Yucca Shidigera – prečo ju užívať? (Recenzia)

Detoxikácia organizmuYucca Shidigera - prečo ju užívať? (Recenzia)

Každý deň náš organizmus bojuje s množstvom nepríjemných vplyvov. Časť z nich pochádza z vonkajšieho prostredia. Výfukové plyny áut, produkty spaľovania, rýchly životný štýl. Každá z menovaných aktivít spôsobuje, že sa v našom organizme ukladajú látky, ktoré nazývame voľné radikály. Okrem toho ich tvorbu podporujeme aj svojou vlastnou aktivitou. Fajčenie, nezdravý životný štýl i nedostatok pohybu majú na svedomí zvýšenú tvorbu voľných radikálov. Prečo predstavujú voľné radikály problém a ako Vám môže produkt s názvom Yucca môže pomôcť Vám prezradíme v dnešnom článku.

Kde je možné najvýhodnejšie kúpiť produkt Yucca Shidigera?

Čo je to yucca?

Yucca shidigera je kvitnúca stále zelená rastlina, ktorej domovom sú Kalifornia, Nevada a Mexiko. O jej výnimočných schopnostiach vedeli už pôvodní obyvatelia týchto krajín a dnes máme možnosť opäť využívať ich ďalekosiahle znalosti.

 Na jednej strane bola celá rastlina využívaná pôvodným obyvateľstvom ako potrava, na strane druhej využívali i jej terapeutické vlastnosti.

Okrem toho mala však yucca v ich spoločnosti významné postavenie. Vlákna, ktoré z nej pochádzajú, sa využívali najmä na výrobu oblečenia a obuvi.listov sa varil čaj, pôsobiaci i ako liek, a často boli používané i ako istý druh zeleniny. Semená rastliny sa sušili a mlela sa z nich múka. Saponíny, obsiahnuté predovšetkým v korene, zas predstavovali skvelý prostriedok podobný dnešnému mydlu.

Teraz sme objavili yuccu i my. Produkt Yucca Shidigera predstavuje doplnok výživy vo forme kapsúl, ktorý je primárne určený na detoxikáciu organizmu a zbavenie sa škodlivých látok, ktoré denne prenikajú do nášho organizmu.

Doplnok stravy v sebe kombinuje všetky účinné látky, ktoré v sebe yucca zhromažďuje. Je postavený predovšetkým na podpore prirodzenej detoxikácie nášho organizmu. V našich článkoch objavíte množstvo produktov určených na detoxikáciu organizmu.

Prečo sú antioxidanty a detoxikácia potrebné?

V našom tele prebiehajú celé rady biochemických procesov, ktorých hlavným cieľom je zabezpečiť prežitie celého organizmu. Každú sekundu dochádza k premene jednej látky na celé spektrum látok ďalších. Výsledok mnohých biochemických procesov je tvorba voľných radikálov.

V minulosti sa o voľných radikáloch hovorilo predovšetkým v negatívnom zmysle. Zameriavali sme sa na fakt, že v nadbytočnom množstve stoja za prepuknutím akútnych i chronických ochorení. Isté množstvo voľných radikálov je však nevyhnutnou časťou celej našej existencie. Ako je to možné?

 Voľné radikály hrajú podstatnú úlohu v mnohých chemických dejoch. Sú zodpovedné za premenu jednej látky na ďalšiu. Bez tejto premeny by sme nedokázali existovať a celá rada životne dôležitých reakcií by nemohla prebiehať.

Naše telo má vo svojej výbave procesy, ktorými dokáže výskyt týchto chemických častíc regulovať a udržať tak všetky procesy v bezpečnej miere. Po čase však tieto procesy strácajú svoju účinnosť a začínajú dopúšťať viac chýb.

V prípade, že holdujete fajčeniu, konzumácii alkoholických nápojov a nezdravej strave postavenej predovšetkým na priemyselne spracovanom jedle, do svojho tela dodávate obrovské množstvo voľných radikálov, s ktorými sa už organizmus a opravné procesy nedokážu tak jednoducho vyrovnať.

Tieto častice sú nadbytočné, nezohrávajú žiadnu kľúčovú úlohu v biochemickom cykle a tak začínajú napádať iné molekuly. Ochudobňujú nás tak o živiny a energiu, ničia naše vnútorné prostredie.

 Hlavným detoxikačným orgánom ľudského organizmu je pečeň.

Pri trvalo nezdravom a nevyváženom životnom štýle však dochádza k poškodeniu jej funkcie. Preto je vhodným krokom podporiť ozdravný proces nášho tela a zbaviť sa všetkých toxických látok, ktoré sa v ňom nachádzajú. A práve v tom je yucca mimoriadne účinným pomocníkom.

Účinky produktu Yucca

 • Zbavuje telo toxických látok, ktoré sú výsledkom každodennej činnosti a vplyvu prostredia na náš organizmus
 • Je účinným pomocníkom pri celkovej detoxikácii

Zloženie

Jedna tableta produktu obsahuje:

Yucca 450 mg

 • Ako sme už spomínali vyššie, yucca má svoje pevné postavenie v ľudových tradíciách pôvodných obyvateľov Ameriky. Jej účinky tkvejú v aktívnych chemických látkach:  steránových a terpénových saponínoch (30% obsah v rastline) a ďalších polyfenolových zlúčeninách. Práve tieto látky sú zodpovednú za vysokú biologickú aktivitu v organizme a samozrejme i za nezanedbateľný antioxidačný účinok. Saponíny radíme z chemického hľadiska medzi povrchovo aktívne látky. Vďaka vysokému obsahu saponínov yucca nie je žiadnym spôsobom v organizme človeka metabolizovaná. Práve naopak, ostáva nedotknutá tráviacim procesom a v celom tráviacom trakte pomáha odstraňovať škodlivé usadeniny. Zameriava sa najmä na usadeniny, ktoré nie je možné bežnými tráviacimi procesmi dostať z tela von. Jej pôsobenie teda pracuje najmä na fyzikálnom účinku na tráviacu sústavu. Biologickou aktivitou rastliny yucca sa zaoberali už i vedecké štúdie, ktoré skúmali jej vplyv na tráviaci trakt cicavcov.

Prídavné látky

 • Hydroxypropylmetylcelulóza – obal kapsule
 • Oxid titaničitý – farbivo

Užívanie a dávkovanie

 • Dodržiavajte informácie, ktoré sú uvedené v príbalovom letáku, prípadne sa riaďte informáciami, ktoré Vám poskytne Váš ošetrujúci lekár alebo lekárnik
 • Produkt je určený na užívanie počas detoxikácie
 • 1. týždeň celej kúry sa odporúča užívať 1 kapsulu ráno na lačno a 1 kapsulu večer minimálne 2 hodiny po večeri
 • 2. týždeň detoxikačnej kúry sú odporúčané 2 kapsule ráno a 2 kapsule večer
 • Ďalšie týždne detoxikačnej kúry sa odporúča užívať 3 kapsule ráno a 3 večer
 • Počas celej detoxikačnej kúry je dôležité dodržiavať správny pitný režim pozostávajúci minimálne z 1,5 litra tekutín
 • Proces užívania je tiež vhodné doplniť stravou bohatou na vlákninu a alkalické (zásadité) látky
 • Vzhľadom na to, že pôsobenie produktu yucca je predovšetkým fyzikálne, doplňte užívanie probiotikami, ktoré zabezpečia správne zloženie mikroflóry, a stravou bohatou na vitamíny a minerály

Cena

Cena produktu sa pohybuje vo výške 17,69€ za balenie s obsahom 120 kusov. Obsah celého balenia by mal pokryť nároky na celú detoxikačnú kúru, takže v tomto prípade sa jedná o výhodný produkt.

 Treba mať však na pamäti fakt, že celú detoxikáciu je potrebné dopĺňať vyváženou stravou a pravidelným pitným režimom.

Ak práve prechádzate náročným obdobím a necítite sa vo svojej koži, možno je pravý čas vyskúšať práve yuccu, ktorá vyniká biologicky aktívnymi látkami a podloženými účinkami.

Yucca Shidigera
 120 kapsúl
od 11,59 €

Upozornenie

 • Užívanie produktu nie je vhodné pre pacientov s operovaným kovovým kĺbom alebo transplantovaným orgánom
 • Nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy
 • Produkt by nemali užívať deti do 15 rokov
 • Odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť
 • Uchovávajte mimo dosahu detí, v pôvodnom obale, chráňte pred slnečným svetlom a uchovávajte pri teplote do 25°C

Výhody a nevýhody

 • Jednoduché užívanie
 • Preukázateľné účinky
 • Overená značka
 • Overený produkt
 • Vysoký obsah aktívnych látok
 • Pozitívne hodnotenie
 • Neobsahuje GMO
 • Vhodný pre diabetikov i pacientov trpiacich celiakiou

 • Nevhodný pre tehotné a dojčiace ženy
 • Nevhodný pre deti do 15 rokov
 • Nie je odporúčaný pre pacientov po transplantácii

Záverečné hodnotenie

Náročný a rýchly životný štýl si na našom zdraví často vyberá nemalú daň. Yucca je možnosťou ako sa zbaviť toxických látok, ktoré sa každý deň dostávajú do nášho organizmu z prostredia i prostredníctvom zlozvykov.

 Stavte na yuccu najmä v prípade, že sa momentálne necítite vo svojej koži. Nedostatok energie, apatia a časté migrény sú prvými znakmi organizmu, že niečo nie je v poriadku.

Za účinnosťou yuccy stoja nielen recenzie spokojných zákazníkov, ale i celé stáročia tradícii a v neposlednom rade moderné vedecké štúdie.

Prehľad

Zdravie

Pomáha odstraňovať škodlivé látky. 

Balenie

Výhodné balenie.

Kvalita

Kvalitné a účinné zloženie.

Zameranie

Prípravok s úzkym zameraním.

Hlavné výhody

 • Pomáha odstraňovať z tela toxické látky
 • Obsahuje vysoký podiel účinných látok

 • Žiadne vedľajšie účinky
 • Jednoduché užívanie

Záverečné hodnotenie

 

 

5/5 - (1 vote)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu