Octanová masť – Na opuchy a zápaly (cena)

Kosti a kĺbyOctanová masť - Na opuchy a zápaly (cena)

Octanová masť, kto by ju nepoznal? Ide o osvedčený prípravok, ktorý tvorí roztok octanu a vínanu hlinitého.

Využíva sa predovšetkým pre svoje silné a účinné protizápalové účinky, dezinfekčné a sťahujúce účinky.

Zmierňuje opuchy a koncentráciu tekutín v končatinách, tiež pôsobí chladivo a utišujúco.

Jedinečnosť priaznivých účinkov prípravku poznali už naše staré mamy, ale až dodnes sa využíva účinná sila tohto prípravku v podobe modernej masti či krému.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Octanový krém?

Čo to je?


Octanová masť je prípravok, ktorý tvorí roztok octanu a vínanu hlinitého. Ide o známu masť (krém), ktorú(ý) poznáme už z minulosti od našich starých materí. Postupom času a vývojom vedy sa odhalili ďalšie zdraviu prospešné vplyvy predovšetkým pri liečbe zranení (rán).

Octanová masť je aj súčasťou viacerých prípravkov a i preto je možné využiť tento prípravok ako liečivý produkt vo forme nielen masti (krému), ale aj roztoku.

Účinnosť prípravku sa prejavuje predovšetkým pri opuchlinách po malých zraneniach končatín, kedy neprišlo k vonkajšiemu poraneniu, tiež k chladeniu miest poranení, či k prerušeniu krvácania z ciev s najmenším priemerom z takzvaných kapilár.

Masť (krém) zmierňuje aj nepríjemné svrbenie a rovnako disponuje aj slabšími antiseptickými účinkami (zabraňuje tvorbe a šíreniu zárodkov rôznych chorôb).

Octanová masť účinky


 • Zloženie prípravku pôsobí dezinfekčne, protizápalovo a sťahujúco
 • Pomáha eliminovať tvorbu opuchlín, najčastejšie po vyvrtnutí či malých poraneniach končatín
 • Zmierňuje svrbenie (predovšetkým po uštipnutí hmyzom)
 • Obsiahnuté látky zlepšujú hojenie a liečbu drobných rán, popálenín a omrzlín 1. stupňa, prípadne spálenia pokožky slnkom
 • Pôsobí chladivo a sťahujúco
 • Je účinná aj pri kapilárnom krvácaní či silnejšom krvácaní


octanova mast cena recenzia hodnotenie  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať octanovú masť? Odporúčame ju zakúpiť z overeného obchodu Dr.Max.sk. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Viac info

Zloženie


Octanovú masť tvorí unikátna zložka (latinským názvom pomenované Solutio aluminii acetico-tartarici, slovensky roztok octanu a vínanu hlinitého s podielom 10 %).

V zásade platí, že octan a vínan hlinitý je vo vode rozpustná soľ hliníka. Vplýva sťahujúco na povrchu pokožky bez poškodenia buniek kože.

Práve tieto látky priaznivo vplývajú na krvné kapiláry, vytvárajú nielen okolo nich, ale aj na celom povrchu pokožky ochrannú vrstvu, čím je zaručená nižšia dráždivosť, svrbenie, bolesť a prekvitanie infekcií.

Okrem toho prípravok obsahuje vodu, kamenec draselný, kyselinu octovú, hydroxyetylcelulózu, kyselinu citrónovú (jablčnú), hydrogenuhličitan sodný, oxid vápenatý, magnézium stearát, mastenec a vosk z ovčej vlny (lanolín).

Všetky zložky účinné tak, aby poskytovali silný liečivý účinok na liečbu a dezinfekciu, chladenie, proti svrbeniu, na hojenie a sťahovanie (zdroj).

Použitie a dávkovanie


 • Masť (krém) je dôležité naniesť na boľavé miesto v dostatočnom množstve 1 až 3 krát počas dňa
 • Výrobca odporúča masť (krém) nanášať v dostatočnom množstve len na nepoškodenú pokožku v jednotnej (celistvej) vrstve na pokožku (boľavé miesto)
 • Výrobca odporúča prípravok aplikovať viackrát počas dňa pre zlepšenie účinnosti a liečivých účinkov
 • Po aplikácii prípravku je vhodné miesto previazať na to určeným obväzom
 • Natreté miesto je potrebné nechať pôsobiť viac hodín počas dňa
 • Prípravok možno používať dlhodobo

Octanová masť cena


Cena prípravku Octanová masť (Octanový krém VULM CREMOR ALUMINII ACET.-TARTAR) sa v čase písania recenzie (04.06.2018) pohybovala na úrovni prijateľných 1,16 € za 50 gramové balenie (uvádzaná cena podľa internetového obchodu Dr.Max).

Okrem 50 gramového balenia prípravku Octanový krém je možné zakúpiť aj väčšie 100 gramové balenie za 2,04 € (podľa internetového obchodu Dr.Max.sk).

Nákupom liečivej masti (krému) prostredníctvom internetového obchodu DrMax je možné získať 4 body na vernostnú kartu Dr.Max.

Kúpou 100 gramového balenia liečivej masti (krému) prostredníctvom internetového obchodu DrMax je možné získať 8 bodov na vernostnú kartu Dr.Max.

V rámci internetového obchodu Dr.max.sk je možné využiť aj dopravu, ktorá je zadarmo pri objednávke nad 9,90 €. Rovnako si môžete zvoliť osobný odber svojej zásielky, ktorý je vo všetkých 272-tich kamenných lekárňach DrMax zadarmo po celom Slovensku.

Základné balenie
110 g
 1,85€ (platí ku dňu 8.6.2018)

octanova mast cena recenzia hodnotenie

Základné balenie
100 g
 2,04€ (platí ku dňu 8.6.2018)

Upozornenie


Octanovú masť (krém) nie je možné použiť na krvácajúce alebo otvorené poranenia (zranenia). Tiež nie je možné octanovú masť (krém) použiť na hnisavé kožné choroby či kožné zápaly spôsobené infekciami. V čase tehotenstva a počas dojčenia sa masť a krém môže používať podľa uvedených skutočností (indikátorov) (inak nie sú známe kontraindikácie pre používanie v tehotenstve a pri dojčení).

 Masť (krém) sa nemôže dostať do kontaktu so sliznicami, predovšetkým očami. Ak sa prejavia pri používaní masti (krému) alergické reakcie na roztok octanu a vínanu hlinitého či ďalšie zložky prípravku, je potrebné skončiť s používaní prípravku. Okrem uvádzaných látok masť (krém) obsahuje vosk z ovčej vlny (lanolín), čoho následkom môže vzniknúť kožná alergická reakcia.

 Pri používaní masti (krému) u malých detí je možné očakávať alergické reakcie na pokožke dieťaťa najmä pri dlhodobom užívaní prípravku (najčastejšie začervenanie pokožky, svrbenie až pálenie či tvorba malých pľuzgierov). Účinná látka prípravku sa neznáša s kožnými liekmi obsahujúcimi tanín, soli striebra, acriflavinium chloratum, aethacridinium lacticum. Nepredpokladá sa, že prípravok bude nepriaznivo ovplyvňovať pozornosť človeka.

 Pred použitím iných prípravkov na ošetrenie kožných poranení výrobca odporúča prípravok odstrániť z pokožky. Pred použitím si prečítajte pozorne všetky upozornenia, ktoré sa nachádzajú v príbalovom letáku prípravku.

Skúsenosti


 

Výhody a nevýhody


 • Overený prípravok na menšie opuchy a drobné poranenia
 • Vhodný aj po uštipnutí a pri svrbení pokožky
 • Obsiahnuté látky zlepšujú hojenie a liečbu drobných rán, popálenín a omrzlín 1. stupňa, prípadne spálenia pokožky slnkom
 • Pôsobí chladivo a sťahujúco
 • Účinnosť aj pri kapilárnom krvácaní či silnejšom krvácaní
 • Zloženie prípravku pôsobí dezinfekčne, protizápalovo a sťahujúco

 • špecifický zápach, ktorý môže prekážať

Naše hodnotenie


Na konci tejto recenzie môžem povedať, že s týmto prípravkom mám aj reálne skúsenosti. Octanovú masť či krém som využil niekoľkokrát vo svojom živote. Využil som tento prípravok predovšetkým pri vyvrtnutí členka pri nesprávnom dostupení počas bežnej chôdze.

Tiež som silu a účinnosť prípravku pocítil aj v letnom období pri uštipnutí hmyzom na dolných končatinách.

Pri alergickej reakcii na uštipnutie hmyzom sa mi na dolných končatinách vytvorili nepríjemné červené fľaky na pokožke. Bolestivé miesta na nohách som krátko po uštipnutí natrel práve spomínanou octanovou masťou (krémom) a uviazal som to obväzom. Zistil som, že vyššiu účinnosť masti či krému dosiahnem, ak na masť priložím aj fóliu a následne previažem obväzom.

Okamžite po aplikácii prípravku som pociťoval chladivý pocit úľavy, po 2 až 3 dňoch od aplikácie prípravku prišlo k výraznému zlepšeniu začervenania pokožky v miestach uštipnutia.

Môžem potvrdiť podľa vlastných osobných skúseností, že octanová masť (krém) účinkuje a je pomocná v širokom spektre.

Od liečby opuchov či zmiernenia svrbenia dokonca zastavuje drobné krvácanie z krvných ciev (s tým nemám reálne skúsenosti), tiež účinne dezinfikuje a pôsobí sťahujúco. Ja osobne na tento prípravok nedám dopustiť. Odporúčam skladovať po otvorení v chlade a suchu pri teplote do 8 stupňov Celzia.

Prijateľná cena a dostupnosť robí z tohto prípravku výborného pomocníka, ktorého musíte mať vo svojej domácej lekárničke aj vy, ak ste tak ešte neurobili dodnes.

Záverečné zhrnutie


V konečnom hodnotení prípravok hodnotím kladne, no celkové rozhodnutie ponechávam na každom z vás.

Zdravie

Skvelé účinky na opuchy.

Doprava

Rýchla doprava a lacné poštovné.

Kvalita

Kvalitné a účinné zloženie.

Zameranie

Úzko zamerané na zápaly a opuchy.

Hlavné výhody Octanového krému

 • Úľava od bolesti
 • Skvelé účinky

 • Mnoho pozitívnych recenzií
 • Kvalitné zloženie

Záverečné hodnotenie

octanova mast cena recenzia hodnotenie

4.1/5 - (16 votes)

3 Komentáre

 1. Octanová masť je nutnosť ku každému malému dieťaťu 🙂 Pomohla nám už veľmi veľa krát!

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu