Aescin – Cena, recenzia a účinky

Kosti a kĺbyAescin - Cena, recenzia a účinky

V tejto recenzii si predstavíme liek z dielne produktov na opuchy, zápaly, podliatiny a kŕčové žily.

Bude sa jednať o voľne dostupný liek vo forme tabliet, nazývaný ako Aescin Teva 20 mg vo forme 30-tich tabliet.

V recenzii sa dočítate o všetkom podstatnom, čo vás bude zaujímať, predovšetkým však podrobnejšiu charakteristiku lieku, jeho účinky, zloženie, cenu a spôsob, ako a kde ho možno zakúpiť spolu s hodnotením lieku od reálnych ľudí, čo ho skúsili.

Cena prípravku Aescin

Čo to je?


Aescin je liek vo forme okrúhlych obalených tabliet oranžovej farby s hladkým povrchom.

Liek  pomáha potláčať lokalizované pooperačné a poúrazové opuchy a zápaly, rozličné podliatiny po operáciách, ťažkosti s kŕčovými žilami na nohách a taktiež boľavé symptómy chrbta (chrbtice).

Osvedčil sa aj pri liečbe zápalov šliach respektíve šľachových puzdier ľudského tela.

Radi by ste vedeli viac o tomto výnimočnom lieku na spomínané problémy a ťažkosti?

Potom si prečítajte túto recenziu až do samého konca.

Účinky


 • Liek proti zápalom a opuchom (po úrazoch a operáciách)
 • Ničí tiež choroby kŕčových žíl (varixov) na nohách a rovnako aj boľavé príznaky chrbtice
 • Zloženie prípravku účinne potláča pooperačné a poúrazové opuchy a znižuje zápalovú reakciu
 • Vhodný i k prevencii pooperačných podliatin
 • Pomáha aj pri zápaloch šľachových puzdier
 • Vhodný tiež k liečbe opuchu hlasiviek a k prevencii pred opuchom hlasiviek


  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Aescin? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Zloženie


Aescin patrí do skupiny liekov bez lekárskeho predpisu vo forme obalených tabliet. Čo sa týka zloženia tohto lieku, ten obsahuje účinnú látku menom a-aescinum (a-escín). 1 tableta lieku Aescin obsahuje 20 mg tejto účinnej látky (a-escínu).

V prípade získavania tejto účinnej látky platí, že sa získava z plodov rastlinky s názvom  Pagaštan konský (lat. Aesculus hippocastanum).

Ide o beztvarú zmes, ktorá je vo rozpustná v podobe saponinov, glykozidov vrátane escigeninu, proteescigeninu, barringtogenolu C a D. Samotná látka v lieku má protizápalové a venoprotektívne účinky.

Znamená to, že táto látka zosilňuje jednotlivé steny kapilár a zároveň zlepšuje aj ich pružnosť (elasticitu).

Aj z toho dôvodu tento druh lieku pomáha zlepšovať pooperačné opuchy a zmenšuje vznik zápalov a podliatin (predoperačných aj pooperačných).

V neposlednom rade tento liek  pomáha tiež zlepšovať zhoršenie stavov varixov (kŕčových žíl) na dolných končatinách (zdroj).

V prípade ďalších pomocných látok platí, že každá tableta lieku (okrem spomínanej účinnej látky) obsahuje aj monohydrát laktózy, zemiakový škrob, mastenec, povidón, magnéziumstearát.

Obal samotnej tablety tvorí mastenec, oxid titaničitý, povidón, polysorbát, eudragit L-30, simetikón 30 %, oranžová žlť  a sodná soľ karboxymetylcelulóza.

Zdroje:

 1. https://www.nemocnicahandlova.sk/pracoviska/ambulancie/cievna-chirurgia/liecba-krcovych-zil/operacia-laserom-elves.html
 2. https://aescin.sk/
 3. https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/varicose-veins/care-at-mayo-clinic/mac-20350653
 4. https://tlacovespravy.sme.sk/c/20592910/pozor-na-pavucikov-na-nohach.html
 5. https://www.slovenskypacient.sk/zacinajuce-krcove-zily-lieky-bylinky-domaca-prirodna-liecba-operacia/

Dávkovanie a užívanie


 • Výrobca odporúča užívať dospelým 2 tablety 3 krát denne
 • V rámci udržiavacej fázy výrobca odporúča užívať 1 tabletu 3 krát denne
 • Balenie obsahuje 30 obalených tabliet
 • Tablety je potrebné užiť v pravidelnom čase, s dostatočným odstupom od každej dávky
 • Tablety sa konzumujú celé, neprehrýzajú sa a najlepšie je užiť ich po jedle
 • Jednotlivé tablety je potrebné zapíjať potrebným množstvom vody (tekutín)

Cena


V tejto recenzii bol použitý liek Aescin od poľského výrobcu TEVA Kuton (POL) respektíve slovenského dodávateľa a distribútora TEVA PHARMACEUTICALS SLOVAKIA, s.r.o. (SVK).

Ide o liek, ku kúpe a k užívaniu ktorého nie je potrebný lekársky predpis. Dá sa zakúpiť aj v známom a overenom internetovom obchode www.drmax.sk.

Po detailnejšom porovnávaní cien podľa spomínaného obchodu sme zistili, že liek Aescin stojí momentálne 5,29 € s DPH za 30 kusov obalených tabliet (20 mg).

Je však potrebné poznamenať, že na daný liek bývajú akcie na konečnú cenu a preto je možné v takomto prípade samotný prípravok zakúpiť v lepšej cene.

 Preto odporúčame sledovať aktuálne ponuky internetového obchodu a získať tak dodatočné zľavy na samotný liek.

Navyše nákupom lieku Aescin prostredníctvom internetového obchodu drmax.sk je možné získať 21 bodov na vernostnú kartu Dr. Max a dopravu ZADARMO pri objednávke nad 9,90 € s DPH (ak si zvolíte dodanie objednávky na vlastnú adresu).

Ďalšou výhodou je, že výživový prípravok je v internetovom obchode skladom, vďaka čomu je možné dosiahnuť okamžité vybavenie objednávky.

Aescin

 Tablety 1 x 30 ks
 Výhodná cena
od 4,89€

Upozornenie


 Aescin je liek určený pre dospelých a dospievajúce deti nad 18 rokov. Liek nie je vhodný pre dospievajúcich a deti do 18 rokov. Aescin nie je vhodné užívať počas tehotenstva a laktácie kvôli nedostatku údajov o použití lieku počas gravidity a v čase laktácie.

 Prípadne je vždy potrebné sa vopred informovať u lekára, či je možné tento liek užívať v tehotenstve a počas dojčenia. Liek nie je náhradou preventívnych úkonov alebo liečby, ako je napríklad využitie studenej vody, využitie bandáže na nohy alebo nosenie podporných pančúch na základe odporúčaní lekára.

 V prípade skladovania lieku platí, že je potrebné ho skladovať mimo dohľadu a dosahu detí, na tmavom, suchom mieste pri izbovej teplote od 15 do maximálne 25 stupňov Celzia. Doposiaľ neboli pozorované a zistené žiadne nežiaduce účinky v súvislosti s užívaním tohto lieku.

 Ak by sa objavili nežiaduce účinky pri užívaní lieku, je potrebné prestať užívať samotný liek alebo sa o jeho vhodnosti poradiť so svojím lekárom. Počas užívania lieku je dôležité dodržiavať odporúčané dávkovanie od výrobcu alebo svojho lekára.

Výhody a nevýhody


 • Reálne pomáha na nepríjemné opuchy a zápaly
 • Liek bez lekárskeho predpisu
 • Môže pomôcť pomôcť zničiť viaceré druhy opuchov a zápalov v ľudskom tele

 • Malé balenie
 • Menej známy liek
 • Nemožno užívať v tehotenstve a počas dojčenia
 • Nie je vhodný pre malé deti a dospievajúcich do 18 rokov

Naše hodnotenie


Možno ste sa na začiatku tejto recenzie začudovali, čo zase za liek som to priniesol v rámci nášho blogu.

Nie je to však žiadna náhoda, že som recenzoval práve tento voľne predajný a dostupný liek na opuchy, zápaly, problémy s chrbticou či kŕčovými žilami na nohách.

Aescin liek vo forme tabliet ma zaujal pestrým využitím a použitím.

Aj keď som ho osobne nemal možnosť vyskúšať, zaujalo ma pri tomto lieku počas písania recenzie hneď viacero skutočností.

V prvom rade to, že ide o ďalší z voľne predajných liekov, ktorý môže pomôcť pri opuchoch či zápaloch po úrazových, pooperačných alebo podliatin (nie je potrebný k jeho kúpe lekársky predpis).

 Širší okruh záberu, kde môže pomôcť.

Preventívne tento liek môže pomôcť dokonca aj pri opuchu hlasiviek, ako aj pri problémoch s varixmi /nepríjemnými kŕčovými žilami/ na nohách.

Isto sa to hodí viacerým z nás, ktorí majú z dôvodu sedavého zamestnania takýto nepríjemný „estetický“ problém na nohách.

Môžete teda vidieť už teraz, aký široký záber máte tento voľne dostupný liek.

Záverečné hodnotenie


Možno by sa mohlo zdať, že na trhu je veľa takýchto pomocníkov na spomínané problémy.

Rovnako ma tento liek zaujal aj kvôli svojej prijateľnej cene, ktorá je na úrovni necelých 5 Eur a 30 centov za 30 tabliet.

Tu chcem však podotknúť, že pri dávkovaní 2 tabliet 3 krát denne, respektíve pri udržiavacej liečbe 1 tableta 3 krát denne vám 1 balenie Aescinu vydrží iba na pár dní.

Rovnako je pravdou, že na internete sa rôznia často názory ľudí na celkový účinok tohto lieku.

Je to už raz tak pri voľne dostupných a predajných liekoch a nemusia zaúčinkovať rovnako alebo vôbec.

Ja si však myslím, že ak sa budete riadiť pokynmi výrobcu alebo pokynmi svojho lekára, účinok a pozitívna zmena pri problémoch sa môže dostaviť aj u vás.

Definitívne stanovisko a rozhodnutie však nechám na vás. Liek Aescin tu je, bol a predpokladám, že vďaka svojím pestrým účinkom ešte aj dlho bude.

Spomeňte si možno aj vy na tento liek, ak vás postihne najbližšie ďalší nepríjemný opuch, zápal či ďalší podobný problém.

Zdravie

Skvelé účinky.

Doprava

Lacné poštovné.

Kvalita

Účinné zloženie.

Zameranie

Široko zameraný.

Hlavné výhody Aescin

 • Účinné zloženie
 • Jednoduchá aplikácia

 • Skvelé účinky
 • Ľahko prenosný

Záverečné hodnotenie

3.7/5 - (35 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu