Solmucol 200 – Vhodný aj pre deti – Cena (recenzia)

Bolesť hrdlaSolmucol 200 - Vhodný aj pre deti - Cena (recenzia)

Solumucol je liek na liečbu kašľa. Veľmi účinne rozpúšťa hustý hlien a tým podporuje vykašliavanie.

Výhodou tohto lieku je, že samotné obsiahnuté liečivo pôsobí zároveň antioxidačne, čím zlepšuje ochranné sústavy v ľudskom organizme.

Cena prípravku Solmucol

Čo to je?


Solmucol 200 mg od výrobcu IBSA Inštitút Biochimique SA je liek vo forme granúl s obsahom liečivej látky N-acetylcysteín.

Vďaka tomu liek pomáha kvalitnejšie rozpúšťať všetky druhy hlienov v dýchacích cestách.

Zároveň má však obsiahnutá  liečivá látka v lieku antioxidačný účinok a vďaka tomu zlepšuje obranné vplyvy v ľudskom tele.

Liek sa využíva najviac pri väčšine chorôb dýchacích ciest, pri ktorých vzniká hustý hlien, ktorý nie je možné prirodzene vykašľať a je potrebné mu dopomôcť rozpustiť a následne dostať von z tela.

Choroby, pri ktorých je účinný liek Solmucol, je priedušková astma (bronchiálna astma), zápal priedušiek (bronchitída), zápal prínosových dutín (sinusitída), zápal hrtana (laryngitída), chrípka a zápal priedušnice (tracheitída).

Ako vhodný doplnok liečby sa používa tento druh lieku aj pri cystickej fibróze respektíve mukoviscidóze.

Viac o celkovom zložení lieku, ako aj o účinkoch, hodnotení a ďalších dôležitých informáciách si povieme v ďalších riadkoch recenzie.

Účinky


 • Pomáha rozpustiť všetky druhy hustých hlienov v dýchacích cestách a tým podporuje vykašliavanie
 • Pôsobí antioxidačne a tým zvyšuje obranyschopnosť organizmu
 • Svojím zložením zlepšuje všetky druhy chorôb dýchacích ciest, pri ktorých vzniká hustý a väzký hlien, ktorý bráni prirodzenému vykašliavaniu


  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Solmucol? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Zloženie


Solmucol je liek s účinným zložením, ktorý tvorí predovšetkým 1 účinná látka, ktorú poznáme pod názvom N-acetylcysteín (1 vrecúško 1,5 gramové obsahuje 200 mg účinnej látky N-acetylcysteínu).

Pripomeňme, že práve táto účinná látka v lieku Solmucol pomáha pri chorobách dýchacích ciest a rovnako aj pri zápaloch, predovšetkým tým, že  pomáha rozpúšťať všetky husté hlieny v dýchacích cestách a tým podporuje vykašliavanie (tým, že sa hustý hlien rozpúšťa, podporuje prirodzené vykašliavanie a zlepšuje priebeh choroby).

N-acetylcysteín má okrem iného aj  antioxidačné účinky, vďaka čomu zlepšuje celkové ochranné mechanizmy v ľudskom tele – predovšetkým ochraňuje pred voľne sa šíriacimi toxínmi. (zdroj)

Dávkovanie a užívanie


 • Výrobca odporúča užívať liek deťom od 2 do 12 rokov 1/2 vrecúška 3 krát denne (t. j. množstvo 100 mg N-acetylcysteínu)
 • Výrobca odporúča užívať liek deťom nad 12 rokov a dospelým 1 vrecúško 3 krát denne (ako 3 dávky počas dňa) alebo rovnako je možné užiť dennú dávku jednorazovo raz za deň, najlepšie vo večerných hodinách – t. j. denná dávka je v množstvo 600 mg N-acetylcysteínu
 • Pri dlhodobejšej liečbe zápalu priedušiek (chronickej bronchitíde) sa užíva 1 vrecúško 2 krát denne (t. j. množstvo účinnej a potrebnej látky 200 mg N-acetylcysteínu); liečenie má prebiehať maximálne 3 až 6 mesiacov
 • Pri liečbe cystickej fibrózy u detí od 2 do 6 rokov sa užíva 1/2 vrecúška 3 krát denne – množstvo účinnej a potrebnej látky 100 mg N-acetylcysteínu;
  u detí nad 6 rokov a dospelých 1 vrecúško 3 krát denne (ako 3 denné dávky) alebo ako 1 dávka vo večerných hodinách – množstvo účinnej a potrebnej látky 600 mg N-acetylcysteínu
 • Liek sa užíva bez ohľadu na stravu
 • V prípade použitia lieku platí, že samotný obsah vrecúška sa nasype
  do pohára a následne sa musí zaliať menším množstvom vody /približne 1 až 2 dcl/; keď je granulát vo pohári rozpustený, pripravený nápoj je možné vypiť.

Cena


Solmucol 200 mg vo forme granúl je možné zakúpiť v cene už od  4,99 € s DPH za 20 vrecúšok (v čase písania recenzie 14.8.2018 podľa internetového obchodu drmax.sk).

 Cena 1 vrecúška pri uvádzanej cene vychádza na úrovni 0,25 centov.

Zakúpením lieku prostredníctvom internetového obchodu drmax.sk získate navyše 19 bodov na vernostnú kartu Dr.Max.

Dopravu ZADARMO je možné získať nákupom nad 9.90 €.

Solmucol

 20 vrecúšok
 Výhodná cena
 4,99€
(platí ku dňu 28.6.2018)

Upozornenie


 Solmucol je liek, ktorého užívanie v čase tehotenstva (gravidity) odporučí lekár iba vo vážnych prípadoch. V čase dojčenia výrobca neodporúča liek užívať. Liek bez konzultácie s lekárom je možné užívať len krátkodobo. Pri užívaní lieku treba dbať na častejší pitný režim. Pokiaľ sa zvýšené vytváranie hlienu a častejšie kašľanie nezlepší v intervale 2 týždňov, je potrebné navštíviť lekára, aby prehodnotil spôsob liečby. Perorálne užívané druhy antibiotík (konkrétne penicilíny, cefalosporíny, tetracyklíny, aminoglykozidy, marolidy a amfotericín B) odporúča výrobca užívať separovane od liečiva N-acetylcysteínu, so zachovaním odstupu 2 hodín.

 Perorálne užívané druhy antibiotík (konkrétne penicilíny, cefalosporíny, tetracyklíny, aminoglykozidy, marolidy a amfotericín B) odporúča výrobca užívať separovane od liečiva N-acetylcysteínu, so zachovaním odstupu 2 hodín.

 Liek je potrebné skladovať mimo dosahu detí, na suchom, chladnom a tmavom mieste pri izbovej teplote do 25 stupňov Celzia.

Solmucol skúsenosti a hodnotenie


solmucol

Výhody a nevýhody


 • Účinný liek na rozpúšťanie hlienu a liečenie zápalov
 • Bez lekárskeho predpisu
 • Zmierňuje dráždivý kašeľ, uľahčuje vykašliavanie
 • Dobrá chuť aj pre deti
 • Účinnejšie zloženie vo forme granúl
 • Nespôsobuje nežiaduce účinky

 • Malé balenie vzhľadom na dávkovanie
 • V zložení sa nachádza sladidlo

Naše hodnotenie


Solmucol je ďalší zo skupiny liekov bez lekárskeho predpisu.

Forma tohto lieku je granulát, ktorý sa nachádza v 20 vrecúškach.

 Každé vrecúško je o hmotnosti 1,5 gramu. Liek je výnimočný práve vďaka svojmu zloženiu, ktoré tvorí liečivá látka N-acetylcysteín.

Liek sa používa a užíva predovšetkým pri liečbe chorôb dýchacích ciest, pretože účinne rozpúšťa hustý a ťažký hlien, čím podporuje prirodzený kašeľ.

Napriek tomu, že liek je bez lekárskeho predpisu, je natoľko  silný a účinný, že zlepšuje pomerne "ťažké" ochorenia dýchacích ciest (horných aj dolných), akými sú predovšetkým priedušková astma (bronchiálna astma), zápal priedušiek (bronchitída), zápal prínosových dutín (sinusitída), zápal hrtana (laryngitída), chrípka a zápal priedušnice (tracheitída).

Ako vhodný doplnok liečby sa používa tento druh lieku aj pri cystickej fibróze respektíve mukoviscidóze.

Záverečné hodnotenie


Solmucol vo forme granulátu som osobne nemal možnosť skúsiť, no so Solmucol sirupom pre deti mám osobnú skúsenosť pri dýchacích problémoch u môjho štvorročného syna. Doktorka mu predpísala pri ťažšom dýchaní a pre skvapalnenie hlienov práve spomínaný Solmucol sirup 180 ml, keďže mal problematické dýchanie kvôli tvorbe hustého hlienu v dýchacích cestách.

Solmucol sirup nastúpil ako výrazný pomocník na rozpúšťanie tohto hlienu a ako účinná podpora vykašliavania, keďže po užití sirupu synovi začali vznikať riedke hlieny, ktoré bolo potrebné vykašľať prirodzenou cestou.

Môžem povedať, že  užívaním solmucol sirupu sa zdravotný stav u syna po týždni užívania zlepšil. Samozrejme bez podpory ďalších liekov na vykašliavanie a liečbu by to pravdepodobne nešlo.

Dočítal som sa v súvislosti s produktmi solmucol o tom, že práve solmucol v práškovej respektíve vrecúškovej forme je ešte viac účinnejší a lepší ako solmucol sirup.

To však neviem posúdiť z vlastnej skúsenosti, len na základe dostupných pozitívnych hodnotení na internete.

Pozitívne tiež pri tomto lieku hodnotím aj to, že liek je ľahko dostupný v kamenných lekárňach či na internete, ako aj to že je vhodný okrem dospelých aj pre deti (výborne chutí). A má tiež prijateľnú cenu, takže aj pri väčšom počte liekov pri liečbe nezruinuje rozpočet.

Čo ešte dodať na úplný záver tejto recenzie?

Asi len toľko, že Solmucol 200 mg v práškovej forme môže zaujať a hlavne pomôcť aj vám, či už pri prechladnutí alebo pri chorobe svojho dieťaťa, ktoré ťažko vykašliava vznikajúci hustý hlien.

Zdravie

Skvelé účinky.

Doprava

Lacné poštovné.

Kvalita

Účinné zloženie.

Zameranie

Úzko zameraný na bolesť hrdla.

Hlavné výhody Solmucolu

 • Účinné zloženie
 • Jednoduchá aplikácia

 • Skvelé účinky
 • Ľahko prenosný

Záverečné hodnotenie

solmucol

 

3.9/5 - (7 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu