Voltaren Forte gél s diklofenakom – Cena a recenzia

Kosti a kĺbyVoltaren Forte gél s diklofenakom - Cena a recenzia

Celý deň sedíte v kancelárii, autom sa pomaly odveziete aj k susedovi a celý večer strávite na gauči.

Nečudujte sa, že vstávanie z neho je čoraz ťažšie, zahrať si futbal so synom predstavuje nadľudský výkon a hoci tomu váš vek nezodpovedá, cítite sa ako pred dôchodkom. Problémy s pohybovým aparátom nás paralyzujú v práci, pri športe aj domácich činnostiach.

Zatiaľ čo v minulosti nimi trpeli prevažne starší ľudia, dnes trápia už aj mladú generáciu.

Zmeniť spôsob života je síce výzva, no bohužiaľ, väčšinou stroskotá už na začiatku. Našťastie sú jednoduchšie spôsoby, ako sa zbaviť bolesti, posilniť svaly a kĺby a žiť život bez obmedzení s gélom Voltaren Forte.

Zistili sme všetko o jeho zložení, účinkoch, aj to, kde liek kúpite za najlepšiu cenu.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Voltaren Forte?

Čo to je?


Voltaren Forte gél je voľnopredajný liek s obsahom liečiva diklofenak. Vďaka svojmu jedinečnému zloženiu preniká do kože, kde sa hromadí a odtiaľ preniká hlboko do zapálených tkanív svalov a kĺbov.

Tlmí bolesť, zmenšuje opuch, odstraňuje zápal a poskytuje úľavu od bolesti chrbta, svalov a kĺbov. Gél je špeciálne navrhnutý na vtieranie do kože.

Ľahko sa nanáša, rýchlo vstrebáva a príjemne chladí.

Voltaren Forte je určený pre všetkých ľudí od 14 rokov na zmiernenie zápalov, opuchov a odstránenie bolesti kĺbov a svalov.

Prečo pohyb bolí?


Bolesť pohybového aparátu je veľmi rozšírený fenomén. Nielen spôsob života, ktorý vedieme, ale aj prekonané ochorenia a úrazy vedú k ochabovaniu spojivového tkaniva (šliach, väzov a svalov), teda vnútorných a vonkajších stabilizačných systémov.

Následkom je nedostatočná stabilita chrbtice a ďalších kĺbov, čo vedie k nesprávnemu zakriveniu chrbtice a nesprávnej polohe kĺbov.

Ak sa proti tomu nič nerobí, dochádza k predčasnému opotrebovaniu kĺbov, k poruchám medzistavcových platničiek a k vzniku zápalu.

Že niečo nie je v poriadku, zistíme veľmi rýchlo vďaka pocitom pálenia a bolesti vo svaloch, úponoch šliach, ale tiež bolesti chrbtice a kĺbov, a to pri akomkoľvek pohybe. 

Aké sú najčastejšie problémy pohybového aparátu?


 • Zápal kĺbov – ide o veľmi rôznorodú skupinu ochorení. Všetky však majú spoločné prejavy a príznaky. Sú nimi bolestivosť kĺbu pri pohybe, ale aj v pokoji, jeho opuch, prípadne výpotok v kĺbe. Niekedy môže ísť o banalitu, keď je zápal prechodný, napríklad po fyzickom preťažení pri práci alebo športovaní. Ťažkosti prechádzajú po skončení činnosti a po fyzickom šetrení sa. V kombinácii s prikladaním studených obkladov a aplikáciou liečivých mastí či gélov s protizápalovým účinkom je v priebehu pár dní po bolesti. Pretrvávajúce príznaky však môžu signalizovať aj vážnejšie ochorenia.
 • Dna alebo lámka sa prejavuje silnou bolesťou, opuchmi, začervenaním a obmedzenou pohyblivosťou kĺbov.
 • Reumatoidná artritída sa môže objaviť aj u malých detí, príznakom sú opuchy kĺbov.
 • Psoriatická artritída sa spája s kožným ochorením psoriáza. Býva diagnostikovaná až tretine pacientov so psoriázou.
 • Chronické zápaly môžu poukazovať na prítomnosť nádorových ochorení alebo reumatického ochorenia v tele.
 • Zápal svalov – môže byť zapríčinený poranením, infekciou alebo autoimunitnou chorobou. Skupina zápalov svalov spôsobená naším imunitným systémom sa prejavuje svalovou slabosťou a u niektorých ochorení i kožnými prejavmi. Zápal svalu prebieha vlnovito, kedy sa strieda obdobie pokoja a akútneho zápalu. Do svaloviny prenikajú bunky imunitného systému aktivované cytotoxické T-lymfocyty. Hlavným rysomje svalová slabosť, ktorá postihuje svalovinu krku, trupu aj pletencové svaly končatín. Pri postihnutí horných končatín môžete pozorovať problémy pri obliekaní, česaní, či vykladaní vecí na vyššie položené miesto. Je to spôsobené  problémom zdvihnúť ruku nad úroveň hlavy. Postihnutý však môže byť ktorýkoľvek sval.

bolesť kolena

Čo pomáha?


Riešenie môže byť jednoduché. Veď už naše staré mamy používali liečivé bylinky, ktoré obsahovali látky na potlačenie bolesti.

Tie účinkovali silnejšie, ak sa prikladali priamo na problematické miesto. Na podobnom princípe fungujú napríklad aj gély a masti proti bolesti. Pôsobia priamo v mieste, kde nás to bolí. Tým, že sa sú určené na vonkajšie použitie, znižuje sa riziko nežiaducich vedľajších, hlavne tráviacich, ťažkostí.

Prípravky obsahujú nesteroidné protizápalové látky (NSA, NSAID), ktoré znižujú bolesť, horúčku a zápal. 

Predstavujú druhú skupinu najčastejšie používaných liekov pri liečbe bolesti u degeneratívnych ochorení pohybového aparátu.

Do tejto skupiny zaraďujeme lieky, ktoré obsahujú salicyláty, ibuprofén, ketoprofén, diklofenak a koxiby.

[page_section color=’#007c06′ textstyle=’light‘ position=’default‘ padding_bottom=’on‘ padding_top=’on‘] Takýmto liekom je aj Voltaren Forte gél, ktorý má veľmi dobré hodnotenia ako pomoc pri zápaloch a bolesti svalov a kĺbov.[/su_note]

Účinky


 • efektívna liečba poranení kĺbov a svalov, prináša úľavu od stredne veľkých až silných bolestí a pomáha k obnoveniu ich funkčnosti
 • lieči miestne formy reumatizmu mäkkých tkanívmeravosť ramenného kĺbuu dospelých
 • odstraňuje bolesť pri nezávažných zápaloch kĺbov, svalov  a chrbtice

Zloženie


Voltaren Forte gél obsahuje v jednom grame 23,2 mg aktívnej látky diklofenak.

Diklofenak

Nesteroidný protizápalový derivát kyseliny aminofenyloctovej s analgetickým a antipyretickým účinkom.

Má označenie NSAID. Jeho účinok je postavený na zadržiavaní indukovateľnejších cyklooxygenáz, ktoré sú zodpovedné za syntézu protizápalových prostaglandínov v mieste zápalu.

Diklofenak je veľmi účinný na potlačenie alebo odstránenie akútnej aj chronickej bolesti.

Pacienti s ním majú dobré skúsenosti pri liečbe osteoporózy a reumatickej artritídy (1, 2). Rozlišujeme dve formy systémovo podávaného antiflogistika.

Sodná soľ sa uprednostňuje pri liečbe zápalov  a draselná soľ sa používa pri akútnej bolesti. Diklofenak býva často hlavnou zložkou mastí alebo náplastí na reumatické bolesti, zápaly a opuchy svalov.  

Ďalšie zložky: butylhydroxytoluén, karbomér, kokoyloktanodekanoát, dietylamín, izopropylalkohol, tekutý parafín, cetostearomakrogol, oleylalkohol, propylénglykol, eukalyptový parfém a čistená voda.

Užívanie a dávkovanie


 • vždy užívajte tak, ako je uvedené v príbalovom letáku, ak lekár neurčí inak
 • dospelým a deťom od 14 rokov sa odporúča aplikovať 2 až 4 g gélu v závislosti od veľkosti postihnutej plochy 2x denne
 • pri poraneniach mäkkého tkaniva alebo pri reumatizme mäkkých tkanív sa nemá gél používať dlhšie ako 14 dní, pokiaľ to neodporučí lekár
 • u pacientov nad 18 rokov, ktorí trpia artritickou bolesťou, nemá dĺžka liečby presiahnuť 21 dní, pokiaľ lekár nestanoví inak

Viac informácií nájdete v príbalovom letáku Voltaren Forte.

Cena


Voltaren Forte gél zoženiete v každej lekárni aj na internete. Cena závisí od predajného miesta a veľkosti balenia.

Najlepšiu ponuku na nákup má momentálne stránka dr.max.sk, kde Voltaren Forte 2,32 % 100 g stojí 11,19 €.

Rovnako výhodnú ponuku majú aj na väčšie balenia – 100 g, 150 g alebo 180 g.

Voltaren Forte

voltaren forte gél

100 g
DOPRAVA ZADARMO
 11,19 €
(platí ku dňu 6.4.2019)

Upozornenie


 • liek sa nesmie používať v posledných troch mesiacoch tehotenstva. Ženy v prvých dvoch trimestroch a dojčiace matky by sa o jeho užívaní mali poradiť s lekárom.
 • gél nenanášajte na veľké plochy po dlhšiu dobu, vyhnite sa kontaktu s očami, po použití si dôkladne umyte ruky
 • uchovávajte mimo dosahu detí na tmavom a suchom mieste pri teplote do 30 °C

Výhody a nevýhody


 • účinné zloženie a úľava od bolesti svalov a kĺbov
 • jednoduchá aplikácia, dobrá vstrebateľnosť a dostupnosť

 • nie je vhodný pre malé deti a ženy v poslednom trimestri tehotenstva

Záverečné zhodnotenie


Bolesť môže prísť náhle a bez varovania. Veľa ľudí sa spolieha, že ako prišla, tak aj odíde. Keď však zasiahne pohybový aparát, pripravte sa na to, že vás bude trápiť opakovane a dlhšie obdobie.

V každej lekárni alebo ordinácii vám odporučia lieky vo forme náplastí, gélov či mastí.  Voltaren Forte gél je jeden z najviac odporúčaných produktov na odstránenie bolesti, zmenšenie opuchu a zlepšenie pohyblivosti kĺbov a svalov.

Nevďačí za to iba reklame, ale aj dobrým recenziám.

[page_section color=’#007c06′ textstyle=’light‘ position=’default‘ padding_bottom=’on‘ padding_top=’on‘] Užívatelia sú s jeho účinkami spokojní. Prevažná väčšina ho používa s prestávkami už dlhodobo a je pre nich prijateľnejší ako užívanie tabletiek proti bolesti.[/su_note]

Navyše jeho chladivý efekt urýchľuje nástup účinku a bolesť odznieva rýchlejšie. Niektorí zákazníci sa sťažujú na vyššiu cenu v porovnaní s veľkosťou balenia, ako aj malé cenové rozdiely medzi menším a väčším balením.

To však nemení náš názor, že Voltaren Forte gél je účinný, ľahko aplikovateľný liek napomáhajúci vrátiť ľuďom úsmev na tvár a dopriať im radosť z pohybu.

Prehľad


Zdravie

Kvalitný produkt so zameraním na úľavu od bolesti.

Balenia/Cena

Rôzne balenia a výhodná cena.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na úzku oblasť.

Hlavné výhody

 • Kvalitné účinky a úľava od bolesti
 • Rôzne balenia na výber

 • Dobrá dostupnosť produktu
 • Kvalitné hodnotenia na internete

Záverečné hodnotenie

voltaren forte gél

4/5 - (10 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu