Zodac – Účinný liek pre všetkých alergikov (recenzia)

AlergiaZodac - Účinný liek pre všetkých alergikov (recenzia)

Alergie tu sú, boli a stále budú. Síce hlavná sezóna alergií sa pomaly koncom októbra končí, problémy s alergiami však u väčšiny z nás pretrvávajú počas celého roka.

Pokiaľ aj vás trápi často alergia a problémy s ňou spojené, táto recenzia je určená práve pre vás. Predstavíme si v nej liek vo forme tabliet proti bežným typom alergií, ktorý je určený dospelým a deťom vo veku 6 rokov a starším.

Tablety Zodac sú určené pre všetkých alergikov na nepríjemné problémy s alergiami. Prečo sú tablety Zodac tak účinné, čo všetko obsahujú, v čom pomáhajú a kde je možné si Zodac liek zakúpiť? Toto všetko a ešte oveľa viac sa dočítate v ďalšej recenzii na voľne dostupný liek u nás.

Čo to je?


Zodac je liek proti alergii vo forme bielych (až bielych) oválnych filmom obalených tabliet s deliacou ryhou na jednej strane.

Ako už bolo povedané, tento liek pomáha liečiť a zároveň zmierňovať predovšetkým rozličné druhy alergií (konkrétne nosových a očných symptómov sezónnej a celoročnej alergickej nádchy) a zároveň aj symptómov dlhotrvajúceho kožného ochorenia (konkrétne  žihľavky nejasného pôvodu respektíve chronickej idiopatickej urtikárie). 


zodac  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Zodac? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Účinky


 • Liek proti alergiám
 • Tlmí rozličné alergické príznaky
 • Zloženie prípravku zmierňuje symptómy sezónnej a celoročnej alergickej nádchy a dlhotrvajúcej kožnej choroby žihľavky s neznámym pôvodom

Zloženie


Zodac je liek, ku kúpe ktorého nie je potrebný lekársky predpis. V tejto časti recenzie sa bližšie pozrieme na samotné zloženie lieku. Liek obsahuje viacero účinných látok, ktoré robia z neho to, čím v skutočnosti tento liek je. Najúčinnejšou látkou v lieku je látka menom cetirizín dihydrochlorid.

K ďalším pomocným látkam v lieku sú látka kukuričný škrob, monohydrát laktózy, povidón, magnéziumstearát, makrogol, hypromelóza, mastenec, oxid titaničitý a simetikónová emulzia s označením SE 4.

Vo všeobecnosti sa liek zaraďuje medzi antihistaminiká, čo znamená, že tento liek tlmí alergické príznaky vyplavením histamínu v ľudskom organizme pri bežných alergických ochoreniach.

1 tableta lieku Zodac obsahuje 10 mg účinnej látky cetirizín dihydrochlorid.

Dávkovanie a užívanie


 • Výrobca odporúča užívať deťom vo veku 6 až 12 rokov 1/2 tablety (5 mg) dvakrát denne
 • Deti nad 12 rokov a dospelí užívajú 1 tabletu (10 mg) denne
 • Je dôležité sa pri užívaní a dávkovaní lieku riadiť pokynmi svojho lekára alebo lekárnika a vždy si pred užívaním prečítať príbalový leták (príbalovú informáciu)
 • Tablety je potrebné prehltnúť celé a následne zapiť menším množstvom vody
 • Tabletu je možné rozpoliť a užiť tak na dvakrát
 • Pacientom, ktorí majú stredne ťažkú až ťažkú poruchu funkcie obličiek, výrobca odporúča užívať 1/2 tablety (5 mg) jedenkrát denne
 • V prípade závažných problémov s obličkami, je potrebné vopred kontaktovať svojho lekára alebo lekárnika, s cieľom upraviť samotné dávkovanie a užívanie tohto lieku na mieru podľa aktuálnych problémov
 • V prípade dĺžky liečby platí, že tá bude závisieť od trvania, druhu a priebehu choroby a určuje ju samotný ošetrujúci lekár
 • Nie je povolené prekračovať odporúčanú dennú dávku lieku, aj keď sa vynechá (zabudne) jedna dávka
 • Liek sa užíva krátkodobo, pri dlhodobejšom užívaní je potrebné vyhľadať lekára a konzultovať s ním celkovú dĺžku liečby

Zodac cena


V tejto recenzii bol použitý liek Zodac od českého výrobcu ZENTIVA, k. s. . Ide o liek, ku kúpe a k užívaniu ktorého nie je potrebný lekársky predpis. Tento liek je možné jednoducho zakúpiť aj prostredníctvom internetového obchodu drmax.sk.

Čo sa týka ceny lieku Zodac, vychádza na necelých 5 €, konkrétne 4,89 € s DPH za 7 tabliet (10 mg) (v deň písania recenzie 14.10.2018).

Nákupom lieku Zodac prostredníctvom internetového obchodu drmax.sk je možné získať 19 bodov na vernostnú kartu Dr. Max. Pri kúpe 2 balení Zodac lieku je možné získať dopravu ZADARMO (inak pri objednávke nad 9,90 € s DPH pri voľbe dodanie objednávky na vlastnú adresu).

Ďalšou výhodou je, že výživový prípravok je v internetovom obchode skladom, vďaka čomu je možné dosiahnuť okamžité vybavenie svojej objednávky.

Zodac

zodac

 Tablety 7 x 10 mg
 Výhodná cena
4,89€
(platí ku dňu 19.10.2018)

Upozornenie


 Liek Zodac je liek určený pre dospelých aj deti od 6 rokov. Tehotné a dojčiace ženy by mali užívať liek so zvýšenou ostražitosťou. Odporúča sa konzultovať užívanie lieku so svojím lekárom. Výrobca neodporúča užívať liek deťom vo veku menej ako 6 rokov, ako aj pacientom s vážnou poruchou obličiek (prípadne je nutná vopred konzultácia so svojím lekárom ohľadne vhodnosti užívania lieku). Zvýšená ostražitosť pri užívaní lieku sa odporúča aj u pacientov s epilepsiou. Liek negatívne vplýva na výsledky kožných testov.

 Preto je potrebné neužívať liek minimálne 3 dni pred absolvovaním takéhoto testu (testov). Pokiaľ po užití tabliet pociťujete vyčerpanosť či únavu, neodporúča sa šoférovať vozidlo a obsluhovať strojné zariadenia. Nemožno pri užívaní lieku popíjať alkohol. Liek obsahuje laktózu. Iné a ďalšie upozornenia nájdete v príbalovej informácii od lieku v časti 4.4 respektíve aj na voľne dostupnej webovej stránke www.adc.sk.

 V prípade skladovania lieku platí, že je potrebné ho skladovať mimo dohľadu a dosahu detí, na tmavom, suchom mieste pri izbovej teplote do 25 stupňov Celzia. Doposiaľ neboli pozorované a zistené žiadne nežiaduce účinky v súvislosti s užívaním tohto lieku. Ak by sa objavili nežiaduce účinky pri užívaní lieku, je potrebné prestať užívať samotný liek alebo sa o jeho vhodnosti poradiť so svojím lekárom. Počas užívania lieku je dôležité dodržiavať odporúčané dávkovanie od svojho lekára.

Hodnotenie


Výhody a nevýhody


 • Pomáha proti alergiám viac ako ostatné lieky
 • Liek bez lekárskeho predpisu
 • Lacnejší ako iné lieky na podobný účel

 • Malé balenie, malý počet tabliet

Hodnotenie


Osobné skúsenosti so Zodacom síce nemám ale za to ma presvedčili odporúčania a hodnotenia od iných ľudí na internete, ktorí liek skúsili a dali si námahu ho hodnotiť.

Liek Zodac proti alergiám je známym a overeným liekom u väčšiny ľudí na internete, ktorých trápi niektorý druh alergie, o ktorých sme hovorili v tejto recenzii.

Objavujú sa na internete hodnotenia typu, že ide o jediný liek, ktorý pri alergii úspešne zaúčinkoval a pomáha skutočne zmierňovať bežné typy alergií už od užitia 1 tablety. Zodac dokonca mnohí užívajú po uštipnutí hmyzom pre prípad nečakanej alergickej reakcie. Je to bežne dostupný liek bez lekárskeho predpisu, čiže ho zakúpite aj pokojne a jednoducho aj z pohodlia domova. Zodac.

Je možné, že 7 kusov tabliet, ktoré obsahuje bežné balenie nebude vždy stačiť pri problémoch, no väčšinou to stačí. Potrebné je tiež si uvedomiť, že nemusí zaúčinkovať a pomôcť ako má u všetkých, keďže ide o voľne dostupný liek a nejde o bežný a klasický liek.

V prípade, že stále nemáte osvedčený liek proti alergiám, je na čase skúsiť práve tablety Zodac. U ľudí, ktorí ho vyskúšali, prevládajú takmer u všetkých priaznivé hodnotenia a skúsenosti, čo svedčí za všetko (uviedol som časť z nich v časti „Hodnotenie“ vyššie). Pozitívom je aj to, že je to liek, ktorý ponúka aj overený internetový obchod DrMax.sk za necelých 5 Eur (4,89€ 7 kusov tabliet).

Na internete sa šíria informácie, že je možné nájsť aj väčšie balenie tohto lieku, dokonca aj v podobe sirupu a kvapiek, ja osobne som sa s nimi nestretol, asi preto že sú výlučne na lekársky predpis.

Záverečné hodnotenie


Čo dodať v samom závere tejto recenzie?

Ja osobne nemôžem napísať nič iné, len to, že treba skúsiť tento druh lieku, ak vás trápi niektorá z alergií a ešte stále nemáte overeného pomocníka na tento problém. Ja som rád, že som vám mohol predstaviť ďalší liek a tak pomôcť sa lepšie zorientovať v bohatej ponuke liekov bez lekárskeho predpisu na mnohé druhy alergií.

Snáď vám toto moje úsilie skutočne pomôže a budete môcť prežívať svoj život lepšie a kvalitnejšie ako doteraz počas celého roka, vrátane sezóny, keď prepuknú nepríjemné alergie.

Zdravie

Skvelé účinky.

Doprava

Lacné poštovné.

Kvalita

Účinné zloženie.

Zameranie

Úzko zameraný na alergiu.

Hlavné výhody Zodac

 • Účinné zloženie
 • Jednoduchá aplikácia

 • Skvelé účinky
 • Ľahko prenosný

Záverečné hodnotenie

zodac

4.2/5 - (8 votes)

1 komentár

 1. Minule som užil aspirín a nenormálne som sa celý vyhádzal. Stále to neustupovalo až som musel ísť na pohotovosť, kde mi dali infúziu. Zistil som, že som alergický na kyselinu acetylsalicilovú alebo tak nejako sa to píše. Doktorka mi odporučila nech mám doma vždy poruke zodacc, že je miernejší ako napríklad ditiaden. A skutoćne mi pomohol a pár dní po tomto incidente mi ešte uľavovaľ od opuchov a svrbenia.

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu