Escapelle – Cena, vedľajšie účinky a skúsenosti

AntikoncepciaEscapelle - Cena, vedľajšie účinky a skúsenosti

Ak nepoužívate antikoncepciu, určite ste aj vy zažili ten pocit neistoty po nechránenom sexuálnom styku, pri ktorom došlo k „nehode“. Aby ste predišli stresujúcemu čakaniu na najbližšiu menštruáciu a poistili sa proti nechcenému otehotneniu, boli vyvinuté takzvané tabletky PO“. Tabletka je formou postkoitálnej antikoncepcie pre ženy. O užívaní antikoncepcie a iných prostriedkov proti otehotneniu, vrátane potratov, existuje veľa diskusií.

Túto tému otvárame preto, lebo vieme o veľa ľuďoch, ktorí majú utkvelú predstavu a tvrdia, že aj táto tabletka je istou formou potratu. Toto tvrdenie je však nepravdivé, pretože princíp účinku spočíva v zamedzení spojenia spermie s vajíčkom.

Nemyslite si však, že ju môžete užívať pravidelne, odporúča sa použiť ju iba v naozaj kritických situáciách. Inak vám hrozí, že sa vaše hormóny „zbláznia“.

Escapelle je jednou z najznámejších tabletiek po pohlavnom styku s vysokou úspešnosťou proti počatiu. Ešte predtým, ako ju užijete, by ste mali poznať jej zloženie, účinky, spôsob užívania a možné vedľajšie komplikácie.

Všetky tieto informácie nájdete v našej recenzii. Dostanete aj tip na nákup za dobrú cenu a prehľad o skúsenostiach žien, ktoré ju vyskúšali.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Escapelle?

Čo je to?


Escapelle je núdzová postkoitálna antikoncepcia vo forme jednorazovej tabletky.

Používa sa na zamedzenie otehotnenia tesne po pohlavnom styku. Môže byť riešením pre ženy, ktoré neužívajú antikoncepciu alebo v prípade, že zlyhajú iné ochranné prostriedky. Účinná je vtedy, ak sa užije do 72 hodín po pohlavnom styku.

Čím skôr „tabletku PO“ užijete, tým je väčšia šanca, že nedôjde k neželanému oplodneniu vajíčka. Hoci jej účinok je v podstate rovnaký ako u hormonálnej antikoncepcie, v žiadnom prípade ju nenahrádza. Tabletka obsahuje syntetickú účinnú látku podobnú hormónu.

Tá môže mať vplyv aj na hormonálnu rovnováhu ženy, preto sa neodporúča jej časté užívanie.

Ako dochádza k oplodneniu?


Je nám jasné, že dnes už aj malé deti vedia, ako vzniká nový život. A vedia aj to, že ich rodičia sa nezamykajú v spálni preto, aby tam hrali karty. Pre lepšie vysvetlenie, ako „tabletka PO“ funguje, je potrebné oprášiť vedomosti zo základnej školy J.

Predpokladom otehotnenia sú zdravé reprodukčné orgány u ženy aj u muža.

Žena musí mať pravidelný cyklus, pri ktorom dozrievajú zdravé vajíčka a ovuláciu. Mužské spermie zasa musia byť zdravé a aktívne, aby sa k nim dostali.

Ovulácia je pravidelný proces, ku ktorému dochádza raz za mesiac a vajíčko je pri ňom uvoľnené z vaječníka. Toto vajíčko je schopné oplodnenia do 12 hodín po ovulácii, no obdobie plodnosti môže predĺžiť životnosť spermií. Predpokladá sa, že spermie dokážu vajíčko oplodniť do 24 alebo až do 48 hodín po pohlavnom styku.

Po ovulácii vajíčko zachytí vajcovod, kde sa stretne so spermiami.

Spojením vajíčka a spermie vzniká zárodok nového života, zygota. Nasledovným delením a vývojom vznikne embryo. Oplodnené vajíčko putuje vajcovodom a uhniezdi sa v maternici, kde má vyhovujúce podmienky. Cesta embrya vajcovodom do maternice je pomerne dlhá.

Trvá približne týždeň a ďalších pár dní trvá aj jeho uhniezdenie. V tomto štádiu už tabletka proti počatiu nie je účinná, pretože sa začína vývoj plodu a tehotenstvo.

Ako funguje „tabletka PO“?


Escapelle obsahuje látku levonorgestrel. Táto látka pôsobí v ženskom tele dvoma spôsobmi, pričom oba môžu zamedziť neželanému tehotenstvu.

Úspešnosť tabletky Escapelle je 99 % a je podmienená tým, kedy tabletku užijete. V zásade platí čím skôr, tým lepšie.

 1. Zamedzuje uvoľneniu vajíčka – ako sme už spomenuli, k oplodneniu môže dôjsť iba po uvoľnení vajíčka z vaječníkov. Na otehotnenie pritom stačí, aby spermie oplodnili jedno vajíčko. Tabletka zamedzí uvoľneniu vajíčka, takže spermie k nemu nemajú prístup.
 2. Oplodnenie vajíčka – druhý spôsob môžeme považovať za akúsi „poistku“ v prípade, že sa nepodarí zabrániť uvoľneniu vajíčka. Tabletka zmení vaginálny hlien na hustejší, ktorý je odolnejší a spermie cezeň jednoducho neprejdú.

Aké sú riziká?


Všetko má svoje plusy i mínusy. V prípade hormonálnych tabletiek to platí dvojnásobne. Preto je potrebné si uvedomiť, že „tabletka PO“ nie je určená na časté užívanie a môže predstavovať zásah do vášho organizmu.

Tým vás však nechceme vyplašiť, iba upozorniť. Núdzová antikoncepcia Escapelle bola podrobená mnohým štúdiám a testom a jej účinky boli viacnásobne overené.

O bezpečnosti jej užívania by vás malo presvedčiť už len to, že nie je viazaná na lekársky predpis. Tabletku si môžete zakúpiť v ktorejkoľvek lekárni.

Nežiaduce účinky sa prejavujú vysoko individuálne a v rôznej intenzite:

 • Časté užívanie môže vyvolať narušenie hormonálnej rovnováhy, čo môžete pocítiť aj zmenami v menštruačnom cykle. Ženy, ktoré užili tabletku viackrát, majú skúsenosti aj so zmenami nálad a sklonom k depresívnym stavom.
 • Meškajúca menštruácia o viac ako 5 dní už môže signalizovať tehotenstvo. V prípade, že sa objavia aj silné bolesti brucha, môže ísť aj o mimomaternicové tehotenstvo.

escapelle Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Escapelle? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Účinky


Escapelle má pri včasnom užití nasledujúce účinky:

 • zabraňuje otehotneniu s 99 % úspešnosťou
 • zamedzuje uvoľneniu vajíčka z vaječníkov
 • zamedzuje spermiám prístup k vajíčku

Zloženie


Levonorgestrel 1500 ml

Levonorgestrel je syntetická látka podobná hormónu progesterón, ktorý sa zúčastňuje na menštruačnom cykle. Levonorgestrel patrí do zoznamu základných liekov Svetovej zdravotníckej organizácie označených ako najúčinnejšie a najbezpečnejšie lieky, ktoré sú potrebné v zdravotníctve. Na lekárske účely sa používa od roku 1960.

Ako hormonálny liek sa používa v rôznych druhoch antikoncepcie, vrátane implantovanej formy. V kombinácii s estrogénom sa využíva na liečbu v období klimaktéria.

Levonorgestrel je známou aktívnou látkou obsiahnutou v tabletkách na zastavenie oplodnenia vajíčka tesne po pohlavnom styku známych ako núdzová antikoncepcia.

S užívaním sú spojené možné vedľajšie účinky. V prípade, ak žena užije levonorgestrel a už je tehotná, neexistuje jasný dôkaz, že látka môže poškodiť plod. Taktiež nezvyšuje riziko prenosu pohlavných infekcií (Wikipedia).

Ďalšie látky – zemiakový a kukuričný škrob, koloidný oxid kremičitý bezvodý, magnéziumstearát, mastenec, monohydrát laktózy.

Užívanie a dávkovanie


 • užívajte vždy tak, ako je uvedené v príbalovom letáku, ak lekár neurčí inak
 • užíva sa jedna tabletka, a to čo najskôr po pohlavnom styku, ideálne do 12 hodín, najneskôr do 72 hodín
 • tabletka sa môže užiť aj počas menštruačného cyklu, pokiaľ žena nie je tehotná alebo existuje predpoklad, že došlo k oplodneniu
 • tabletka sa nežuje, nedrví, užíva sa celá a zapíja dostatočným množstvom vody

Cena


Escapelle je ako núdzová antikoncepcia dostupná bez lekárskeho predpisu takmer v každej kamennej alebo internetovej lekárni.

Cena tabletky je zanedbateľná v porovnaní s komplikáciami, ktoré môže spôsobiť neplánované tehotenstvo. Lieky, doplnky stravy a zdravotné pomôcky nakupujte iba u spoľahlivých predajcov.

Zákazníkmi overená lekáreň Dr.Max ponúka na svojej stránke dr.max.sk ESCAPELLE tbl 1x 1,5 mg za 22,99 €.

Escapelle
escapelle

1 kus
Skladom
22,99 €
(platí ku dňu 19.3.2024)

Upozornenie


 • Postkoitálne kontraceptívum je určené ako príležitostná metóda na núdzové použitie. V žiadnom prípade nenahrádza klasické antikoncepčné metódy.
 • Nie je určené pre deti a osoby alergické na niektorú zo zložiek, obsahuje laktózu.
 • Užívanie sa neodporúča ženám s ťažkou hepatálnou dysfunkciou. Ženy mladšie ako 16 rokov by sa mali o užití tabletky poradiť s lekárom.
 • Tabletka sa nesmie podávať tehotným ženám. Tiež existujú obmedzenia v prípade dojčiacich žien. Levonorgestrel sa vylučuje do materského mlieka. Účinok na dieťa možno eliminovať, ak dojčiaca žena užije tabletku ihneď po dojčení a dojčenie po podaní tabletky preruší aspoň na 8 hodín.
 • Časté užívanie sa neodporúča. Zvyšuje možnosť porúch cyklu, ktoré niekedy môžu viesť k skoršiemu alebo neskoršiemu dátumu ovulácie.
 • Ak už používate bežnú metódu antikoncepcie, ako sú antikoncepčné tabletky, môžete pokračovať v ich užívaní v pravidelných intervaloch.
 • Tabletka stráca antikoncepčný účinok až do nasledujúcej menštruácie. Pri opakovanom nechránenom pohlavnom styku v rámci jedného cyklu sa po užití tabletky odporúča použitie kondómu alebo iného druhu antikoncepcie.
 • Odporúča sa návšteva lekára do 3 týždňov od užitia tablety, aby sa potvrdil jej účinok.
 • Najčastejšie vedľajšie účinky: nevoľnosť a nutkanie na zvracanie, nepravidelné krvácanie do najbližšej menštruácie, bolesti v spodnej časti brucha, únava. Ďalšie možné vedľajšie účinky a kontraindikácie sú podrobne popísané v príbalovom letáku.
 • Uchovávajte mimo dosahu detí v pôvodnom obale, nepoužívajte po dátume exspirácie.

 Pozor!

Pred užitím Escapelle odporúčame zájsť za vašim doktorom alebo lekárnikom a poradiť sa o užívaní tohto lieku! Veľmi pozorne si preštudujte príbalový leták. Ak niečomu nerozumiete, navštívte lekára! Informácie uvedené v tomto článku slúžia len na informatívne účely.

Výhody a nevýhody


 • núdzová antikoncepcia s 99 % úspešnosťou
 • nevyvoláva potrat, ale zamedzuje oplodneniu vajíčka
 • bezpečné riešenie pre ženy alebo páry, ktoré ešte nie sú pripravené na dieťa
 • dostupný takmer v každej lekárni bez viazanosti na lekársky predpis

 • tabletka nie je vhodná na časté užívanie
 • možné vedľajšie účinky
 • účinok je podmienený včasným užitím

Záverečné zhodnotenie


Používanie antikoncepčných prostriedkov nebolo vždy také samozrejmé a ľudia sa skôr spoliehali na prírodu. Avšak príroda to väčšinou zariadila tak, že krátko po svadbe bol dom plný detí.

Dnes sa rodičovstvo pokladá za veľký záväzok, na ktorý sa treba pripraviť. Teda aspoň vo väčšine prípadov. Antikoncepčné prostriedky sú zodpovednou cestou, ako sa chrániť pred neželaným tehotenstvom.

Niektoré ženy však odmietajú jej užívanie buď z presvedčenia, nedbalosti, alebo nemajú stáleho partnera a nechcú svoje telo zaťažovať hormónmi. „Tabletka PO“ je teda vítaným riešením, ako sa poistiť po nechránenom pohlavnom styku.

Samozrejme, nemôžete ju používať po každom pohlavnom styku. Po prvé, riskujete porušenie hormonálnej rovnováhy. Po druhé, opakované užitie počas jedného cyklu je zbytočné, pretože tabletka nebude účinkovať. Escapelle núdzová antikoncepcia je medzi ženami dobre známa.

Z recenzií vyplýva, že tabletku užívajú hlavne mladé ženy, ktoré často spanikária pri predstave, že by mohli otehotnieť. Inak ženy potvrdzujú informácie od výrobcu, čo sa týka účinkov, ako aj vedľajších príznakov.

Tabletka zaberá takmer vždy, ak bola užitá tesne po sexe. Keďže nič nefunguje na sto percent sú aj prípady, kedy zlyhala, najmä ak nebola užitá včas. Prípadná bolesť hlavy, nevoľnosť alebo bolesť v bruchu sa podľa žien stratí do niekoľkých hodín.

Z nášho pohľadu je Escapelle bezpečný spôsob ako predísť nechcenému tehotenstvu vo výnimočných situáciách.

Včasné zastavenie procesu oplodnenia je stále lepší variant, ako naozaj otehotnieť a uchýliť sa k menej humánnym riešeniam. Stále však platí odporúčanie, chrániť sa prostredníctvom klasickej antikoncepcie a antikoncepčných metód.

Prehľad


Účinnosť

Prípravok s vysokou percentuálnou účinnosťou.

Cena

Výhodná cena.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na úzku oblasť.

Hlavné výhody

 • Produkt je väčšinou skladom
 • Kvalitné zloženie výrobku

 • Zameraný na úzku oblasť
 • Vysoká percentuálna účinnosť

Záverečné hodnotenie

escapelle

3.3/5 - (23 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu