Prečo mať doma biliardový stôl a kam ho umiestniť?

MagazínPrečo mať doma biliardový stôl a kam ho umiestniť?

V baroch, kluboch, ale aj v domácnostiach po celom svete ľudia milujú hrať biliard či pool. Ak sa chcete doma zabaviť a oddýchnuť si, no zároveň sa zlepšiť v hre a tráviť kvalitný čas s rodinou alebo priateľmi, biliardový stôl by vám nemal chýbať. Lámete si hlavu, kam ho dať? Poradíme vám, čítajte ďalej.

Prečo si kúpiť domov biliardový stôl

Vlastniť biliardový stôl prináša mnoho výhod. V prvom rade je to skvelý zdroj zábavy a relaxu, ak sa chcete odreagovať po dlhom dni v práci. Pri biliarde ľahko vypnete a vypustíte z hlavy všetky každodenné starosti a strávite príjemné chvíle s blízkymi. Podľa toho, koľko máte času, môžete si zahrať krátku, dynamickú hru, alebo rozohrať dlhšiu, strategickú partiu.

Ak chcete tráviť viac času s rodinou a priateľmi a neviete, ako na to, skúste zorganizovať turnaj, alebo si zahrať len tak pre zábavu vo dvojici. Spoločným hraním posilníte vzťahy a vytvoríte príjemné spoločenské prostredie,, ale tiež sa zlepšíte v komunikácii.

Biliard si nevyžaduje len fyzickú zručnosť, ale dokáže stimulovať aj mentálne – zapracujete aj na presnosti a strategickom myslení. Pravidelným hraním biliardu si môžete zdokonaliť koordináciu ruka-oko, jemnú motoriku, precíznosť, ale aj stategické myslenie a trpezlivosť.

V súčasnosti, keď je väčšina ľudí stále online a voľný čas trávi pred obrazovkami digitálnou zábavou, biliard predstavuje skvelú alternatívu na aktívne trávenie voľného času. Odtrhnite sa od obrazoviek a strávte príjemné chvíle s rodinou kvalitne a aktívne.

Kam umiestniť biliardový stôl v domácnosti?

Biliardový stôl môže byť štýlovým doplnkom interiéru, pretože dnes si môžete vyberať z pestrej ponuky moderných stolov v rôznych dizajnoch, aby ste ich čo najlepšie dokázali zladiť s vaším vkusom. Biliard môže vyniknúť napríklad v obývačke alebo inej miestnosti.

To, kam stôl umiestnite, samozrejme závisí od mnohých faktorov, no ak chcete biliardový stôl maximálne využívať, zamerajte sa predovšetkým na dostatočný priestor okolo stola. Na plnohodnotnú, ničím neobmedzenú hru potrebujete aspoň 1,5 metra voľného priestoru zo všetkých strán.Hráči musia mať dostatok priestoru na pohyb, ale aj manipuláciu s tágom.

Ideálnym miestom pre biliardový stôl je herná miestnosť, prípadne obývačka, teda miestnosti, ktoré sú častým centrom spoločenských aktivít. Máte v dome nevyužitú miestnosť? Premeňte ju na herňu a vdýchnite jej nový život. Nemusíte sa vzdávať myšlienky na domáci biliard, ak to nie je váš prípad a váš obytný priestor nie je taký štedrý. Možno prichádza do úvahy pivnica alebo garáž, miestnosti ideálne na hlučnejšie aktivity, aby ste nerušili ostatných členov domácnosti.

Náš tip: komplexná domáca herňa

Biliardový stôl môže zaberať doma dosť miesta, preto ak túžite po komplexnej herni v domácom prostredí, riešením môže byť vymeniť jedálenský stôl za biliardový a pomocou kompatibilných nadstavcov ho meniť na stolný futbal, biliard alebo jedálenský stôl. Vytvoríte tak mutlifunkčný priestor ako stvorený na stretnutia s rodinou a priateľmi, ktorý bude zaručene zlatým klincom všetkých rodinných osláv a večierkov s priateľmi. Navyše, okrem viacerých stolov v jednom šetríte nielen priestor, ale aj financie.

Vyberte si cenovo dostupný a kvalitný biliardový stôl s príslušenstvom a využívajte ho naplno. Pozrite si ponuku na  https://hop-sport.sk/biliardove-stoly/ a rozhodnite sa, ktorý rozmer a dizajn a farebné prevedenie stola sa bude najviac hodiť do vašej domácnosti.

Zdroj obrázku: Allan Wolf/Wirestock Creators / stock.adobe.com

5/5 - (1 vote)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu