Rosalgin Easy – Cena, tablety, použitie (skusenosti)

Pre ženyRosalgin Easy - Cena, tablety, použitie (skusenosti)

rosalginK čomu je určený ďalší z prírodných prípravkov s názvom Rosalgin EASY roztok? Ide o liek vo forme účinného vaginálneho roztoku.

Ak aj vás trápia a sužujú časté či občasné zápaly pošvy či okolitých intímnych partií, je tento prípravok určený pre vás.

Navyše tento roztok pomáha zmierňovať aj bolesti, svrbenie a opuchy. Pri pravidelnom používaní je zaručený účinok aj proti nepríjemným škodlivým vplyvom mikroorganizmov.

Čo to je?


Rosalgin EASY je liek vo forme vaginálneho roztoku. Používa sa predovšetkým na bežné a pravidelné vyplachovanie ženskej pošvy pri problémoch so zápalmi ženských intímnych partií respektíve na pravidelnú ženskú hygienu.

Ide o vaginálny roztok s účinným zložením (účinnou látkou je benzydamín, ktorý pri každom aplikovaní významne účinkuje a eliminuje zápaly, bolesť a opuchy.

Rosalgin je využívaný predovšetkým na liečenie zápalov krčka maternice, oblasti vchodu do pošvy a vonkajších ženských pohlavných orgánov (aj tých, ktoré sa objavujú po liečení technológiou ožarovania alebo cytostatikami).

Je to účinný prípravok aj na liečbu nepríjemných kvasinkových a bakteriálnych chorôb v pošve. Je to tiež účinná preventívna ochrana v gynekologickej chirurgii (pred aj po operáciách).

Účinky


 • Svojím zložením účinne znižuje riziko vzniku zápalov v ženských pohlavných orgánoch
 • Vhodný k prevencii v gynekologickej chirurgii (pred aj po operácii)
 • Zmierňuje bolesti, zápaly a opuchy pochádzajúce z fyzikálneho, chemického alebo mikrobiálneho zdroja vzniku
 • Pomáha na zápaly krčka maternice, pošvy a vonkajších ženských intímnych partií
 • Pomáha potlačiť kvasinkové a bakteriálne zápaly v ženských pohlavných orgánoch
 • Vhodný na bežné a pravidelné používanie v domácom prostredí


rosalgin  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Rosalgin? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Zloženie


Rosalgin Easy  je liek vo forme vaginálneho roztoku. Ide o čistú bezfarebnú tekutinu s typickou charakteristickou vôňou po ružovej silici. 100 ml roztoku zahŕňa 0,10 g benzydamíniumchloridu.

Práve táto látka zabezpečí zníženie bolesti a zápalov, ktoré sú spôsobené zápalmi fyzikálneho, mikrobiálneho a chemického pôvodu. Rovnako táto látka má antimikrobiálny vplyv.

Tiež má priaznivý vplyv táto látka aj na činnosť cievneho systému.

Pri lokálnom aplikovaní sa benzydamín dostáva veľmi ľahko cez kožu a sliznice a rozširuje sa v tkanivách, ktoré sú ukladané pod nimi, v ktorých pôsobí zápal. Pomocnou látkou s účinným vplyvom je benzalkóniumchlorid v množstve 0,02 g / 100 ml. Ďalšími pomocnými látkami prípravku sú edetát dvojsodný, ružový olej, etanol, polysorbát 20 a čistená voda.

Dávkovanie a užívanie


 • Podľa odporúčaní výrobcu sa Rosalgin Easy roztok má aplikovať 1 až 2 krát počas dňa
 • V prípade, že je potrebné zlepšiť bakteriálnu vaginózu, ktorá je spôsobená Gardnerellou vaginallis, výrobca odporúča 2 výplachy pošvy počas dňa v intervale 1 týždňa (každý deň po sebe), ak ošetrujúci lekár neurčil iný postup
 • Ak sa prípravok používa na pravidelnú hygienu, nie je stanovený interval používania, roztok sa používa podľa potreby
 • Prípravok sa využíva na vyplachovanie pošvy a oplachovanie vonkajších ženských pohlavných orgánov u žien starších ako 15 rokov
 • Prípravok je možné použiť aj u mladších detí, už od 6 rokov na oplachovanie vonkajších pohlavných orgánov
 • V prípade aplikácie prípravku, liek je určený k lokálnemu použitiu
 • Aplikácia roztoku prebieha pomocou priloženého aplikátora
 • Je dôležité dbať na to, aby mal roztok pri aplikácii izbovú teplotu
 • Výrobca uvádza, že v prípade použitia vlažného roztoku, je potrebné ponoriť obal prípravku (lieku) na pár minút do teplejšej vody a roztok sa tak zohreje na prijateľnejšiu teplotu
 • Podľa pokynov výrobcu pri otávaraní obalu prípravku je dôležité, aby ste silno pridržiavali vrúbkovaný vrchnák a otočili ním spôsobom, aby sa pretrhol bezpečnostný uzáver.
 • Následne je potrebné vybrať samotný aplikátor tak, aby ste počuli puknutie – tu však myslite na to, že roztok vytečie až po úplnom vytiahnutí aplikátora
 • Následne veľmi opatrne zasuňte aplikátor do vnútra pošvy a stlačte obal prípravku, až do chvíle, pokiaľ nevytečie všetok roztok. Je potrebné takto vykonať celkový výplach podľa potreby
 • Pri vytekaní roztoku sa snažte, aby samotná tekutina zostala čo možno najdlhšie (niekoľko minút) v mieste aplikácie
 • Ak lekár určil iný postup, treba dodržiavať jeho pokyny
 • Pokiaľ chcete použiť prípravok na vlastnú päsť, riaďte sa pokynmi na príbalovom letáku prípravku alebo pokynmi lekárnika

Rosalgin – príbalový leták a dávkovanie – Viac na ADC.sk…

Rosalgin Easy cena


V recenzii bol použitý výživový prípravok Rosalgin Easy roztok od rakúskeho výrobcu Angelina Pharma Österreich GmbH.

Ide o veľmi účinný vaginálny roztok, ktorého cena sa v čase písania recenzie (22.06.2018) pohybovala na úrovni 12,19 € za 140 ml (1X5 fľ. s aplik. 5X140 ml podľa internetového obchodu DrMax.sk).

Rosalgin Easy

rosalgin

5 fľaštičiek s obsahom 140 ml
 Výhodná cena
12,19€
(platí ku dňu 22.6.2018)

Navyše zrealizovaným nákupom prostredníctvom internetového obchodu DrMax si môžete pripísať na vernostnú kartu Dr.Max až 48 bodov.

Výhodou je tiež dostupnosť lieku na sklade. Tiež je možné využiť dopravu zadarmo, keďže každá zásielka je dopravovaná zadarmo v sume od 9,90 €.

Ďalšie dostupné Rosalgin produkty.

Náhľad

Balenie

Cena

Kúpiť

10 vrecúšok

9,29€

6 vrecúšok

5,79€

rosalgin

5 x 140 ml fľaštička

12,19€

1 kus - 500 ml

5,89€

Upozornenie


 Výrobca upozorňuje na opatrné zaobchádzane s takýmto typom liečiv, aj keď ide iba o výživový prípravok (najmä pri dlhodobom používaní môže vzniknúť precitlivenosť). Ak sa objaví precitlivenosť pri používaní prípravku, je dôležité so samotným liečením prestať a prehodnotiť ďalšiu liečbu so svojím lekárom alebo lekárnikom. Nie sú známe kontraindikácie pri pravidelnom lokálnom používaní benzydamínu v čase tehotenstva a počas dojčenia. Lokálne podávanie benzydamínu neovplyvňuje bežné cytologické a bakteriologické farbiace techniky.

 Výrobca neodporúča používať prípravok po uplynutí doby použiteľnosti, ktorý je uvedený na obale prípravku. Výrobca odporúča uchovávať prípravok pri izbovej teplote od 15 do 25 stupňov Celzia, v tme a na chladnom mieste a v dobre uzavretom obale, aby sa zabránilo znehodnoteniu prípravku.

 Pred prvým použitím si pozorne prečítajte príbalový leták.

Hodnotenie zákazníkov


Pozrite si skúsenosti s prípravkom Rosalgin Easy roztok od ďalších ľudí.

Výhody a nevýhody


[one_half_first] [thrive_custom_box title=“VÝHODY“ style=“light“ type=“color“ color=“#9cd677″ border=“#5ed608″]
 • Veľmi účinný roztok určený pre ženské intímne zdravie
 • Dobrá aplikácia
 • Dobre vonia
 • Účinný už pri prvom použití
 • Dobrá cena
 • Ľahko prenosný
[/thrive_custom_box] [/one_half_first][one_half_last] [thrive_custom_box title=“NEVÝHODY“ style=“light“ type=“color“ color=“#dd7a7a“ border=“#dd1f1f“]
 • Trošku chladivejší pocit
 • Malé balenie
[/thrive_custom_box] [/one_half_last]

Naše hodnotenie


Ženské intímne zdravie je veľmi chúlostivá problematika. Ak raz niečo podceníte či zanedbáte, je zrejmé, že sa vám to vráti niekoľko násobne viac v tom negatívnom slova zmysle. V

dnešnej recenzii som sa venoval prípravku Rosalgin Easy vo forme vaginálneho roztoku. Musím sa priznať, že som už o tomto prípravku počul veľmi veľa od žien v mojom okolí a zatiaľ iba pozitívne reakcie.

Aj v internetovom svete sú dostupné výlučne pozitívne reakcie a hodnotenia od žien, ktoré prípravok užili alebo užívajú stále v rámci prevencie.

Chvália predovšetkým okamžitý účinok už pri prvom použití. Navyše vyzdvihujú aj to, že Rosalgin ničí aj zárodky mikroorganizmov a ďalších baktérií, čiže nepôsobí len na zápaly a svrbenie, ale aj infekcie, ktorých príčinou vzniku sú viaceré problémy.

Záverečné hodnotenie


Chcem tiež vyzdvihnúť účinné zloženie, ktoré zaručuje priaznivý účinok čo sa týka intímnej hygieny a dokonalej prevencie pred rôznymi problémami.

Cenu rozhodne nehodnotím za vysokú, ale skôr primeranú tomu, čo za ňu dostanete a akú pomoc získate.

Ak máte vážne gynekologické problémy, odporúčame navštíviť gynekológa, ktorý vám odporučí liečbu. Jednotlivé ambulancie môžete nájsť napríklad v tomto katalógu.

Zobraziť ambulancie

Ak ste už skúšali čokoľvek a nič nepomáha, mali by ste skúsiť práve tento vaginálny roztok, ktorý by podľa výrobcu či internetových hodnotení, mal pomôcť určite (už od prvého použitia).

Je zrejmé, že bude potrebné dlhodobejšia liečba, či už podľa pokynov výrobcu alebo ošetrujúceho lekára (alebo aj keď nie sú žiadne príznaky choroby, je potrebné dbať na pravidelnú kúru a prevenciu pred možným vrátením intímnych problémov).


rosalgin  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Rosalgin? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Netreba teda dlho váhať, ak ste Rosalgin ešte nepoužili.

Je to jednoduché, ako to má aj v názve, aj čo sa týka samotnej aplikácie pomocou priloženého aplikátora.

Intímne zdravie ešte nebolo také silné, ako môže byť s týmto prírodným prípravkom a roztokom v jednom.

Zdravie

Skvelé účinky.

Doprava

Lacné poštovné.

Kvalita

Účinné zloženie.

Zameranie

Úzko zameraný na ženské problémy.

Hlavné výhody Rosalginu

 • Účinné zloženie
 • Jednoduchá aplikácia

 • Skvelé účinky
 • Ľahko prenosný

Záverečné hodnotenie

rosalgin easy

 

4.1/5 - (13 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu