Pleumolysin kvapky – Toto je ich cena a dávkovanie

KašeľPleumolysin kvapky - Toto je ich cena a dávkovanie

Zmena ročných období so sebou nesie veľké výkyvy počasia. Jeden deň chodíte v šortkách a ten ďalší sa v teplom svetri skrývate pod dáždnikom.

Organizmus takéto extrémne zmeny znáša veľmi ťažko. Máte pokazenú náladu, fyzická výkonnosť klesne na nulu a ste radi, keď môžete po práci stráviť celý zvyšok dňa doma.

Čo však v prípade, že doma zostať nechcete, na druhý deň do práce ísť musíte a v noci by ste sa chceli aj vyspať? Bráni vám v tom ale suchý dráždivý kašeľ a zapálené priedušky.

Odpoveďou môžu byť kvapky Pleumolysin, ktoré spájajú silu niekoľkých prírodných liečiv.

Pozor, nebežte hneď do lekárne. Venujte našej recenzii ešte zopár minút.

Dozviete sa, aké má Pleumolysin účinky, zloženie, ako sa dávkuje a či existujú nejaké obmedzenia spojené s jeho užívaním.

Reálne skúsenosti užívateľov vám povedia, či sa kvôli nemu vôbec oplatí do lekárne ísť  a my vám dáme tip na pohodlnejší nákup na internete za dobrú cenu.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Pleumolysin?

Čo to je?


Pleumolysin je liek vo forme kvapiek, zaradený do farmakoterapeutickej skupiny expektoranciá, mukolytiká.

Obsahuje zložky, ktoré zmierňujú suchý dráždivý kašeľ a pomáhajú uvoľňovať hlieny.

Odporúča sa na liečbu zápalu hltana, hrtana, priedušnice a akútnych aj chronických stavov pri zápale priedušiek.

Pleumolysin je vhodné riešenie pre dospelých, ale aj deti staršie ako 12 rokov, ktorí chcú utlmiť suchý kašeľ, podporiť vykašliavanie a prekonať zápal.

Kto je výrobca?


Pleumolysin kvapky patria do sortimentu výrobkov českej spoločnosti IVAX Pharmaceuticals s.r.o.

Do našich lekární produkt dodáva TEVA Pharmaceuticals Slovakia s.r.o., ktorá u nás zastrešuje obchodné zastúpenie medzinárodnej farmaceutickej firmy Teva Pharmaceutical Industries.

TEVA začínala ako malý podnik v Jeruzaleme a za 100 rokov od svojho vzniku sa vypracovala na popredného lídra v oblasti generík. Slovenská pobočka funguje od roku 2004 a v roku 2015 spojila svoje sily s Teva Czech Industries s.r.o.

Do portfólia spoločnosti patria tie najznámejšie lieky, ktoré denne pomáhajú stovkám pacientov. Hylak forte, Candibene, Calcium Chloratum, Diclobene a Dorithricin tvoria základný sortiment kamenných a internetových lekární.

Na čo sa Pleumolysin odporúča?


Kvapky obsahujú niekoľko rôznych liečiv, vďaka ktorým sa môžu pochváliť viacerými účinkami a pomôcť vám pri rôznych problémoch.

 • Suchý kašeľ – alebo dráždivý kašeľ, je charakteristický dusivými záchvatmi, ktoré prichádzajú náhle a po chvíli ustanú. Pri kašli sa neuvoľňuje hlien, čo znamená, že nepodporuje liečebný proces ako produktívny kašeľ, ale naopak komplikuje ho. Záchvaty sa často objavujú v noci, narúšajú spánok a sú vyčerpávajúce. Suchý kašeľ môže mať na svedomí aj bolesť hlavy alebo poruchy srdcového rytmu. Z tohto dôvodu je potrebné kašeľ tlmiť anitusikami a expektoranciami.
 • Zápal hltana (faryngitída) – hltan je trubica lievikovitého tvaru umiestnená v zadnej časti hrdla. Je súčasťou tráviacej aj dýchacej sústavy. Zápal postihuje sliznicu hltana a niekedy je kombinovaný so zápalom mandlí známym pod názvom tonzilitída. Príčinou sú vírusy a baktérie. Ochorenie má dve formy. Akútny zápal spôsobuje ťažkosti ako bolesť, sťažené prehĺtanie či zväčšené uzliny. Chronický zápal predstavuje opakované zápaly horných aj dolných dýchacích ciest a príčinou môže byť aj porucha tráviaceho systému.
 • Zápal hrtana (laryngitída) – hrtan je trubica vystužená chrupavkami a napája sa na hltan. Má na starosti tvorbu hlasu i dýchanie. Zápal zasahuje oblasť hlasiviek a bežne sa spája s ochorením dolných dýchacích ciest. Hrtan je zasiahnutý samostatne iba výnimočne. Prejavuje sa suchým kašľom, škrabaním a pocitom sucha v krku. Akútna forma postihuje najmä deti, no neobchádza ani dospelých. Príčiny majú mikrobiálny pôvod alebo ide o chemické vplyvy, či namáhanie hlasiviek. Chronický zápal hrtana je už dlhodobí zápal v oblasti hlasiviek a hrtanovej výstelky.

A pokračujeme

 • Zápal priedušnice – priedušnica je dýchacia trubica uložená pred pažerákom a nadväzuje na chrupavku hrtana. Zápal je najčastejšie spôsobený baktériami ako komplikácia po vírusovom ochorení. Pre ochorenie je typická tvorba blán na sliznici priedušnice. Blany a opuch sťažujú dýchanie, objaví sa suchý štekavý kašeľ, pískanie v pľúcach a zvýšená teplota. Častejšie sa vyskytuje u detí ako u dospelých.
 • Zápal priedušiek (bronchitída) – ochorenie dolných dýchacích ciest je celkom bežné a najčastejšie postihuje fajčiarov a ľudí s oslabenou imunitou. Prejavuje sa vytrvalým dráždivým kašľom, bolesťou v krku, horúčkou a celkovo pripomína chrípku. Zápal môže byť akútny, ale aj chronický. Ten sa neustále opakuje aj niekoľko mesiacov. Na zmiernenie priebehu ochorenia sa odporúčajú lieky na zníženie teploty a na podporu vykašliavania.

Účinky


 • antitusický – potláča suchý dráždivý kašeľ
 • antiseptický – ničí patogény
 • analgetický – tlmí bolesť
 • expektoračný – podporuje uvoľňovanie hlienu a vykašliavanie

Zloženie


Pleumolysin obsahuje v 1 ml roztoku nasledovné liečivé zložky:

 • Saporín 5 mg – saporíny sa ako heterglykozidy sa prirodzene nachádzajú v mnohých druhoch rastlín. Niektoré majú močopudné účinky, ďalšie pôsobia na cievy a ostatné majú protizápalové účinky a ovplyvňujú vykašliavanie. V lieku sú použité saporíny získavané z rodu rastlín Gypsophilae. Dokážu uvoľniť povrchové napätie, dráždením vágového centra zvyšujú bronchiálnu sekréciu a spúšťajú kašľací reflex. Tým uľahčujú vykašliavanie hlienu.
 • Dúška tymiánová 30 mg – bylinka pochádza z oblasti Stredomoria a ľudia ju používali ako koreninu a liečivo už 4000 rokov dozadu. Dúška má výraznú vôňu. Obsahuje fenol, ktorý ničí mikróby a pôsobí protikŕčovo. Okrem toho pomáha pri migréne, poruchách krvného obehu, depresii aj nespavosti. Bylinka sa už tradične používa na tlmenie kašľa a podporu zlého trávenia.
 • Prilbicová tinktúra 40 mg – je získavaná z rastliny Aconitum napellus, ktorá rastie v horských oblastiach západnej Európy. Aj keď so svojimi fialovo-modrými kvetmi a štíhlou dlhou stonkou pôsobí krehko, nenechajte sa zmiasť. Ide o veľmi odolnú bylinu, ktorá má na organizmus dobré, ale aj zlé účinky. V lekárstve sa využíva na izoláciu akonitínu, podporu potenia a vykašliavania.
 • Pomarančová tinktúra 140 mg – pomaranč má upokojujúce účinky, zlepšuje spánok a pomáha lepšie zvládať stres. Forma tinktúry sa často používa pri inhalácií a oleje sa pridávajú do uvoľňujúceho kúpeľa. Upokojuje dýchacie cesty a zmierňuje ich podráždenie. Okrem toho priaznivo pôsobí na trávenie a pomáha pri nafukovaní, nechutenstve aj žalúdočnej nevoľnosti.
 • Kodeín 3,06 mg – označuje sa aj ako methylmorfín. Je to opiát získavaný z maku siateho. V medicíne sa pre svoju schopnosť potláčať bolesť a tlmiť kašeľ používa ako súčasť analgetík a antitusík. Často býva kombinovaný s ďalšími liečivami ako paracetamol, ibuprofen alebo kyselina acetylsalicylová. S týmito látkami sa totižto vhodne dopĺňa a úľava prichádza skôr. Kodeín je veľmi dobre vstrebateľný a patrí medzi najúčinnejšie orálne analgetiká.

Pomocné látky

 • etanol 96 %, glycerol 85 % a čistená voda

Užívanie a dávkovanie


 • liek je určený na vnútorné užívanie. Vždy dodržujte pokyny, uvedené v príbalovom letáku, pokiaľ lekár alebo lekárnik nerozhodne inak.
 • odporúčané dávkovanie pre dospelých je 13 kvapiek každé 2 až 3 hodiny
 • deti od 12 do 15 rokov užívajú 16 kvapiek 2 až 3 x denne
 • užívajte po jedle prostredníctvom lyžičky alebo liek rozrieďte v pohári s vodou a vypite
 • neužívajte dlhšie ako 1 týždeň

Cena


Pleumolysin kvapky kúpite bez lekárskeho predpisu vo vybraných kamenných aj internetových lekárňach.

Pri kúpe akéhokoľvek lieku, doplnku stravy alebo zdravotnej pomôcky si overte dôveryhodnosť predajcu. Ide predsa o vaše zdravie a môžete sa stať obeťou podvodníka.

Nakoľko liečba nesmie presiahnuť 7 dní, k dispozícii je iba jedna veľkosť balenia v objeme 10 ml, čo je plne dostačujúce.

Pleumolysin kvapky 10 ml nájdete napríklad na stránke dr.max.sk za zníženú cenu 4,29 €.

Pleumolysin

10 ml
Skladom
4,29 €
(platí ku dňu 10.10.2019)

(liek je dočasne stiahnutý z trhu)

Upozornenie


 • liek pre vás nie je vhodný, ak máte alergiu na niektorú zo zložiek, ste tehotná alebo dojčíte, a rovnako sa nemôže podávať ani deťom do 12 rokov
 • poraďte sa s lekárom v prípade poruchy srdcového rytmu, obličiek, ochorenia dýchacích ciest alebo pečene, zníženej funkcie štítnej žľazy, zväčšenej prostaty alebo poškodených močových ciest
 • ak ste užívali, v súčasnej dobe užívate alebo sa chystáte užívať nejaké lieky, upozornite na ne lekára. Pleumolysin zvyšuje účinok liekov vplývajúcich na bolesť a centrálny nervový systém ako anestetiká, hypnotiká, tricyklické antidepresíva a sedatíva.
 • Vedľajšie účinky: užívanie lieku so sebou nesie riziko nežiaducich reakcií, ktoré však pri dodržaní odporúčaného dávkovania neboli doteraz hlásené. Pri prekročení dennej dávky sa objavuje ospalosť, poruchy koordinácie pohybov, depresie, zúženie zreníc, nevoľnosť, vracanie, opuchy kože a svrbenie, poruchy srdcového rytmu, zápcha, zastavenie močenia, útlm dýchania, pokles telesnej teploty a krvného tlaku
 • etanol obsiahnutý v lieku je pri užívaní prijímaný v minimálnych množstvách a nemá žiadny vplyv na vedenie vozidiel a obsluhu strojov
 • uchovávajte mimo dosahu detí na tmavom a suchom mieste, chránený pred mrazom pri teplote do 25 °C. Po otvorení spotrebujte do 6 mesiacov.

Výhody a nevýhody


 • široký záber účinku
 • v zložení dominujú liečivá prírodného pôvodu
 • dobrý pomer ceny a veľkosti balenia
 • dostupný bez lekárskeho predpisu

 • nie je vhodný pre menšie deti
 • pri predávkovaní sa môže objaviť veľa komplikácií
 • iba na krátkodobé užívanie
 • nezrovnalosti v zložení z roku 2018

Záverečné zhodnotenie


Pleumolysin spôsobil menší rozruch v lekárňach, ordináciách aj v domácnostiach, a to kvôli jeho stiahnutiu z predaja v decembri 2018.

Dôvodom však nebolo zistenie negatívneho vplyvu na pacientov, ale nezrovnalosti v koncentrácii etanolu a hustoty lieku. Stiahnuté boli iba konkrétne výrobné šarže.

V minulosti sa kvapky bežne podávali aj malým deťom, avšak kvôli častému výskytu vedľajších účinkov prebehli zmeny v nariadeniach spojených s ich užívaním.

Podľa diskusných fór však niektoré mamičky Pleumolysin stále používajú a sú spokojné s jeho účinkami u svojich malých detí.

My však odporúčame dodržiavať pokyny výrobcu a zbytočne neriskovať. Inak sú ohlasy zo strany užívateľov veľmi pozitívne.

Liek zaberá rýchlo, spoľahlivo a nahráva mu aj fajn cena.

Ak vás trápi suchý kašeľ alebo zápaly v oblasti hrdla, Pleumolysin nie je vôbec zlá voľba.

Prehľad


Zdravie

Priaznivé účinky na kašeľ.

Balenie

Výhodné balenie.

Kvalita

Kvalitné zloženie.

Zameranie

Prípravok s úzkym zameraním.

Hlavné výhody

 • Jednoduché používanie
 • Tlmí bolesť

 • Uvoľňuje a rozpúšťa hlieny
 • Tlmí suchý dráždivý kašeľ

Záverečné hodnotenie

Ohodnoťte post

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu