Kinedryl – Ako funguje a aká je jeho cena?

TrávenieKinedryl - Ako funguje a aká je jeho cena?

Neviete sa dočkať zaslúženého oddychu na dovolenke, no už teraz máte strach z cesty, ktorá jej predchádza? Nevoľnosť pri cestovaní sa objavuje nezávisle od dopravného prostriedku.

Či už sedíte v lietadle, vlaku, aute, alebo v hromadnej doprave. Rytmické kolísanie vĺn tiež neumocní váš zážitok z plavby loďou. V prípade, že cestujete aj s deťmi, počítajte s možnosťou, že cesta autom za babičkou sa môže zmeniť na tragikomédiu. Zle bude vám aj deťom. Ak nebudete mať spolujazdca imúnneho voči nevoľnosti, nutkaniu na zvracanie a bolesti hlavy počas cesty, ďaleko sa nedostanete.

Skôr ako sa vydáte na cestu, odporúča sa urobiť isté opatrenia, a síce užiť v dostatočnom predstihu tabletky proti nevoľnosti počas cestovania. Kinedryl je snáď najznámejší liek, ktorý je určite známy aj vám.

Tabletky sú vhodné pre deti a dospelí ich tiež už dlhé roky poznajú ako prevenciu voči nevoľnosti počas cestovania.

Ak nechcete nechať svojho psa doma, pokojne môžete Kinedryl dopriať aj jemu. Nepomáha iba „prežiť“ cestu v zdraví, ale má aj ďalšie využitie. Prečítajte si nasledujúce riadky a zistite viac o jeho zložení, cene, dávkovaní a aj to, ako funguje.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Kinedryl?

Čo to je?


Kinedryl je liek dostupný bez viazanosti na lekársky predpis vo forme ľahko prehĺtateľných tabletiek. Obsahuje dve účinné látky – moxastin teoklát a kofeín.

Bez odporučenia lekára sa používa ako prevencia proti nevoľnosti vyvolanej cestovaním v dopravných prostriedkoch. S lekárskym odporučením môže byť užívaný aj pri nevoľnostiach a závratoch spôsobených rôznymi príčinami, napríklad pri Meniérovej chorobe.

Tiež sa odporúča pri poruche orgánu vnímania rovnováhy v uchu, teda vestibulárneho aparátu. Liek môžu užívať aj deti staršie ako 2 roky. Užívanie počas tehotenstva a dojčenia sa neodporúča.

Kinedryl predstavuje účinnú pomoc pre každého, kto trpí nevoľnosťou počas cestovania.

Na odporučenie veterinára môže byť podávaný aj psom, a to v optimálnom množstve prislúchajúcom váhe zvieraťa.

Čo je cestovná nevoľnosť?


Inak nazývaná aj kinetóza nie je skutočné ochorenie, ale skôr nepríjemný stav vyvolaný cestovaním v dopravnom prostriedku.

Ak trpíte cestovnou nevoľnosťou, môžete ju pociťovať aj pri jazde na kolotoči, húsenkovej dráhe a dokonca aj v 3D kine. Nutkanie na zvracanie, nevoľnosť, točenie a bolesť hlavy sú bežnými príznakmi, ktoré vedia pekne znepríjemniť presun z bodu A do bodu B.

Kinetóza je typická skôr u detí, no neobchádza ani dospelých a starších ľudí.

Vinníka môžeme hľadať v našom uchu v podobe malých kanálikov a vačkov naplnených tekutinou.

Konkrétne ide o vestibulárny aparát, ktorý zastáva funkciu orgánu rovnováhy. Keď hýbeme hlavou, tekutina z kanálikov môže dráždiť nervové zakončenia, ktoré posielajú informácie do mozgu. Ak sú tieto informácie v rozpore s údajmi, ktoré poskytuje zrak, vznikne kinetóza. Napríklad, keď počas jazdy pozeráte do telefónu, zrak to vníma ako stav pokoja bez pohybu.

Naopak orgán rovnováhy vysiela informácie o pohybe pri natriasaní alebo kolísaní dopravným prostriedkom. Princíp funguje aj opačne. Naše telo je v pokoji, ale náš zrak je uprený na pohybujúci sa jav, ako je spomínané 3D kino alebo dokonca tečúca rieka.

Cestovná nevoľnosť sa našťastie neobjavuje pri bežnej chôdzi, behu alebo zdolávaní schodov. Ak ste zachytili, že mávate pocit „hojdajúceho sa žalúdka“ a závratu, aj pri týchto činnostiach môže ísť o naozajstné ochorenie a odporúčame absolvovať lekárske vyšetrenie.

 Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Kinedryl? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Vertigo

Je porucha rovnováhy, ktorá vyvoláva ilúziu pohybu a je spájaná so stratou rovnováhy. Tento stav patrí do rúk neurológa a pri včasnom odhalení príčiny liečba ochorenia dosahuje vysokú úspešnosť. Príčiny môžu mať rôznorodý charakter. Napríklad vysoký tlak, porucha srdcového rytmu, neurologické a psychiatrické ochorenia, poruchy vnútorného ucha, pričom veľká časť spúšťačov je neznáma.

Meniérova choroba

Vzniká z dôvodu poruchy funkcie vnútorného ucha. To neznamená, že sluchový orgán je mechanicky poškodený, ale došlo k narušeniu jeho činnosti. Presné príčiny doteraz neboli objasnené, no existuje predpoklad, že choroba môže mať súvis s genetikou, metabolizmom a autoimunitným systémom. Všeobecne postihuje ľudí v produktívnom veku, pričom prevažnú časť pacientov tvoria ženy.

Komplikáciami sú opakované záchvaty, pocit tlaku a šelest v ušiach. Gradácia symptómov vedie k zhoršovaniu sluchu a strate rovnováhy. Ochorenie býva sprevádzané aj nevoľnosťou a nutkaním na vracanie.

Ako funguje Kinedryl?


Tabletky obsahujú dve aktívne látky, na ktorých je postavená celá filozofia účinku. Moxastin teoklát blokuje niektoré bunkové receptory, a tak potláča pocit nevoľnosti a nutkanie na zvracanie.

Na druhej strane má výrazné sedatívne účinky. Preto je v lieku obsiahnutý kofeín, ktorý tieto účinky znižuje.

Účinky


 • predchádza vzniku nevoľnosti a zvracania pri cestovaní v dopravných prostriedkoch
 • pomáha aj pri nevoľnosti rôzneho pôvodu (len na odporučenie lekára)
 • pri Meniérovej chorobe a poruche vestibulárneho aparátu

Zloženie


Kinedryl má formu bielych plochých tabletiek so štvrtiacim znakom pre ľahšie vytvorenie potrebnej dávky.

Každá tabletka obsahuje dve účinné látky:

 • moxastíniumteoklát 25 mg – je molekulárny komplex moxastínu s antiemetickým a antivertiginóznym účinkom. To znamená, že priamo pôsobí na centrum v mieche, ktoré vyvoláva nutkanie na zvracanie. Zároveň znižuje vnímanie organizmu voči podnetom, ktoré u citlivých ľudí vyvolávajú vegetatívne poruchy a prejavy. Látka sa rýchlo vstrebáva, dostáva sa do celého organizmu, prechádza každou bariérou, metabolizuje v pečeni a odchádza z tela von spolu s močom.
 • Kofeín 30 mg – je najznámejšia prírodná látka na odbúranie únavy a zvýšenie výkonnosti organizmu. Nájdete ho v káve, čaji, energetických nápojoch a v syntetizovanej forme sa používa aj na výrobu liekov a doplnkov stravy. Kofeín má schopnosť povzbudiť bdelosť, zlepšiť koncentráciu a udržať sústredenie. Ďalej podporuje duševnú a fyzickú výkonnosť a potláča pocit únavy.

Pomocné látky:

 • monohydrát laktózy, kukuričný škrob, mastenec, kalciumstearát

Užívanie a dávkovanie


 • Odporúčané užívanie pre dospelých: 1 tabletka 1 hodinu pred cestou, počas dlhého cestovania sa ďalej užíva 1/2 – 1 tabletka každé 2 – 3 h. Pri náhlej nevoľnosti sa užívajú 2 tabletky, ak sa stav nezlepší, pokračujte v užívaní 1/2 – 1 tabletky v intervale 30 minút, maximálne však 4 tabletky.
 • Odporúčané užívanie u detí: deti od 2 do 6 rokov užívajú 1/4 tabletky a deti od 6 do 15 rokov 1/4 – 1/2 tabletky 1 h pred cestou. Pri dlhom cestovaní sa podanie môže 2x zopakovať v intervale 2 – 3 hodiny.
 • Meniérova choroba a ďalšie vestibulárne poruchy: dospelí ležiaci pacienti užívajú 2 – 4 tabletky 2 – 3x denne. U ostatných sa podáva až 8 tabliet denne.

Cena


Kinedryl bez problémov kúpite v každej lekárni alebo využite pohodlný nákup na internete.

Ceny sa líšia v závislosti od predajného miesta.

Medzi jednotlivými predajcami môže byť cenový rozdiel až 2 €. My odporúčame stránku dr.max.sk, kde nájdete Kinedryl 10 tbl za odporúčanú cenu 3,99 €.

Kinedryl

10 tabliet
Skladom
3,68 €
(platí ku dňu 25.6.2019)

Upozornenie


 • Pred tým, ako začnete liek užívať, podrobne si prečítajte príbalový leták, dodržujte odporúčané užívanie a neprekračujte predpísané dávkovanie.
 • Nie je určený pre deti do 2 rokov, tehotné a dojčiace ženy a osoby alergické na niektorú z obsiahnutých látok. Podrobnejšie informácie o obmedzeniach a varovaniach spojených s užívaním lieku sú uvedené v príbalovej informácii.
 • Kinedryl a iné lieky: ak ste nedávno užívali, užívate alebo budete užívať iné lieky, informujte o tom lekára alebo lekárnika. Súčasné užívanie s niektorými liekmi môže viesť k vzájomnému ovplyvňovaniu účinkov. Viac informácií o kontraindikáciách s inými liekmi nájdete v príbalovom letáku.
 • Schopnosť viesť vozidlá: liek má negatívny vplyv na pozornosť pacienta a jeho schopnosť sústredenia. Tento liek nie je určený pre vodičov, pilotov lietadiel a ľudí obsluhujúcich stroje.
 • Vedľajšie účinky: útlm, spavosť, slabosť, poruchy koncentrácie, poruchy krvotvorby, nepokoj, zmätenosť, podráždenosť, bolesť hlavy, epileptický záchvat, svalové kŕče, poruchy videnia a srdcového rytmu, zníženie krvného tlaku a sekrécie hlienu, sucho v ústach, zápcha, hnačka, nevoľnosť, gastroezofageálny reflux, kožné reakcie, ťažkosti s močením.
 • Skladovanie: uchovávajte mimo dosahu detí na suchom mieste pri teplote do 25 °C, chráňte pred priamym svetlom a nepoužívajte po dátume exspirácie.

Výhody a nevýhody


 • skúsenosťami overený liek na cestovnú nevoľnosť
 • dostupnosť v každej lekárni
 • deliaca mriežka pre jednoduchšie rozdelenie tabletky

 • možné vedľajšie účinky
 • znižuje schopnosť viesť vozidlá

Záverečné zhodnotenie


Kinedryl je stará dobrá klasika. Mama mi ho vždy dala pred školským výletom autobusom a mala som ho aj v povinnej výbave pri cestovaní lietadlom.

Našťastie, nevoľnosť pri cestovaní sa vekom vytratila a dnes ho už nepotrebujem. O spoľahlivosti lieku svedčia aj recenzie. Stretáva sa až s 99 % spokojnosťou zákazníkov a medzi hodnoteniami nepadla ani jedna negatívna zmienka.

Ľudia nespomínajú ani žiadne vedľajšie účinky. Zaujímalo ma, ako je to s podávaním Kinedrylu našim štvornohým kamarátom, preto som prešla niekoľko diskusií na túto tému. Majitelia psov podávajú tabletky zvieraťu pred dlhou cestou alebo na upokojenie v období osláv nového roka.

Podľa vyjadrení veterinárov sa Kinedryl môže podávať psom, avšak v presne stanovených dávkach na základe ich hmotnosti. Preto pred plánovanou cestou navštívte veterinára a poraďte sa s ním o vhodnej dávke pre vášho psíka.

Prehľad


Zdravie

Kvalitné účinky pri nevoľnosti.

Cena

Veľmi prijateľná cena produktu.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na úzku oblasť.

Hlavné výhody

 • Produkt je väčšinou skladom
 • Kvalitné zloženie výrobku

 • Zameraný na úzku oblasť
 • Prijateľná cena a kvalitné recenzie

Záverečné hodnotenie

3.2/5 - (11 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu