Elmetacin – Sprej na bolesť (cena + recenzia)

Kosti a kĺbyElmetacin - Sprej na bolesť (cena + recenzia)

V zdravom tele, zdravý duch. Tejto starej múdrosti sa držia všetci športovo založení ľudia, ktorí udržiavajú svoje telo v dobrej kondícii pravidelným pohybom. Ako to už býva, aktívny život sa nezaobíde bez nehôd. Najčastejšie si to „odnesú“ naše nohy. Stačí, že pri behu zle stúpite a tréning sa zmení na vyvrtnutý členok, pomliaždeninu alebo natiahnuté svalstvo.

Určite máte aj vy podobné skúsenosti a zranenie vás na čas vyradilo zo športových aktivít, aj bežných činností.

Obmedziť v pohybe vás môžu aj reumatické zápalové ochorenia, ktoré postihujú čoraz viac športovcov ale aj starších ľudí. Oslabený alebo nadmerne zaťažovaný pohybový aparát vie narobiť „pekné“ nepríjemnosti a znížiť kvalitu života.

Nenechajte sa obmedzovať v pohybe a hľadajte rýchlu pomoc v lekárni. ELMETACIN, vo forme spreju, vás postaví na nohy.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Elmetacin?

Čo to je?


ELMETACIN je dermálna roztoková aerodisperzia. Používa sa na podpornú vonkajšiu liečbu bolesti, vyvolanú akútnymi poraneniami, napríklad pri športe.

Sprej je nápomocný aj pri liečbe reumatických zápalových ochorení mäkkých tkanív. Obsahuje liečivú látku indometacín, ktorý prináša úľavu od bolesti pri vážnych pomliaždeninách, vyvrtnutiach.

Je taktiež nápomocný pri natiahnutí horných aj dolných končatín a pri zápaloch šliach a šľachovej pošvy.

ELMETACIN je určený pre dospelých mužov a ženy, ktorí utrpeli športové poranenia. Eliminuje opuchy, zápaly a má antireumatické účinky.

Nepriatelia pohybu – zranenia a reuma


K zraneniam pohybového aparátu najčastejšie dochádza pri vykonávaní športu alebo aktívnej činnosti, aj preto sa označujú ako „športové“.

No nemusíte byť ani športovec, ani fanúšik aktívneho pohybu, aby sa podobná nehoda stala aj vám. Môže vzniknúť pri bežných domácich prácach alebo v situácií, keď sa ponáhľate, napríklad do práce. Schody, klzké chodníky, či neupravené cesty, plné jám sú nepriateľmi číslo jeden.

Stačí chvíľka nepozornosti a zranenie je na svete. A potom sú tu reumatické ochorenia. Reuma predstavuje súbor asi 300 ochorení, ktoré postihujú 1 až 2 % ľudskej populácie.

Chronický zápal, sprevádzajúci ochorenia môže zasiahnuť kĺby rúk, kolien, lakťov, ramená, členky ale aj chrbticu a bedrové kĺby. Prejavujú sa opuchnutými, bolestivými a teplými kĺbmi so zníženou pohyblivosťou.

Reumatické ochorenia môžu byť podmienené genetikou, nadváhou, fajčením, vekom ale aj nadmernou fyzickou záťažou.

Čo nás môže obmedziť v pohybe?


 • Podvrtnutý členok – časté zranenie, zvyčajne spôsobené chôdzou alebo behom po nerovnom teréne. Zasiahne vás ostrá bolesť a následný opuch členku, často sprevádzaný výronom. Výron vznikne pretrhnutím ciev, z ktorých sa krv vylieva do podkožných tkanív. Objaví sa viditeľná modrina a navretá hrča. V takomto prípade sa odporúča postihnuté miesto ošetrovať protizápalovými liečivami aspoň 3x denne.
 • Natiahnutý sval – vzniká najmä v dôsledku nedostatočného rozcvičenia pred tréningom alebo precenení vlastných síl. Pri prudkom, neobvyklom pohybe vznikne svalové napätie, ktoré poškodí svalové vlákna a tie sa pretrhnú. Objaví sa bolesť, znížená pohyblivosť, niekedy opuch a modrina. Na elimináciu bolesti a opuchu sa používajú rôzne gély a spreje s upokojujúcimi a protizápalovými účinkami.
 • Pomliaždeniny – podpovrchové zranenie vzniká pri náraze na tvrdý predmet, najčastejšie pri páde. Najpočetnejšie zranenia majú ľudia, vykonávajúci kontaktné športy alebo seniori. Poškodené tkanivo spôsobuje bolesť a zasiahnuté miesto môže natiecť krvou a vodou, po čase navrie a sčervenie. Pomliaždenina sa zvyčajne do týždňa stratí, no proces hojenia môžete urýchliť aplikáciou mastí alebo sprejov, ktoré sa na pokožke dlhšie udržia a upokojujú postihnuté miesto.
 • Zápal šliach – často vyvolaný nadmernou fyzickou aktivitou. Spočiatku sa prejaví pocitom svrbenia a citlivosti. Neskôr sa objaví začervenanie, opuch a stupňujúca sa bolesť. Základom liečby je znehybnenie svalu, ktorého šľacha je zasiahnutá zápalom. Ako pomocné prostriedky sa používajú chladivé gély a masti, pre urýchlenie liečby tkaniva a zmiernenie opuchu. V prípade, že zápal postihne kolagénové vlákna, môže dôjsť k odumretiu šľachy a musí sa odstrániť chirurgicky.
 • Zápal šľachovej pošvy – vzniká najmä pri fyzicky náročnej práci, keď sa šľachy kĺbov na rukách prepínajú a preťažujú. Ochorenie sa prejavuje bodavou a ťahavou bolesťou, prechádzajúcou do kŕčov. Zápal zmiernia špeciálne masti i lieky s obsahom kortizónu. Pri ich dlhodobom užívaní sa však môžu dostaviť vážne negatívne vedľajšie účinky.

Keď pohyb bolí


Spomenuté príklady sú len malou časťou problémov pohybového aparátu, ktoré trápia rovnako starších aj mladších ľudí.

Zranenia a ochorenia môžu mať ľahšie aj závažnejšie formy, čomu je prispôsobená aj liečba. V zásade platí, že postihnutá časť tela potrebuje pokoj a dostatok času na regeneráciu.

Proces môžete urýchliť pomocou liekov a mastí, ktoré majú protizápalové účinky, znižujú opuch a pomôžu vám aj s bolesťou. Liek ELMETACIN sprej obsahuje liečivú látku indometacín, ktorý zastavuje produkciu prostaglandínov.

Tie stoja za vznikom opuchov, stuhnutia a bolesti, vyvolanej zápalom.

Účinky


 • účinkuje ako podporná liečba bolesti, znižuje opuch a zápal
 • pomáha pri športových zraneniach ako podvrtnutie, pomliaždeniny a natiahnuté svaly
 • uľavuje od bolestí chrbtice, kĺbov alebo stuhnutej šiji
 • používa sa pri reumatických zápalových ochoreniach mäkkých tkanív
 • vhodný pri liečbe degeneratívneho ochorenia kĺbov, ktoré môže vyústiť až do deštrukcie kĺbovej chrupavky

Zloženie


Elmetacin sprej obsahuje v 1 ml roztoku 8 mg indometacínu

Indometacín

nesteroidné protizápalové liečivo , bežne používané na zníženie horúčky , bolesti , pocitu stuhnutosti a odstránenie opuchov.

Pôsobí tak, že zamedzuje tvorbe prostaglandínov , endogénnych signálnych molekúl, ktoré spôsobujú spomenuté príznaky. Indometacín má analgetický, protizápalový a antipyretický účinok.

Je nápomocný aj pri bolestiach hlavy a má schopnosť znižovať prietok krvi v mozgu, ktorá je využívaná pri liečbe zvýšeného intrakraniálneho tlaku.

Pomocné látky – izopropylalkohol a izopropylmyristát

Užívanie a dávkovanie


 • aplikujte 3 až 5x denne na postihnuté miesto tak, aby pokryl celú bolestivú časť. Podľa veľkosti plochy je potrebných 0,5 až 1,5 ml, denná dávka nemá presiahnuť 7,5 ml
 • odporúčaná dĺžka liečby je 1 až 2 týždne, pri športových zraneniach najviac 7 dní

Cena


ELMETACIN sprej nie je viazaný na lekársky predpis a je voľne dostupný v lekárni, aj na internete. Priemerná cena prípravku sa pohybuje okolo 7 €.

Najvýhodnejšie nakúpite na stránke drmax.sk, kde zľavnené balenie ELMETACIN 100 ml stojí 7,79 €.

Elmetacinelmetacin

100 ml
DOPRAVA ZADARMO nad 9,90 €
 11,79 €
(platí ku dňu 23.3.2024)

Upozornenie


 • pred začatím užívania si pozorne prečítajte informácie, uvedené na príbalovom letáku
 • liek nepoužívajte v prípade alergie na niektorú z obsiahnutých látok, v poslednom trimestri tehotenstva, v prípade otvorených rán, ekzémov, zapálenej alebo infikovanej kože. Vyhýbajte sa sliznici a očiam.
 • pri užívaní buďte opatrní ak máte astmu, sennú nádchu, nosové polypy, chronické obštrukčné ochorenia dýchacích ústrojov alebo chronické infekcie dýchacej sústavy. A to z dôvodu, že je u vás zvýšené riziko vzniku astmatického záchvatu, lokálneho opuchu kože a slizníc alebo žihľavky
 • liek nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy jeho užívanie konzultujú s lekárom

Výhody a nevýhody


 • prvá pomoc pri nečakaných poraneniach
 • vhodný na reumatické zápaly aj degeneratívne ochorenia kĺbov
 • pohodlná aplikácia, dostupnosť bez viazanosti na lekársky predpis

 • nie je vhodný pre deti

Záverečné zhodnotenie


Obmedzený pohyb je nepríjemný stav, o to viac, keď je sprevádzaný bolesťou.

Každému sa môže stať, že sa nejakým spôsobom zraní. Tento predpoklad zvyšuje nadmerná pohybová aktivita a vykonávanie športov.

Hovorí sa, že pohyb je zdravý, no nič sa nesmie preháňať. Ľudia často precenia svoje sily, vystavujú telo priveľkej záťaži, ktorá môže podnietiť vznik zápalov.

Najhoršie je, že nikdy neviete kedy sa niečo udeje a preto je dobré vedieť, čo na spomínané stavy zaberá. ELMETACIN sa stretáva s pozitívnymi ohlasmi. Keď si pozriete recenzie zistíte, že veľa ľudí ho pozná ako liek na rýchlu úľavu od bolesti, osvedčil sa aj pri liečbe zápalov.

Z môjho pohľadu má liek pohodlné dávkovanie, vierohodné zloženie a pozitívne recenzie. Preto nie je na škodu, keď ho budete mať pre každý prípad v domácej lekárničke aj vy.

Prehľad


Zdravie

Kvalitný liek so zameraním liečbu bolesti.

Cena

Výhodná cena produktu.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na úzku oblasť.

Hlavné výhody

 • Kvalitné účinky
 • Výhodná cena produktu

 • Dobrá dostupnosť produktu
 • Overené a kvalitné zloženie

Záverečné hodnotenie

elmetacin

3.8/5 - (21 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu