Uroval manosa – Na močové cesty (recenzia)

Močové cestyUroval manosa - Na močové cesty (recenzia)

Každý z nás na vlastnej koži už určite aspoň raz v živote zažil ten pocit nepríjemného pálenia, svrbenia a neustáleho nutkania na toaletu s minimálnym výsledkom.

Reč je o problémoch s močovými cestami. Kým u mužov sa tieto stavy nevyskytujú až tak často, ženy nimi trpia permanentne. Infekcie spôsobené baktériami sú pomerne bežné a ich liečba vôbec nie je náročná. Neliečený zápal však môže v našom organizme narobiť poriadnu neplechu.  Môže zaútočiť na naše obličky, močovú rúru alebo mechúr, a liečba týchto orgánov si už potom vyžaduje viac pozornosti.

Prvé príznaky infekcie preto netreba zanedbať. Problémy sa ako u mužov, tak i u žien môžu objaviť prakticky v každom veku. Najväčší pozor by si mali dať ženy počas tehotenstva.

Akútne problémy so zápalom močových ciest veľmi jednoducho  vyriešite s prípravkom Uroval manosa.

Obsahuje totiž látky obnovujúce zdravie močového ústrojenstva a k dispozícii je aj jeho alternatíva obohatená o enzýmy. Ak chcete vedieť viac o jeho zložení, dávkovaní a skúsenostiach s jeho užívaním, čítate ten správny článok.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Uroval manosa?

Čo to je?


Uroval manosa je doplnok stravy s obsahom prírodných látok od českého výrobcu Valosun.

Spoločnosť má už tradičné zastúpenie na trhu s výživovými doplnkami a prípravok ponúka v niekoľkých variantoch. Uroval manosa + enzým, Uroval manosa Akut plus a Uroval manosa Akut, ktorý je dostupný aj pre ženy počas tehotenstva.

V zložení dominuje brusnica veľkoplodá a D-manóza (prírodný monosacharid).

Tieto látky sú jednak prospešné pre udržanie zdravých močových ciest, ale tiež nápomocné pri už vzniknutých problémoch.

Citlivé močové cesty


Močové cesty sú veľmi citlivé na prechladnutie a infekcie. Kým u mužov tvoria samostatnú kategóriu, u žien sa často spájajú s gynekologickými problémami.

Najčastejšie sa stretávame so zápalom močových ciest, ktorý sa môže rozšíriť až do obličiek či mechúra.

Podnetom na vznik zápalu môžu byť baktérie, oslabená imunita, chlad, diabetes, pohlavný styk, ale aj nedostatočný pitný režim a zadržiavanie moču.

U tehotných žien vzniká predovšetkým kvôli nadmernej záťaži, ktorá je vyvíjaná na obličky počas rastu plodu.

Ochorenia močových ciest


 • Zápal močových ciest – je bakteriálna infekcia, ktorá je najčastejšie spôsobená baktériou E-coli. Prenáša sa z konečníka, kde sa táto baktéria vyskytuje. Typickými príznakmi sú bolesť v podbrušku, pálenie, nutkanie na toaletu a znížená produkcia moču. V pokročilom štádiu sa môže objaviť aj horúčka a zanedbaná liečba môže prejsť do závažnejších stavov.
 • Zápal mechúra – príčinou vzniku môže byť baktéria E-coli, stafylokoky alebo kvasinky. Kým u mužov sa vyskytuje ojedinele, u žien môže byť spojený so zápalom vonkajšieho genitálu. Prvým príznakom je nezvyčajne časté nutkanie na močenie a neskôr sa dostaví aj bolesť počas neho. Zápal sa lieči antibiotikami a ako podpora sa používajú bylinky a rastliny prospešné pre močové cesty.
 • Zápal obličiek – vo väčšine prípadov k nemu dochádza pri neliečenom zápale močových ciest. Baktérie sa množia a rozširujúci sa zápal zasiahne obličky. Nebezpečenstvo spočíva v opakovaných zápaloch. Ak ste už niekedy prekonali zápal obličiek, existuje vysoké riziko, že sa objaví znova. Preto je dôležitá prevencia a podpora zdravia močových ciest.
 • Zápal močovej rúry – na rozdiel od vyššie spomenutých ochorení, môže byť zápal spôsobený aj pohlavným stykom. Druhou možnosťou je už dobre známa bakteriálna infekcia. Prejavuje sa rezavou bolesťou počas močenia, svrbením, a v prípade chlamýdií sa objavuje aj hnisavý výtok. V takomto prípade je nutné, aby liečbu podstúpili obaja partneri.

Liečba zápalov močových ciest a orgánov si vyžaduje pokoj a dostatok tekutín. Pri liečbe závažnejších stavov sa nasadzujú antibiotiká, ktoré majú za úlohu zlikvidovať prítomné baktérie.

Ich účinok môžete podporiť rôznymi doplnkami stravy s rastlinnými a bylinnými výťažkami, ktoré sú prospešné pre zdravie močových ciest.

Uroval manosa Akut obsahuje D-manózu a brusnicu veľkoplodú, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na močové ústrojenstvo.

Účinky


 • podpora komplexnej liečby na urýchlenie ozdravenia močových ciest
 • zamedzuje priľnavosti baktérií v močovej sústave
 • pomoc pri infekciách spôsobených baktériami
 • prispieva k správnej funkcii močového ústrojenstva

Zloženie


 • D-manóza (750 mg) – patrí medzi 100% prírodné cukry, ktoré sú obsiahnuté v ovocí a zelenine. Ide o monosacharid, čiže jednoduchý cukor, ktorý v tele nemetabolizuje a je vhodný aj pre diabetikov. Pôsobí protizápalovo a bakteriostaticky, viaže na seba baktérie a bráni ich usádzaniu v močových cestách. Je účinnou zložkou prípravkov na problémy s močovými cestami.
 • Extrakt z brusníc (250 mg) – získavaný z brusnice veľkoplodej, ktorý je všeobecne známy ako účinný prostriedok na elimináciu symptómov spojených so zápalmi močových ciest. Močové cesty prečisťuje a vďaka močopudným účinkom sa baktérie rýchlejšie vyplavujú von z tela. Viac o brusniciach…

Prídavné látky: mastenec, mikrokryštalická celulóza, stearan horečnatý

Užívanie a dávkovanie


 • odporúčaná denná dávka sú 2 tablety denne, neprekračujte odporúčané dávkovanie
 • tabletky nie sú viazané na jedlo a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny
 • počas užívania sa odporúča zvýšiť celkový denný príjem tekutín

Cena


Uroval manosa Akut je dostupný v každej lekárni, ako aj na internete. Medzi jednotlivými predajnými miestami nie sú príliš veľké cenové rozdiely.

Najlacnejšie nakúpite na internetovej stránke drmax.sk, kde balenie Uroval manosa Akut 15 kusov je momentálne v 15% zľave za 14,74 €.

Uroval manosa

uroval manosa

prášok na prípravu nápoja 15 kusov
DOPRAVA ZADARMO
 14,79 €
(platí ku dňu 2.4.2019)

Upozornenie


 • vždy užívajte tak, ako je uvedené v príbalovom letáku
 • prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov a osoby alergické na niektorú z uvedených zložiek
 • výrobca pri odporúčanom dávkovaní neuvádza žiadne vedľajšie účinky

Výhody a nevýhody


 • obsah látok prospešných pre zdravie močovej sústavy
 • vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy
 • dobré skúsenosti zo strany zákazníkov

 • pri hľadaní informácií o produkte sme nenašli nič, čo by sa dalo prípravku vyčítať a považovať za nevýhodu

Záverečné zhodnotenie


Nebude pre vás určite žiadnym prekvapením, ak v záverečnom hodnotení uvediem, že skúsenosti s užívaním tohto prípravku majú v prvom rade ženy.

Práve tie aktívne pridávajú recenzie k doplnku stravy Uroval manosa Akut a odporúčajú ho ako veľkú pomoc pri ťažkostiach s „mechúrom“.

Nespornou výhodou prípravku je, že ho môžu bez obáv užívať aj tehotné ženy, ktoré sú často zaťažované problémami s močovými cestami.

Nespokojné reakcie nepokladám za negatívum, nakoľko sa týkajú dĺžky nastupujúceho účinku. Každý organizmus je iný a reaguje rôzne. Osobne vidím veľké plus v prírodnom zložení tohto prípravku.

Brusnice sú už tradične spájané so zdravými močovými cestami, a preto by mali tvoriť základ každého podobného doplnku.

Prehľad


Zdravie

Kvalitný produkt so zameraním na močové cesty.

Cena

Výhodná cena produktu.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na úzku oblasť.

Hlavné výhody

 • Kvalitné účinky
 • Výhodná cena produktu

 • Dobrá dostupnosť produktu
 • Rôzne balenia na výber

Záverečné hodnotenie

uroval manosa

Zdroje:

4.1/5 - (8 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu