Aké sú benefity psích granúl, lisovaných za studena?

MagazínAké sú benefity psích granúl, lisovaných za studena?

Naši domáci miláčikovia si zaslúžia to najlepšie, o tom azda ani netreba prehnane diskutovať. A to sa týka ako bežnej starostlivosti, tak aj ich stravy. Správna strava pre psov je mimoriadne dôležitá pre ich zdravie, rast i pohodu. Ak si dáte záležať na jej výbere, nielenže doprajete psíkovi spokojnosť, ale môžete sa vyhnúť potenciálnym zdravotným komplikáciám.

Od stravy sa to začína

Čo platí pre ľudí, to platí aj pre psov – toto funguje aj v prípade stravovania. Aj v našom organizme sa mnohé procesy odohrávajú na základe toho, čo konzumujeme, a strava veľa ovplyvňuje. U psíkov je to rovnaké. Výberom správneho zloženia stravy a živín im môžeme pomôcť a zároveň znížiť riziko vzniku zdravotných komplikácií. Výbornou a osvedčenou voľbou sú granule pre psov lisované za studena, ktoré si uchovávajú viac živín a výborne chutia. Práve od nich sa dá začať.

Prečo práve za studena lisované granule?

Ako už názov napovedá, tieto granule vznikajú procesom lisovania pri nižších teplotách. Vďaka tejto skutočnosti si lepšie uchovávajú živiny i enzýmy, tak prospešné pre zdravé trávenie a vývoj psíkov. Kombinácia kvalitného mäsa a za studena lisovaných olejov prináša menšie riziko alergií, výbornú prírodnú chuť lepšiu stráviteľnosť granúl. Jednoducho, benefity, ktoré neradno opomínať, a ktoré hovoria výrazne v prospech tejto alternatívy pri stravovaní našich domácich miláčikov.

Skúste nájsť to, čo vášmu psíkovi sedí

Samozrejme, nebolo by správne teraz zovšeobecňovať a ísť do tvrdení, že za studena lisované granule sú univerzálne tou najlepšou či jedinou voľbou pre všetkých psov. To sme určite povedať nechceli, pretože potreby jednotlivých psov sú individuálne. Niektorým môže vyhovovať aj prírodná strava BARF, pri ktorej je na pleciach majiteľa, aby pripravil vhodný mix z mäsa, kostí, zeleniny či ovocia. Oproti granulám je to časovo oveľa náročnejšie, no ako sme spomenuli, každý má svoje preferencie. Bez ohľadu na to platí, že práve spomenuté granule lisované za studena sú výbornou a obľúbenou alternatívou.

Ohodnoťte post

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu