduje lekársky zásah, môže prevrátiť život muža naruby.

Komplikácie:

 • keďže žľaza rastie, tlačí na močovú rúru prechádzajúcu stredom prostaty. To môže brániť toku močucez močovú rúru von. Môžu sa objaviť problémy so začiatkom močenia a častá potreba močenia počas dňa aj noci. Za závažnejšie komplikácie vyvolané zväčšujúcou sa prostatou sa považujú infekcie močových ciest a úplné zablokovanie močovej trubice.
 • zväčšovanie prostaty môže mať negatívny dopad aj na sexuálny život. V niektorých prípadoch dochádza k zníženej kvalite ejakulátu, ako aj samotnej erekcie. Oslabená sexuálna zdatnosť môže mať vplyv na psychiku a sebadôveru muža.

Pomoc hľadajte v prírode


Dobrou správou pre mužov je, že zväčšená prostata si zvyčajne nevyžaduje lekársku liečbu. Funkčnosť a zdravie prostaty sa dá podporiť zmenou životného štýlu.

Obmedzenie kofeínu, alkoholu, cigariet, pravidelný pohyb a vyvážená strava dostane do kondície nielen vaše telo, ale aj reprodukčné orgány.

Svoje úsilie výrazne podporíte doplnkami stavy, ktoré využívajú vlastnosti liečivých rastlín a bylín.

Takouto rastlinou je aj Saw Palmetto. Vďaka obsahu aktívnych látok prispieva ku kvalitnejšiemu životu mužov po celom svete.

saw palmetto

Účinky


 • podporuje správnu funkciu prostaty a močových ciest
 • pôsobí ako podporná terapia pri problémoch so zväčšenou prostatou
 • zmierňuje zápal prostaty a močových ciest
 • prispieva k zdraviu reprodukčných orgánov a vplýva na plodnosť
 • účinkuje ako prevencia pred vznikom rakoviny prostaty
 • má povzbudzujúce účinky na celý organizmus a zlepšuje sexuálny život
 • detoxikuje telo, posilňuje imunitu a zlepšuje chuť do jedla
 • okrem toho regeneruje vlasy a znižuje ich vypadávanie

Zloženie


Saw Palmetto zaujala odborníkov vďaka neobvykle širokému zastúpeniu rôznych látok  podporujúcich viaceré procesy a orgány v tele.

Rastlina bola podrobená mnohým štúdiám, vďaka ktorým vieme, ktoré to sú.

 • Mastné kyseliny – rastlina obsahuje veľké množstvo voľných aj esterifikovaných mastných kyselín. Napríklad kyselinu kaprylovú, kyselinu olejovú, kyselinu palmitovú, kyselinu laurovú, kyselinu myristovú či kyselinu stearovú. Spomenuté kyseliny sú nevyhnutné pre zdravý rast a vývoj organizmu. Najväčší prínos majú pre srdcovocievnu sústavu a zlepšujú stav ciev, ktoré majú spojitosť aj s erekciou.
 • Flavonoidy – chránia bunky pred oxidačným stresom a predčasným starnutím. Ich zdrojom sú rôzne druhy zelenina a ovocie. Saw Palmetto obsahuje neobvykle vysokú koncentráciu týchto látok, preto je účinná v boji s voľnými radikálmi v našom tele. Flavonoidy majú zároveň aj protizápalový a protivírusový účinok, takže zlepšujú imunitu v našom tele.
 • Fytosteroly – najlepšie prostriedky na zníženie cholesterolu a nazlepšenie priepustnosti ciev. Serenoa plazivá obsahuje hneď niekoľko druhov fytosterolov, napríklad beta-sisterol, kampesterol, daucosterol alebo stigmasterol.
 • Polysacharidy – zložené sacharidy sú nevyhnutné pre dostatok energie a zároveň sú dôležitou stavebnou jednotkou buniek v našom tele. Posilňujú vitalitu a dodávajú organizmu energiu potrebnú pri prebiehajúcich procesoch.
 • Triglyceridy – druhy lipidov, konkrétne lipoproteínov, ktoré sú zložené z glycerínu a mastných kyselín. V Saw Palmetto sa nachádzajú len v menšom množstve, ktoré je potrebné najmä ako zásobáreň energie v tkanive.

Zdroje informácií:

Užívanie a dávkovanie


 • vždy užívajte tak, ako je uvedené na príbalovom letáku
 • odporúčané užívanie pri doplnkoch stravy v tabletovej forme je 1 tableta denne
 • spôsob užívania sa môže líšiť, a to v závislosti od formy a druhu prípravku
 • pre dosiahnutie uspokojivých účinkov je dôležité pravidelné užívanie. Dĺžka užívania závisí od výšky koncentrácie extraktu Saw Palmetto.

saw palmetto

Cena


Doplnky stravy s obsahom extraktu zo Saw Palmetta sú dostupné v rôznych formách.

Rozdiely spočívajú v zložení, značke, ako aj v predajnej cene. Nájdete ich v lekárni, na internete alebo špecializovaných obchodoch.

My odporúčame Jamieson Prostease Saw Palmetto 125 mg/60 kapsúl s koncentráciou extraktu 1:8.

Kúpite ho v overenej lekárni Dr.Max, ktorá ho ponúka aj na svojich internetových stránkach za 13,99 €.

Viac info o cene

Upozornenie a vedľajšie účinky


 • ak trpíte chorobami žalúdka, srdca, pečene alebo pľúc, mali by ste sa o užívaní prípravku poradiť s lekárom
 • tehotné a dojčiace ženyby sa mali užívaniu prípravku vyhnúť kvôli možnému vplyvu na ich hormonálnu hladinu
 • extrakt alebo tablety s obsahom Saw Palmetto môžu spôsobiť problémypri diagnostikovanej rakovine prostaty

Výhody a nevýhody


 • podpora prostaty a močových ciest
 • rastlinný pôvod účinných látok
 • môže mať komplexné účinky na organizmus

 • pri prekročení odporúčaného dávkovania sa môžu objaviť vedľajšie účinky

Záverečné zhodnotenie


Zväčšená prostata je prirodzenou súčasťou starnutia mužského tela. Nemusí teda nutne znamenať „problém“.

U niekoho sa ale môžu objaviť nepríjemné symptómy, ktoré zasiahnu život muža a znížia jeho kvalitu. Saw Palmetto považujem za rastlinu, ktorá má neobyčajne zaujímavé zloženie. Látky, ktoré obsahuje, majú pozitívny vplyv na rôzne procesy v tele.

Napriek všestranným účinkom sa jej využitie sústreďuje na riešenie mužských problémov a podporenie správnej funkcie ich reprodukčných orgánov.

V spojitosti s prostatou je jednou z najčastejšie spomínaných podporných prostriedkov.

Extrakt môžete užívať vo forme čaju, tinktúry alebo tabliet, ako sú napríklad tablety Jamieson Prostease Saw Palmetto.

Tento doplnok stravy je medzi mužmi už pomerne známy, o čom svedčia aj početné recenzie. Prípravok sa u mužov stretáva s 90 % spokojnosťou.

Niektorí užívatelia ho vyskúšali aj na podporu rastu vlasov, no výsledok terapie neuvádzajú, keďže ho užívajú iba krátkodobo. Ďalšie body získal za dobrú stráviteľnosť a nízku cenu.

Najlepšie prípravky s obsahom Saw Palmetto

4.1/5 - (9 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu