Imunoglukan – Recenzia, skúsenosti a cena

ImunitaImunoglukan - Recenzia, skúsenosti a cena

Možno si to neuvedomujete, no vaše telo je ako bojové pole, na ktorom prebieha sústavný boj obranných buniek proti patogénom.

Počas celého roka sme vystavení výkyvom počasia, vírusom, baktériám, alergénom a ďalším faktorom ohrozujúcich naše zdravie.

Našťastie,  ľudský organizmus je taký dômyselný, že má vlastný ochranný systém, ktorý poznáme pod názvom imunita.

No aj ten najdokonalejší systém môže niekedy zlyhať. V prípade imunity ide o vážny problém, ktorý môže mať dopad na celkové fungovanie nášho tela.

Cítite únavu, vyčerpanie, ochoriete hneď, ako niekto vo vašej blízkosti zakašle.

A teraz si predstavte, že vaša obranyschopnosť nie je len oslabená, ale začne proti vám bojovať. Vtedy hovoríme o autoimunitných ochoreniach, ktoré už predstavujú závažný stav vyžadujúci  si odbornú pomoc.

Pravidelné posilňovanie imunity by teda malo byť prioritou číslo jeden u každého z nás. Spôsobov, ako to dosiahnuť, je hneď niekoľko. Môžete konzumovať potraviny bohaté na dôležité vitamíny alebo sa pridajte k „ľadovým medveďom“. Tí naozaj vedia, čo je to posilňovanie obranyschopnosti otužovaním.

Spôsob, ktorý vám predstavíme my možno nie je taký vzrušujúci, no podľa výrobcu je na posilnenie imunity ideálny.

Doplnok stravy Imunoglukan má zaujímavé zloženie, široký záber účinkov a jednoduché užívanie, čomu zodpovedá aj jeho cena.

Či je to naozaj tak, to vám prezradí naša recenzia a reálne skúsenosti užívateľov.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Imunoglukan? + alternatíva

Čo to je?


Imunoglukan patrí medzi výživové doplnky určené na posilnenie obranyschopnosti organizmu.

Účinok je postavený na obsahu imunoglukánu. Táto prírodná látka je získavaná z hlivy ustricovej a má schopnosť stimulovať niektoré bunky imunitného systému.

Prípravok je odporúčaný na krátkodobé užívanie počas chrípkového obdobia, ale aj na užívanie z dlhodobého hľadiska.

Okrem kapsúl je Imunoglukan k dispozícii aj vo forme krému na vonkajšie použitie a sirupu, ktorý je bezpečný aj pre malé deti.

Kto je výrobca?


Produkty radu výživových doplnkov Imunoglukan vyrába slovenský výrobca  PLEURAN s.r.o. Je to biotechnologická spoločnosť so sídlom v Bratislave, ktorá sa zameriava na vývoj, výrobu a následný predaj prírodných produktov s cieľom podporiť zdravie človeka.

Špeciálne sa zaoberá izoláciou imunoglukánu.

Využíva pritom patentované technológie a výroba prebieha pod odborným dohľadom špecialistov v tejto oblasti.

Spoločnosť rozbehla spoluprácu aj so zahraničnými partnermi a neustále inovuje svoj sortiment a rozširuje ho o nové produkty.

Ako Imunoglukan funguje?


Princíp účinku je založený na aktívnej zložke imunoglukán, ktorý sa po perorálnom užití dostáva v nezmenenej forme do tenkého čreva.

V čreve sa viaže na bunky imunitného systému v Peyerových plakoch. Týmto spôsobom dochádza k aktivácii buniek a k odbúravaniu  patogénnych látok.

Uvoľňujú sa aktívne látky a nastáva celková podpora činnosti ochranného mechanizmu v organizme.

Čo je imunita?


Imunita je odborne definovaná ako vlastnosť, ktorá organizmu umožňuje vytvárať ochrannú bariéru proti ohrozujúcim faktorom.

Systém je zložený z buniek a orgánov  rozmiestnených v rôznych častiach tela.

Rozoznávame dve línie obranyschopnosti. Tou prvou je vrodená imunita, ktorá je daná geneticky a bráni naše telo od momentu narodenia. Získaná imunita sa zase vytvára počas života kontaktom s rôznymi cudzorodými látkami.

Zložkou získanej imunity je látková imunita, ktorá vytvára protilátky pri kontakte s neznámymi mikróbmi.

Fungovanie imunitného systému zabezpečuje komplikovaná komunikačná sieť.

Keď sa obranná bunka stretne s narušiteľom prirodzeného prostredia, začne vytvárať chemické látky.

Tieto látky umožňujú ďalším bunkám, aby sa zmobilizovali a posilnili rady buniek v problematickom mieste.

Ak dôjde k nejakej poruche, zlyhaniu či oslabeniu, sme v ohrození a rýchlo podliehame ochoreniam.

Čo našu imunitu oslabuje?


 • Zlá životospráva – konzumácia upravených potravín chudobných na dôležité látky má výrazne negatívny dopad na obranyschopnosť organizmu. Telo nemá dostatok energie na boj s látkami, ktoré ho ohrozujú. Na druhej strane prijímame nadmerné množstvo cukrov a tukov, ktoré prispievajú k vzniku nadváhy a obezity.
 • Zlý životný štýl – dnešnej dobe vládne pohodlnosť a komfort. Väčšinu času trávime zatvorení v práci alebo doma. Nemáme dostatok pohybu na čerstvom vzduchu a niekedy máme prehnané hygienické návyky. Imunitný systém tak nemá možnosť vytvoriť protilátky proti látkam, ktoré nás ohrozujú a rýchlo im podliehame. Dôkazom toho sú často choré deti, ktoré sa ich rodičia snažia držať v čo najsterilnejšom prostredí.
 • Zlozvyky – nadmerná konzumácia alkoholu, fajčenie, drogy, ponocovanie alebo málo pohybu sú veľmi častými faktormi, ktoré znižujú našu obranyschopnosť.
 • Nadmerný stres – imunita a psychika sú veľmi úzko prepojené. Je dokázané, že negatívne emócie oslabujú imunitu a zvyšujú chorobnosť. Ide o uzavretý kruh, v ktorom depresia spôsobuje poruchu obranyschopnosti a problémy s imunitou vyvolávajú depresiu. Pri depresii klesá hladina melatonínu, ktorý ovplyvňuje naše emócie, spánok a správanie. V dôsledku toho sa zhoršuje aj funkcia týmusu, v ktorom sa tvoria látky zodpovedné za normálne fungovanie imunity.

Účinky


Imunoglukan P4H s obsahom aktívnej látky imunoglukán má na organizmus tieto pozitívne účinky:

 • Podpora obranyschopnosti – imunoglukán v kombinácii s vitamínom C stimuluje imunitný systém, optimalizuje jeho funkciu a zvyšuje odolnosť organizmu. Tým pôsobí aj ako prevencia voči infekčným ochoreniam.
 • Posilnenie psychiky – pomáha pri zvýšenej psychickej záťaži, odbúrava stres a znižuje pocit únavy a vyčerpania spôsobených zlou psychickou kondíciou.
 • Podpora regenerácie – obsiahnuté látky prispievajú k rýchlejšej regenerácii svalového tkaniva namáhaného fyzickou činnosťou.
 • Podpora trávenia – pomáha pri ťažkostiach s trávením, a to najmä u ľudí so zlou životosprávou. Vláknina je dôležitá pre správnu funkciu čriev a imunoglukán pôsobí na tvorbu probiotických kultúr dobrých baktérií v črevnej mikroflóre.
 • Protirakovinové účinky – podpora imunity je veľmi dôležitá pri nádorových ochoreniach. Imunoglukan vykazuje pozitívne účinky ako podporná terapia proti určitým druhom nádorov a zúčastňuje sa na úprave narušenej homeostázy.
 • Úprava cholesterolu – imunoglukán optimalizuje hladinu cholesterolu vďaka mevinolínu, ktorý je momentálne jednou z najúčinnejších prírodných látok na úpravu cholesterolu. Pravidelné užívanie pozitívne vplýva aj na úpravu vysokého tlaku.
 • Detoxikačné účinky – vďaka podpore činnosti čriev sa z tráviaceho traktu odplavujú toxíny, usadeniny a dochádza k ničeniu niektorých druhov baktérií.
 • Zmiernenie kožných ochorení – pomáha potláčať sprievodné príznaky herpesu, alergických reakcií kože, varicellov a podobne, zmierňuje afty a ich príznaky.

Zdroj: (1)

Zloženie


Imunoglukan P4H má podobu kapsúl, pričom každá obsahuje nasledovné zložky:

 • Imonoglukan 100 mg – prírodná látka je získavaná z hlivy ustricovej a patrí do skupiny betaglukánov. Tieto látky dokážu aktivovať časti imunitného systému, a tým podporujú schopnosť tela brániť sa voči nepriaznivým vplyvom. Samotný imunoglukán aktivuje leukocyty, podporuje fagocytózu a pôsobí na tvorbu cytokínov, ktoré vystupujú ako imunomodulačné činidlá. V kapsulách sa imunoglukán nachádza v purifikovanej forme ako komplex biologicky aktívnych polysacharidov.
 • Vitamín C 100 mg – dôležitý vitamín podporujúci imunitný systém a celkové zdravie organizmu. Známy aj ako kyselina L-askorbová má antioxidačné vlastnosti a podporuje látkovú premenu. Naše telo si vitamín C nedokáže vytvoriť samo, preto je dôležité jeho dopĺňanie prostredníctvom stravy a doplnkov, a to najmä v prípade oslabenej imunity a počas chrípkového obdobia.

Pomocné látky:

 • Stearan horečnatý – protihrudkujúca látka

Užívanie a dávkovanie


 • Imunoglukan P4H kapsuly môžu užívať ženy, muži aj deti od 3 rokov
 • užívajte vždy tak, ako je uvedené v príbalovom letáku, ak lekár nerozhodne inak
 • odporúčané dávkovanie je 1 až 3 kapsuly 1x denne po dobu minimálne 2 až 3 mesiacov
 • kapsuly sa užívajú celé, zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Pre jednoduchšie podávanie deťom alebo ľudom, ktorí majú ťažkosti s prehĺtaním môžete kapsulu otvoriť a obsah podať na lyžičke.
 • najlepšie je, ak kapsuly užijete večer pred spaním alebo ráno na lačný žalúdok

Cena


Imunoglukan P4H kapsuly je ako doplnok stravy dobre dostupný vo väčšine známych lekární aj na internete. Vybrať si môžete väčšie alebo menšie balenie.

Pri nákupe liekov, doplnkov stravy aj zdravotných pomôcok buďte vždy obozretní a overte si spoľahlivosť predajcu.

Prípravky z radu Imunoglukan nepatria k tým najlacnejším, no podľa všetkého cena zodpovedá ich kvalite. Skúste si pozrieť stránku dr.max.sk. Oficiálna stránka známej siete lekární má v ponuke všetky varianty tohto produktu za odporúčané ceny.

Imunoglukan P4H 60 cps teraz kúpite v akcii za 17,99 € a zvýhodnené balenie Imunoglukan P4H 30 cps 30 + 10 navyše za 12,99 €.

Imunoglukan
imunoglukan

60 kapsúl
Skladom
17,99 €
(platí ku dňu 31.7.2019)

Upozornenie


 • prípravok je označený ako výživový doplnok a v žiadnom prípade neslúži ako náhrada za plnohodnotnú a pestrú stravu
 • užívanie nie je vhodné pre osoby s alergiou na niektorú zo zložiek, deti do 3 rokov a ľudí s transplantovanými orgánmi
 • dojčiace ženy sa majú o užívaní lieku poradiť s ošetrujúcim lekárom
 • pri súčasnom užívaní imunosupresív sa vyžaduje konzultácia s lekárom
 • odporúčané dávkovanie sa nesmie prekročiť
 • Imunoglukan nemá žiadne nežiaduce účinky. Niekedy sa môžu dostaviť črevné ťažkosti, ktoré však väčšinou súvisia so zlým stavom tráviaceho traktu.
 • uchovávajte mimo dosahu detí na suchom a tmavom mieste pri teplote od 5 – 25 °C

Výhody a nevýhody


 • významná podpora imunitného systému
 • vhodný ako prevencia počas chrípkového obdobia
 • prispieva k celkovému zlepšeniu zdravia
 • pokrýva potrebnú dennú dávku vitamínu C
 • prírodné zloženie bez vedľajších účinkov
 • vhodný aj pre deti od 3 rokov a tehotné ženy
 • vhodný aj na dlhodobé užívanie
 • dobrá dostupnosť a jednoduché užívanie

 • vyššia cena

Záverečné zhodnotenie


Určite si všímate, že zdravotný stav dnešnej populácie je na tom oveľa horšie, ako tomu bolo takých desať rokov dozadu.

Životné prostredie sa neustále zhoršuje, kvalita potravín klesá, vznikajú nové vírusy a ochorenia, ľudia žijú v strese a uchyľujú sa k zlozvykom.

Toto všetko má na svedomí oslabenie imunitného systému. V podstate môžeme povedať, že to nie sú choroby, ktoré nás ohrozujú, ale faktory znižujúce našu schopnosť brániť im.

Dobrá správa je, že oslabená imunita nie je nezvratný stav.

Dostatok minerálov, vitamínov, pohyb na čerstvom vzduchu, ale aj otužovanie sú cesta ako zlepšiť zdravotný stav a vyhnúť sa bežným aj závažnejším ochoreniam.

Imunoglukan má jasnú úlohu – podporiť imunitu.

A to spoľahlivo, efektívne a bez vedľajších účinkov. Ako ukazujú recenzie a diskusné fóra, plní si ju svedomito.

Skúsenosti s doplnkom stravy majú všetky vekové kategórie. Niekto ho užíva iba preventívne počas chrípkového obdobia, iní ho berú už niekoľko rokov.

Vo všetkých prípadoch sa Imunoglukan stretáva s veľkou spokojnosťou a je odporúčaný každému, kto chce alebo potrebuje posilniť svoju imunitu.

Užívatelia nebývajú tak často chorí a celkovo pociťujú zlepšenie svojho  zdravotného stavu.

Bez problémov ho užívajú aj tehotné ženy. Rodičia zdôrazňujú, že ich deti pri dlhodobom užívaní prípravku nebývajú tak často choré ako ich rovesníci.

Veľmi príjemné je aj zistenie, že medzi stovkou recenzií sa objavilo minimum negatívnych príspevkov. Netýkajú sa však účinkov, ale ceny.

Ľudia ho odporúčajú nakupovať na internete, kde je vraj Imunoglukan podstatne lacnejší ako v kamenných lekárňach – toto tvrdenie vám však nemôžeme s určitosťou potvrdiť.

Faktom však je, že porovnať ceny produktu na internete je oveľa jednoduchšie, ako obiehať všetky lekárne a zisťovať najlepšiu ponuku.

Nech si už vyberiete formu kapsúl, sirupu alebo krému, Imunoglukan vás nesklame. Dôkazom je jeho účinné zloženie a 96 % spokojnosť zo strany zákazníkov.

My ho odporúčame ako kvalitný doplnok stravy na posilnenie obranyschopnosti a zlepšenie zdravia pre celú rodinu.

Prehľad


Zdravie

Priaznivé účinky na imunitný systém.

Cena

Prijateľná cena a rôzne balenia.

Kvalita

Kvalitné zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok so širokým zameraním.

Hlavné výhody

 • Kvalitný doplnok stravy
 • Zaujímavé zloženie

 • Zameraný na širokú oblasť pôsobenia
 • Podpora obranyschopnosti organizmu

Záverečné hodnotenie

imunoglukan

4.3/5 - (9 votes)

1 komentár

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu