Vincentka – Sprej, voda, pastilky a sirup (recenzia)

Prevencia vírusových a bakteriálnych ochoreníVincentka – Sprej, voda, pastilky a sirup (recenzia)

vincentka-vodaLiečivá minerálna voda Vincentka patrí k unikátnym vodám, ktoré majú silný liečivý účinok. Slúži predovšetkým k rozpúšťaniu hlienov v dýchacom ústrojenstve, črevách a žalúdku.

Jej liečivé účinky sa osvedčili pri chorobách dýchacích ciest, hlasiviek, pri chorobách látkovej premeny, vredových chorobách v žalúdku a ich pooperačných stavoch, tiež pri liečbe cukrovky a rovnako aj pri regenerácii vnútorného prostredia človeka po náročnej fyzickej aktivite alebo po  ťažkej a namáhavej práci.

Čo to je?


Vincentka je 100 % prírodný produkt vo forme vody. Ide o unikátnu, veľmi intenzívne mineralizovanú vodu, avšak s optimálnou hladinou minerálnych solí a prvkov. Jej špecifické zloženie zabezpečuje pozitívne účinky a účinnú pomoc pri uvoľňovaní hlienov (slizovitých výlučkov ľudského organizmu) v dýchacom ústrojenstve, tiež v črevách a žalúdku.

Tento druh minerálnej vody sa odporúča k bežnému pitnému režimu alebo k naparovaniu či k inhalácii, predovšetkým pri chorobách hlasiviek, dýchacích ciest, pri problémoch s metabolizmom a pri ťažkostiach so žalúdočnými vredmi a po ich operácii, počas liečby cukrovky a pri dlhodobom zápale podžalúdkovej žľazy (pankreasu).

Tiež sa osvedčila po ťažkej fyzickej námahe, či už po športovej aktivite alebo náročnej fyzickej práci (pomáha lepšie a rýchlejšie zregenerovať unavené telo aj po pobyte v horúcom prostredí či po ťažkom prekonaní chorôb). Vincentka je vhodná ako prírodný doplnok výživy pre športovcov, tehotné ženy, deti a ľudí po prekonaní ťažkých chorôb a pri zotavovaní.

Vybrali sme pre vás najvyhľadávanejšie produkty od značky Vincentka, ako napríklad pastilky, sprej, sirup, koncentrát a samozrejme klasickú vodu. Nech sa páči.

 

Vincentka účinky


 • Zloženie minerálnej vody pomáha uvoľňovať husté hlieny v dýchacích cestách, črevách a v žalúdku
 • Pomáha k rýchlejšej regenerácii vnútorného prostredia ľudského organizmu
 • Zlepšuje dýchacie ťažkosti, problémy s hlasivkami, problémy s metabolizmom, vredové problémy v žalúdku alebo dvanástorníku a ich pooperačné stavy, cukrovku a chronické zápaly pankreasu
 • Svojím unikátnym zložením dokáže zabezpečiť dennú dávku jódu (zdroj)
 • Vhodná aj k prevencii proti zubnému kazu
 • Je podporným prostriedkom po nadmernom použití alkoholu
 • Prírodný doplnok stravy pre športujúcich, deti, tehotné ženy a pre ľudí v období zotavovania po prekonanej chorobe


vincentka-voda  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Vincentku? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Zloženie


Ako už bolo spomenuté pri základnom popise, ide o 100 % prírodný produkt vo forme vysoko mineralizovanej vody, ktorá je určená k bežnému pitnému režimu alebo k inhalácii (naparovaniu). Vincentka je vysoko minerálna voda v studenej forme a hypotonická (s nízkym obsahom a koncentráciou iónov sodíka, draslíka a ďalších minerálnych látok, vďaka čomu sa dosahuje nižšie napätie v svaloch a celkovo v tele).

Čo sa týka zloženia minerálnej vody, je potrebné uviesť, že samotné zloženie pochádza zo zdroja, hydrogeno-uhličitano-choridno-sodného druhu, ktorá disponuje s vyšším podielom jódu, kyseliny boritej, bromidov, fluoridov, lítia a bária. Je potrebné dodať, že minerálna voda Vincentka disponuje aj obsahom veľmi významných minerálnych a biogénnych prvkov. Ide predovšetkým o jód, vápnik (kalcium) a mangán.

Ich dostatočný prísun v ľudskom organizme zabezpečuje predovšetkým dokonalú energetickú látkovú premenu.

Netreba tiež pripomínať, ako dôležitý je vápnik pre zdravý vývin silných a pevných kostí.

Vápnik tiež zlepšuje aktivitu tráviacich enzýmov a rovnako vyšší podiel chloridov v minerálnej vode podporuje zároveň normálne trávenie a celkovo celú činnosť tráviaceho traktu (predovšetkým vďaka tomu, že podporujú vytváranie kyseliny chlorovodíkovej v žalúdku).

Rovnako je potrebné vyzdvihnúť vyšší podiel jódu, ktorý napomáha k dokonalej činnosti štítnej žľazy a tiež k tvorbe inzulínu (preto sa pitie Vincentky odporúča v rámci liečby diabetu, cukrovky).

Jód má nesporný význam aj pre bezproblémové fungovanie celej nervovej sústavy.

ZložkaHodnota
Jód3,8 mg/0,6 l čo je približne 254 % odporúčanej dennej dávky
Vápnik154,8 mg/0,6 l (t.j. 19 % odporúčanej dennej dávky)
Mangán0,3 mg/0,6 l (t.j. 17 % odporúčanej dennej dávky)
Fluoridy1,8 mg/0,6 l, t. j. 53 % odporúčanej dennej dávky
Chloridy1 056,6 mg/0,6 l, t.j. 132 % mg/0,6 l

Vincentka sa získava z prírodného liečivého zdroja v známom českom kúpeľnom meste Luhačovice.

Podľa informácií výrobcu, Vincentka má osmotický tlak na úrovni 634,7 kPa, čo je hodnota takmer porovnateľná s hodnotami vnútorného prostredia ľudského organizmu (krvi a tekutín).

Znamená to, že takto optimálne zloženie nespôsobí žiadne žalúdočné či iné problémy (ťažkosti) ani pri prekročení denného limitu v rámci pitného režimu Vincentky. O detailnejšom zložení minerálnej vody Vincentka sa dočítate priamo na etikete z fľaše alebo na webovej stránke vincentka.cz.

Dávkovanie a užívanie


 • Výrobca odporúča dospelým vypiť 250 až 300 ml v ranných hodinách nalačno krátko pred prvým jedlom a pred večerou (čiže 2X denne)
 • Takto je potrebné opakovať proces po dobu 21 dní
 • Výrobca odporúča tehotným a dojčiacim ženám vypiť maximálne 200 ml
 • Výrobca odporúča jednorazovo vypiť 400 až 600 mililitrov kvôli doplneniu iontov, ktoré sa dostali von z tela potom pri náročnej fyzickej aktivite
 • Odporúčanú dennú dávku jódu je možné alternatívne nahradiť vypitím minerálnej vody v množstve 20 až 25 mililitrov každý deň
 • Minerálnu vodu je možné piť za studena alebo tepla
 • Možno piť aj inhalovať (naparovať sa)

Cena


V recenzii sme použili 100 prírodný výživový prípravok minerálnu vodu Vincentka od výrobcu VINCENTKA a.s. Luhačovice Česká republika, vo veľkosti 0,7 litra. Fľašu minerálnej vody je možné kúpiť v internetovom obchode DrMax.sk v akciovej cene 0,99 € (0,7 l) (v čase písania tejto recenzie 05.06.2018). Bežná cena sa pritom pohybuje na úrovni od 1,39 € za fľašu.

Takto je možné kúpou minerálnej vody prostredníctvom tohto overeného obchodu ušetriť 29 %, t. j. 0,40 centov.

Navyše nákupom prírodnej minerálnej vody Vincentka je možné získať 3 body na vernostnú kartu Dr. Max.

700 ml
 užíva sa 2x denne
0,99€ (platí ku dňu 19.6.2018)

200 ml
 Užíva sa 7 ml 3x denne
3,29€ (platí ku dňu 19.6.2018)

Upozornenie


 Minerálna voda nie je vhodná pre ľudí so zlyhávajúcimi obličkami. Zvýšte opatrnosť pri konzumácii, ak vás trápia choroby obličiek a opuchy nôh (dolných končatín). Pred konzumáciou je dobré sa poradiť so svojím lekárom alebo lekárnikom. Práve pre vyšší obsah jódu výrobca odporúča konzumáciu prírodnej minerálnej vody pacientom s hyperfunkciou štítnej žľazy prekonzultovať so svojím lekárom.

 Rovnako je potrebná konzultácia so svojím lekárom aj u ľudí, ktorých trápia choroby obličiek či časté opuchy dolných končatín. Prípadný sediment neznižuje kvalitu vody. Výrobca odporúča skladovať minerálnu vodu v tme a mimo dosahu detí. Neodporúča sa prekračovať ustanovenú dennú dávku. Po otvorení je potrebné skladovať minerálnu vodu v chladnom a tmavom prostredí a spotrebovať do 3 dní od otvorenia. 

Hodnotenie zákazníkov


Tu nájdete ďalšie dostupné recenzie a hodnotenia od ľudí na prírodnú minerálnu vodu Vincentka:

 

Výhody a nevýhody


 • Čisto prírodná minerálna voda
 • Optimálne zloženie, ktoré neškodí
 • Výborne chutí
 • Pomáha pri dýchacích chorobách, aj pri žalúdočných a tráviacich ťažkostiach
 • Overený produkt, dobre hodnotený

 • Pre niekoho môže byť cena privysoká

Naše hodnotenie


Čisto prírodná voda Vincentka sa stala predmetom tejto recenzie.

Pravdupovediac, mám osobné skúsenosti s inhalovaním tejto minerálnej vody, nakoľko som pred cca. 3 rokmi osobne navštívil slávne české kúpele v Luhačoviciach, kde sa aj vyrába a plní vzácna voda Vincentka. Voda pôsobí nenápadne, má optimálne zloženie, ktoré pomáha predovšetkým dýchaciemu ústrojenstvu.

Pomáha tiež rozpúšťať ťažké hlieny v dýchacích cestách, črevách a žalúdku. Je možné ju bežne piť podľa pokynov výrobcu hoci aj každý deň alebo príležitostne v čase pretrvávajúcich problémov alebo po ťažšej chorobe či operácii v čase zotavovania sa.

Tiež je veľmi dobrá pri inhalácii a naparovaní.

Osobne odporúčam aj malým deťom pri dýchacích ťažkostiach (vlastná skúsenosť u syna, ktorému sa zlepšilo dýchanie v čase choroby). Výborným pozitívom je, že tento druh silno mineralizovanej vody je vhodný aj počas regenerácie tela po náročnejšej fyzickej aktivite či už športovej alebo po namáhavej práci.

Voda Vincentka je vhodná ako prírodný doplnok výživy pre športovcov, tehotné ženy, deti a ľudí po prekonaní ťažkých chorôb a pri zotavovaní.

V konečnom zúčtovaní vodu Vincentku hodnotím vysoko pozitívne a to nielen kvôli zloženiu, jej účinkom, vlastnej skúsenosti, ale aj kvôli celkovej cene. Navyše keď si ju kúpite cez internet, ušetríte ešte viac a môžete si dennú dávku minerálov, solí, stopových prvkov dopriať už od 1 eura, čo je veľmi pozitívne zistenie, čo poviete?

Vodu Vincentrku teda vrelo odporúčam všetkým, ale najmä tým, ktorých trápia dýchacie problémy, problémy s hlasivkami, vredmi v žalúdku či v črevách, častá únava, problémy s látkovou premenou či cukrovkou alebo štítnou žľazou. Netreba sa obávať ani nadmerného popíjania, pretože nie sú dokázané žiadne vedľajšie účinky, ako pri iných liekoch, nakoľko ide o čisto prírodný produkt na bežné používanie.

Čo ešte dodať na úplný záver? Snáď už len to, že ak ste ešte vodu Vincentku nevyskúšali, má skutočne čo ponúknuť a má čím zaujať každého zástancu zdravého životného štýlu a „zdravého“ popíjania. 

Náš TIP

vincentka-voda

Rozhodli ste sa vyskúšať Vincentku? Vyskúšajte napríklad nasledujúci produkt.

Ide o jedinú originálnu Vincentku. Momentálne prebieha akcia (19.6.2018), kedy ju môžete zakúpiť za 0,99€.

4.2/5 - (5 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu