Ako rýchlo a zdravo dobiť energiu počas dňa

MagazínAko rýchlo a zdravo dobiť energiu počas dňa

Padá na vás únava, ale do večera je ešte ďaleko? Máme pre vás niekoľko tipov na potraviny aj činnosti, ktoré vám pomôžu potrebnú energiu rýchlo získať. Zameriame sa pritom na to, aby išlo o zdravý spôsob, ako energiu dobiť.

Rýchla energetická desiata

Tým základným, čo by ste počas dňa mali dodržiavať, je zdravé stravovanie. Päť až šesť primeraných porcií stravy počas dňa by malo byť štandardom. Ak vám aj napriek tomu energia chýba, môžete ju rýchlo doplniť zdravou desiatou. Vyskúšať môžete sušené ovocie, napríklad sušené mango alebo napríklad klasickejšie hrozienka. Sušené ovocie je plné vitamínov a minerálov, a predovšetkým koncentrovaného prírodného cukru, ktorý vám rýchlo dodá potrebnú „injekciu“ energie.

Okrem toho nezabúdajte ani na čerstvú zeleninu či čerstvé ovocie alebo oriešky.

Nezabúdajte na tekutiny

Niekedy sa môžete cítiť unavení len preto, že málo pijete. Najmä v horúcich letných dňoch urobí dehydratácia svoje. Preto nezabúdajte vypiť jeden až dva litre vody každý deň. Najlepšou voľbou je čistá neperlivá voda, vypiť ale môžete aj pohár džúsu. Naopak sa vyhýbajte sladeným nápojom alebo energetickým nápojom.

A čo kofeín?

Šálka ​​kávy raz či dvakrát denne nie je ničím, čo by vám malo uškodiť. Pozor ale na to, že telo si na kofeín vytvára návyk a čoskoro vás nebude kofeín priamo dobíjať. Skôr vás bude unavovať jeho nedostatok. Preto je dobré nepiť kofeín denne, ale len raz za čas, aby sa efekt dostavil v maximálnej intenzite.

Dajte si šlofíka

Keď vám padajú oči, najlepšou voľbou je spánok. Ak máte možnosť, môžete sa aj cez deň na pol hodiny „natiahnuť“, krátko si zdriemnuť. Najmä s rastúcim vekom ide často o nevyhnutný rituál, ako dobiť energiu na popoludnie a večer.

Rekreačný šport

Šport o primeranej intenzite vás dobije energiou. Nemusíte zo seba vydať všetko, čo vo vás je. Namiesto toho si skutočne zahrajte na rekreačnej úrovni šport, ktorý vás baví a s ľuďmi, ktorých máte radi. Alebo sa len môžete vydať na prechádzku pozdĺž rieky či do lesa – skrátka na miesto, kde sa cítite dobre, dobije vás.

Buďte na slniečku

Dlhodobý pobyt na priamom slnku vás môže vysilovať. Ten krátkodobý ale pôsobí priaznivo na našu psychiku a pomôže aj po fyzickej stránke. Sadnite si na lavičku alebo sa prejdite na slniečku a nechajte lúče dopadať na čo najväčšiu plochu svojho tela. Stačiť môže desať či dvadsať minút, aby ste sa cítili oveľa lepšie.

Pozor na stres

Aj keď robíte všetko správne, niekedy sa môžete cítiť unavení pre to, že ste v strese a depresiách. V takom prípade sú ideálnou voľbou činnosti, ktoré vám pomôžu zamestnať hlavu a uvoľniť sa. Venujte sa svojim koníčkom! Dlhodobo je potom vhodné problém riešiť a stres sa snažiť odbúrať.

Ohodnoťte post

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu