Lioton gel 100 000 – Cena a zloženie – recenzia

KrémyLioton gel 100 000 - Cena a zloženie - recenzia

Aj vám sa stáva, že po príchode z práce si doma vyložíte nohy na stôl a odmietate akúkoľvek ďalšiu aktivitu? Alebo sa v noci budíte na nepríjemné kŕče v lýtkach a vaša polovička sa nedobrovoľne stáva vaším osobným masérom?

Problémy s nohami má prevažná časť dospelých ľudí a so stúpajúcim vekom sa ešte zhoršujú. Kvôli kŕčovým žilám nechcete nosiť krátke oblečenie, bolesť vás vyradí z bežných činností a pre opuchnuté nohy si často nedokážete ani vyzliecť úzke nohavice. Dôvodom vašich každodenných starostí môžu byť aj hĺbkové a povrchové zápaly žíl, vred predkolenia, ale aj krvné podliatiny a modriny  spôsobené úrazom.

Čo s tým?

Je veľa spôsobov, ako dostať nohy do dobrej kondície. Špeciálna gymnastika spevní steny žíl, no musíte ju vykonávať pravidelne a dlhodobo. Nosenie kompresívnych pančúch vám môže pomôcť, no v lete ich budete nenávidieť. Ak sa rozhodnete pre operáciu, počítajte s tým, že po nej budete potrebovať čas na zotavenie. Čo teda použiť na okamžitú úľavu od bolesti a opuchu? Lioton gel 100 000 je prvá pomoc pre vaše ubolené a unavené nohy!

Ak vás zaujímajú jeho účinky, zloženie, spôsob použitia a cena, čítajte ďalej. Plus – v závere článku vás čaká zhodnotenie a súhrn recenzií od samotných užívateľov.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Lioton gel?

Čo to je?


Lioton gel 100 000 je liek vo forme dermálneho gélu na vonkajšie použitie. Používa sa samostatne alebo ako podporný prípravok pri systematickej liečbe.

Odporúča sa na liečbu chorobných zápalov a následkov úrazu. Prináša úľavu od bolesti a znižuje opuch nôh  spôsobený kŕčovými žilami alebo iným zápalovým ochorením žíl.

Obsahuje vysoké množstvo heparínu.

Je vhodný aj na ošetrovanie modrín, podliatin a miestnych opuchov. Lioton gel 100 000 je vítanou pomocou pre každého muža a ženu, ktorí sa chcú zbaviť bolesti a opuchu nôh alebo sa zotavujú po úraze či operácii kŕčových žíl.

Máte kŕčové žily?


Nič nezvyčajné. Polovica populácie má nohy „ozdobené“ vystúpenými žilami alebo rozšírenými žilkami, ktoré majú podobu metličiek.

Ženy sú v zjavnej nevýhode, pretože varixy sa u nich objavujú až štyri krát častejšie ako u mužov. Ak už niekto z vašej rodiny  kŕčové žily má, pripravte sa na to, že skôr či neskôr budú trápiť aj vás.

Podľa odborníkov sú varixy sprievodným príznakom ochorenia definovaného ako chronická žilová nedostatočnosť. Aby sa krv mohla vrátiť z dolných končatín späť do srdca, musí prekonať gravitáciu. Na to slúži svalstvo v lýtku a chlopne v žilách. Pokiaľ dôjde k narušeniu funkcie chlopní, krv sa vracia späť a hromadí sa v povrchových žilách.

Tie sa v dôsledku tlaku rozťahujú a zväčšujú. Aj to je dôvod, prečo cítite úľavu, keď si nohy vyložíte na stôl. V niektorých prípadoch kŕčové žily nepredstavujú vážnejšie zdravotné komplikácie a ide iba o estetickú záležitosť. No na druhej strane môžu byť sprevádzané nepríjemnými stavmi a môžu spôsobiť vznik vážnych ochorení, ako je napríklad vred predkolenia alebo zápal žíl.

 Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Lioton gel? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Aké sú najčastejšie príčiny vzniku kŕčových žíl?


 • Genetika – predispozícia na vznik varixov je vo veľkej miere daná genetikou. To, aké ťažkosti vám budú spôsobovať, závisí od ďalších faktorov.
 • Vek a pohlavie – so stúpajúcim vekom sa oslabujú žilové steny a stúpa riziko chronických žilových ochorení. Je všeobecne známe, že ženy sú ohrozené viacej ako muži a žily sa často objavia v tehotenstve alebo počas klimaktéria.
 • Zamestnanie – ak máte sedavé zamestnanie alebo naopak väčšinu pracovnej zmeny stojíte na nohách, okrem výplaty vám práca môže zabezpečiť aj varixy. Tiež náročné tréningy v posilňovni a sedenie s prekríženými nohami spôsobujú nedostatočné prekrvenie nôh.
 • Obuv – možno práve vysoké podpätky môžu za to, že kŕčové žily sa objavujú častejšie u žien. Rovnako nosenie tesného oblečenia je pre žily nežiaduce.
 • Ďalšie faktory – užívanie antikoncepcie a iných hormonálnych liekov, horúce kúpele, častý pobyt v saune, fajčenie alebo prekonaná trombóza

Aké sú príznaky?


 • únava a pocit ťažkých nôh
 • bolesť, opuch a kŕče v dolných končatinách
 • zvýšené potenie, pocit horúčavy alebo chladu
 • viditeľné vystúpené žily alebo vejárovité žilky nazývané tiež „metličky“

Aké sú závažnejšie ochorenia kŕčových žíl?


 • Zápal žíl – vzniká upchatím žíl v dôsledku zlého prietoku krvi, poškodenia žilovej steny alebo tvorby krvných zrazenín. Môže ísť o povrchový alebo hĺbkový zápal žíl.
 • Lymfedém – ide o opuch, ktorý vzniká nahromadením tekutiny pod kožou. Prakticky sa môže objaviť kdekoľvek na tele, no najčastejšie postihuje dolné a horné končatiny.
 • Vred predkolenia – najvážnejšia komplikácia chronickej žilovej nedostatočnosti. Dlhodobý žilový pretlak spôsobí, že koža popraská a tkanivo odumrie. Vred sa tvorí najčastejšie na členku a vyžaduje si dlhodobú liečbu.

Čo dokáže Lioton gel 100 000?


Dermálny gél má vysokú koncentráciu heparínu, dobre sa vstrebáva a vďaka tomu rýchlo účinkuje už po niekoľkých aplikáciách.

Používa sa na liečbu:

 • kŕčových žíl, zápalov hĺbkových a povrchových žíl, zápalu žilovej steny a vredu predkolenia
 • zápalov žíl po chirurgickom odstránení povrchových kŕčových žíl
 • krvných podliatin, opuchov a modrín, úrazov svalovo–šľachového a puzdrovo-väzivového aparátu

Účinky


 • rýchlo preniká cez pokožku
 • pôsobí proti opuchom a výpotkom
 • znižuje zrážanlivosť krvi
 • pôsobí dezinfekčne 

Zloženie


Lioton gel 100 000 je bezfarebný takmer priehľadný gél.

Jeden gram prípravku obsahuje nasledovné látky: 

Heparín 1000 IU

Kyslý mukopolysacharid sa používa ako antikoagulans, teda zabraňuje zrážaniu krvi. Látka účinkuje tak, že pôsobí na krvné doštičky, ktoré sú podstatné pri regenerácii poškodených cievnych stien.

Krvné zrazeniny neničí, ale predchádza ich zhlukovaniu a rozširovaniu. Na medicínske účely sa používa heparín získavaný z tkanív mŕtvych zvierat, najčastejšie z čriev prasiat alebo kravských pľúc.

Osvedčil sa aj pri liečbe vredov predkolenia a voperovaných cievnych protéz. Heparín sa používa ako prevencia pľúcnej embólie u pacientov s dlhodobým ochorením, u pacientov pripútaných na lôžko, a tiež po chirurgickom odstránení kŕčových žíl.

Pomocné látky – karbomér 940, etanol 95 %, metylparabén, propylparabén, silica kvetu oranžovníka, levanduľová silica, trolamínm, čistená voda.

Užívanie a dávkovanie


 • vždy užívajte tak, ako je uvedené v príbalovom letáku, ak lekár neurčí inak
 • odporúčané dávkovanie pre dospelých je 3 – 10 cm gélu naniesť na postihnuté miesto 1 – 3 x denne. Pre ľahšie vstrebávanie gél jemne rozotrite.
 • ak sa príznaky do 7 dní nezlepšia alebo sa zhoršia, je potrebné navštíviť lekára

Cena


Lioton gel 100 000 je dostupný bez viazanosti na lekársky predpis v lekárni alebo na internete. Môžete si vybrať 30, 50 alebo 100 g balenie.

Ak sa rozhodnete pre pohodlný nákup na internete, nakupujte iba u overených predajcov.

My odporúčame stránku dr.max.sk, kde momentálne prebieha akcia na všetky veľkosti balenia dermálneho gélu:

 • Lioton gel 100 000 30 g kúpite za 4,49 €
 • Lioton gel 100 000 50 g za 6,49 €
 • Lioton gel 100 000 100 g za 9,99 €

Lioton gel

100 g
Skladom
9,99 €
(platí ku dňu 22.6.2019)

Upozornenie


 • Prípravok nie je určený pre deti a osoby alergické na niektorú z obsiahnutých látok. Nepoužíva sa pri krvácaní, na otvorené rany a sliznice ani na infikované miesta počas hnisania.
 • Výrobca neuvádza informácie o užívaní v prípade tehotných a dojčiacich žien. Odporúčame poradiť sa s lekárom.
 • Ako všetky lieky, aj tento môže spôsobiť vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého. Zriedkavo sa vyskytujú alergické reakcie na heparín, a to v podobe začervenanej a svrbiacej pokožky.
 • Prípravok môže ovplyvňovať účinok iných liekov. U pacientov, ktorí užívajú lieky proti zrážaniu krvi, môže heparín obsiahnutý v tomto prípravku predĺžiť protrombínový čas, čo sa prejaví oneskoreným zrážaním krvi.
 • Informujte svojho lekára alebo lekárnika o liekoch, ktoré ste užívali, užívate alebo budete v blízkej dobe užívať.
 • Skladujte mimo dosahu detí na suchom a tmavom mieste pri teplote do 15 – 25 °C. Nepoužívajte po uplynutí dátumu exspirácie a nespotrebované balenie vráťte do lekárne.

Výhody a nevýhody


 • všestranná pomoc na kŕčové žily, zápaly, opuchy, modriny aj podliatiny
 • odporúča sa po operácii kŕčových žíl
 • jednoducho sa aplikuje, dobre vstrebáva a rýchlo účinkuje
 • dostupný v takmer každej lekárni, a to hneď v niekoľkých veľkostiach balenia

 • informácie o vhodnosti používania gélu počas tehotenstva a dojčenia nie sú známe
 • cena a vyššia spotreba gélu

Záverečné zhodnotenie


Opuchy, bolesť a kŕčové žily sú v našej rodine neželaným dedičstvom. Dokonca aj môj dedko má lýtka zbrázdené vystúpenými žilami, ktoré vyzerajú ako korene stromu.

Našťastie, nikomu z nás nespôsobujú až také vážne problémy, aby sme kvôli nim museli absolvovať operáciu. Stačí nám sem-tam používať nejakú masť. Ja som si však zažila s nohami „kopec zábavy“. Nuž, keď sa spojí genetická predispozícia s prácou v gastronómii, niet sa čomu čudovať.

Skôr by ma prekvapilo, keby tomu tak nebolo. Kŕčové žily zatiaľ, našťastie, nemám príliš viditeľné, no silné kŕče v lýtkach ma v noci vytŕhali zo sna, bolesť bola na dennom poriadku a kvôli opuchu som si po pracovnej zmene nemohla ani pretiahnuť nohu cez úzku nohavicu. Lioton gel 100 000 som videla v reklame a okamžite som si ho kúpila. Jeden mám vždy doma a druhý v skrinke v práci. Pomáha mi  hlavne s opuchom a bolesťou.

Podobné skúsenosti s používaním gélu má aj veľa ďalších ľudí.

Odporúčajú ho hlavne na kŕčové žily, opuch a kŕče. Pomohol aj pri začínajúcom zápale a v niektorých prípadoch prispieva k zlepšeniu vzhľadu vystúpených žíl, to však najmä pri pravidelnom používaní. Užívatelia si ho obľúbili aj pre jeho rýchle vstrebávanie a chladivý účinok.

Na druhej strane sa objavilo niekoľko sťažností, kedy nesplnil očakávania a zákazníci diskutujú aj o jeho cene v pomere s veľkosťou balenia.

Lioton gel 100 000 prináša úľavu ľuďom, ktorí majú často pocit, že ich nohy sú ako z olova, bolia a sú opuchnuté. Z vlastných skúseností a podľa názorov zákazníkov ho odporúčam ako kvalitný prípravok na boj s kŕčovými žilami a zápalmi.

Prehľad


Zdravie

Kvalitné účinky na potlačenie bolesti.

Cena

Veľmi prijateľná cena produktu a veľké balenie.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na úzku oblasť.

Hlavné výhody

 • Produkt je väčšinou skladom
 • Kvalitné zloženie výrobku a veľké balenie

 • Zameraný na úzku oblasť bolesti
 • Prijateľná cena a kvalitné recenzie

Záverečné hodnotenie

4.1/5 - (10 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu