Tantum Verde – Aké je jeho cena a hodnotenie?

Bolesť hrdlaTantum Verde - Aké je jeho cena a hodnotenie?

Pri prechladnutí alebo chrípke nie je bolesť hrdla žiadnym prekvapením. Ide o bežný sprievodný príznak sezónnych ochorení. Škrabanie v krku a opuch sú spôsobené vírusmi, baktériami alebo kvasinkami.

Deti trápi pri laryngitíde a objaví sa aj pri zväčšených mandliach. Ak bolesť pretrváva dlhodobo, môže ísť aj o alergiu. Ako vidíte, príčin je veľa, no pri všetkých sa prejavuje rovnako. Bolesťou, opuchom, ťažkosťami s prehĺtaním, ktoré sú nepríjemné a otrávia vám život na pár dní alebo aj dlhšie.

Aby ste sa ich zbavili čo najskôr, zabehnite do prvej lekárne a spýtajte sa lekárnika na roztok TANTUM VERDE, ktorý vám pomôže aj so zápalmi v ústnej dutine. Alebo ušetrite čas a energiu a prečítajte si, čo sme o tomto lieku zistili my.

Dozviete sa, aké má účinky, zloženie a aké ďalšie alternatívy sú dostupné na našom trhu. Zaujíma vás koľko stojí TANTUM VERDE? Zistili sme jeho cenu a dostanete aj tip na najvýhodnejší nákup.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Tantum Verde?

Čo to je?


TANTUM VERDE roztok prináša úľavu pri bolesti hrdla a zápaloch ústnej dutiny.

Ako jediný liek dostupný na našom trhu bez lekárskeho predpisu, má preukázateľný trojitý účinok. Nepôsobí iba na bolesť a zápal, ale aj proti baktériám a kvasinkám. Obsahuje benzydamín s protizápalovými, analgetickými a dezinfekčnými účinkami.

Odporúča sa  pri zápaloch ústnej dutiny, hrtana a mandlí, pri ich mechanickom poškodení  alebo ako podporná liečba pri ošetreniach zubov. Pomáha pri zápaloch ďasien a paradentóze.

Môže sa použiť ako kloktadlo a vhodný je aj na výplach ústnej dutiny. TANTUM VERDE je k dispozícii aj v aplikačnej forme spreja alebo pastiliek.

Roztok je vhodný pre mužov, ženy aj deti od 4 rokov, ktorých trápi bolesť hrdla a zápaly v ústnej dutine.

Prečo vás bolí hrdlo?


Bolesť hrdla je vo väčšine prípadov podmienená zápalmi. Zápal postihuje sliznicu v zadnej časti hltana.

Je typickým sprievodným príznakom chrípky, prechladnutia alebo ochorení dýchacích ciest. Pri zápale cítite bolesť, škrabanie v krku, pričom sa často dostaví aj opuch, ktorý spôsobuje problémy s prehĺtaním.

Čo však zápal vyvoláva?

 • Vírusy – 50 až 60 % prípadov zápalu súvisí s vírusmi. Napríklad chrípka alebo rinovírusy, ktoré sú známe ako nádcha. Najčastejšie sa nakazíte kvapôčkovou infekciou od chorej osoby. Vírus sa dostáva do vzduchu a jeho vdýchnutím zaútočí aj na vašu sliznicu. Infekcia sa šíri aj kontaktne, teda infikovanou hnačkou alebo dokonca kuchynským riadom. V niektorých prípadoch môže byť vírusový zápal kombinovaný s bakteriálnou infekciou, čo vedie k zhoršeniu stavu.
 • Bakteriálna infekcia – najčastejšie býva spôsobená známym streptokokom, stafylokokom, ale aj haemophilom. Signálom bakteriálnej infekcie je, keď sa po prechodnom zlepšení stavu symptómy prehĺbia a dochádza k celkovému zhoršeniu priebehu zápalu.
 • Mykotická infekcia – ide o menej častú príčinu, ktorá sa objavuje najmä po liečbe antibiotikami. Zápal spôsobujú kvasinky, najčastejšie kvasinka candida albicans.

Bolesť hrdla môžu vyvolať aj zväčšené mandle, teda angína. Toto ochorenie je typické u menších detí, ale postihuje aj staršie ročníky.

Mandle prirodzene zabraňujú prieniku vírusov a baktérií do tela. Často sa však stane, že tie sa na nich usadia a spôsobia zápal.

Dostaví sa bolesť a u viacerých pacientov sa musia mandle odstrániť chirurgicky.

tantum-verde Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Tantum Verde? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Ako je to so zápalmi ústnej dutiny?   


Odborníci nazývajú zápal ústnej dutiny stomatitída. My ju poznáme skôr ako nepríjemné afty, zápal ďasien alebo podnebia. Vznikajú ako reakcia na chemické látky, mechanické poškodenie, vírusy a baktérie.

Ak máte oslabenú imunitu, vaše pery môže „zdobiť“ herpes.

 • Herpes – odborne nazývaný herpetická gingivostomatitída,vás môže obťažovať aj dva týždne. Na začiatku ochorenia cítite pálenie v ústach, únavu a niekedy sa objaví aj zvýšená teplota. Problémové sú najmä malé pľuzgiere, ktoré zvyknú praskať a zasychať. Zlou správou je, že herpes rád chodí na návštevu opakovane.
 • Afty – aftózne ochorenie postihuje sliznicu líc, ďasien, jazyka aj mäkkých častí podnebia. Útvary sú ostro ohraničené s povlakom bielo – žltej farby. Podobne ako pri herpese, aj pri aftoch môže dochádzať k opakovanej infekcii.
 • Zápaly pier – vznikajú na vnútornej strane spodnej pery. Buď sa objavia malé pupienky s červenou bodkou uprostred, alebo dochádza k zahnisaniu hlienových žliaz, z ktorých sa môžu stať vredy. Pri pasívnej infekcii sa tieto dve formy môžu vyvinúť do závažnejšieho stavu. Pera výrazne opuchne a vytvoria sa na nej hnisavé dutinky, ktoré praskajú.
 • Zápaly ďasien – označujú sa ako gingivitídy. Základným príznakom sú opuchnuté, červené ďasná, ktoré často krvácajú. V závislosti od povahy zápalu sa môže objaviť aj zvýšená teplota, malátnosť, zväčšené uzliny, nadmerná tvorba slín a zápach z úst. Gingivitídy môžu vzniknúť pri zanedbaní ústnej hygieny, tvorbe zubného kameňa alebo avitaminóze. Na zápaly ďasien sú najviac náchylní fajčiari, ľudia s oslabenou imunitou, krvným ochorením alebo diabetici.
 • Zápal jazyka – odborným názvom nazývaný glositída, vzniká na podnet dráždenia jazyka zubnými protézami, zubov s ostrými hranami alebo zubným kameňom. Môže sa objaviť aj ako reakcia na ústnu vodu, lieky alebo pri nedostatku vitamínov skupiny B a železa. Páli vás jazyk a zápal môže zmeniť aj vaše chuťové zmysly.
 • Mykotické zápaly – spôsobuje ich najčastejšie kvasinka Candida albicans, ktorá si vyberá oslabený organizmus po liečbe antibiotikami,  cytostatikami alebo kortikosteroidmi. Tiež môže postihnúť ľudí po absolvovaní rádioterapie. Prejavuje sa pocitom pálenia v ústach a jazyk aj sliznica sú pokryté šedým povlakom s viditeľne začervenanými okrajmi.

Čo s tým?


Pri akútnych zápaloch hrdla alebo ústnej dutiny je prioritou odstrániť samotný zápal, či je už vyvolaný vírusom, baktériami alebo kvasinkami.

V neposlednom rade je dôležitá hygiena a dezinfekcia. TANTUM VERDE roztok v sebe spája trojitý účinok.

Bojuje proti zápalu, tlmí bolesť a dezinfikuje ústnu dutinu.

Účinky


 • tlmí zápal mikrobiálneho, fyzikálneho a chemického pôvodu
 • uľavuje od bolesti hrdla
 • pomáha pri zápaloch mandlí
 • pri zápaloch a opuchoch ústnej dutiny
 • pri zápaloch ďasien a paradentóze
 • používa sa pri chrípke, nachladnutí a po zubných ošetreniach
 • účinkuje aj pri ťažkostiach v oblasti ústnej dutiny a hrdla po chemoterapii a rádioterapii

Zloženie


TANTUM VERDE obsahuje v 1 ml roztoku nasledovné látky:

Aktívna látka

 • Benzydamíniumchlorid 1,5 mg – benzydamín je nesteroidný protizápalový liek, dostupný vo forme hydrochloridovej soli. Vyznačuje sa anestetickými a analgetickými účinkami a je tradične používaný pri zápaloch hrdla a ústnej dutiny. V medicíne sa aplikuje buď samostatne, alebo ako súčasť terapie s cieľom dosiahnuť väčší terapeutický účinok. Benzydamín má podľa štúdií silné antibakteriálne účinky a zosilňuje pôsobenie antibiotík proti baktériám Staphylococcus aureus, všeobecne imúnnych voči antibiotikám (Wikipédia).

Pomocné látky

 • etanol 96%, glycerol, metylparabén, sacharín, hydrogénuhličitan sodný, polysorbát 20, chinolínová žlť patentná modrá, mentolová príchuť, čistená voda

Užívanie a dávkovanie


 • užívajte tak, ako je uvedené v príbalovom letáku, ak lekár neurčí inak
 • roztok je určený na kloktanie alebo výplach ústnej dutiny v neriedenom stave
 • odporúčané podávanie lieku je 2 až 6x denne každých 1,5 až 3 hodiny
 • 15 ml roztoku použite na výplach alebo kloktanie po dobu aspoň 30 sekúnd, najlepšie po jedle
 • u detí od 4 rokov, ktoré nevedia kloktať sa aplikuje pomocou tampónu, namočeného v roztoku, ktorým vytriete dutinu úst dieťaťa

Cena


TANTUM VERDE roztok kúpite bez lekárskeho predpisu v lekárni aj na internete.

Na výber máte dve veľkosti balenia po 120 alebo 240 ml. Zákazníkmi overená sieť lekární Dr.Max má v ponuke liek vo všetkých jeho dostupných formách.

Odporúčame využiť pohodlný nákup na oficiálnej stránke dr.max.sk s rýchlym doručením až k vám domov.

 • TANTUM VERDE roztok 0,15 % sol.ora.1x 120/ 240 ml v akcii za 4,59/7,09 €
 • TANTUM VERDE sprej 15 ml za 7,09 €
 • TANTUM VERDE pastilky 20 ks s príchuťou mäta, eukalyptus, citrón alebo pomaranč s medom za jednotnú cenu 6,99 €

Tantum Verde
tantum-verde

240 ml
Skladom
7,09 €
(platí ku dňu 02.6.2019)

Upozornenie


 • Prípravok nie je určený pre deti mladšie ako 4 roky, ľudí alergických na niektorú z obsiahnutých látok a dojčiace ženy (možný prienik do materského mlieka).
 • Tehotné ženy alebo ženy plánujúce tehotenstvo užívajú roztok na odporučenie lekára.
 • V prípade, že užívate, nedávno ste užívali alebo budete užívať iné lieky, poraďte sa s lekárom.
 • Liek je dobre znášaný ľudským telom a vedľajšie účinky sa vyskytujú ojedinele. Tesne po použití sa môže objaviť stŕpnutý pocit v ústach a v hrdle, môžete pocítiť jemné pálenie a výnimočne dochádza k nevoľnosti a nutkaniu na zvracanie.
 • Roztok obsahuje malé množstvo alkoholu, menej ako 100 ml v jednej dávke. Nemá vplyv na vedenie vozidiel a obsluhu strojov.
 • Uchovávajte mimo dosahu detí, v pôvodnom obale, nespotrebované balenie po uplynutí exspirácie vráťte do lekárne.

Výhody a nevýhody


 • trojitý účinok
 • pomoc pri bolesti hrdla a zápaloch ústnej dutiny rôzneho pôvodu
 • vhodný pre deti od 4 rokov
 • minimálne riziko vedľajších reakcií

 • nemal by sa používať v období dojčenia
 • niekomu sa môže zdať cenovo drahší

Záverečné zhodnotenie


TANTUM VERDE je prezentovaný ako jediný liek proti bolesti, zápalu, baktériám aj kvasinkám s preukázateľnými účinkami, ktorý u nás dostanete bez lekárskeho predpisu.

Myslím, že už táto informácia zákazníka zaujme a motivuje ho, aby liek sám vyskúšal. Tak to bolo aj v mojom prípade, keď som pátrala po pastilkách na bolesť hrdla. Nesklamali, bolesť rýchlo ustúpila a po niekoľkých dňoch sa stratil aj zápal.

Veľmi mi vyhovovala aj ich mätová príchuť. TANTUM VERDE presvedčil aj ostatných. Podľa recenzií sa stretáva s takmer 100 % spokojnosťou, či už ide o pastilky, sprej alebo roztok.

Ľudia, ktorí majú skúsenosti s formu roztoku, potvrdzujú jeho rýchly účinok proti bolesti, pomoc pri aftoch, zápaloch úst a pomáha aj pri liečbe rán po vytrhnutom zube. Dozvedela som sa, že ho často používa celá rodina a je odporúčaný aj na udržiavanie ústnej hygieny.

Chuť je príjemná a rodičia oceňujú detskú poistku na uzávere. Musím však upozorniť aj na niektoré negatívne skúsenosti, kedy užívatelia nezaznamenali očakávaný efekt a liek im nepomohol.

Tiež sa objavilo niekoľko pripomienok na cenu prípravku. Preto len zdôrazňujem, že bolesť hrdla nemusí nutne znamenať zápal, ale môže indikovať iné ochorenie, ktoré si vyžaduje návštevu lekára.

TANTUM VERDE rozhodne odporúčam. Podľa kladných hodnotení užívateľov je spoľahlivým liekom na rýchlu pomoc pri bolesti a zápaloch, čo potvrdzujem aj na základe vlastných skúseností.

Prehľad


Zdravie

Prípravok s kvalitnými účinkami na imunitu.

Cena

Rôzne balenia za rôzne ceny na výber.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na úzku oblasť trávenia a imunity.

Hlavné výhody

 • Produkt je väčšinou skladom
 • Kvalitné zloženie výrobku

 • Zameraný na úzku oblasť
 • Kvalitné účinky produktu

Záverečné hodnotenie

tantum-verde

4.1/5 - (9 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu