Nutridrink na pribratie – Cena a zloženie

TrávenieNutridrink na pribratie - Cena a zloženie

Nutridrink je potravina zodpovedajúca zásadám správnej výživy.

Ide o vysoko energickú, nutrične komplexnú tekutú výživu.

V recenzii sme sa pozreli viac na nutridrink s príchuťou síce aromatickej, no na druhej strane veľmi obľúbenej koreniny – vanilky.

Čo to je?


Výživový prípravok Nutridrink vanilka je určený pre ľudí so zvýšenou potrebou energie a nedostatočným príjmom látok, ktoré ľudský organizmus potrebuje na normálnu výživu a vývin (bielkoviny, tuky a cukry) a ďalšie zložky potravy (predovšetkým vitamíny a stopové prvky).

Nutridrink sa používa aj ako čiastočná alebo úplná náhrada stravy pre pacientov, ktorí sú liečení na  podvýživu vyplývajúcu z chorobného stavu alebo trpia nechutenstvom z akéhokoľvek dôvodu (alebo im choroba bráni prijať potrebné množstvo stravy).

Tento prípravok teda dopĺňa všetky živiny do tela, ak v tele chýbajú, čo predstavuje nesmierne „prospešnú“ službu pre každý organizmus, ktorý má problémy práve s nedostatočným príjmom životne dôležitých látok.

Prípravok patrí do skupiny dietetických potravín určených na osobitné výživové účely (osobitné medicínske zámery).

Účinky prípravku


 • dopĺňa telu základné živiny a ďalšie zložky potravy pri ich nedostatku
 • má vysoký obsah energie a bielkovín
 • zvyšuje energiu
 • slúži ako čiastočná alebo celková náhrada stravy
 • odstraňuje podvýživu organizmu
 • pomáha zvýšiť celkovú telesnú hmotnosť

Zloženie výživového doplnku


Nutridrink má bohaté zloženie.

V skratke možno povedať, že obsahuje všetky životne dôležité látky a to predovšetkým  bielkoviny, sacharidy, tuky, vlákninu, minerálne a stopové prvky.

Obsahuje hlavne:

 • sodík, draslík, vápnik
 • fosfor, horčík, železo
 • zinok, meď, mangán
 • fluór, selén, chróm

Vitamíny (z nich najmä vitamín A, D3, vitamín E, vitamín K, vitamín B1 (tiamín), vitamín B2 (riboflavín), vitamín B3 (niacín), vitamín B5 (kyselina pantoténová), vitamín B6, kyselina listová, vitamín B12, biotín a tiež aj vitamín C).


nutridrink na pribratie cena zloženie  NÁŠ TIP 

Nutridrink ponúka výhodné balenia. Najviac sa cenovo oplatí zakúpiť balenie po 24 drinkoch. 1 balenie vás tak bude stáť iba 1,6€.  Viac info

Tieto látky dokážu kvalitne zasýtiť a oddialiť hlad, čím telo získava všetky životne potrebné látky pre zdravé a normálne fungovanie (veľké plus pre ľudí trpiacich nechutenstvom alebo sa liečiacich na rôzne choroby zabraňujúce normálny príjem potravy).

Dávkovanie a užívanie


Nutridrink ako doplnok stravy je potrebné užívať 1X – 3X počas dňa medzi jednotlivými pokrmami.

V prípade, že nutridrink je  užívaný ako jediný zdroj výživy, treba užívať 5 až 7 balení denne pokiaľ inak nestanoví lekár či fundovaný pracovník v oblasti klinickej výživy (takto je možné dodržať odporúčaný denný prísun základných živín spolu s ostatnými životne dôležitými látkami).

Nutridrink je určený na priame používanie v podobe nápoja. Odporúča sa piť postupne a v menších množstvách. Pred použitím je potrebné prípravok dôkladne pretrepať.

Výhodou tohto prípravku je, je možné ho použiť aj ako súčasť dennej stravy alebo nápojov.

 Nutridrink je potravina na osobitné medicínske účely. Užívajte ho len pod lekárskym dohľadom!

Nutridrink cena


Nutridrink s príchuťou vanilka má podľa portálu heureka.sk k dnešnému dňu (26.2.2018) cenu na úrovni od  8,20 € za balenie s veľkosťou 4X125 ml.

Okrem tohto balenia nutridrinku je možné nájsť aj balenie vo veľkosti 4X200 ml v cene na úrovni od 8,65 € za balenie. 

PríchuťVeľkosť baleniaCenaKde kúpiť?
Banán24x125 ml39,99€ Zobraziť
Jahoda24x125 ml39,99€ Zobraziť
Vanilka24x125 ml39,99€ Zobraziť
Mocca24x125 ml39,99€ Zobraziť
Mango a Broskyňa24x125 ml39,99€ Zobraziť

Upozornenie


Nutridrink je určený iba na enterálne (črevné) použitie. Nie je vhodný na parenterálne použitie (nie je možné ho podávať mimo tráviaci systém).

 Je potrebné prípravok používať iba pod lekárskym dohľadom. Nutridrink je možné vychladiť, aj mierne zohriať.

 Vyhovuje skupine produktov, ktoré sú vhodné ako jediný zdroj potravy. Nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Deti vo veku od 3 do 6 rokov môžu prípravok užívať pod zvýšeným dohľadom. Pacienti trpiaci galaktosémiou nemôžu užívať tento prípravok. 

Hodnotenie zákazníkov


Výhody a nevýhody výživového doplnku


 • tekutá výživa s vysokým obsahom bielkovín a energie
 • je možné vychladiť a mierne ohriať
 • vhodné užívať aj ako čiastočnú alebo úplnú náhradu bežnej stravy
 • veľa príchutí (nielen vanilková príchuť)

 • užívanie len pod lekárskym dohľadom
 • vyššia cena produktu

V závere recenzie zhrniem, že nutridrink (vanilka) je tekutá výživa s čiastočnou alebo úplnou náhradou stravy, ktorý má vysoký podiel bielkovín a energie.

Výborný prípravok  pre všetkých, ktorých trápi podvýživa alebo choroba, pri ktorej nie je možné prijímať klasickú stravu, ale je potrebné dodržiavať prísnejší diétny režim. Na druhej strane však treba podotknúť, že má vyšší podiel kalórií, čo sa môže odraziť na celkovej váhe, skôr v negatívnejšom zmysle.

Pozitívom prípravku je, že je ľahko dostupný, ale na druhej strane je potrebné ho užívať pod lekárskym dohľadom či dohľadom fundovaného odborníka na výživu.

Výhodou v tomto smere je, že je možné takto docieliť kvalitnú plnohodnotnú stravu pre svoje telo, ktorá zaručuje pevné zdravie a normálne fungovanie organizmu.

Čo sa týka ceny produktu, je síce vyššia ak zoberiem do úvahy samotnú veľkosť balenia, ale ak si uvedomíme, čo v danom jednom balení prijímame do tela, nie je to žiadna horibilná suma, ktorá by musela zruinovať bežný rodinný rozpočet.

Navyše ak nutridrink  pomôže udržať zdravé a normálne fungovanie organizmu aj bez bežnej potravy, cena je až príliš prijateľná.

Navyše nutridrink šetrí nielen peniaze, ale aj čas na prípravu bežnej stravy. Je teda zrejmé, že aj produkty tohto typu majú dobré uplatnenie na trhu a isto ich ocenia všetci, čo majú problémy nielen so svojou váhou (príliš nízka váha či problémy s priberaním), ale chcú či musia dodržiavať prísny diétny režim vo svojom bežnom stravovaní.

Nutridrinknutridrink na pribratie cena zloženie

Cena: 6,99€
Obsah balenia: 4x200 ml

Hodnotenie:

 

3.9/5 - (23 votes)

15 Komentáre

 1. je mozne uzivat nutridrink aj pri akutnom zapale pankreasu ako doplnok stravy pri diete? dakujem

 2. Dobrý deň, bohužiaľ na toto vám nevieme dať presnú odpoveď keďže nepoznáme bližšie váš zdravotný stav. Odporúčame užívanie konzultovať s lekárom alebo lekárnikom.

 3. Dobrý deň, Martina. Pri užívaní Nutridrinku je potrebné dodržiavať pitný režim (čistá voda, nesladené čaje atď…). Deklaruje to sám výrobca v nasledovnom znení:“Nie je vhodný ako jediný zdroj výživy“ a „Dôkladne dodržiavajte pitný režim“.

 4. Dobrý den , chcem sa opýtať može sa Nutridrink piť pri zistení Celiakii? Dcera schudla 7kg, ťažko pribera naspať.prosím o radu. dakujem

 5. Dobrý den , zaujímalo by ma či by my to všeobecná lekárka predpísala niesom podvýživený avšak to užívam a platím zato , takto by ma to vyšlo lacnejšie teda ma zaujíma názor či to má zmysel zaňou stým zájsť aj podla vás ? 🙂 spozdravom BB

 6. Dobrý deň, myslím, že to má zmysel. Uvidíte čo vám povie, poprípade vám poradí inú alternatívu. Prajem pekný zvyšok dňa.

 7. Dobrý deň,
  manžel je alergický na laktózu. Chcem sa opýtať, či môže užívať nutridrink.
  Existuje nejaká forma nutridrinku bez mlieka?
  Ďakujem

 8. Dobrý deň, Sedláčková Viera. Na oficiálnom webe výrobcu Nutridrinku je uvádzané, že nasledujúci produkt Nutridrink Juicy Style neobsahuje laktózu. Prikladáme informáciu z webu výrobcu. „Klinicky bez laktózy (<0,025 g/100 ml)".

 9. Dobrý deň mám chronicky zápal pankreasu a asi pred 25 rokmi som bol operovaný na vredy a nemôžem pribrať no známa mi dala vyskúšať nutri drinky a pribral som cca 1,5 kg za 3 týždne no tá otázka je môžem si kúpiť nutri drinky keď mám také problémy od malička nemôžem pribrať ja keď priberien tak hneď to aj schudnem no teraz som pribral a zatiaľ neschidol po nutri drinkoch ďakujem pekne za odpoved

 10. Dobrý deň, Patrik. Odporúčame konzultovať vašu situáciu s lekárom a následne podľa jeho rád vyskúšať Nutridrink.

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu