Curaprox kefky – Kvalitné kefky (recenzia)

ZubyCuraprox kefky - Kvalitné kefky (recenzia)

Čistenie zubov sa stalo akousi rutinnou činnosťou, nad ktorou príliš neuvažujete a jednoducho ju vykonáte. Niekto berie kefku do rúk po každom jedle, ďalší si zase zvykli čistiť zuby ráno a večer.

Primárnym cieľom nie je svieži dych a príjemný pocit v ústach, ale odstránenie zubného povlaku.

Ten je zodpovedný za defekty a komplikácie, ktoré vás nedobrovoľne dovedú k zubárovi. Zubný kaz, krvácajúce ďasná alebo zápaly už patria do rúk odborníka.

Možno sa čudujete, prečo sa vám na zuboch tvorí zubný kameň, keď si ich čistíte pravidelne. Zuby si totiž musíte čistiť správne a používať vhodné pomôcky, ktoré vyčistia aj medzizubné priestory.

Zubné kefky, pasty a pomôcky značky CURAPROX sú považované za číslo jeden v starostlivosti o dentálnu hygienu.

Zaujíma vás, prečo je to tak a aké sú výhody zubných kefiek CURAPROX?

Povieme vám viac o tejto známej značke, ako aj o dentálnej hygiene a na záver vás čaká hodnotenie kefiek od samotných užívateľov.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť CURAPROX?

Čo to je?


Zubné kefky CURAPROX sú špeciálne navrhnuté tak, aby odstránili zubný povlak zo zubov, ďasien aj medzizubných priestorov.

Práve v medzizubných priestoroch sa tvorí až 80 % zubných kazov a správnym čistením môžete predchádzať ich vzniku.

Efekt čistenia zubnými kefkami CURAPROX spočíva vo vláknach. Klasické nylonové vlákna sú nahradené vláknami CUREN®, ktoré sú do hlavičky kefky osádzané vo veľmi veľkom počte.

Vďaka týmto vláknam pravidelné používanie kefiek spolu so správnou technikou čistenia predchádza vzniku problémov so zubami.

Prevrat v starostlivosti o zubnú hygienu


Švajčiarska spoločnosť CURAPROX začala písať svoju históriu už v roku 1972, kedy vyvinula prvú medzizubnú kefku s jemnými vláknami. To bol počiatočný krok k ceste za výrobou pomôcok, ktoré zabezpečia dokonalú starostlivosť a zdravie ústnej dutiny.

V roku 1993 boli na trh uvedené zubné kefky s vláknami CUREN.

Spoločnosť CURAPROX sa nezameriava iba na samotnú výrobu a predaj, ale aj na podporu vzdelávania v oblasti ústnej hygieny.

Na našom trhu pôsobí od roku 2005 a veľmi rýchlo si získala priazeň zákazníkov aj zubných lekárov.

Zubný povlak – pôvodca problémov so zubami


Takmer všetko, čo sa dostáva do nášho tela, prechádza ústami. Okrem jedla a tekutín je to aj vzduch a baktérie.

Prospešné baktérie žijú v ústach prirodzene, rozkladajú potravu a udržiavajú optimálne pH.

Tie z vonkajšieho prostredia sú neutrálne a v podstate neškodné. No to iba v prípade, že nemajú vhodné podmienky, kedy sa menia na zlé baktérie spôsobujúce vznik zubného povlaku. Ten sa začne tvoriť už dve hodiny po poslednom umytí zubov. Ako zmes zo zvyškov jedla, nečistôt a odumretých buniek sa lepí na zuby.

Množiace sa baktérie vytvárajú kyslé látky, ktoré narúšajú zubnú sklovinu a vzniká zubný kaz.

Tieto látky zároveň dráždia ďasná a môže sa objaviť aj zápal.

Možno ste doteraz netušili, že zubný povlak má na svedomí aj tvorbu zubného kameňa. Povlak je najskôr mäkký, no časom tvrdne. Ak si pravidelne nečistíte zuby, zmieša sa s minerálmi, mikroorganizmami a zmení sa na kameň. Telo sa ho chce zbaviť a spustí reakciu v podobe zápalov. Neskôr začnú ustupovať ďasná, zuby sa odhaľujú a uvoľňujú. Tu už hovoríme o parodontitíde.

Ako na zubný povlak?


Zubný povlak sa počas dňa zo zubov stiera aj prežúvaním tuhej stravy a nápomocné sú aj sliny. No bez umývania zubov sa ho nikdy nezbavíme úplne.

Všeobecne sa odporúča umývanie zubov 2-krát denne.

Odborníci sa zhodujú, že aj jedno umytie je dostačujúce, no musí sa vykonať dôsledne, vrátane čistenia medzizubných priestorov. Veľa ľudí si zvykne umývať zuby hneď po jedle, no odporúča sa počkať aspoň 30 minút, kvôli prebiehajúcim procesom v ústach počas jedenia.

Vhodná technika, správna zubná kefka a ďalšie pomôcky určené na zubnú hygienu, sú zárukou odstránenia zubného povlaku a prevenciou pred vznikom problémov.

Čím sú kefky CURAPROX výnimočné?


 • Špeciálne vlákna CURENumožňujú jemné, šetrné a efektívne odstraňovanie zubného povlaku. Technológia zabezpečuje, že vlákna neabsorbujú vodu, zachovávajú si mäkkosť a nepoškodzujú ďasná. Výsledkom je dokonale vyčistený chrup.
 • Tisícky vlákien v jednej kefke – mäkkosť kefky závisí aj od počtu vlákien vsadených do hlavičky. Podľa toho si môžete vybrať kefku, ktorá vám najviac vyhovuje. Počet vlákien je uvedený v označení jednotlivých kefiek. Napríklad ultrajemná kefka CURAPROX CS 5460 má až 5460 vlákien, pričom každé jedno je vsadené samostatne. Takáto kefka je zárukou, že dôsledne vyčistíte aj ťažko dostupné miesta. Klasická kefka má iba 500 až 800 vlákien, no tie kvalitnejšie ich majú aj 1000. Veľké medzery medzi vláknami spôsobujú, že kefka nezachytí všetky nečistoty.
 • Kompaktná hlavička – zabezpečí, že s kefkou vyčistíte aj zle prístupné miesta, ako je vnútorná časť horných a dolných zubov alebo stoličiek.
 • Sadne presne do ruky – osemhranné telo kefky nie je iba vecou dizajnu, ale má svoje opodstatnenie. Umožňuje uchopenie kefky pod 45° uhlom, čo je ideálna poloha pri čistení. Jedna polovica štetiniek je na zuboch a druhá na ďasnách.

Manuálne zubné kefky CURAPROX


 • CS 3960 super soft – pri čistení vyvíja jemný tlak na zuby, no zároveň je šetrná k ďasnám. 3960 vlákien CUREN s priemerom 0,12 mm je zárukou dôkladnej starostlivosti o vašu ústnu dutinu.
 • CS 5460 ultra soft – kefka, ktorá si získala fanúšikov po celom svete, je mimoriadne šetrná k ďasnám. O vaše zuby sa počas čistenia stará až 5460 vlákien s patentovanou technológiou CUREN s priemerom 0,1 mm.
 • CS smart – kefka určená pre deti od 4 rokov, ale aj pre dospelých. Predstavuje najmäkší model z radu. Do malej hlavičky je osadených až 7600 vlákien s priemerom 0,08 mm.
 • Cura Kid CK 4260 – kefka je navrhnutá pre najmenších, vrchnú časť hlavičky má ošetrenú gumovým povrchom. Ten zamedzuje poraneniu ďasien počas čistenia. Jemné a efektívne čistenie je zabezpečené osadením 4260 vlákien s priemerom 0,1 mm.

Cena


CURAPROX zubné kefky rozhodne nepatria medzi najlacnejšie, no ak vezmeme do úvahy ich kvalitu, cena naozaj nie je vysoká. Za ktorúkoľvek kvalitnejšiu zubnú kefku inej značky by ste zaplatili viac.

Výrobca využil nároky dnešnej doby, ktorá kladie dôraz na vzhľad a svoje produkty ponúka v širokej palete pestrých farieb.

Manuálne kefky môžete zakúpiť samostatne alebo v trojkusovom balení.

Sortiment značky CURAPROX naozaj nie je problém zohnať. Je v ponuke lekární, drogérií a v nákupných centrách nájdete aj kamenné prevádzky oficiálneho predajcu.

Napríklad oficiálna stránka CURAPROX ponúka model CS 5460 ultra soft 1 ks za 4,49 €.

Ak chcete ušetriť, navštívte stránku dr.max.sk a kúpte si výhodné balenie CURAPROX 5460 ultra soft 3 ks za zníženú cenu 7.99 €.

CURAPROX

3 kusy
Skladom
7,99 €
(platí ku dňu 4.8.2019)

Výhody a nevýhody


 • efektívne a zároveň šetrné čistenie zubov
 • celosvetovo uznávaný výrobca
 • nezameniteľný dizajn a výber z množstva farebných odtieňov
 • 100 % spokojnosť s používaním

 • vyššia cena oproti klasickým zubným kefkám

Záverečné zhodnotenie


Podobne ako mnoho ďalších ľudí, aj ja mám doma kefku CURAPROX. Zatiaľ, čo moji známi stavili na komfortné používanie elektrickej verzie, ja zostávam verná klasike. Oba varianty však spĺňajú kritériá na dobrú zubnú kefku.

Používam model CS 3960 super soft v kombinácii s medzizubnou kefkou, nakoľko mi pri čistení zubov vyhovuje pocit mierneho tlaku.

Po niekoľkoročných skúsenostiach s CURAPROXOM môžem potvrdiť, že dôležitejšie ako značka zubnej pasty je spôsob čistenia zubov a kefka, akú používate. Ja som nadmieru spokojná. Kefka mi zuby perfektne vyčistí a v ústach nezostane ani stopa po povlaku. Moje návštevy u zubára sa zredukovali na pravidelné prehliadky, no najväčšou odmenou je zdravý chrup bez zubného kameňa.

O kvalite výrobkov CURAPROX nemusíme diskutovať. Stovky nadšených recenzií hovoria za všetko.

Ľudia označujú kefky CURAPROX ako najlepšie na trhu.

Sem – tam sa objaví nejaká sťažnosť na cenu a farebná kombinácia v trojkusových baleniach nemusí vyhovovať každému. V prípade CURAPROX však ide o zanedbateľné detaily.

Ak hľadáte dobrú zubnú kefku, nemusíte veľmi premýšľať a určite vyskúšajte CURAPROX.

Prehľad


Zdravie

Priaznivé účinky na zuby a ústnu dutinu.

Balenie

Rôzne druhy balenia.

Kvalita

Kvalitné vyhotovenie produktu.

Zameranie

Produkt s úzkym zameraním.

Hlavné výhody

 • Produkt je skladom a má priaznivú cenu
 • Špeciálne vlákna CUREN

 • Produkt účinný pri dentálnej hygiene
 • Vynikajúce recenzie

Záverečné hodnotenie

Ohodnoťte post

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu