Piracetam – Skúsenosti a cena

Pamäť a sústredeniePiracetam - Skúsenosti a cena

Všímate si, že vaša pamäť už neslúži tak dobre ako kedysi? Máte náročné zamestnanie, ktoré si vyžaduje 100 % pozornosť? Alebo ste študent a čakajú vás hodiny štúdia pred záverečnou skúškou.

Váš mozog je ako výkonný počítač na spracúvanie a ukladanie informácií. No aj to najdokonalejšie zariadenie má svoje kapacity. Stáva sa, že začne spomalene reagovať, nestíha zaznamenávať informácie a ak dôjde k nejakej poruche, jeho výkon je značne obmedzený.

Počítač zanesiete do servisu, ale čo s mozgom?

Odpoveďou na túto otázku je Piracetam, liek na podporu funkcie mozgu.

Piracetam AL 800 je jeden z tých liekov, ktoré vám pomôžu s pamäťou, zlepšia sústredenie a v prípade ochorenia urobia váš život kvalitnejším.

Ako je to možné? Všetko vám objasní naša recenzia. Dozviete sa zloženie lieku, princíp účinku a odporúčanú cenu. Upozorníme vás na vedľajšie účinky a nezabudli sme ani na reálne skúsenosti s užívaním Piracetamu AL 800.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Piracetam?

Čo to je?


Piracetam AL 800 je liek vo forme filmom obalených tabliet, ktorý je určený na podporu funkcie mozgu u zdravých ľudí, ale aj pre tých, ktorí trpia určitými poruchami mozgu. Účinná látka, ktorá sa nesie v názve lieku, pôsobí na mozgové bunky.

Zlepšuje pamäť, podporuje sústredenie a bdelosť.

Bežne nevyvoláva útlm a je odporúčaný pre deti aj dospelých, ktorí potrebujú podporiť funkciu mozgu počas náročného obdobia alebo z dlhodobého hľadiska.

Kto je výrobca?


Tablety liekového radu Piracetam sú produktom nemeckého výrobcu  Aliud Pharma GmbH & Co. KG.

Farmaceutická spoločnosť je na trhu už niekoľko desaťročí. Od roku 1986 sa stala silným partnerom lekární, lekárov aj samotných pacientov.

Nezameriava sa iba na výrobu a predaj liečiv, ale dôraz kladie aj na vzdelávanie a poradenstvo v oblasti zdravia.

Distribúciu na náš trh zabezpečuje medzinárodná spoločnosť STADA Pharma. Tá sa zameriava už na existujúce produkty za dostupné ceny.

Z portfólia distribútora môžete poznať napríklad Ambroxol, Clotrimazol či Heparin gél a masť.

Aký je princíp účinku lieku?


Určite ste sa už stretli s tvrdením, že inteligencia človeka je daná veľkosťou mozgu. Tá však nemá na výkon mozgu žiaden vplyv a aj taký Einstein mal mozog normálnej veľkosti.

Ľudský mozog tvoria miliardy neurónov poprepletaných tisíckou prepojení. Práve neutróny tvoria výkonnú časť mozgu a ovplyvňujú jeho funkciu.

Priemerný človek má v mozgovej kôre 15 až 33 miliárd týchto miniatúrnych buniek.

Piracetam je nootropná látka, ktorá pôsobí na funkciu buniek v mozgu.

Preniká do všetkých typov tkanív, s výnimkou adipóznych, prechádza placentou aj membránami izolovaných červených krviniek.

Zvyšuje prietok krvi, čím sa zvyšuje prívod kyslíka a glukózy do mozgu.

Užívanie Piracetamu prináša zostrenie zmyslového vnímania, človek dokáže spracúvať väčšie množstvo informácií a zlepší sa jeho celková funkcia mozgu.

Zdroj informácií: https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/piracetam-al-800-253950.html

Účinky


Piracetam AL 800 podporuje rast neurónov, vytváranie nových prepojení v mozgu, zlepšuje kognitívne funkcie, zvyšuje deformabilitu erytrocytov, eliminuje viskozitu krvi a zamedzuje tvorbe zhlukov pri anémii.

Vďaka týmto vlastnostiam sa odporúča na liečbu:

 • symptómov organického psychosyndrómu, ktorými sú strata pamäti, porucha pozornosti a nedostatok motivácie
 • samotnej kortikálnej myoklónie spôsobujúcej mimovoľné zášklby jednotlivých svalov alebo v kombinácii svalov
 • vertiga a s ním spojených porúch rovnováhy s výnimkou závratu vazomotorického alebo psychického pôvodu
 • prevenciu a liečbu kosáčikovitej anémie u detí a dospelých známej ako málokrvnosť
 • dyslexie u detí v kombinácii s logopédiou alebo inými príslušnými opatreniami

Zloženie


Piracetam 800 mg v jednej tablete

 • ide o cyklický derivát označený ako GABA čiže neurotransmiters tlmivým účinkom. Ľahko vniká do centrálnej nervovej sústavy, pričom nemá vplyv na hladinu GABA v mozgu. V organizme sa nevstrebáva a neviaže sa na bielkoviny plazmy. Z plazmy sa vytratí približne do 5 hodín po perorálnom užití a prostredníctvom moču sa vylúči 80 až 100 % látky. Maximálna koncentrácia v plazme sa dosiahne asi 1 hodinu po podaní lieku na lačný žalúdok. Jedlo nemá priamy vplyv na jeho pôsobenie,  ale predĺži čas maximálnej koncentrácie Piracetamu na 1,5 hodiny.

Pomocné látky:

 • povidón K 25, oxid kremičitý, koloidný bezvodý, stearan horečnatý, kroskarmelóza, sodná soľ, makrogol 5000, mastenec, oxid titaničitý E 171, hypromelóza 2910, žltý oxid železitý E 172, dimetikónová emulzia SE 2, polyakrylátová disperzia 30 %.

Užívanie a dávkovanie


Užívanie lieku je podmienené povahou zdravotného problému a vekom pacienta. Ak lekár neurčí inak, postupujte pri liečbe podľa dávkovacej schémy uvedenej v príbalovom letáku.

 • pri symptomatickej liečbe sa užíva 3 až 6 tabliet rozdelených do 2 až 3 čiastkových dávok
 • liek sa užíva perorálne s jedlom alebo bez neho, pričom tablety sa prehĺtajú celé alebo rozdelené podľa deliacej ryhy bez rozhryznutia a zapíjajú sa tekutinou
 • liečba, ktorá neprebieha pod lekárskym dohľadom nemá trvať viac ako 8 týždňov. Ak sa stav do 4 týždňov nezlepší alebo dôjde k zhoršeniu príznakov či výskytu vedľajších účinkov, vyhľadajte lekára.

Cena


Piracetam AL 800 má veľmi dobrú dostupnosť v ktorejkoľvek lekárni aj na internete. Vybrať si môžete balenie obsahujúce 30 alebo 50 kusov tabliet.

Všetky lieky, doplnky stravy aj zdravotné pomôcky nakupujte iba u overeného predajcu, zvlášť opatrní buďte pri objednávaní prípravkov z internetu.

Bezpečný nákup s rýchlym dodaním k vám domov zaručuje stránka známej siete lekární dr.max.sk. V ponuke nájdete Piracetam AL 800 1x 30 ks za 3,99 € a Piracetam AL 800 1x 50 ks za 7,49 €.

Piracetam

50 tabliet
Skladom
7,49 €
(platí ku dňu 31.7.2019)

Upozornenie


 • Neužívajte v prípade alergie na ktorúkoľvek z obsiahnutých látok, ak ste v konečnom štádiu ochorenia obličiek alebo trpíte Huntingtonovou choreou (dedičná neurodegeneratívna porucha, ktorá vedie k odumieraniu mozgových buniek).
 • Tehotné a dojčiace ženy sa majú o užívaní lieku poradiť s lekárom. Porada s lekárom sa odporúča aj v prípade poruchy zrážanlivosti krvi, žalúdočných a dvanástnikových vredoch, ako aj po prekonaní mozgovej príhody. Ďalej pri užívaní antikoagulanciatík, antiagregancitík, liekov s kyselinou acetylsalicylovou, pri plánovanom operačnom zákroku alebo rozsiahlom zubnom zákroku.
 • Ako všetky lieky, tak aj Piracetam AL 800 môže vyvolať vedľajšie účinky. Často sa objavuje nervozita, nárast na váhe a hyperkinéza (zvýšená pohyblivosť končatín alebo celého tela). Podrobnejšie informácie o vedľajších účinkoch a ďalších upozorneniach spojených s užívaním lieku nájdete v príbalovom letáku.
 • Skladujte mimo dosahu detí pri teplote do 25 °C.

Výhody a nevýhody


 • zlepšenie pamäti, zostrenie pozornosti, zvýšenie výkonu
 • pomoc pri viacerých ochoreniach spojených s funkciou mozgu
 • liek môžu užívať aj deti
 • nie je viazaný na lekársky predpis

 • vedľajšie účinky
 • cena

Záverečné zhodnotenie


Piracetam AL 800 má svojich zástancov, ale aj odporcov.

Kritika sa najčastejšie týka vedľajších účinkov v podobe nevoľnosti, ceny a objavila sa aj sťažnosť na horkú chuť tabliet.

Oproti kritickým ohlasom však stojí zástup užívateľov, ktorí sú s liekom maximálne spokojní a odporúčajú ho na zlepšenie pamäti a sústredenia.

Z recenzií a diskusií je zrejmé, že po ňom siahajú hlavne študenti.

Čo nie je až takým veľkým prekvapením, keďže je známe, že študenti počas skúškového obdobia veľmi radi využívajú všetky možné podporné prostriedky.

Podľa môjho názoru vám Piracetam AL 800 môže zlepšiť kvalitu života, ale užívať by sa mal len vo výnimočných prípadoch. Samozrejme, pokiaľ si to nevyžaduje váš zdravotný stav a nemáte ho predpísaný lekárom.

Vedľajšie účinky predstavujú riziko, s ktorým musíte počítať pri každom lieku s podobnými účinkami. Či sa u vás prejavia alebo vám Piracetam AL 800 pomôže, zistíte iba tak, že ho sami vyskúšate.

Prehľad


Zdravie

Priaznivé účinky na pamäť.

Balenie

Rôzne druhy balenia.

Kvalita

Kvalitné zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok so širokým zameraním.

Hlavné výhody

 • Podpora sústredenia a bdelosti
 • Kvalitné zloženie produktu

 • Zameraný na širokú oblasť
 • Účinný pri poruchách rovnováhy

Záverečné hodnotenie

3.8/5 - (13 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu