OCUflash – Očné kvapky za prijateľnú cenu

Oči a zrakOCUflash - Očné kvapky za prijateľnú cenu

Hovorí sa, že oči sú bránou do duše človeka. V istom slova zmysle sú aj bránou so sveta.

Vďaka očiam objavujeme nové miesta, spoznávame tie staré a prostredníctvom zraku si vytvárame aj spomienky. Náš pohľad však môže byť niekedy zastrený, hmlistý, oči svrbia, pália a sú červené. Baktérie, dráždenie očí kozmetickými a chemickými prípravkami či dlhé hodiny za počítačom môžu spôsobiť problémy, ktoré znižujú náš komfort a kvalitu videnia. Niektoré formy zápalu majú ľahký priebeh, no iné môžu viesť aj k vážnejším ochoreniam.

Obzvlášť nositelia kontaktných šošoviek by sa mali mať na pozore. Ich oči denne prichádzajú do kontaktu s prstami, ktoré môžu byť zdrojom infekcie. Všetkým týmto komplikáciám sa vhodnou starostlivosťou o oči dá včas predísť.

Pravidelným používaním kvapiek OCUflash môžete zamedziť vzniku infekcií a zápalov. Kvapky odstránia  nepríjemné pocity v oku a sú skvelou prvou pomocou pri podráždení.

Prípravok obsahuje extrakt z očianky lekárskej a je vhodný aj pre deti. Povieme vám viac o jeho účinkoch, zložení, spôsobe používania a dozviete sa aj o reálnych skúsenostiach s užívaním, ktoré v príbalovom letáku nenájdete.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť OCUflash?

Čo to je?


OCUflash je isotonický, pufrovaný roztok. Obsahuje extrakt z očianky lekárskej, ktorá je známa aj v ľudovom liečiteľstve.

Má významné sťahujúce a protizápalové účinky. Kvapky sa odporúčajú ako prevencia a podporná liečba neinfekčných a chronických zápalov oka. Pomáhajú odstrániť sprievodné prejavy ako štípanie, rezanie, pocity pálenia alebo začervenanie očí.

Používajú sa aj ako výplach po nosení kontaktných šošoviek, po tonometrii a gonioskopii a tiež na vymývanie hlienov a cudzorodých telies z oka.

Prípravok slúži ako prvá pomoc pri miernom poleptaní spojiviek a očí kyselinami a môže sa použiť na odstraňovanie očného make-upu.

OCUflash kvapky predstavujú šetrnú a bezpečnú starostlivosť o oči pre všetky vekové kategórie, vrátane novorodencov.

Na našom trhu je k dispozícii aj OCUflash Blue ako variant prípravku bez obsahu konzervačných látok.

Naše oči sú fascinujúce…


Očiam prináleží hneď niekoľko superlatívov. Sú najkrajšou časťou našej tváre, druhým najzložitejším orgánom v tele a veľa ľudí považuje zrak za najdôležitejší prirodzený zmysel.

To je však iba malý zlomok toho, čo je na očiach zaujímavé.

Je toho oveľa viac:

 • oko je najrýchlejší a jeden z najaktívnejších svalov v ľudskom tele
 • zatváranie očí pri strese alebo pocite nebezpečenstva nie je reflex, ale obranná reakcia organizmu
 • viditeľná je iba jedna šestina oka, zvyšok je ukrytý v kostenej klenbe
 • oko slúži ako „zariadenie na prenos signálu“, no v skutočnosti vidíme vďaka mozgu
 • očná rohovka je jediné tkanivo v ľudskom tele, v ktorom neprúdi krv

…no vedia aj potrápiť 

Ako sme spomenuli vyššie, oko je druhým najzložitejším orgánom v tele.

Vo svete to ale funguje tak, že čím sú veci zložitejšie a majú viacej častí, tým častejšie sa kazia. Oči sú na tom podobne a existuje veľmi veľa ochorení, ktoré ich môžu zasiahnuť.

Niektoré sa objavujú vzácne, iné aspoň raz za život okúsi každý.

 • Zápaly – časté zápaly znižujú zrakovú ostrosť a môžu viesť až k slepote. Najčastejšie vznikajú infekciou vírusmi, menej často sú spôsobené baktériami.
 • Zápal spojiviek – zápal môže vzniknúť na podnet alergie, bakteriálnej a vírusovej infekcie, poranenia, UV žiarenia a podobne. Hlavným príznakom je silné začervenanie a tvorba vodnatého hnisavého alebo hlienového sekrétu. Oči bolia, svrbia a môžu byť citlivé na svetlo. Viac o zápale spojiviek…
 • Zápal rohovky – patrí medzi akútne zápaly. Na rohovke sa vytvorí vred, ktorý spôsobuje poruchu videnia a bolesť.
 • Očný jačmeň – jeden z najčastejších zápalov oka. Baktérie spôsobia upchatie niektorej z mazových žliaz na očných viečkach a vytvorí sa bolestivá zdurenina pri koreni mihalnice.
 • Červené oči – môžu byť dôsledkom podráždenia, alergie, únavy alebo príznakom zápalu spojiviek, syndrómu suchého oka či blefaritídy (zápalové ochorenie postihujúce okraje viečok). S červenými očami sa často stretávajú najmä nositelia kontaktných šošoviek pri nedodržaní dostatočnej hygieny počas ich aplikácie.
 • Suché oči – teplý a suchý vzduch, klimatizácia, práca za počítačom, ale aj časté sledovanie televízie majú na svedomí pocit suchosti v očiach. Tie môžu svrbieť, mierne štípať a niekedy vidíte rozmazane. Ak ide o dlhodobý problém bez vonkajšej príčiny, môže ísť o syndróm suchého oka, ktorý si už vyžaduje odbornú liečbu.

S čím vám pomôžu kvapky OCUflash?


 • pomáhajú pri jačmeni, zahnisaní, štípaní, slzení či podráždení očí
 • zmierňujú nepríjemné pocity v oku, ako je pálenie, rezanie, svrbenie a pocit cudzieho telesa v oku
 • pomáhajú odstraňovať začervenanie očí pri alergických reakciách, únave, nosení kontaktných šošoviek alebo pri pobyte v zafajčenom priestore
 • vyčistia oči od morskej alebo chlórovanej vody, prachu, piesku a iných nečistôt

ocuflash Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať OCUflash? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Účinky


 • upokojujú podráždené oči
 • pôsobia dezinfekčne
 • zmierňujú opuch a začervenanie
 • pravidelné používanie predchádza vzniku infekcií a zápalov

Zloženie


 • Očianka lekárska – liečivá bylinka s bielymi kvetmi zdobenými fialovou korunkou je odpradávna známa svojimi pozitívnymi účinkami a tradične sa používa pri očných ochoreniach. Obsahuje účinné látky, ako sú napríklad glykosid aukubin, trieslovina, horčiny, silica a flavony. Odporúča sa ako pomoc pri zápale spojiviek, slzného vaku a pri očnej únave vôbec. Očianka je nápomocná aj pri zahlienení, katare priedušiek, zápale nosných dutín a priaznivo pôsobí aj na trávenie.
 • Chlorid draselný – biela kryštalická látka bez zápachu so slanou chuťou. Má široké využitie v potravinárskom priemysle, no využitie našiel aj v medicíne. Pomáha aktivovať veľa cytoplazmatických enzýmov, syntetizovať proteíny, vedie nervové impulzy, reguluje vnútrobunkový tlak a redukuje kostrové svaly. Tiež prispieva k transportovaniu dôležitých aminokyselín a priaznivo vplýva na vodivosť nervových impulzov.

Ďalšie látky – chlorid draselný, hexahydrát chloridu horečnatého chloridu horečnatého, bórax, polysorbát 80, dihydrát edetanu disodného, hydroxid sodný, benzalkóniumchlorid.

Užívanie a dávkovanie


 • vždy dodržiavajte pokyny uvedené v príbalovom letáku
 • odporúčané dávkovanie pri podráždených očiach a podpornej liečbe neinfekčných zápalov spojiviek a mihalníc je 1 – 2 kvapky, a to 1 – 4x denne
 • pri výplachu cudzorodého telieska sa roztok aplikuje až do jeho odstránenia a vymiznutia problému
 • kvapky sa aplikujú do dolného spojivkového vaku stlačením fľaštičky, pričom kvapkadlo sa nemá dotýkať oka ani mihalníc
 • po použití dôkladne uzatvorte fľaštičku, aby sa zabránilo možnej kontaminácii

Cena


OCUflash isotonický roztok dostať v každej dobrej lekárni aj na internete.

Farmaceutický trh momentálne hlási výpadky dodávok niektorých druhov liekov a medzi nimi sú aj očné kvapky Ophthalmo-Septonex. Prípravok OCUflash je ich najčastejšie ponúkanou alternatívou.

Výhodné 2-kusové balenie ponúka stránka najlekaren.eu. OCUflash 2×10 ml kúpite iba za 3,74 €. Klasické balenie OCUflash 10 ml majú v ponuke vybrané lekárne, napríklad aj  lekáreň Dr.Max, kde prípravok stojí iba 3,49 €.

OCUflash
ocuflash

10 ml
Skladom
3,49 €
(platí ku dňu 05.6.2019)

Upozornenie


 • Prípravok sa nesmie používať súčasne s mäkkými kontaktnými šošovkami. Po dobu liečenia by sa nemali nosiť ani tvrdé kontaktné šošovky alebo by sa mali aspoň vybrať pred aplikáciou prípravku a znova nasadiť až po 20 minútach.
 • OCUflash neovplyvňuje schopnosť viesť motorové vozidlá obsluhu strojov ani prácu vo veľkých výškach. Po aplikácii môže ojedinele dôjsť k rozmazanému videniu, preto sa pri spomenutých činnostiach odporúča zvýšená pozornosť.
 • Prípravok je veľmi dobre znášaný. Zriedkavo sa objavuje reakcia pri precitlivenosti a bezprostredne po aplikácii sa môže objaviť pocit pálenia.
 • Kvapky sú na používanie vhodné pre novorodencov, tehotné aj dojčiace ženy.
 • Skladujte mimo dosahu detí, chránené pred chladom pri teplote do 25 °C. Spotrebujte do 28 dní od otvorenia a nepoužívajte po dátume exspirácie.

Výhody a nevýhody


 • úľava od nepríjemných pocitov v očiach
 • pomoc pri zapálených alebo začervenaných očiach
 • bezpečné používanie aj pre novorodencov, tehotné a dojčiace ženy

 • aplikácia pri súčasnom nosení kontaktných šošoviek je zakázaná

Záverečné zhodnotenie


Nedávno som zhodou okolností absolvovala vyšetrenie u lekára. Nosím okuliare a už dlhší čas ma trápil pálivý pocit v očiach a rozmazané videnie. Denne strávim za počítačom veľa času a často som bola nútená prerušiť prácu kvôli unaveným očiam. Lekárka mi odporučila OCUflash ako výborné kvapky na dlhodobé použitie.

Zdôraznila mi, že by som ich mala používať až do ďalšieho vyšetrenia na stanovenie výšky dioptrií, aby nedošlo k skresleniu nameraných hodnôt kvôli aktuálnej kondícii sietnice oka.

Tak som ju poslúchla a neľutujem to. Práve naopak, kvapky si veľmi pochvaľujem.

Pálenie a štípanie sa už neobjavujú tak často a ja na počítači dokážem pracovať aj niekoľko hodín bez toho, aby som prestávala vidieť na monitor počítača.

OCUflash kvapky majú rovnako pozitívne recenzie aj od ďalších užívateľov. Pomáhajú pri zápaloch, rýchlo odstránia nepríjemné pocity v očiach a rovnako spoľahlivé sú aj pri výplachu nečistôt. Negatívne skúsenosti nikto neuvádza.

To, ako vnímame život okolo nás, závisí aj od nášho zraku. Preto by sme sa mali o oči starať a nenechať ich trpieť zápalmi alebo dráždením. OCUflash kvapky odporúčam každému, kto chce mať jasný pohľad na svet bez nepríjemných pocitov.

Prehľad


Zdravie

Prípravok s kvalitnými účinkami na zrak.

Cena

Prijateľná cena.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na úzku oblasť.

Hlavné výhody

 • Produkt je väčšinou skladom
 • Kvalitné zloženie výrobku

 • Zameraný na úzku oblasť
 • Prijateľná cena

Záverečné hodnotenie

ocuflash

4/5 - (8 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu