SKIN-CAP krém – Na kožné problémy (recenzia)

KožaSKIN-CAP krém - Na kožné problémy (recenzia)

Je vaša koža suchá a šupinatá? Môže ísť buď o prechodný stav, kedy pokožke chýba dostatočná hydratácia, alebo je citlivá na vplyvy počasia a alergény.

Ak však pretrváva dlhodobo, objavia sa pľuzgiere, svrbenie a výrazné začervenanie, už nejde o kozmetický problém.

Vtedy je nevyhnutné zistiť príčinu zlého stavu kože, pretože môže ísť o niektoré z kožných ochorení.

Ako dieťa ste mohli mať atopický ekzém, ktorý sa po rokoch rozhodol obťažovať vás svojimi prejavmi opäť. Alebo taká psoriáza. Tiež patrí medzi časté kožné ochorenia sprevádzané odlupujúcou sa pokožkou.

S prejavmi kožných ochorení vám bežný krém nepomôže.

Potrebujete špeciálny dermatologický prípravok z lekárne.

Odborníkom na šupinatú kožu je SKIN-CAP  dostupný ako šampón, sprej alebo krém. Ak sa vás týkajú problémy s kožou, určite si prečítajte viac o SKIN-CAP kréme.

Zistíte, kedy sa používa, koľko stojí a skúsenosti ľudí potvrdia alebo vyvrátia jeho účinky. Možno ste práve našli riešenie vášho problému…

Kde najvýhodnejšie zakúpiť SKIN-CAP krém?

Čo to je?


SKIN-CAP je dermatologicko-kozmetický prípravok vo forme krému vhodný na každodennú starostlivosť o kožu postihnutú prejavmi kožných ochorení.

Odporúča sa pri psoriáze, atopickom a seboroickom ekzéme, ktoré bývajú sprevádzané šupinatou, drsnou, podráždenou pokožkou a svrbením.

Krém je určený výhradne na vonkajšie použitie na ošetrovanie častí tváre, oblasti kĺbov a iných citlivých partií tela.

SKIN-CAP môžu používať dospelí aj deti staršie ako 2 roky.

Kto je výrobca?


Prípravok SKIN-CAP krém je produktom francúzskej spoločnosti CHEMIGROUP France, S.A. (FRA) spadajúcej do zdravotníckeho sektora.

Veľkoobchod sa zaoberá výrobou a predajom liekov a toaletných potrieb. Sortiment FRA tvoria rôzne dermatologické prípravky vo forme krémov, gélov, sprejov a šampónov.

Dodávateľom produktov na náš trh je spoločnosť InaMED Plus, s.r.o. (SVK).

Aký je mechanizmus účinku?


SKIN-CAP využíva pôsobenie zinku na pokožku. Krém síce obsahuje nižšiu koncentráciu minerálu, no jeho biologickú účinnosť zosilňuje nová technológia „molekulárnej aktivácie“.

Aktivovaný zinok získa schopnosť odstrániť prejavy  hyperkeratózy a parakeratózy pokožky.

Obnovuje a stabilizuje štruktúru poškodených buniek kože, pričom zdravé bunky nijako neohrozuje.

Najčastejšie kožné ochorenia


Psoriáza

 • chronické kožné ochorenie postihuje viditeľné častí tela ako tvár, pokožka hlavy, kolená, lakte, chodidlá a nechty
 • dochádza pri nej k nadmernej tvorbe a následnej obnove buniek. Na koži sa tvoria výrazne začervenané miesta pokryté ružovkastými alebo šedobielymi šupinami. Ložiská sú často bolestivé a praskajú.
 • ide o autoimunitné ochorenie, čo znamená, že imunitný systém bojuje proti organizmu. Najčastejšie sa prejaví vo veku od 15 do 35 rokov, no existujú aj výnimky. Častým spúšťačom ochorenia je stres.

Atopický ekzém

 • vzniká na podnet porušenia ochrannej bariéry kože, ktorá stráca schopnosť viazať vodu a pokožka je nadmerne suchá
 • priebeh ochorenia závisí od veku, kedy sa objaví. Rozlišuje sa dojčenská a detská forma a forma dospelých. U najmenších pacientov zasahuje tvár a s pribúdajúcim vekom sa rozširuje na lakte, zápästia, krk. Vo výnimočných prípadoch postihne povrch kože celého tela.
 • hlavným príznakom je svrbiaca začervenaná a olupujúca sa pokožka. Môžu sa objaviť pľuzgiere, mokvajúca koža a drobné praskliny.
 • ide o dedičné kožné ochorenie a postihuje prevažne dojčatá, malé deti a mladistvých. 10 % pacientov tvoria dospelí.

Seboroický ekzém

 • chronické kožné ochorenie, pri ktorom vznikajú ložiská žltkastých šupiniek na pokožke hlavy alebo na tvári, no môže zasiahnuť aj iné oblasti tela
 • vzniká pri skrátení procesu obnovy buniek vlasovej pokožky. Zrohovatené bunky sa zlepujú a vytvárajú biele alebo žltkasté šupiny, ktoré sa rýchlo oddeľujú od pokožky.
 • prejavuje sa tvorbou lupín, lézií na pokožke, mastnou a začervenanou pleťou, svrbením a vypadávaním vlasov. Plaky môžu pokrývať veľké plochy kože.

Účinky


 • pomáha pri prejavoch psoriázy, atopického a seboroického ekzému
 • zmierňuje svrbenie, odstraňuje šupiny z pokožky
 • eliminuje tvorbu lupín, zvláčňuje suchú kožu
 • zlepšuje estetický vzhľad pokožky

Zloženie


Zinc pyrithione 0,2 % 

 • Pyritión zinočnatý je koordinačný komplex zinku. Látka má schopnosť spomaliť delenie buniek húb a baktérií. Vykazuje antibakteriálne účinky proti patogénom (StreptococcusStaphylococcus). V medicíne sa primárne používa na liečbu seboroickej dermatitídy a lupín. Aplikuje sa aj pri ďalších kožných ochoreniach, ako sú psoriáza, atopický ekzém, suchá koža, ako aj pri rôznych plesňových ochoreniach kože.

Pomocné látky

 • voda, oktyloktonoát, polyglyceryl-3-methylglukózodistearát, isopropylpalmitát, sacharózokokoát, glycerol stearát, stearylalkoholmethylglucet 20, cyklomethikón, glycerín, propylparabén, BHT, alkohol a parfém

Užívanie a dávkovanie


 • prípravok je určený výhradne na vonkajšie použitie
 • nanášajte 2 až 3x denne na postihnuté miesta kože
 • aplikujte ešte týždeň po obnovení štruktúry pokožky

Cena


SKIN-CAP krém zoženiete vo vybraných lekárňach a má veľmi dobrú dostupnosť aj na internete. Ceny sa líšia v závislosti od predajného miesta.

Keďže je tento kozmetický výrobok určený na lekárske účely, je obzvlášť dôležité, aby ste nakupovali iba u spoľahlivých predajcov.

Odporúčame využiť prebiehajúcu akciu na dermatologické prípravky z radu SKIN-CAP na stránke dr.max.sk.

SKIN-CAP krém 50 g je momentálne v ponuke za zníženú cenu 12,99 € z pôvodných 16,99 €.

SKIN-CAP krém
skin-cap krém

50 g
Skladom
12,99 €
(platí ku dňu 12.8.2019)

Upozornenie


 • Ešte predtým, ako začnete prípravok používať, pozorne si prečítajte príbalový leták a riaďte sa uvedenými pokynmi.
 • Nepoužívajte v prípade precitlivenosti na niektorú zo zložiek. Použitie u detí do dvoch rokov je možné iba po schválení lekára.
 • Pri aplikácii sa vyhýbajte kontaktu s očami a sliznicami. Krém sa oplachuje vodou najskôr 30 minút po nanesení na postihnuté miesta.
 • Po aplikácii sa môže objaviť mierne pálenie, ktoré do niekoľkých minút odznie. Výrobca nespomína žiadne ďalšie vedľajšie účinky.
 • Uchovávajte mimo dosahu detí pri teplote 15 až 25 °C v pôvodnom obale.

Výhody a nevýhody


 • neobsahuje kortikoidy a cytostatiká
 • bezpečný aj pre deti od dvoch rokov
 • krém je bezfarebný a rýchlo sa vstrebáva
 • veľmi dobré hodnotenia od užívateľov

 • cena

Záverečné zhodnotenie


Hovorí sa, že psoriáza a ekzém zasiahnu nielen vašu pokožku, ale aj dušu. S týmto názorom úplne súhlasím, nakoľko poznám ľudí, ktorí trpia ochorením kože, konkrétne psoriázou.

Žiť s týmto problémom v dnešnom svete, ktorý kladie dôraz na fyzický vzhľad, je psychicky veľmi náročné. Červené a olupujúce sa ložiská suchej kože znižujú sebavedomie.

Postihnutí sa ich snažia zakrývať a najväčší problém predstavuje leto, ktoré je nutne spojené s plavkami a krátkym oblečením. Je to smutné, ale títo ľudia majú dokonca väčší problém nájsť si zamestnanie v oblasti gastronomických a verejných služieb.

Je všeobecne známe, že psoriáza sa vyliečiť zatiaľ nedá, no existujú spôsoby, ako možno  výrazne eliminovať jej príznaky.

Veľmi dôležitá je úprava jedálnička a zbavenie sa zlozvykov, akými sú alkohol a cigarety. Konkrétne môjmu priateľovi veľmi pomáha aj pobyt pri mori. Príkladná a pravidelná starostlivosť o kožu musí byť samozrejmosťou.

SKIN-CAP krém sa stretáva s veľkou spokojnosťou a 100 % hodnotením od užívateľov, pričom mnohí z nich prípravok odporúčajú ako jeden z najlepších.

Zmierňuje svrbenie pokožky a zlepšuje jej estetický vzhľad. Ekzém je recidivujúce ochorenie, no po používaní krému sa vráti v oveľa miernejšej podobe.

Podľa diskusií na internete existujú dohady či SKIN-CAP obsahuje kortikoidy, alebo nie. Výrobca však žiadne neuvádza a v porovnaní s inými krémami na kožné ochorenia SKIN-CAP nespôsobuje takmer žiadne vedľajšie reakcie.

Ako negatívum sa môže javiť jedine jeho vyššia cena, no za dosiahnuté výsledky určite stojí. Ak niečo pomáha, niekoľko eur navyše je naozaj zanedbateľných.

Prehľad


Zdravie

Priaznivé účinky na pokožku.

Balenie

Výhodné balenie.

Kvalita

Kvalitné zloženie.

Zameranie

Prípravok s úzkym zameraním.

Hlavné výhody

 • Zvláčňuje pokožku
 • Vhodný aj pre deti

 • Zmierňuje svrbenie
 • Pomáha pri prejavoch psoriázy

Záverečné hodnotenie

skin-cap krém

3.9/5 - (21 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu