Fenistil gél – Použitie a účinky (recenzia)

KrémyFenistil gél - Použitie a účinky (recenzia)

Svrbenie pokožky je po bolesti snáď najnepríjemnejší pocit, aký poznáme. Môžete ho cítiť na konkrétnom mieste alebo vás svrbí celé telo. Najhoršie je, keď sa snažíte odolať nutkaniu na škrabanie postihnutých miest. Vtedy idete doslova „vyskočiť z kože“. Škrabanie však môže váš stav iba zhoršiť.

Pokožka je viacej podráždená a hrozí, že dôjde k jej mechanickému poškodeniu. Špeciálne, ak ide o pokožku spálenú od slnka.

Žiaľ, okolo nás existuje množstvo faktorov, ktoré svrbenie vyvolávajú. Sú to alergie, komáre a iný bodavý hmyz, kožné reakcie alebo kožné ochorenia. Svrbenie môže byť dokonca aj sprievodným príznakom porúch pečene, žlčníka alebo obličiek, čo si už vyžaduje odbornú starostlivosť.

Našťastie s bežným svrbením si ľahko poradí dobrý  prípravok s obsahom antihistaminík. Fenistil gél už celé roky prináša úľavu od svrbenia dospelým aj deťom.

Okrem toho je vhodný aj na popáleniny, rany alebo kiahne. Chcete o Fenistile vedieť viac? Zistili sme pre vás všetky dôležité informácie, vrátane ceny a recenzií.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Fenistil?

Čo to je?


  Fenistil gél je liek s antihistaminickým účinkom bez viazanosti na lekársky predpis. Obsahuje účinnú látku  dimetindénmaleinát, vďaka ktorej zamedzuje účinkom histamínu a spôsobuje miestne znecitlivenie kože.

Gél predstavuje účinnú pomoc pri svrbení a podráždenej pokožke spôsobených alergiami, uštipnutím hmyzom, žihľavkou alebo kožnou vyrážkou.

Používa sa aj na ošetrovanie kože spálenej od slnka a popálenín.

Fenistil gél je vhodný pre každého, kto sa chce rýchlo zbaviť pocitu svrbenia a podráždenej pokožky, vrátane malých detí od 6 mesiacov.

Prečo nás svrbí koža?


Svrbenie je, podobne ako bolesť, nepríjemný pocit signalizujúci, že sa s naším telom niečo deje. Vystríha nás pred nebezpečenstvom, ktoré má podobu vonkajších vplyvov, hmyzu, parazitov alebo rastlín, ktoré nás môžu ohroziť.

Koža je pritom jediný orgán, na ktorom  môžeme svrbenie pociťovať. Vzniká narušením kožnej bariéry, ktorá chráni nervy. Tie strácajú ochranu a reagujú podráždene na rôzne podnety.

Intenzita svrbenia narastá u ľudí s alergickou, suchou alebo citlivou pokožkou.

Hlavne neškrabať!


Svrbenie v nás automaticky vyvoláva nutnosť škrabať postihnuté miesta. To však môže spôsobiť poranenie kože a zápal.

Zápal vyvoláva ďalšie svrbenie a zhoršuje stav. Takto sa to celé točí dokola. Svrbenie vyvolá škrabanie a škrabanie vedie k poškodeniu kože, kde sa množia baktérie.

Koža sa horšie hojí a zvyšuje sa riziko vzniku infekcie a kožných ochorení.

Dlhodobé škrabanie sa môže nepekne odraziť na celkovej kondícii pokožky. Tá postupne hrubne, šúpe sa, je suchá a tvoria sa na nej chrasty.

 Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Fenistil gél? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Najčastejšie príčiny svrbenia


 • Kožné alergie – môžu byť vyvolané zvieratami, rastlinami, kozmetikou, tkaninami, jedlom aj nápojmi. Ľudia, u ktorých sú rozšírené, môžu byť citliví na niekoľko podnetov súčasne. Pri vzniku alergickej reakcie sa telo automaticky bráni. Uvoľňuje sa histamín, ktorý má na svedomí podráždenie kože, pocit svrbenia, začervenanie alebo opuch pokožky. Na odstránenie nepríjemných príznakov alergických reakcií sa používajú lieky s obsahom antihistaminík.
 • Komáre a hmyz – po uštipnutí sa do tela dostanú sliny živočícha. Imunitný systém ich zaznamená ako cudzorodú látku a spustí obranný mechanizmus. Tu sa opäť uvoľňuje histamín a vyvolá svrbenie, ktoré môže byť sprevádzané bolesťou. Ak sa postihnuté miesto neošetrí vhodným prípravkom, môže svrbieť aj niekoľko hodín.
 • Spálená pokožka – ak to preženiete s opaľovaním, vaša koža vám to niekoľkonásobne vráti. Sčervená, bude vás páliť, svrbieť a často sa na nej tvoria aj pľuzgiere. Škrabanie je v takomto prípade úplne nežiaduce a riskujete poškodenie kože a zhoršenie stavu. Antihistaminiká zastavujú účinky histamínu, a tým odstraňujú sprievodné príznaky spálenej kože od slnka.

Prečo si vybrať Fenistil gél?


Fenistil gél ako antihistaminikum zastavuje účinky histamínu, rýchlo sa vstrebáva do pokožky a má chladivý účinok.

Pôsobí do niekoľkých minút po aplikácii a spoľahlivo vás zbaví pocitu svrbenia a podráždenej kože.

Účinky


 • odstraňuje pocit svrbenia
 • upokojuje podráždenú a slnkom spálenú pokožku
 • zmierňuje kožné reakcie ako napríklad žihľavku alebo začervenanie
 • pomoc pri uštipnutí hmyzom a ľahších popáleninách
 • znecitlivuje kožu a zmierňuje pocit bolesti v postihnutej časti

Zloženie


Dimetindénmaleinát

 • liek so silnými antihistaminickými, protizápalovými a miernymi analgetickými účinkami. Používa sa na odstránenie pocitu svrbenia spôsobeného rôznymi dermatózami, žihľavkou, uštipnutím bodavým hmyzom, ľahšími popáleninami a na upokojenie kože spálenej od slnka. Kvôli silným sedatívnym účinkom sa používa hlavne v topickej forme ako gél, masť alebo kvapky. V susednom Maďarsku je dostupný aj vo forme tabliet a nosového spreja.

Pomocné látky – benzalkóniumchlorid, nátriumedetát, karbomér, hydroxid sodný, propylénglykol, čistená voda.

Užívanie a dávkovanie


 • vždy užívajte tak, ako je uvedené v príbalovom letáku, ak lekár neurčí inak
 • gél je určený iba na vonkajšie použitie, vyhnite sa oblasti očí a neaplikujte na otvorené alebo zapálené rany
 • u dojčiat od 6 mesiacov a malých detí sa liek aplikuje iba na malé plochy pokožky
 • gél sa odporúča nanášať 2 – 4x denne na postihnuté miesto
 • ak sa stav do 7 dní nezlepší, vyhľadajte lekára

Cena


Fenistil gél nájdete v každej lekárni aj na internete. Je dostupný v dvoch veľkostiach balenia po 30 alebo 50 g.

Výhodne a pohodlne nakúpite na stránke dr.max.sk.

Zákazníkmi overený predajca s rýchlym doručením a vernostným programom ponúka Fenistil gél 30 g za zvýhodnenú cenu 6,29 € a Fenistil gél 50 g za 11,29 €.

Fenistil gél

50 g
Skladom
8,99 €
(platí ku dňu 23.6.2019)

Upozornenie


 • nevhodný v prípade alergie na niektorú z obsiahnutých látok a pre dojčatá do 6 mesiacov. Gél obsahuje propylénglykol, ktorý môže spôsobiť mierne iritácie kože a benzalkóniumchlorid, ktorý môže vyvolať kožné reakcie.
 • v období gravidity a laktácie sa gél neaplikuje na rozsiahle plochy, porušenú alebo zapálenú pokožku a oblasť bradaviek
 • vedľajšie účinky – pocit pálenia, kožná vyrážka, vysušená pokožka
 • skladujte mimo dosahu detí v pôvodnom obale pri teplote do 25 °C, nepoužívajte po dátume exspirácie a nespotrebované balenie vráťte do lekárne

Výhody a nevýhody


 • rýchla úľava od svrbiacej a podráždenej pokožky
 • vhodný aj pre malé deti od 6 mesiacov
 • príjemne chladí a rýchlo sa vstrebáva

 • tuba má sklon k praskaniu a gél z nej môže vytiecť

Záverečné zhodnotenie


Mám rada leto, teplo, slnko a pobyt pri vode. Je to však obdobie, kedy najviac trpí naša  pokožka. Útočí na ňu hmyz, je dráždená rôznymi rastlinami a slnko jej tiež dá poriadne  zabrať.

Keď ma začne pokožka svrbieť, často mám pocit, že ma svrbí celé telo. Vtedy by som si ju najradšej doslova „vyzliekla“ alebo vydrhla cirokovou kefou.

Našťastie, Fenistil gél je oveľa šetrnejšie a jednoduchšie riešenie, ako sa zbaviť svrbenia. Používam ho už roky a je mojou povinnou výbavou na výletoch, potulkách lesom aj na dovolenke.

Fenistil gél je zárukou, že vás svrbenie neprivedie do šialenstva a nezničíte si pokožku  sústavným škrabaním. Ľudia ho veľmi dobre poznajú a sú s ním viac ako spokojní. Oceňujú jeho rýchly chladivý účinok a nevtieravú vôňu. Niektorým dámam sa dokonca osvedčil pri probléme s akné. Ak sa aj objavili nejaké sťažnosti, netýkali sa priamo lieku ale jeho balenia, ktoré je vyrobené z tvrdého materiálu.

Tuba preto zvykne praskať a gél z nej vyteká.

Fenistil gél je neoceniteľná pomoc pri svrbivej a podráždenej pokožke a mali by ste ho mať poruke počas celého roka.

Prehľad


Zdravie

Kvalitné účinky na svrbenie a alergiu.

Cena

Veľmi prijateľná cena produktu a veľké balenie.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na širokú oblasť.

Hlavné výhody

 • Produkt je väčšinou skladom
 • Kvalitné zloženie výrobku a veľké balenie

 • Zameraný na širokú oblasť
 • Prijateľná cena a kvalitné recenzie

Záverečné hodnotenie

4/5 - (9 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu