Irigátor – skvelý pomocník na poli intimity (recenzia)

AntikoncepciaIrigátor - skvelý pomocník na poli intimity (recenzia)

Intímne zdravie žien je témou, ktorú by mala každá žena poznať do absolútnych detailov. Správna starostlivosť ale i zodpovedný prístup a vyvážený životný štýl môžu byť skvelou prevenciou proti celému spektru ochorení. Čo však robiť v prípade, že už niečo nie je v poriadku? Zápaly ženských pohlavných orgánov sú veľmi častým javom. V dnešnom článku Vám predstavíme mechanickú pomôcku s názvom irigátor.

Čo predstavuje a ako presne Vám môže pomôcť pri liečení intímnych problémov? Prezradíme Vám v nasledujúcich riadkoch.

Kde je možné najvýhodnejšie kúpiť irigátor od spoločnosti Rosalgin?

Čo to je irigátor?

V spojitosti s irigátorom hovoríme o mechanickej pomôcke, ktorá je primárne určená na výplach pošvy roztokom spoločnosti Rosalgin.

 Irigátor predstavuje aplikátor, s ktorého pomocou je možné jednoducho prevádzať výplachy pošvy a je možné ho používať opakovane.

Podstatným faktom je, že irigátor by mala používať vždy len jedna žena a dbať na jeho pravidelné čistenie teplou vodou. Zabráni sa tak množeniu škodlivých baktérií a kvasiniek. Objem celej pomôcky predstavuje 500 ml.

Spoločnosť Rosalgin sa špecializuje na vytváranie liečiv zameraných na liečbu zápalov ženských pohlavných orgánov. V ich portfóliu objavíme niekoľko produktov (roztoky či granulát priamo určený na prípravu roztoku), ktoré je tiež možné použiť po gynekologických zákrokoch alebo pri štandardnej starostlivosti po pôrode. Medzi mimoriadne obľúbené patrí i Rosalgin Easy. 

Vaginálne zápaly – ako vznikajú a aká je najúčinnejšia liečba?

Hlavnou príčinou gynekologických zápalov je vznik nerovnováhy. Za bežných okolností majú ženské pohlavné orgány prirodzenú samočistiacu schopnosť. Jemný výtok bez farby a zápachu je bežným javom, ktorý pomáha odstraňovať odumreté tkanivo z nášho tela. Rovnako prirodzené je, že ženské pohlavné orgány predstavujú miesto osídlené malým počtom kvasiniek.

 Pri nadmernom premnožení kvasiniek však dochádza ku podráždeniu a zvýšenej sekrécii. Výtok už odrazu nie je bezfarebný a bez zápachu. Zápal sa prejavuje vyšším množstvom výtoku, zmenou farby a aj zápachom.

V takomto prípade je dôležité urýchlene vyhľadať pomoc odborníka.

Množstvo zápalov a vaginálnych mykóz sa objavilo najmä po 70. rokoch minulého storočia. Učebnice medicíny poznali tento termín samozrejme aj predtým, ale rozhodne nie v takej miere. Premnoženiu kvasiniek a nastoleniu vaginálnej nerovnováhy mimoriadne prispela aj zmena obliekania.

Nepriedušné pančuchy a džínsy sa stali hlavnými nepriateľmi. Prispela však i strava bohatá na jednoduché cukry a v neposlednom rade nadmerný stres, ktorý je poznávacím znakom našej doby.

Liečba vaginálnych zápalov je beh na dlhú trať. V tomto prípade musíme myslieť na lokálnu liečbu i úpravu životného štýlu. V prvom rade je potrebné nasadiť správne liečivá, ako sú napríklad produkty od spoločnosti Rosalgin, nie je však na škodu ani myslieť na úpravu stravy a životného štýlu. Odporúča sa konzumovať menej jednoduchých cukrov, ktorých vysoký obsah v strave môže práve stáť za nekontrolovateľným množením kvasiniek a vzniku zápalov.

Účinky vaginálneho irigátora

 • Mechanický prostriedok
 • Zdravotná pomôcka
 • Umožňuje jednoduchý výplach vagíny prostriedkami od spoločnosti Rosalgin
 • Je vytvorený najmä pre jednoduchú aplikáciu produktu Tantum Rosalgin

Použitie

 • Do nádobky sa naleje roztok, ktorý je pripravený rozpustením 1 vrecka v 500 ml vody (voda by mala byť vlažná a prevarená)
 • Nadstavec sa naskrutkuje na nádobku a následne je vsunutý do pošvy
 • Stlačením sa nádobka vyprázdni a irigátor sa vytiahne
 • Po každom použití je dôležité irigátor poriadne vyčistiť

Cena

Cena samotného vaginálneho irigátoru sa pohybuje okolo 7,29€. Vzhľadom na to, že hovoríme o pomôcke, ktorú je možné používať opakovane, tak je cena mimoriadne výhodná. Podstatným krokom je, že je potrebné pravidelne po každom použití irigátor čistiť. Predídete tak množeniu baktérií a tiež odstránite zbytky starého liečiva.

Irigátor Rosalgin
 500 ml
5,11 €
(platí ku dňu 27.4.2020)

Upozornenie

 • Pred používaním sa poraďte so svojim lekárom, či je pre Vás používanie produktov Rosalgin vhodné
 • Nezabúdajte, že hoci je aplikátor určený na viacero použití, vždy by ho mala používať len jedna žena opakovane
 • Nevyhnutným krokom je pravidelné čistenie, ktoré odstráni z irigátoru všetky nežiadúce organizmy a zbytky liekov
 • Irigátor nepoužívajte na žiadnu inú činnosť, než na akú je pôvodne určený

Výhody a nevýhody

 • Zjednodušuje aplikáciu vaginálnych výplachov
 • Mechanická pomôcka
 • Používanie nenesie so sebou vedľajšie účinky
 • Možné používať opakovane
 • Dostatočný objem na jedno použitie
 • Overená značka na poli intímnej hygieny a liečby

 • Správne používanie vyžaduje určitú prax
 • Dostatočné vyčistenie je často náročné

Záverečné zhodnotenie

Intímne zdravie hrá v našich životoch obrovskú úlohu. Hoci sme mu v minulosti nevenovali dostatok pozornosti, dnes sa snažíme o intímnych problémoch hovoriť viac. Rosalgin priniesol na trh celý rad výrobkov, ktoré predstavujú účinných bojovníkov proti vaginálnym zápalom spôsobených nerovnováhou kvasiniek v našom organizme.

 Dôležitou pomocou sú vaginálne výplachy, ktoré v sebe nesú účinnú látku benzydamíniumchlorid. Problémom však bola zložitá aplikácia, ktorú momentálne pomáha zjednodušovať zdravotnícka pomôcka irigátor.

Jednoduchá a bezbolestná aplikácia stoja na prvom mieste, na začiatku používania irigátora je však potrebné získať určitý cvik. Irigátor je vytvorený tak, aby jeho objem zodpovedal jednej dávke vaginálneho výplachu. Produkty od spoločnosti Rosalgin je možné používať i ako doplnkovú liečbu pri liečbe, ktorú odporučil gynekológ. Vhodným krokom je tiež zaradiť tieto produkty do intímnej starostlivosti po návšteve kúpalísk či verejných plavární.

Prehľad

Zdravie

Pomáha liečiť vaginálne zápaly.

Balenie

Výhodný objem.

Kvalita

Kvalitný výrobca.

Zameranie

Prípravok s úzkym zameraním.

Hlavné výhody

 • Zjednodušuje aplikáciu vaginálnych výplachov
 • Vhodný na opakované použitie

 • Žiadne vedľajšie účinky
 • Jednoduchá aplikácia

Záverečné hodnotenie

 

Ohodnoťte post

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu