Alavis/Barny’s Triple Blend – To najlepšie na kĺby

Kosti a kĺbyAlavis/Barny's Triple Blend – To najlepšie na kĺby

Alavis patrí medzi kĺbové prípravky, ktoré sú určené hlavne pre použitie vo veterine. Alavis je pôvodne kĺbovým veterinárnym liečivom určeným hlavne pre kone.

Na trhu nájdete od Alavis niekoľko druhov prípravkov, sú určené ako pre kone, tak aj mačky a psy. Poslednou dobou si ľudia začali kupovať tieto kĺbovej prípravkami aj pre seba. Mnoho ľudí verí, že veterinárne prípravky sú oveľa kvalitnejšie, a že majú na ich kĺby pozitívny účinok.

Toho sa chopil aj výrobca Alavis a uviedol na trh prípravok, ktorý je určený pre ľudí.

Ak nechcete používať prípravky, ktoré sú určené pre zvieratá, môžete si zakúpiť špeciálne vyvinutý doplnok stravy s firmou Alavis, ktorý je určený a schválený pre používanie ľuďmi. Tento prípravok sa volá Barny’s Triple Blend Extra.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Alavis?

Čo je Alavis a na čo sa používa


Alavis je kĺbovým prípravkom určeným hlavne pre veterinárne použitie. Môžete si vybrať aj produkty, ktoré boli vďaka popularite

Alavis vyvinuté aj špeciálne pre použitie pre ľudí. Možno zakúpiť napríklad produkt Barny’s Triple Blend, ktorý bol vyvinutý v spolupráci so značkou Alavis.

Rad ľudí užíva tento druh lieku kvôli tomu, že majú výrazný pocit, že ich prestali bolieť kĺby a zlepšila sa im celková pohyblivosť.

Ďalším dôvodom, ktorí zákazníci často uvádzajú je to, že je podľa nich daný prípravok lacnejší, než ostatné produkty na podporu kĺbového aparátu.

Bol tak obľúbený, že získal aj „ľudskú“ verziu


Pôvodne bola komplexná kĺbová výživa Alavis učená len pre kone. Ako však jej ohlas rástol aj medzi ich majiteľmi, rozhodol sa výrobca GN pristúpiť k výrobe preparátu určeného pre človeka.

Tento „Alavis pre ľudí“ nesie názov Barny’s Triple blend a je k zakúpeniu v každej dobre vybavenej lekárni. Ak poznáte jeho veterinárnu verziu, okamžite si všimnete podobnosti na obal.

Pre neznalých zákazníkov je však spojenie tohto lieku so značkou Alavis zvyčajne veľmi prekvapujúce. A o to viac, že ​​ho často neuvádzajú ani lekárnici.

Odkiaľ sa vzali tento nevšedný nápad?


Často sú prípravky určené pre zvieratá omnoho lacnejšie ako tie pre ľudí. Rovnako vyzerá situácia aj v oblasti vitamínov.

Ako je napríklad možné, že kvalitná výživa kĺbov určená pre kone – tzn. zviera o 300-400 kilogramov ťažšie, než je človek, vyjde mesačne oveľa lacnejšie, ako tá naša? A zloženie je pritom veľmi podobné.

Niet teda divu, že niektorí majitelia koní a veterinári začali svojim zverencom takpovediac „ujedať z pixlu,“ a to isté riešenie odporúčajú aj všetkým ostatným, aj napriek tomu, že naša legislatíva s niečím podobným nepočíta.

Spektrum účinkov prípravku Alavis Triple Blend:


Vo všeobecnosti dokážu kĺbové výživy Alavis/Barny’s mať tieto účinky:

 • vyživovanie, ochrana a obnova kĺbových chrupaviek a tkanív
 • znižovanie bolesti pohybového aparátu
 • zvýšenie pohyblivosti kĺbov
 • nárast fyzickej výkonnosti
 • spomalenie až zastavenie miery poškodzovania kĺbov
 • má vplyv predĺženie aktívneho veku
 • pomáha celkovo zlepšiť zdravotnú kondíciu

Alavis pre ľudí


Zložením sa veľmi podobá prípravku Alavis pre kone, rozdiel je predovšetkým v množstve obsiahnutých prídavných látok a chuti.

Kým výživa pre kone sa nijako nedochucujeme, pretože sa počíta s jej primiešaním do veľkej porcie žrádla alebo vody (ide o látku veľmi horkú), verzia „Alavis pre ľudí“ Barnys Triple blend je o poznanie chutnejšia.

[page_section color=’#007c06′ textstyle=’light‘ position=’default‘ padding_bottom=’on‘ padding_top=’on‘] Vedeli ste, že s uvedením lieku na trh bol spojený menší škandál?[/su_note]

Laboratórne testy vtedy preukázali, že Alavis pre ľudí Barnys Triple blend obsahoval menej účinné látky, než bolo deklarované na obale. Dnes sú však tieto ťažkosť už vyriešené, takže za svoje peniaze dostanete skutočne to, čo si zaplatíte.

Alavis pre ľudí – zloženie


Barnys Triple blend – zloženie:

 • MSM (methylsulfonylmethan)
 • glukozamínsulfát 2KCL (z kôrovcov)
 • chondroitinsulfát
 • jablčný pektín
 • kolagén II. typu Cartidyss (z rýb)
 • vitamín C, kolagén I. typu Collys (z rýb)

Obsah aktívnych látok v dennej dávke:

 • MSM (methylsulfonylmethan) – 1958 mg
 • glukozamínsulfát – 1565 mg
 • chondroitinsulfát – 652 mg
 • kolagén typu II – 22,5 mg
 • kolagén typu I – 15 mg
 • vitamín C – 19,3 mg
 • Bez obsahu farbiva a konzervačných látok

Hlavnými účinnými látkami je kombinácia tzv. chondroprotektívnych látok, ktoré pri bežnom stave tvorí pevnú štruktúru kĺbovej chrupavky.

Vplyvom opotrebenia, pribúdajúceho veku alebo zle vyváženej stravy však môže dochádzať k nedostatočnému zásobeniu chrupavky týmito živinami, takže je nutné dodať organizmu tieto látky umelo.

[page_section color=’#007c06′ textstyle=’light‘ position=’default‘ padding_bottom=’on‘ padding_top=’on‘] Alavis je prípravok pre podporu kĺbového aparátu. Celý rad ľudí si ho obľúbil pre rýchle účinky, kedy kĺby prestali bolieť a zlepšila sa aj pohyblivosť a tým samozrejme aj kvalita života.[/su_note]

Kĺby je nutné mať zdravé, aby ste mohli normálne a bezbolestne športovať a hýbať sa

Komu je prípravok určený?


Výrobca uvádza, že prípravok je vhodný pre ľudí so začínajúcim alebo strede ťažkým priebehom poškodenia a ochorenia kĺbov, a ďalej potom ako šikovný prípravok pre všetkých, ktorí svoje kĺby systematicky preťažujú vplyvom povolania či koníčkov (športovci, ťažko pracujúci pod.).

Prípravok je vhodný pre osoby od 16 do 60 rokov, neskôr už môže byť vstrebávanie a využitie účinných látok znížené, a je teda vhodné siahnuť po doplnkoch stravy špeciálne určených pre seniorov.

Alavis pre ľudí Barny’s Triple blend by tiež nemali užívať osoby mladšie ako 16 rokov. Rovnako prípravok nie je určený pre tehotné a dojčiace ženy.

Dávkovanie a užívanie prípravku Barny’s Triple Blend


V prvých týždňoch ťažkostí (14-21 dní) je vhodné užívať približne dve lyžičky prípravku denne.

Neskôr sa toto množstvo znižuje na jednu štandardnú kávovú lyžičku denne.

Akonáhle všetko ťažkosti ustúpia, je možné prejsť na udržiavaciu dávku predstavovanú raz kávovú „mocca“ lyžičkou denne.

Užíva sa jedna odmerka denne vmiešaná do jogurtu alebo pohára s vodou.

Prípravok je prirodzene nahorklý, je teda vhodné ho zmiešať s niečím sladším, aby bolo užívanie po chuťové stránke prijateľné.

Nám sa najviac osvedčil:

 • jogurt s medom
 • ovocný džús
 • sladký zelený čaj

Skladovanie prípravku


O trvanlivosť prípravku sa nemusíte obávať.

Bez ťažkostí vydrží otvorený výrobcom uvedených 45 mesiacov aj viac, ak ho budete skladovať v suchu a pri teplote do cca 26 °C.

Skúsenosti užívateľov – funguje to?


Mnoho ľudí a zákazníkov sa po použití prípravkov na kĺby cíti oveľa lepšie. Tiež nájdeme na internete mnoho zástancov daného prípravku, ktorí tvrdia, že kĺbová výživa pre nich funguje a nedajú na ňu dopustiť. Avšak ide o osobnú skúsenosť každého zo zákazníkov.

Pri pohľade na zloženie prípravku je nám jasné, že je nabitý rôznymi efektívnymi látkami. Práve o ne sa opierajú pozitívne účinky, o ktoré sa opierajú kladné recenzie dostupné na webe.

Mnoho užívateľov vychvaľuje tiež rýchly nástup účinkov a fakt, že ide o prvý produkt svojej kategórie, ktorý im priniesol reálnu úľavu od problémov.

[page_section color=’#007c06′ textstyle=’light‘ position=’default‘ padding_bottom=’on‘ padding_top=’on‘] Všeobecne platí, že by ste mali užívať všetko s mierou a to vrátane lieku na podporu kĺbov.[/su_note]

Síce zatiaľ nenájdeme relevantné a podložené informácie o tom, či sú podobné prípravky pre ľudí škodlivé, ale to neznamená, že liek práve pre vás nemusí byť nijako škodlivý.

Pamätajte na to, že dávka robí jed. Preto používajte tieto prípravky opatrne a s rozmyslom, pretože zdravie máme len jedno.

Je pre vás Alavis vhodný?


Ak si vyberiete produkt, ktorý je určený pre ľudí, potom áno. Neodporúčame si vyberať prípravky, ktoré sú určené výhradne pre zvieratá, pretože veterinárne prípravky nepodliehajú rovnakým kontrolám, ktorým podliehajú klasické lieky či doplnky stravy určené výhradne pre ľudí.

Ďalej je nutné dbať na to, že tieto prípravky, ktoré sú určené pre kone či iné zvieratá, sa zle dávkujú.

Dávkovanie týchto prípravkov pre ľudí nie je vôbec jednoduché. Dať si správnu dávku tohto lieku teda nie je vôbec jednoduché.

Rozhodne neodporúčame kúpu prípravkov pre kone, ak ho budete používať iným spôsobom, než pre ktorý je určený.

Alavis pre kone – možnosť aj pre ľudí?


Na internete možno nájsť mnoho recenzií produktu Alavis. Ako ho používatelia najviac hodnotia? Mnoho ľudí doplnky na kĺby pre ľudí alebo produkty Alavis pre kone hodnotí kladnou recenziou a má s týmito produktmi teda kladnú skúsenosť.

Jedným z najpredávanejšie produktov na kĺby je prípravok Alavis Triple Blend, ktorý je označený ako extra silný prípravok.

Tento produkt je ale určený len pre kone.

Prípravky pre kone sú určené pre tráviaci trakt koňa a nie sú preto vhodné pre človeka, avšak mnoho ľudí si ich kupuje pre svoje použitie.

Prekračovanie odporúčanej dávky sa teda rozhodne neodporúča. A ak budete mať po užití Alavis nejakej tráviace ťažkosti, môžete vyskúšať rozdeliť prípravok do troch menších častí konzumovaných v priebehu celého dňa.

Opäť však musíme zdôrazniť, že ide o prípravok určený pre zvieratá, ktorý nie je certifikovaný na užívanie pre ľudí. Jeho konzumácia je teda výhradne na vaše vlastné nebezpečenstvo, a to vrátane možných vedľajších účinkov.

Predávkovanie účinnými látkami naopak nehrozí. Diskutované je možné iba poškodenie obličiek alebo pečene.

Kvôli neexistujúcom štúdiám vplyvu Alavis pre ľudí na ľudský organizmus (vzhľadom na jeho povahu ani nie je možné takúto štúdiu vytvoriť) neexistujú žiadne relevantné informácie, ktoré by túto teóriu potvrdili alebo vyvrátili.

Alavis dávkovanie pre ľudí


Avšak ak chcete z akýchkoľvek dôvodov užívať klasickú komplexnú kĺbovú výživu Alavis pre kone, máme aj pre vás niekoľko praktických tipov.

[page_section color=’#007c06′ textstyle=’light‘ position=’default‘ padding_bottom=’on‘ padding_top=’on‘] Predovšetkým je potrebné zdôrazniť, že sa vám výrobca u Alavis hovorí, že nie je testovaný ani určený pre užívanie ľuďmi, ale na druhú stranu neobsahuje žiadne látky, ktoré by mohli ľudskému organizmu ublížiť.[/su_note]

Podľa vyjadrenia výrobcu je obsah účinných látok rovnaký ako v Alavis určenom pre kone, tak aj v prípravku Barny’s Triple Blend.

Odporúčania na dávkovanie sa však rôznia.

Na obale je síce popísané dávkovanie učené pre stokilového poníka, odborníci však upozorňujú, že ľudský a konský metabolizmus sa úplne nezhoduje, a nie je preto možné len jednoducho prepočítať množstvo prípravku na vašu konkrétnu váhu, a toto potom užívať.

Cena prípravku Barny’s Triple Blend


Pri nákupe v lekárni vás ako prvé zrejme prekvapí cena. 700 gramov prípravku sa predáva okolo 45 eur, čo je na prvý pohľad pomerne vysoká cena. Ide však o balenie učené pre užívanie na 5 mesiacov, takže sa náklady veľmi dobre rozložia.

Za tohto predpokladu vás denná dávka vyjde len na cca 30 centov, čo je priaznivá cena.

Cena tohto prípravku je prakticky rovnaká ako u prípravkov určených pre zvieratá. Nie je teda nutné voliť horší variant len ​​kvôli nedostatočným financiám.

Alavis

alavis

700 g
DOPRAVA ZADARMO
 43,49 €
(platí ku dňu 7.4.2019)

Výhody a nevýhody Alavisu pre ľudí


Zhrňme si najväčšie výhody a nevýhody užívania týchto kĺbových výživ:

 • Bez lekárskeho predpisu
 • Účinný produkt
 • Rýchly nástup účinkov
 • Priaznivá cena (denná dávka)

 • Vyššia cena za jedno balenie

Naše hodnotenie


Na základe preskúmania účinných látok obsiahnutých v zložení prípravkov Alavis, kĺbovej výživy pre ľudí môžeme tento produkt len odporúčať.

[page_section color=’#007c06′ textstyle=’light‘ position=’default‘ padding_bottom=’on‘ padding_top=’on‘] Zloženie je kvalitné, v odporúčanej miere tiež bezpečné a na webe vieme nájsť nespočetne veľa recenzií dokazujúcich spokojnosť  veľkého množstva užívateľov.[/su_note]

Chceme vás však varovať pred používaním prípravku Alavis určeného pre kone.

V súčasnosti na trhu existuje aj nami opisovaná ľudská verzia prípravku, preto je používanie kĺbovky pre kone nie len zbytočné ale aj potenciálne hazardujúce.

Záver


Povedali sme si dôležité informácie o Alavis pre ľudí.

Povedali sme si o výhodách a nevýhodách a aj o možných rizikách kĺbových preparátov, ktoré sú určené pre kone.

Teraz záleží už len na vás, ktorý prípravok si vyberiete.

Dúfame, že si vyberiete ten najlepší prípravok a budete tak mať svoje kĺby v poriadku a budete sa cítiť oveľa lepšie ako predtým. Nie je totiž azda nič horšie, než mať rôzne problémy s kĺbmi.

Prehľad


Zdravie

Kvalitný produkt so zameraním na kĺby.

Cena

Výhodná cena jednej dávky.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na úzku oblasť.

Hlavné výhody

 • Kvalitné účinky a úľava od bolesti
 • Výhodná cena jednej dávky

 • Dobrá dostupnosť produktu
 • Kvalitné hodnotenia na internete

Záverečné hodnotenie

alavis

3.7/5 - (18 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu