Duofilm – Je vhodný na kurie oká a fibrómy?

KožaDuofilm - Je vhodný na kurie oká a fibrómy?

Keď sa povie bradavica, predstavíte si ježibabu z rozprávky s veľkým výrastkom na nose. Nepekné kožné útvary sa ale najčastejšie tvoria na krku, rukách a nohách.

Bradavica nie je ako kurie oko, nebolí a nespôsobuje väčšie ťažkosti, no určite vám nepridá na kráse a znervózňuje vás.

Ak sa niekde na vašom tele objaví plochá, tvrdá vyrážka mali by ste sa jej zbaviť čo najskôr.

Bradavice sú podobne ako pleseň infekčné. Môže sa stať, že z jednej ich bude zrazu desať. Tiež platí, že čím je výrastok väčší, tým ťažšie sa odstraňuje.

Tento estetický problém sa dá riešiť niekoľkými spôsobmi.

Môžete skúsiť „babské recepty“, navštíviť kožného lekára alebo skúsiť jeden z liekov na odstránenie bradavíc z lekárne.

Lekárnik by vám odporučil napríklad Duofilm.

Aké sú jeho účinky a zloženie? Ako sa používa a pomôže aj s inými kožnými útvarmi ako fibrómy a kurie oká? Má nejaké vedľajšie účinky?

To sú otázky, ktoré by vás pravdepodobne zaujímali najviac.

Pýtali sme sa za vás. Odpovede nájdete v našej recenzii a zistíte aj to, aké majú ľudia s Duofilmom skúsenosti a koľko stojí.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Duofilm?

Čo to je?


Duofilm je liek vo forme roztoku s obsahom dvoch účinných látok – kyseliny salicylovej a kyseliny mliečnej.

Je určený na odstránenie bradavíc na ktorejkoľvek časti tela okrem tváre a intímnych miest, teda anogenitálnej oblasti.

Pôsobí iba na bradavice. Na iné kožné útvary, ako sú kurie oká, fibrómy a znamienka sa neodporúča.

Duofilm je vhodný pre mužov aj ženy, ktorí majú problém s bradavicami a hľadajú riešenie na ich odstránenie v pohodlí domova. Roztok sa nemôže používať u detí do 2 rokov a u starších detí je potrebný dozor dospelej osoby.

Kto je výrobca?


Výrobu roztoku Duofilm zabezpečuje írska spoločnosť STIEFEL LABORATOIRES.

Inak produkt spadá do sortimentu GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic, ktorá je pobočkou jednej z najväčších farmaceutických firiem  GlaxoSmithKline Plc.

Spoločnosť má obchodné zastúpenie v 150 krajinách po celom svete a orientuje sa na vývoj, výrobu a predaj vakcín, liekov a voľnopredajných prípravkov. Niektoré jej prosukty určite poznáte aj vy. Spomenieme napríklad Panadol, Otrivon, Orofar alebo Vibrocil.

Ako to funguje?


Aktívne látky obsiahnuté v roztoku pôsobia už na vzniknutú bradavicu.

Pravidelným a opakovaným ošetrovaním postihnutého miesta dochádza k narušeniu keratínu v zhrubnutej vrstve kože na povrchu bradavice.

Postupne sa začnú rozleptávať aj tkanivá v nižších vrstvách. Bradavica sa zmenšuje a napokon zmizne úplne.

Účinky


 • keratolytický účinok – oddelenie vrchnej, úplne keratinizovanej vrstvy kože
 • zmäkčuje pokožku
 • mierne antibakteriálne a protizápalové účinky

Zloženie


1 ml dermálneho roztoku Duofilm obsahuje nasledovné látky:

 • Kyselina salicylová 167 mg – nájdete ju napríklad ako základnú zložku v aspiríne. Prvýkrát bola získaná zo sacharidov pochádzajúcich z vŕby (vzniká pri spracovaní a následnej filtrácii prášku z vŕbovej kôry). Aktivuje bunky kože, zvyšuje produkciu kolagénu, odstraňuje škvrny a defekty na pokožke. Vďaka tomu sa často používa v prípravkoch na problematickú pleť. Zmierňuje začervenanie a zápal, zlepšuje krvný obeh a má mierne analgetické, antibakteriálne a protizápalové účinky. Pri liečbe bradavíc vystupuje ako rozpúšťadlo. Pôsobí na kožné tkanivá a keratín, čím narúša štruktúru bradavice. (1, 2)
 • Kyselina mliečna 150 mg – bezfarebná, ľahko rozpustná kyselina vytvárajúca kryštály, ktorá vzniká pri kvasení mliečnych sacharidov. Má široké uplatnenie v medicíne, potravinárstve aj textilnom priemysle. Ako aktívna zložka liečiv, ústnych vôd a vlasovej kozmetiky vytvára na pokožke kyslé prostredie. Tým napomáha rozrušovať horné vrstvy kože, čo je základom úspešného odstránenia bradavíc.
 • Kolódium 4 % – horľavá kvapalina s hustejšou konzistenciou, ktorá sa bežne používa pri výrobe prípravkov na odstránenie bradavíc.

Používanie a dávkovanie


 • prípravok je určený iba na vonkajšie použitie
 • nanášajte 1x denne na postihnuté miesto pomocou priloženého aplikátora (najlepšie pred spaním)
 • pre lepší účinok sa odporúča bradavicu namočiť na niekoľko minút do teplej vody, osušiť a zjemniť jej povrch pemzou alebo pilníkom
 • pri aplikácii si dajte pozor, aby ste roztok nanášali iba na bradavicu a nie na okolitú kožu
 • vyhýbajte sa kontaktu s očami a nanesený prípravok nechajte zaschnúť

Cena


Duofilm môžete kúpiť v najbližšej lekárni alebo objednať online. Prípravok je k dispozícii iba v jednej veľkosti balenia a cena sa líši v závislosti od predajného miesta.

Dobrú ponuku má napríklad internetová lekáreň www.lekarentriveze.sk s lacnou dopravou, kde kúpite Duofilm roztok 15 ml v akcii za 6,89 €.

Duofilm

15 ml
Skladom
7,99 €
(platí ku dňu 27.8.2019)

Upozornenie


 • Prípravok nie je vhodný pre deti do 2 rokov. Rovnako ho nepoužívajte v prípade alergie na niektorú zo zloženiek, počas tehotenstva, ak máte zhoršený krvný obeh, zníženú citlivosť rúk a nôh v dôsledku poškodenia nervov, pri horúčke, zvýšenej teplote alebo vírusovej infekcii.
 • Nepoužívajte ho ani na materské znamienka, pigmentové škvrny a bradavice s chĺpkami alebo s červenými okrajmi.
 • Neaplikujte na otvorené rany, infikovanú oblasť a na bradavice v oblasti tváre, genitálií alebo na bradavice na slizniciach. Ak ste dojčiaca žena, vyhýbajte sa oblasti prsníkov, inak sa používanie prípravku počas dojčenia neodporúča.
 • Roztok je horľavý. Pri manipulácii a bezprostredne po nej nefajčite a nezdržiavajte sa pri otvorenom ohni.
 • Vedľajšie účinky: v mieste aplikácie sa môže objaviť zápal, bolesť, podráždenie, začervenanie, zmena farby, suchosť a olupovanie kože, svrbenie, vyrážka alebo opuch. V prípade aplikácie na zdravú kožu sa môžu vytvoriť pľuzgiere a lúpajúca sa pokožka.
 • Uchovávajte mimo dosahu detí pri teplote do 25 °C.

Výhody a nevýhody


 • účinné látky majú všetky potrebné vlastnosti na odstránenie bradavíc
 • dostupný bez lekárskeho predpisu
 • jednoduché používanie

 • možné vedľajšie účinky
 • nemusí účinkovať na staré a veľké bradavice

Záverečné zhodnotenie


Čo sa týka bradavíc, nejde o život ohrozujúci stav, no určite sú nepríjemné a z estetického hľadiska naozaj nepôsobia príťažlivo. Najhoršie je, že ide o vírusovú infekciu a zvyknú sa šíriť ďalej. Preto nečakajte, kým sa roznesú po celom tele a hľadajte riešenie.

Duofilm je jeden z tých liekov, ktoré nesľubujú, ale naozaj účinkujú. Už pri prečítaní zloženia vám musí byť jasné, že na boj proti bradaviciam je ako stvorený.

To potvrdzujú aj skúsenosti ľudí, ktorí si s bradavicami už niečo zažili. Vo väčšine prípadov výrastky zmizni úplne a bez vedľajších reakcií. Ďalšia skupina užívateľov tvrdí, že problém sa nestratil úplne, no nastalo zlepšenie a Duofilm je aj tak najlepšou vecou, akú na bradavice vyskúšali. Čo sa týka mínusov, našli sme sťažnosti na pomalé schnutie prípravku.

Dĺžka doby liečby je vysoko individuálna.

Niekomu zabral po niekoľkých dňoch, iní si na výsledky museli počkať dlhšie. Veľa závisí aj od štádia, v akom sa bradavica nachádza. Ak ste si ju doteraz poctivo pestovali niekoľko rokov, jej odstránenie môže byť naozaj problém. V takomto prípade vám pravdepodobne žiadny liek nepomôže a budete potrebovať radikálnejšie riešenie.

Duofilm je aj napriek množstvu vedľajších účinkov a kontraindikácii, ktoré sú spomenuté v príbalovom letáku hodnotený veľmi kladne.

Ak si dáte pozor pri aplikácii, budete trpezliví a začnete s liečbou bradavíc hneď od začiatku, môže pomôcť aj vám.

Prehľad


Zdravie

Priaznivé účinky na odstránenie bradavíc.

Cena

Nízka cena a ľahká dostupnosť.

Kvalita

Kvalitné zloženie.

Zameranie

Prípravok s úzkym zameraním.

Hlavné výhody

 • Jednoduché používanie
 • Kvalitné zloženie dvoch účinných látok

 • Odstraňuje bradavice
 • Mierne antibakteriálne účinky

Záverečné hodnotenie

duofilm

4/5 - (11 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu