Sedatif PC – Pre lepšie zvládanie stresu (recenzia)

Stres a nervozitaSedatif PC - Pre lepšie zvládanie stresu (recenzia)

Nepríjemné stavy úzkosti, napätia, nepokoja, nervozity, smerujúce až do stresových a depresívnych stavov, sú súčasťou života väčšiny z nás deň čo deň.

Nízka hladina stresu je však potrebná, kvôli účinnejšej motivácii vpred. Horším stavom však býva, ak celkové stresové napätie je v prítomné v čoraz väčších dávkach a zatieňuje aj celkový pokojný stav organizmu.

V takýchto prípadoch to môže viesť až k závažnejším stavom, ktoré môžu spôsobovať vážne zdravotné problémy či ďalšie zdravotné komplikácie. Poďme sa pozrieť na detailnú recenziu prípravku Sedatif PC!

Cena prípravku Sédatif PC

Čo to je?


Sédatif PC je homeopatický liek, ktorého súčasťou sú prírodné zložky. Je potrebné poznamenať, že pri tomto type lieku nie sú lekársky overené celkové účinky produktu, ale za to sa využívajú poznatky uvedené v Materia Medica Homeopatica.

Podľa týchto údajov tento druh lieku pomáha predovšetkým zmierňovať nepríjemné stavy úzkosti, napätia, nepokoja a precitlivenosti, ktoré vedú až k vzniku závažnejších stresových stavov.

Liek okrem toho pomáha zmierňovať poruchy spánku, čiže zlepšuje celkovú kvalitu spánku, ktorá môže byť narušená práve v dôsledku zvýšeného stresu a napätia (užíva sa teda najmä pri dlhodobej nespavosti).

Tento druh lieku nie je viazaný na lekársky predpis.  Viac o účinkoch, zložení, cene a skúsenostiach s týmto špecifickým typom lieku sa dozviete v nasledujúcich riadkoch recenzie.

Účinky


 • Zloženie lieku pomáha odstraňovať psychosomatické ochorenia a stavy
 • Zlepšuje celkovú kvalitu spánku narušeného zvýšeným nepokojom či stresovými stavmi
 • Eliminuje tiež nepríjemné pocity búšenia srdca na hrudi
 • Zmierňuje stresové stavy, citové napätie a napomáha lepšej nálade


  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Sedatif PC? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Zloženie


Sédatif PC je homeopatický liek, ktorý je dostupný vo forme tabliet. Každú jednu tabletu (250 mg) lieku tvorí konkrétne 6 aktívnych a účinných látok, ktoré zabezpečujú skvelé účinky. Následne si prezradíme viac o jednotlivých látkach. Prvou účinnou látkou v lieku, zároveň aj najznámejšou bylinkou zo všetkých obsiahnutých látok, je rastlinka Nechtík lekársky (lat. Calendula officinalis) CH6.

Nechtík lekársky patrí k najobľúbenejšej bylinke, predovšetkým kvôli dokonalej očiste pleti a pokožky. Má tiež antimykotické účinky, vďaka čomu pomáha lepšie a rýchlejšie hojiť hnisavé alebo špinavé rany.

Zlepšuje aj akné, zápaly a popáleniny či vredy.  Druhou účinnou látkou je Lastovičník väčší (lat. Chelidonium majus) CH6. Ide o bylinku známu už zo staroveku kvôli priaznivým účinkom aj čo sa týka pleti a pokožky.

Treťou účinnou látkou je Ľuľkovec zlomocný (lat. Atropa bella-donna) CH6. Ďalšou účinnou látkou je rastlinka  Kalina obyčajná (lat. Viburnum opulus) CH6.

Piatou účinnou látkou je Prilbica modrá (lat. Aconitum napellus) CH6 a poslednou účinnou látkou je Ružencovec obyčajný (lat. Abrus precatorius / Jequirity) CH6. Čo sa týka množstva obsiahnutých látok, v každej tablete sa nachádza primerané množstvo vyššie uvádzaných liečivých byliniek a rastliniek, nakoľko niektoré z rastliniek môžu byť v čerstvom stave a vo zvýšenom množstve aj životu nebezpečné.

V 1 tablete sa nachádza konkrétne 0,05 mg látky z každej jednej vyššie spomenutej bylinky. Ďalšími zložkami v tablete sú látky ako laktóza, magnézium stearát a sodná soľ karamelózy (zdroj).

Dávkovanie a užívanie


 • Výrobca odporúča užívať liek zvyčajne v množstve 2 tablety 3 krát počas dňa
 • Tablety je potrebné nechať rozpustiť v ústach alebo v malom množstve vody a následne vypiť
 • Ak si to vyžadujú okolnosti, je možné denné dávky lieku zvýšiť respektíve opakovať celkové dávkovanie častejšie
 • Pokiaľ sa liek užíva pri poruchách spánku, je potrebné dávku užiť už počas dňa a večer krátko pred spaním
 • Liek sa môže užívať pravidelne a dlhodobo

Sédatif pc cena


V recenzii bol použitý homeopatický liek Sédatif PC od francúzskeho výrobcu Laboratoires BOIRON (slovenským dodávateľom je BOIRON SK, s. r. o.). Cena tohto typu lieku sa v čase písania recenzie (22.9.2018) pohybovala na úrovni
akciových 5,99€ s DPH za 60 tabliet (aktuálna zľava predstavuje 17 % z pôvodnej ceny lieku 7,19€ podľa internetového obchodu drmax.sk). Cena 1 tablety podľa Sédatif PC ceny dr max vychádza len na 0,10 centov.

Nákupom uvádzaného lieku je možné získať navyše 23 bodov na vernostnú kartu Dr. Max. V prípade dopravy je možné využiť bežné spôsoby dopravenia zásielky na adresu, navyše pri objednávke nad 9,90 € je možné získať dopravu ZADARMO.

Ďalším pozitívom nákupu prostredníctvom tohto internetového obchodu je, že liek je dostupný skladom, čo garantuje veľmi rýchle dodanie lieku.

Sedatif PC

 60 tabliet
 Výhodná cena
7,19€
(platí ku dňu 28.6.2018)

Upozornenie


 Liek Sédafif PC nie je vhodný pre deti. Liek môžu užívať tehotné a dojčiace ženy, avšak najlepšie bude vždy vopred sa poradiť so svojím lekárom o možných vedľajších účinkoch a vhodnosti užívania lieku pred alebo počas tehotenstva respektíve v čase dojčenia. Liek obsahuje laktózu a preto nie je vhodný pre ľudí, ktorí majú alergické reakcie na laktózu a na niektorú z látok, ktoré sa nachádzajú v tomto lieku. Doposiaľ sa nepotvrdil nežiaduci vplyv pri vedení motorových vozidiel a pri obsluhe strojných zariadení. V prípade užívania lieku je potrebné dodržiavať písomné informácie pre používateľa, ako aj pokyny svojho lekára alebo lekárnika.

 Prípravok nemá schválené liečivé účinky, preto nejde o klasický liek. Nie je určený ako náhrada pestrej stravy. V prípade skladovania platí, že je potrebné liek skladovať pri izbovej teplote od 15 do 25 stupňov Celzia na tmavom mieste. Liek je potrebné skladovať mimo dosahu a dohľadu detí. V zásade platí, že tak ako všetky lieky, aj tento liek môže zapríčiňovať nežiaduce účinky, hoci sa nemusia prejaviť u každého.

 Liek zvyčajne nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky. Pokiaľ by sa však nejaké vedľajšie (nežiaduce) účinky objavili, je potrebné prestať užívať produkt alebo konzultovať jeho ďalšie užívanie so svojím lekárom.

Hodnotenie


sédatif pc

Výhody a nevýhody


 • Homeopatický liek na prírodnej báze
 • Bez lekárskeho predpisu
 • Pomáha pri poruchách spánku a pri zvýšenom strese
 • Cena
 • Liek nemá nežiaduce účinky

 • Lekársky nepotvrdené a neoverené účinky
 • Nemusí účinkovať u každého rovnako
 • V konečnom zúčtovaní ide o menej známy liek

Naše hodnotenie


Tichý zabijak menom stres číha na každého z nás deň čo deň. V malých množstvách je však stres potrebný pre náš lepší výkon a motiváciu. Vysoké dávky stresu, napätia a úzkosti však majú na náš výkon a tiež zdravie opačný efekt. Práve kvôli takémuto prípadu bol vyvinutý ďalší liek na báze homeopatika, ktorý pomáha znižovať napätie, stavy úzkosti a zmierňovať stres (stresové vypätie).

Meno toho lieku je Sédatif PC a ide o liek vo forme tabliet, ktorý je bez lekárskeho predpisu.

Ako som už uvádzal v úvode recenzie, keďže ide o homeopatický liek, neboli doposiaľ lekársky potvrdené všetky spomínané účinky tohto lieku.

Podľa dostupných recenzií na internete však vyplýva, že tento druh lieku je účinný a má skutočne priaznivé účinky v prípadoch, na ktoré je určený.

Rovnako som aj ja našiel množstvo dostupných recenzií, kde prevládajú skôr pozitívne a priaznivé hodnotenia od ľudí na tento liek a prípravok. Je teda zrejmé, že Sédatif PC môže pomôcť aj vám, ak trpíte na dlhodobú nespavosť, poruchami spánku alebo vás v poslednom období trápi zvýšená precitlivenosť, úzkosť, napätie vedúce až k vysokým a nezdravým dávkam stresu.

Záverečné hodnotenie


Stres je dnes považovaný za „tichého“ zabijaka rovnako ako vysoký krvný tlak.

Znamená to, že vás nemusí nič bolieť a predsa vás môže zabiť. Takémuto dramatickému scenáru možno predísť, ak  začnete preventívne zlepšovať to, čo vás trápi. Nie je správne podceňovať drobné psychosomatické stavy, stavy úzkosti a napätia, pretože práve tieto stavy môžu prerásť do stavov závažných, kedy už nebude až také jednoduché ich úspešne odstrániť.

S liekom Sédatif PC je možné predísť nepríjemnej nespavosti kvôli rôznym skutočnostiam, ktoré zároveň vyvolávajú stres a ďalšie problémy so zdravím. Nehovoriac o tom, že ak nebude človek dobre vyspatý a bude podráždený, nepodá taký výkon ako keď je zdravý a oddýchnutý.

S liekom Sédatif PC na bázi homeopatika je možné vyriešiť tie najhlavnejšie nepríjemné príznaky tak, že sa zmenšia a včas. Problém so stresom však nebude len tak jednoduché odstrániť úplne ani s týmto liekom, na to treba pamätať vopred. Avšak môžete byť na tom lepšie a nebude vás to až tak bolieť ani na duši, ani v peňaženke.

Zdravie

Skvelé účinky.

Doprava

Lacné poštovné.

Kvalita

Účinné zloženie.

Zameranie

Úzko zameraný na stres.

Hlavné výhody Sedatif PC

 • Účinné zloženie
 • Jednoduchá aplikácia

 • Skvelé účinky
 • Ľahko prenosný

Záverečné hodnotenie

3.9/5 - (31 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu