Oscillococcinum – Cena a skúsenosti (Recenzia)

ImunitaOscillococcinum - Cena a skúsenosti (Recenzia)

Nie je snáď nič nepríjemnejšie, ako keď pozorujete, že prichádza chrípkové obdobie a každým dňom je vo vašom okolí čoraz viac chorľavých ľudí. Chrípkové stavy nám totiž dokážu neraz poriadne oslabiť organizmus.

Človek postihnutý chrípkou by mal byť izolovaný, aby nenakazil aj ďalších ľudí vo svojom blízkom okolí.

Nie všetci však toto pravidlo dodržiavajú, a tak sa často stáva, že ani nevieme ako, a chrípka položí aj nás. Preto je veľmi dôležité urobiť všetky opatrenia, aby sme sa jej vyhli alebo ju včas podchytili. Neraz sa prejavuje ako obyčajné prechladnutie, preto mnohí tento stav podcenia.

Ako prevenciu odporúčame kvalitný produkt Oscillococcinum od farmaceutickej spoločnosti Boiron. Ak sa o ňom chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Oscillococcinum?

Čo je Oscillococcinum?


Oscillococcinum je pomerne známe, a tiež najpoužívanejšie homeopatikum, ktoré sa používa najmä ako prevencia pred chrípkovými stavmi ako sú horúčka a prechladnutie.

Tento homeopatický liek posilňuje imunitný systém, zlepšuje zdravotný stav pacienta, je dostupný bez lekárskeho predpisu a jeho užívanie je veľmi nenáročné.

O výrobcovi


Farmaceutická spoločnosť Boiron je považovaná za najväčšieho svetového výrobcu homeopatických liekov. Zaoberá sa výrobou, výskumom a vývojom nielen homeopatických liekov, ale aj množstva ďalších liečiv, ako sú napríklad fytofarmaká či dermatoskopické prípravky.

Prvý výrobný podnik spoločnosti Boiron vznikol v Toulouse vo Francúzsku už v roku 1969.

Spoločnosť teda už vyše 70 rokov ponúka homeopatické lieky vyrobené pomocou najmodernejších technológií. Medzinárodnú sieť Boiron tvorí približne 4000 zamestnancov, ktorí dozerajú na kvalitu vyrábaných  produktov.

Na Slovensku zastupuje laboratóriá Boiron obchodná spoločnosť Boiron SK s.r.o., ktorá od roku 1998 zabezpečuje dovoz, distribúciu a propagáciu homeopatických liekov.

oscillococcinum Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Oscillococcinum? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Účinky


Oscillococcinum je známy homeopatický liek a užíva sa najmä pre tieto účinky:

 • posilňuje imunitný systém
 • slúži ako prevencia pred príznakmi chrípky
 • pomáha naštartovať vyčerpaný organizmus
 • je účinný aj pri liečbe chrípky a prechladnutia

Čo je homeopatia a ako účinkuje?


Homeopatia je účinná metóda alternatívnej medicíny, ktorú približne pred 200 rokmi objavil nemecký lekár Samuel Hahnemann.

Názov vznikol z gréckych slov homeo, čo znamená podobný a pathos, teda trpiaci. Tento lekár čelil zo začiatku kritike zo strany mnohých odborníkov. Nevzdal sa, hoci v tom čase ani len netušil, aký dosah bude mať homeopatia neskôr. Stal sa slávnym a považujeme ho za jediného lekára v histórii, ktorý sám vybudoval nový liečebný systém a do detailov prepracoval hlavné princípy tejto liečebnej metódy.

V súčasnosti je homeopatia veľmi známa a považujeme ju za druhú najrozšírenejšiu metódu liečby vo svete.

Jej základný princíp by sa dal zhrnúť vetou: ,,Similia similibus curantur,” čo v preklade znamená ,,podobné sa lieči podobným”. Znamená to, že určitá látka, ktorá vyvoláva príznaky u zdravého človeka, dokáže u chorého človeka dané príznaky vyliečiť.

Homeopatické lieky sa vyrábajú zo surovín, ktoré sú z prírodných zdrojov. Tieto látky môžu byť rastlinného, živočíšneho a minerálneho pôvodu.

Rozdeliť by sme ich mohli do dvoch kategórií:

 • jednozložkové homeopatiká (monokomponentné)
 • viaczložkové homeopatiká (polykomponentné)

Pri jednozložkových je potrebné, aby vám produkt odporučil odborník, akým je homeopat, lekár či farmaceut. Viaczložkové sú dostupné aj bez lekárskeho predpisu a zakúpiť si ich môžete vo všetkých lekárňach.

Zloženie


Homeopatický liek Oscillococcinum obsahuje liečivo s názvom anas barbariae hepatis et cordis. Ide o extrakt z pečene a srdca kačice.

Ďalšími zložkami v lieku sú sacharóza a laktóza, preto by nemali tento homeopatický liek užívať ľudia s intoleranciou laktózy.

Dávkovanie a užívanie


Oscillococcinum sa odporúča užívať najmä v období zvýšeného výskytu chrípkových ochorení. Vtedy je vhodné používať 1 dávku za týždeň.

V prípade, že sa u vás už objavujú prvé príznaky ochorenia, užite 1 dávku hneď, ako to je možné a zopakujte to 2 – 3-krát. Medzi jednotlivými dávkami by mal byť časový odstup aspoň 6 hodín. Pri liečbe chrípky sa odporúča užívať Oscillococcinum nie viac ako 3 dni.

Užívanie tohto homeopatického lieku je pomerne jednoduché a väčšina homeopatických liekov sa užíva práve týmto spôsobom.

Otvorte 1 tubičku, ktorá predstavuje 1 dávku a nechajte obsah voľne rozpustiť pod jazykom. Produkt užívajte nalačno s odstupom aspoň štvrť hodiny pred jedlom alebo hodinu po jedle.

Dávkovanie sa nemení podľa vekových kategórií a produkt je vhodný aj pre deti a tehotné ženy.

Pri malých deťoch je vhodnejšie dávku homeopatického lieku rozpustiť v malom množstve vody a podať dieťaťu v dojčenskej fľaši.

Zdroj informácií a príbalový leták:

Cena


Homeopatický liek Oscillococcinum je dostupný vo všetkých lekárňach Dr.Max. Momentálne je 30g balenie dostupné v zľave z 28,99 € na akciových 23,99 €.

Oscillococcinum
oscillococcinum

30 kapsúl
Skladom
23,99 €
(platí ku dňu 11.5.2019)

Upozornenie


 • produkt sa neodporúča užívať ľuďom alergickým na niektorú z prítomných zložiek ani ľuďom s intoleranciou laktózy
 • ako pri každom lieku, aj pri tomto sa môžu objaviť nežiaduce účinky. Zatiaľ však žiadne vedľajšie účinky neboli potvrdené.
 • je vhodný aj pre tehotné ženy, ale odporúča sa jeho užívanie najprv skonzultovať s lekárom. Ak momentálne užívate iné lieky alebo iné homeopatiká, tiež sa poraďte so svojím lekárom.
 • dodržiavajte odporúčané dávkovanie a odstup medzi jednotlivými dávkami
 • nikdy neužívajte dvojnásobnú dávku

Čo by sme mali vedieť o homeopatických liekoch?


Užívanie homeopatických liekov sa spája so všeobecne platnými zásadami, ktoré by mal pred ich užívaním každý poznať.

Homeopatické lieky sa zásadne užívajú pred jedlom alebo po jedle. Nikdy nie súčasne s jedlom. Časový odstup by mal byť minimálne 15 až 20 minút.

Dávka homeopatického lieku sa vloží do úst a  nechá sa rozpustiť pod jazykom. Homeopatické lieky sa vstrebávajú cez sliznicu v ústach, preto by ste si mali dať pozor najmä na aromatické látky.

Pri užívaní sa vyhnite káve, mentolu alebo nikotínu, pretože tieto môžu ovplyvniť vstrebávanie a výsledkom bude neúčinnosť produktu.

Výhody a nevýhody


 • produkt vysokej kvality
 • jeden z najodporúčanejších homeopatických liekov
 • prevencia pred chrípkovými stavmi
 • vhodný aj pri liečbe chrípkových stavov
 • žiadne potvrdené nežiaduce účinky

 • vyššia cena

Naše hodnotenie


Oscillococcinum patrí k najčastejšie odporúčaným homeopatickým liekom. Tento produkt má overeného výrobcu, ktorý vyrába množstvo kvalitných produktov.

Názory na tento produkt sa však výrazne odlišujú. Zatiaľ čo si ho mnohí užívatelia pochvaľujú, odborníci majú na homeopatiká iný názor.

Liečba homeopatikami funguje tak, že pacientovi sa podáva látka, ktorá by u zdravého človeka vyvolala podobné príznaky ako u chorého. Mnohí odborníci tvrdia, že liečba homeopatikami je neúčinná a pri vážnejších ochoreniach nemá žiadny prínos.

Užívatelia však s týmto názorom nesúhlasia a potvrdzujú priaznivé účinky homeopatík na ľudský organizmus.

Veľkou výhodou je najmä to, že pri užívaní homeopatík neboli potvrdené žiadne nežiaduce účinky. Najčastejšie si tento produkt zákazníci kupujú ako prevenciu pred chrípkovými stavmi pre celú rodinu a nevedia si ho vynachváliť. Za nevýhodu považujú trochu vyššiu cenu, ale vzhľadom na to, že sa bežná odporúčaná dávka užíva raz za týždeň, produkt by mal vydržať niekoľko mesiacov.

Ak vás Oscillococcinum zaujal, určite ho neváhajte vyskúšať. Nič nestratíte, posilníte si imunitu a budete mať novú skúsenosť.

Prehľad


Zdravie

Prípravok zameraný na prevenciu.

Balenie

Výhodné balenie produktu.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na úzku oblasť.

Hlavné výhody

 • Produkt je väčšinou skladom
 • Kvalitné zloženie výrobku

 • Zameraný na úzku oblasť
 • Výhodné balenie

Záverečné hodnotenie

oscillococcinum

3.8/5 - (12 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu