Coldrex – Koľko stojí a čo obsahuje? (recenzia)

Bolesť hlavy a migrénaColdrex - Koľko stojí a čo obsahuje? (recenzia)

Chrípka nás ohrozuje počas celého roka. Je úplne jedno či práve duje severák, či leje ako z krhly, alebo slnko premení krajinu na trópy. Chrípka je vírus.

A ako každý vírus, tak aj tento sa šíri kontaktom s infikovanou osobou. Dokáže prežiť v extrémnych podmienkach a na rôznych povrchoch. Takže nezostaňte prekvapení, keď vás zasiahne mimo zimného obdobia. Aj keď je chrípka bežná, rozhodne nie je banálnym ochorením. Prichádza náhle a do postele vás dostane z večera do rána. Zimnica, horúčka, bolesť svalstva, problémy s dýchaním to je, čo sa príznakov týka, stará „klasika“.

Ochorenie však môže mať aj vážnejší priebeh a môže byť aj život ohrozujúce.

Všetci vieme, že chrípky sa nezbavíme bez  poctivého „potenia sa“ v izolovanom prostredí. K liečbe tiež patria rôzne lieky na zmiernenie sprievodných príznakov. Možno ešte máte doma nespotrebované balenia liekov proti kašľu, bolesti, uvoľneniu nosa a podobne.

Prečo by ste si však mali prepĺňať domácu lekárničku rôznymi liekmi, keď vám postačí iba jeden? Coldrex je už celkom populárny liek. Má rôzne formy, no účinky sú rovnaké – zmierňuje symptómy chrípky a prechladnutia. My si povieme viac o Coldrex tabletách. Získate prehľad o ich účinkoch, zložení a cene. Nevynechali sme ani recenzie a dozviete sa viac aj o chrípke samotnej.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Coldrex?

Čo to je?


Coldrex tablety predstavujú liek na zmiernenie sprievodných príznakov chrípky a prechladnutia. Obsahuje paracetamol, ktorý je dobre známy svojimi účinkami.

Znižuje teplotu, tlmí bolesť hlavy, svalov kĺbov aj hrdla. Fenylefrín zase spriechodňuje dýchacie cesty tak, že uvoľňuje nos a prínosové dutiny. Tablety sú navyše obohatené o vitamín C, ktorý je dôležitý pre organizmus oslabený chrípkou.

Na našom trhu sú dostupné aj ďalšie varianty lieku ako Coldrex horúci nápoj alebo Coldrex MaxGrip vo forme prášku v jednorazových vreckách s rôznymi príchuťami.

Coldrex tablety sú vhodné pre mužov, ženy aj deti staršie ako 12 rokov pri liečbe chrípky alebo prechladnutia.

Všetko, čo by ste mali vedieť o chrípke


Chrípka je vysoko infekčné ochorenie, ktorého pôvodcom je chorý človek.

Prenáša sa kvapôčkovou infekciou, teda vzduchom alebo infekčným aerosólom, čo znamená kýchaním a kašľom.

K prenosu môže dôjsť aj nepriamo, a to kontaktom s infikovaným predmetom. Vírus napadne sliznice dýchacích ciest, tieto sú potom oslabené a môžu sa na nich usadiť baktérie. Tie spôsobujú zápaly, ktoré zhoršujú priebeh ochorenia. Pri vzniku vážnejších komplikácií si stav vyžaduje hospitalizáciu v nemocnici. Chrípku horšie znášajú ľudia s oslabenou obranyschopnosťou, starší pacienti, tehotné ženy a deti.

Ako sa môžem nakaziť?

Nakaziť sa môžete od chorého človeka, a to do 3 až 5 dní od vzniku ochorenia, pričom najnebezpečnejšie sú jeho počiatočné štádiá. Ochorenie sa prejaví do 7 dní.

Vírus dokáže prežiť na rôznych povrchoch až 2 dni. Preto je umývanie rúk základom pri predchádzaní ochoreniu. Neublíži mu ani silný mráz a aj to je dôvod, prečo chrípkové epidémie vypuknú najčastejšie v zime. Suchý vzduch vedie k rozbíjaniu kvapôčok na menšie a chlad sťahuje cievy v sliznici dýchacieho systému. Vírus tak jednoduchšie preniká do organizmu.

Typy chrípky

Existujú tri základné typy chrípkových vírusov – A, B a C. Pokiaľ typ B ohrozuje iba človeka, vírus typu A sa objavuje aj u zvierat. Napríklad známa vtáčia a prasacia chrípka. Vírusy podliehajú mutácii, preto ich odborníci sledujú počas celého roka. Každý rok sa teda môžete nakaziť iným typom chrípky.

Premenlivosť chrípky spôsobuje, že vo vzduchu sa koncentrujú rôzne druhy vírusov. Voči jednému môžete byť imúnni a ďalší vás dostane do postele. Svetová zdravotná organizácia vyvíja na každú sezónu nové očkovacie vakcíny. Očkovanie hradí zdravotná poisťovňa a má ho na starosti váš obvodný lekár.

Pri bežnom priebehu ochorenia sa na liečbu nepoužívajú antibiotiká, liečba je zameraná na potláčanie sprievodných príznakov. Odporúčajú sa lieky proti bolesti, horúčke a na uvoľnenie dýchacích ciest. Antibiotiká sa nasadzujú pri komplikovanom priebehu, keď už došlo aj k bakteriálnej infekcii spôsobujúcej zápaly. Vtedy oslabené telo potrebuje zvýšený príjem tekutín a vitamínov. K režimovým opatreniam patrí izolácia pacienta, pokoj na lôžku, umývanie rúk a používanie jednorazových vreckoviek, aby sa zamedzilo šíreniu infekcie.

Chrípku si netreba zamieňať s prechladnutím, hoci môžu mať podobné príznaky. Prechladnutie nie je závažné ochorenie. Je skôr nepríjemné, a to kvôli upchatému nosu, podráždenej sliznici a bolesti v hrdle. Pri poctivej liečbe zvyčajne ustúpi do 7 dní.

 Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Coldrex? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Aké sú príznaky chrípky?


 • náhly nástup za plného zdravia
 • vysoká horúčka a zimnica
 • únava a bolesť celého tela
 • bolesť hlavy, niekedy sa dostaví aj bolesť hrdla
 • sťažené dýchanie a upchatý nos
 • suchý kašeľ, ktorý sa postupne mení na produktívny

Účinky


Coldrex vďaka obsahu účinných látok podporuje proces liečby tým, že potláča sprievodné príznaky chrípky a prechladnutia

 • znižuje horúčku a odstraňuje bolesť hlavy
 • uvoľňuje upchatý nos a podporuje vykašliavanie
 • zmierňuje bolesť hrdla, svalov a kĺbov spôsobených ochorením
 • odstraňuje pocit únavy a vyčerpania
 • dodáva oslabenému telu vitamín C

Zloženie


Každá tableta lieku Coldrex obsahuje nasledovné účinné látky:

 • Paracetamol 500 mg – vyznačuje sa silným analgetickým a antipyretickým účinkom, to znamená, že bojuje proti bolesti a znižuje horúčku. Nezaťažuje tráviaci trakt a patrí medzi najpoužívanejšie lieky na potlačenie príznakov chrípky a prechladnutia. Užívanie paracetamolu si vyžaduje dodržiavanie predpísaného množstva. Pri predávkovaní môže spôsobiť nezvratné poškodenie pečene.
 • Vitamín C 30 mg – jeden z najprospešnejších vitamínov. Podporuje imunitu a správne fungovanie organizmu. Zvýšený príjem vitamínu C je dôležitý pre chorobou oslabený organizmus a ako prevencia v chrípkovom období.
 • Kofeín25 mg – stimuluje centrálny nervový systém. Podporuje analgetický účinok paracetamolu. Je klinicky preukázané, že kombinácia paracetamolu a kofeínu prináša väčšiu úľavu od bolesti. Kofeín zároveň potláča pocit únavy a vyčerpania, ktoré sa dostavujú počas ochorenia.
 • Monohydrát terpinu 20 mg – expektorans, ktorý rozpúšťa hlien v dýchacích cestách a uľahčuje jeho vykašliavanie.
 • Fenylefríniumchlorid 5 mg – liečivo, označené ako Uvoľňuje upchatý nos a prínosové dutiny. Patrí do skupiny sympatomimetík a pomáha uľahčiť dýchanie.

Užívanie a dávkovanie


 • užívajte vždy tak, ako je uvedené v príbalovom letáku, ak lekár neurčí inak
 • odporúčané dávkovanie pre deti od 12 do 15 rokov je 1 tableta s časovým odstupom 4 až 6 hodín. Maximálna dávka je 6 tabliet denne.
 • deti a dospelí nad 15 rokov užívajú 1 až 2 tablety s časovým odstupom minimálne 4 hodiny. Maximálna dávka je 8 tabliet denne.
 • osoby s hmotnosťou 35 až 60 kg užívajú 1 tabletu , osoby s hmotnosťou nad 60 kg užívajú 2 tablety

Cena


Coldrex tablety bez problémov zakúpite v lekárni alebo na internete. Na výber máte dve veľkosti balenia, a to po 12 alebo 24 tabliet.

Náš tip na nákup je stránka dr.max.sk. Lekáreň je overená zákazníkmi, ponúka široký sortiment produktov a môžete využiť aj vernostný program. V ponuke lekárne nájdete všetky varianty lieku Coldrex.

Výhodné balenie Coldrex tablety 24 ks vás bude stáť 7,19 €.

Coldrex

24 tabliet
Skladom
7,19 €
(platí ku dňu 21.6.2019)

Upozornenie


 • Liek nie je určený pre osoby alergické na niektorú z obsiahnutých látok, deti mladšie ako 12 rokov, ľudí s ochorením pečene a problémom s alkoholom.
 • Liek sa nesmie užívať súbežne s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol. Coldrex môže byť kontraindikovaný pri súbežnom užívaní s inými liekmi. Viac informácií o vzájomnom ovplyvňovaní liekov nájdete v príbalovom letáku.
 • Tehotné a dojčiace ženy sa majú o užívaní poradiť s lekárom, inak sa liek neodporúča.
 • Konzumácia nadmerného množstva kávy alebo čaju s obsahom kofeínu sa spolu s týmto liekom neodporúča. Alkohol je počas užívania zakázaný.
 • Ako všetky lieky, aj Coldrex môže spôsobiť vedľajšie účinky. Pri dodržaní odporúčaného užívania sú však veľmi zriedkavé. Podrobné informácie o vedľajších účinkoch nájdete v príbalovom letáku.
 • Skladujte mimo dosahu detí, v pôvodnom obale na suchom mieste pri teplote do 25 °C

Výhody a nevýhody


 • zmierňuje nepríjemné stavy sprevádzajúce chrípku a prechladnutie
 • spája niekoľko účinkov, nepotrebujete kupovať rôzne lieky
 • jednoduché dávkovanie bez viazanosti na jedlo
 • dopĺňa vitamín C

 • paracetamol môže poškodiť pečeň (po prekročení odporúčaného dávkovania)
 • nie je vhodný pre malé deti, tehotné a dojčiace ženy

Záverečné zhodnotenie


Chrípka ma zatiaľ úspešne obchádza, no o to častejšie bývam prechladnutá. Priznám sa, že k liečbe nepristupujem veľmi zodpovedne a poctivé potenie sa v posteli u mňa nehrozí.

Som časovo veľmi vyťažená, a preto sa skôr zameriavam na odstránenie príznakov. Samozrejme,  aj s Coldrexom. Uprednostňujem formu horúceho nápoja. Nielenže ma zahreje, ešte aj dobre chutí.

S tabletami osobné skúsenosti nemám, no je tu veľa iných ľudí, ktorí svoje skúsenosti zverejňujú v recenziách k lieku. Pomáha im pri prechladnutí aj chrípke. Rýchlo uľaví od bolesti, zníži teplotu a veľa užívateľov ho odporúča ako prvú pomoc pri prvých náznakoch ochorenia.

Pre niekoho je záchranou pri prechladnutí v situáciách, kedy si jednoducho nemôžu dovoliť vylihovať v posteli. Obsah vitamínu C vnímajú ako veľké plus.

Musím však spomenúť aj negatívne reakcie. Najviac sa týkajú ceny lieku a objavila sa aj nespokojnosť v podobe sklamania z účinkov.

Coldrex tablety sú dobre známe najmä z reklám. Niekomu sa môže zdať, že ide o marketingový ťah, preto mnohí radšej zostávajú verní klasickým liekom.

Prajné recenzie, obsah známych liečiv a moje vlastné skúsenosti však iba potvrdzujú, že Coldrex je skutočnou pomocou pri chrípke a prechladnutí. Nech už beriete akýkoľvek liek, nezabúdajte, že na chrípku najviac zaberá teplo, ticho a tekutiny.

Prehľad


Zdravie

Kvalitné účinky na horúčku a bolesť.

Cena

Prijateľná cena produktu.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na úzku oblasť.

Hlavné výhody

 • Produkt je väčšinou skladom
 • Rôzne balenia na výber

 • Zameraný na úzku oblasť horúčky a bolesti
 • Prijateľná cena a kvalitné recenzie

Záverečné hodnotenie

4.1/5 - (8 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu