Cistibell PLUS – Cena a účinky (recenzia)

Močové cestyCistibell PLUS - Cena a účinky (recenzia)

Nemusíte mať diplom z medicíny, aby ste identifikovali zápal močových ciest. Spoznáte ho okamžite.

Pálenie, rezanie, bolesť pri močení. A to neustále nutkanie opakovane navštevovať toaletu, to je jasný signál, že vaše močové cesty napadla infekcia.

Hoci sa toto ochorenie považuje za ženskú záležitosť, vo veľkej miere postihuje aj deti a niekedy neobíde ani mužov.

Zápal močových ciest rozhodne neodporúčame podceňovať. Môže sa totiž rozšíriť až do mechúra a obličiek. Vtedy vám už domáca liečba nepomôže. Strávite niekoľko dní v nemocnici a budete sa pozerať na kvapkajúcu infúziu.

Na liečbu močových ciest sa používajú antibiotiká. Veľa ľudí ich však užíva iba v najnutnejších prípadoch, a to kvôli vedľajším účinkom. Ak patríte medzi nich a chcete ich užívať čo najmenej, rozhodne pokračujte v čítaní recenzie.

Predstavíme vám doplnok stravy Cistibell PLUS na zdravé močové cesty. Dozviete sa čo obsahuje, ako sa užíva, či spôsobuje vedľajšie účinky a čo hovoria o Cistibelle skúsenosti ľudí, ktorí si už zápalom močových ciest prešli.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Cistibell PLUS?

Čo to je?


Cistibell PLUS je výživový doplnok na vnútorné užívanie pre normálnu funkciu močových ciest.

Balenie obsahuje dva typy kapsúl, pričom každá má iné zloženie, a tým je zabezpečený účinok počas celého dňa.

Cistibell PLUS je vhodný pre dospelých a deti staršie ako 6 rokov na pomoc pri akútnych zápaloch močových ciest a podporu ich správneho fungovania.

Kto je výrobca?


Cistibell PLUS je produkt talianskeho výrobcu CLARIDE PHARMA SRL.

Držiteľom rozhodnutia a distribútorom na náš trh je Exeltis Slovakia s.r.o. Spoločnosť reprezentuje organizáciu, ktorá má zastúpenie v 40 krajinách sveta a ponúka viac ako 300 liekov.

Exeltis sa sústreďuje na zdravie ženy, respiračné ochorenia, ochorenia kože a poruchy zraku.

Pracuje na neustálom vývoji a inovácii s cieľom pomáhať ľuďom so zdravotnými problémami, čoho dôkazom je spolupráca s približne 4000 odborníkmi so zameraním na zlepšenie zdravia ľudí.

Čo je zápal močových ciest?


Zápal močových ciest vzniká na podnet infekcie baktériou E-coli. Tá sa prirodzene vyskytuje v oblasti konečníka, odkiaľ sa môže dostať do močového ústrojenstva. Z tohto dôvodu sú ochorením ohrozené hlavne ženy, pretože pošva je v tesnej blízkosti konečníka.

Zápal môže mať akútnu alebo chronickú formu a pri jeho zanedbaní môže zasiahnuť obličky a mechúr.

Ak ste raz prekonali zápal močových ciest, vzniká u vás predpoklad opätovného návratu ochorenia. Preto je okrem samotnej liečby dôležitá prevencia v podobe posilňovania močových ciest, imunity a dodržiavania dôslednej hygieny.

Účinky


Cistibell PLUS má na základe obsiahnutých látok nasledovné účinky na organizmus:

 • podporuje správnu funkciu močových ciest
 • pôsobí močopudne
 • pomáha vyplavovať baktérie z tela
 • pôsobí dezinfekčne a protizápalovo
 • podporuje liečbu zápalov močových ciest

Zloženie


Biela kapsula

 • D-manóza 420 mg – je chemická forma manózy, ktorá predstavuje prírodný monosacharid. Prirodzene sa nachádza hlavne v jablkách a hruškách. Ako jednoduchý cukor sa do tela nevstrebáva, ale po spracovaní je vylúčená močovými cestami. Tým, že celý objem látky prechádza cez močové ústrojenstvo, pôsobí priamo na mechúr, trubicu aj dolné močové cesty. Pomáha vyčistiť močové cesty a slúži ako dobrá prevencia na udržanie ich zdravia. D-manóza vystupuje ako podporný prostriedok, no pri vážnejších ochoreniach močových ciest nenahrádza klasickú liečbu.

Žltá kapsula

 • Extrakt z medvedice lekárskej 385 mg – bylina sa tradične používa pri problémoch s močovými cestami ako sú infekčné ochorenia obličiek a mechúra. Obsahuje  hydrochinónové deriváty triesloviny, flavonoidy a triterpény, ktoré pôsobia dezinfekčne a protizápalovo na sliznicu tráviaceho traktu a tiež majú močopudné účinky so zvýšeným vylučovaním soli. (zdroj)
 • Extrakt z brezy previsnutej 55 mg – breza je každému dobre známa a netreba ju zvlášť predstavovať. Avšak málokto vie, že vďaka flavonoidom a siliciam má významné močopudné účinky, odplavuje sodík a chlór z tela. Obsahuje kyselinu askorbovú, ktorá posilňuje imunitný systém. (zdroj)
 • Extrakt z dráču indického, vyjadrený ako berberín 30 mg – berberín je bioaktívna látka získavaná z rôznych rastlín. Tradičná čínska medicína ho používa pri rôznych ochoreniach. Štúdie naznačujú, že berberín vykazuje silné protizápalové a antioxidačné účinky, likviduje baktérie, vírusy, plesne aj parazity. Ide o látku, ktorá má ako jedna z mála rovnaké účinky ako priemyselne vyrábané liečivá s nízkym rizikom vedľajších účinkov.
 • Extrakt zo žihľavy indickej s obsahom 10 % forskolínu 30 mg – bylinka sa používa ako korenie v čínskej a indickej kuchyni, avšak ľudia objavili jej liečivé účinky už v staroveku. Je bohatým zdrojom polyfenolov, tanínov, flavonolov a ďalších bioaktívnych látok. Vystupuje ako antioxidant, pomáha pri chudnutí, regulovaní metabolizmu glukózy. Vďaka forskolínu prispieva k zdraviu kardiovaskulárneho systému.

Užívanie a dávkovanie


 • užívajte vždy tak, ako je uvedené na príbalovom letáku, ak lekár neurčí inak
 • odporúčané dávkovanie je 1 biela kapsula ráno a 1 žltá kapsula večer pred spaním
 • kapsuly sa užívajú celé a zapíjajú dostatočným množstvom tekutiny

Cena


Cistibell PLUS ponúka každá dobrá lekáreň a nájdete ho aj na e-shopoch v kategórii doplnkov stavy.

Pri nákupe liekov, doplnkov stravy aj zdravotných pomôcok na internete, buďte opatrní a nakupujte iba na spoľahlivých stránkach.

My odporúčame zákazníkmi overenú sieť lekární Dr.Max, ktorá na svojej stránke dr.max.sk ponúka Cistibell PLUS cps (10 kapsúl na deň + 10 kapsúl na noc) 1×20 ks za 16,49 €.

Cistibell PLUS
cistibell plus

20 kapsúl
Skladom
9,89 €
(platí ku dňu 28.10.2019)

Upozornenie


 • Cistibell PLUS je doplnok stravy, čo znamená, že neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy
 • prípravok neužívajte, ak ste alergickí na niektorú zo zložiek a nepodávajte deťom mladším ako 6 rokov. U detí starších ako 6 rokov sa odporúča konzultácia s lekárom.
 • ak ste tehotná alebo dojčíte, poraďte sa o užívaní s lekárom
 • pri dodržaní odporúčaného dávkovania hrozí minimálne riziko vedľajších účinkov. Vyššie dávky D-manózy môžu spôsobiť tráviace ťažkosti.
 • skladujte mimo dosahu detí na suchom a chladnom mieste, chránené pred svetlom

Výhody a nevýhody


 • posilnenie zdravia močových ciest
 • podpora liečby zápalov močových ciest
 • prírodné zloženie
 • minimálne riziko vedľajších účinkov
 • so súhlasom lekára je vhodný aj pre deti od 6 rokov

 • vyššia cena
 • duálne zloženie môže mať za následok zámenu kapsúl
 • nie je veľmi známy a má málo recenzií

Záverečné zhodnotenie


Zápal močových ciest je téma, ktorá je často rozoberaná v diskusiách na internete. Zapájajú sa do nej ženy, ktoré hľadajú pomoc pri chúlostivom ochorení. Vymieňajú si typy na domáce recepty, lieky aj najrôznejšie doplnky stravy.

Medzi nimi sa spomína aj Cistibell PLUS ako prípravok, ktorý vám vráti stratenú pohodu.

Odporúča sa ako vhodná prevencia pri opakovaných zápaloch a podpora zdravia močových ciest.

Okrem týchto skúseností sme však nenašli žiadne ďalšie recenzie, ktoré by potvrdili účinnosť produktu.

Plusom však je, že neexistujú ani žiadne sťažnosti. Cistibell PLUS má dobré zloženie, ktoré je predpokladom spokojnosti zákazníkov, no pravdepodobne sa ešte nedostal do ich povedomia.

Prehľad


Zdravie

Priaznivé účinky na močové cesty.

Balenie

Výhodné balenie.

Kvalita

Kvalitné zloženie.

Zameranie

Prípravok s úzkym zameraním.

Hlavné výhody

 • Jednoduché používanie
 • Prevencia pri opakovaných zápaloch

 • Podporuje funkciu močových ciest
 • Dezinfekčné a protizápalové účinky

Záverečné hodnotenie

cistibell plus

Ohodnoťte post

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu