Wobenzym – Dávkovanie a skúsenosti (recenzia)

ImunitaWobenzym - Dávkovanie a skúsenosti (recenzia)

V súčasnej dynamickej dobe je dobré vedieť, že proti viacerým chorobným stavom jestvuje prírodný doplnok stravy, ktorí tvoria účinné enzýmy.

V recenzii podrobnejšie rozanalyzujeme pomerne známy výživový prípravok Wobenzym.

Prezentuje sa ako  liek proti viacerým chorobám, najmä však proti nepríjemným zápalom, opuchom a rovnako aj proti ťažkostiam s obranyschopnosťou organizmu.

Čo to je?


Wobenzym je unikátny výživový prípravok s obsahom aktívnych enzýmov od výrobcu Mucos Pharma, vedúceho svetového producenta kombinovaných enzýmových preparátov pre systémovú enzýmoterapiu. Prípravok sa odporúča konzumovať v prípade viacerých problémov alebo chorôb, predovšetkým proti zápalom, opuchom a ťažkostiam s obranyschopnosťou organizmu.

Prečo stojí za pozornosť venovať sa tomuto voľne dostupnému lieku?

Azda aj preto, že ide o pomerne obľúbený prípravok na uvádzané problémy, no okrem nich zaujme aj  dokonalé a účinné zloženie, ktoré tvoria enzýmy s rastlinným a živočíšnym pôvodom proti šíreniu a tvorbe zápalov v ľudskom organizme.

Rovnako dobre podporujú aj rovnováhu a zlepšujú aj obranyschopnosť.

Viac detailnejších informácií o prírodnom prípravku prinášame v nasledujúcich riadkoch Wobenzym recenzie.


wobenzym cena dávkovanie hodnotenie účinky  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Wobenzym? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Účinky


 • Prípravok svojím „enzýmovým“ zložením eliminuje zápaly (akútne aj chronické), opuchy a problémy s obranyschopnosťou organizmu
 • Utišuje celkové poruchy zdravia v tele
 • Posilňuje imunitu (obranyschopnosť) organizmu
 • Zlepšuje rozpúšťanie krvných zrazenín (trombov)
 • Urýchľuje poúrazovú rekonvalescenciu
 • Vhodný aj k liečbe po operácii nosa, krku, uší, kĺbov a tiež aj v stomatochirurgii
 • Veľmi účinný je aj pri liečbe reumatizmu, artrózy a ďalších ťažkostí dolných končatín

Zloženie


Výživový prípravok Wobenzym v tabletách má čo ponúknuť vďaka svojmu unikátnemu zloženiu.

Práve samotné zloženie prípravku robí z neho „silného“ prírodného pomocníka k podpore zdravia.

Podľa výrobcu ide o prípravok systémovej enzýmoterapie, to znamená, že celkové zloženie prípravku je tvorené účinnými enzýmami, ktoré dobre rozkladajú bielkoviny.

Tieto majú rastlinný a živočíšny pôvod a ich účinky znižujú tvorbu zápalov v tele a zároveň podporujú celkovú obranyschopnosť organizmu. Konkrétne zloženie prípravku Wobenzym je tvorené
5-timi hlavnými a účinnými enzýmovými zložkami.

Bromelaín

Prvým z nich je enzým Bromelaín, ktorý patrí k takzvaným proteolytickým druhom enzýmov. Tieto sa  získavajú zo stopiek ananásu (bromelaín je pôvodne rastlinný enzým, ktorý sa nachádza v čerstvom ananáse, ale v prírodných produktoch sa využíva bromelaín produkovaný zo stopky spomínaného exotického ovocia, pretože má iné vlastnosti ako čerstvý enzým z ovocia).

Okrem množstva prospešných látok Bromelaín obsahuje najmä vysoký obsah Calcia (vápnika), ktorý podporuje bezproblémové fungovanie a zloženie kostí v ľudskom tele. Bromelaín je taktiež veľmi účinnou látkou proti zápalom a súčasne ide aj o ľahko rozložiteľný druh bielkoviny v strave.

Tieto fakty spôsobujú, že bromelaín veľmi efektne  pomáha tíšiť bolesť a opuchy (predovšetkým bolesť spôsobovanú v svaloch a kĺboch). Eliminuje aj vznik krvných zrazenín a zároveň tento druh enzýmu zlepšuje hojenie rán. V neposlednom rade zmierňuje ťažkosti so srdcom a močovým ústrojenstvom.

Pankreatín

Druhým účinným enzýmom v zložení prípravku Wobenzym je Pankreatín. Ide konkrétne o zmes viacerých enzýmov, ktoré vznikajú činnosťou pankreasu v ľudskom tele.

Hlavnou úlohou tohto typu enzýmu je rozkladať tuky, cukry a zároveň aj bielkoviny. Patrí sem najmä amyláza, proteáza a lipáza. Význam tohto druhu enzýmov spočíva predovšetkým v dobrom fungovaní obranyschopnosti ľudského organizmu a celého tráviaceho ústrojenstva.

Papaín

Tretím prospešným enzýmom v zložení prípravku je takzvaný Papaín.

Ide o proteolytický enzým, ktorý sa získava z papajovníka. Má  priaznivé účinky predovšetkým na trávenie v organizme. Okrem toho eliminuje tvorbu krvných zrazenín a zlepšuje proces liečenia zápalových ochorení. Priaznivé účinky tohto druhu enzýmu boli zaznamenané aj pri liečbe účinkov chemoterapie a rovnako pri liečbe vredov a ekzémových stavov.

Trihydrát rutosidu

Trihydrát rutosidu je ďalšou pôsobivou látkou v prípravku.

Vyznačuje sa silným antioxidačným účinkom (ide o látku, ktorá eliminuje škodlivé vplyvy voľne sa šíriacich radikálov v tele). Okrem toho táto látka znižuje opuchy a zlepšuje činnosť ciev.

Trypsín

Piatym aktívnym enzýmom je takzvaný enzým Trypsín (Chymotripsín) hovorovo tráviaci enzým, ktorý pomáha rozkladať bielkoviny  nachádzajúce sa v bežnej strave (pomáha teda aj s celkovým trávením potravy).

Má taktiež antioxidačný a navyše aj protirakovinový účinok.  Znižuje zápaly a v neposlednom rade podporuje obranyschopnosť organizmu.

Všetky vyššie uvádzané a prezentované látky sú zoskupené v každej tablete výživového prípravku Wobenzym v takom pomere, aby pôsobili účinne a priaznivo na ľudský organizmus. Samotné tablety prípravku sú odolné proti žalúdkovej šťave (zdroj).

Wobenzym dávkovanie a užívanie


 • Odporúčané dávkovanie výrobcu je 3-krát 5 tabliet denne respektíve 3-krát 10 tabliet denne (po zlepšení stavu choroby a ťažkostí sa dávka priebežne znižuje na udržiavaciu dávku 3-krát 3 tablety za deň)
 • Odporúčané dávkovanie výrobcu v prípade poúrazových opuchov (zlomeniny, vykĺbenie, podvrtnutie, narazenie) – prvotná fáza 3-krát 10 tabliet dennepo 7 až 10 dňoch zníženie dávky na 3-krát 3 tablety denne
 • Odporúčané dávkovanie výrobcu v prípade niektorých pooperačných stavov v chirurgii – prvotná dávka 3-krát 10 tabliet denne, po 7 až 10 dňoch dávka 3-krát 5 až 3-krát 3 tablety denne
 • Odporúčané dávkovanie výrobcu v prípade lymfedémov – prvotná štartovacia dávka 2-krát 10 až 3-krát 7 tabliet denne po dobu 4 až 5 týždňov, po tomto období sa dávka zníži na 3-krát 5 tabliet respektíve 3-krát 3 tablety denne po dobu minimálne 2 mesiacov
 • Odporúčané dávkovanie výrobcu v prípade Fibrocystickej mastopatie – po dobu 6 týždňov je potrebné užívať 2-krát 10 tabliet denne
 • Odporúčané dávkovanie v prípade Potrombotického syndrómu – 3-krát 10 až 3-krát 5 tabliet denne v intervale 5 až 6 týždňov
 • Odporúčané dávkovanie výrobcu v prípade zápalu povrchových žíl – 3-krát 7 až 3-krát 5 tabliet v intervale 2 až 3 týždne

Podľa odporúčaní výrobcu je potrebné u detí určiť veľkosť užívacej dávky podľa aktuálnej telesnej hmotnosti – 1 tableta na 6 kilogramov telesnej hmotnosti.

Tablety sa odporúčajú nerozhrýzať, užiť minimálne 30 minút pred jedlom a zapiť dostatočným množstvom vody / inej tekutiny (optimálne množstvo tekutiny je minimálne štvrť litra). Prípravok je vhodný na pravidelné a dlhodobé užívanie.

Ďalšie odporúčané dávkovanie:

 • Odporúčané dávkovanie výrobcu v prípade Reumatoidnej artritídy – liečba v dĺžke 5 až 6 mesiacov v množstve 3-krát 5 tabliet denne
 • Odporúčané dávkovanie výrobcu v prípade Reumatizmu mäkkých tkanív – 3-krát 5 tabliet denne minimálne 1 mesiac
 • Odporúčané dávkovanie výrobcu v prípade artrózy – 3-krát 6 tabliet denne v intervale 5 až 6 týždňov
 • Odporúčané dávkovanie výrobcu v prípade mnohopočetnej mozgomiešnej sklerózy – až 14. deň 3-krát 10 tabliet denne, neskôr sa zvolí udržiavacia dávka v množstve 3-krát 3 tablety denne – dlhodobo
 • Odporúčané dávkovanie v prípade chronických a recidivujúcich zápalov v nosovej, krčnej, ušnej časti tela, v dýchacích cestách, v močovom ústrojenstve a podobne – pri akútnych zápaloch – 3-krát 10 tabliet denne po dobu 2 týždňov, pri chronických a opakujúcich sa zápaloch 3-krát 5 tabliet denne po dobu 1 mesiaca

Wobenzym cena


Cena výživového prípravku Wobenzym v čase písania tejto recenzie (26.6.2018) sa pohybovala podľa internetového obchodu drmax.sk pri 800 kusovom balení tabliet na úrovni 97,99€. Cena 1 tablety pri tejto aktuálnej cene výživového prípravku vychádza na prijateľných 0,12 centov za 1 kus tablety.

Nákupom výživového prípravku prostredníctvom overeného, dobre známeho a zákazníkmi odporúčaného  internetového obchodu www.drmax.sk je možné  ušetriť kúpou výživového prípravku Wobenzym 800 tabliet až sumu 11,70 € v porovnaní s  pôvodnou cenou prípravku, ktorá sa pohybuje na úrovni 109,69 € s Dph.

Nákupom tohto výživového prípravku Wobenzym 800 kusov tabliet dostanete navyše 391 bodov na vernostnú kartu Dr.Max. Okrem toho môžete k samotnému nákupu získať 40 % dodatočnú ZĽAVU na akýkoľvek vybraný produkt Dr.Max!

V prípade, že ste sa rozhodli dodať objednávku poštou, doprava pri uvádzanom výživovom prípravku bude  ZADARMO. Výhodou je tiež okamžité expandovanie zo skladu, nakoľko tento výživový prípravok má spomínaný internetový obchod skladom.

Upozornenie


 Užívanie výživového prípravku počas laktácie a gravidity je potrebné dôkladne zvážiť a prekonzultovať so svojím lekárom (gynekológom).

 Liek obsahuje laktózu, takže je potrebné dôkladne zvážiť aj jeho užívanie pri alergických reakciách na laktózu a ďalšie látky obsiahnuté v prípravku.

 Podľa odporúčaní výrobcu sa prípravok neodporúča užívať v prípadoch, ktoré sú spojené so zvýšeným sklonom ku krvácaniu alebo so zvýšenou fibrinolýzou (rozpúšťaním krvných zrazenín).

 U detí určuje dávkovanie a veľkosť dennej dávky lekár, konkrétne podľa aktuálnej telesnej hmotnosti dieťaťa. Samotný liek nie je náhradou za antibiotickú liečbu u infekčného zápalu, podporuje však jej účinky.

 Výrobca neodporúča prekračovať odporúčanú dennú dávku. Je potrebné dbať na vyváženú stravu a zdravý životný štýl. Pred začiatkom užívania prípravku je potrebné sa poradiť o možných rizikách so svojím lekárom alebo lekárnikom. Prípravok je potrebné skladovať mimo dosahu detí, v suchu a tme pri izbovej teplote do 25 °C.

Hodnotenie


Tu nájdete ďalšie recenzie a hodnotenia na výživový prípravok Wobenzym od ďalších ľudí, ktorí ho reálne vyskúšali. Ako môžete vidieť, väčšinou je záporom iba cena.

 

Výhody a nevýhody


Pravdupovediac som veľmi milo prekvapený, pri čom všetkom môže pomôcť práve výživový prípravok Wobenzym. Pravda je taká, že doposiaľ som tento prírpavok reálne nevyskúšal. Dnes už však viem, že ak si nebudem vedieť rady s nejakou zdravotnou ťažkosťou, predovšetkým s narušenou imunitou v prechodnom období (predovšetkým po zime na jar), alebo s opuchmi a zápalmi v akejkoľvek časti tela, mám sa na koho obrátiť.

Wobenzym je unikátny výživový prípravok, ku kúpe ktorého nepotrebujete lekársky predpis. Je to  TOP 1 produkt odporučený v slovenskom a českom internetovom „porovnávači“ cien „Heureka„. Asi k tomu netreba komentár, ak je to prípravok tak vysoko vo vyhľadávači na internete. Navyše niekoľko stoviek ba až tisícok prevažne pozitívnych hodnotení hovorí jasnou rečou.

Čo sa týka ceny, pri 800 kusoch tabliet sa zdá cena 98€ vyššia, to áno, no ak si prerátame cenu 1 tablety pri takomto množstve a cene, vyjde nám skvelých 12 centov za 1 kus tabletky.

A to už nepotrebuje komentár.

 • Pomáha pri viacerých chorobách a problémoch
 • Zlepšuje imunitu a zmierňuje opuchy
 • Výborný po operáciách a pri rehabilitácii
 • Veľké balenie
 • 1 balenie vydrží viac mesiacov
 • Overený výrobca
 • Nemá vedľajšie účinky

 • Cena
 • Je potrebné užívať viac tabliet
 • Môže vyvolávať laxatívne účinky

Moje hodnotenie


Nebojím sa teda povedať na konci tejto recenzie, že Wobenzym je a bude skutočným pomocníkom na viaceré zdravotné problémy a ťažkosti a rozhodne si zaslúži šancu v prípade, že stále váhate, či si ho kúpiť alebo nie, ak vás trápi čo i len jedna záležitosť, o ktorej sme dnes ponímali. Netreba sa báť, že urobíte chybu, ak vsadíte práve na tento produkt.

Práve naopak.

Môžete získať oveľa viac, ako na sa na prvý pohľad môže zdať. A to sa málokedy stáva pri bežných liekoch na predpis, ktorých deň čo deň pribúda, ale skôr na jeden zdravotný problém a nie na viacero, ako je tomu pri tomto výživovom produkte.

Do svojho zdravia sa oplatí investovať a ak sa niečo vyskytne, nejaká tá bolesť, opuch, zápal či porucha obranyschopnosti organizmu, je tu Wobenzym a všetko môže byť po pár týždňoch ako predtým, ak nie ešte lepšie.

Záverečné hodnotenie


Mnoho účinkov

Skvelé účinky po operácii.

Cena

Cena sa môže zdať vysoká, no po prepočte vychádza jedna tableta výhodne.

Kvalita

Kvalitné a účinné zloženie prípravku.

Zameranie

Široko zameraný na rôzne problémy.

Hlavné výhody Wobenzymu

 • Skvelé a kvalitné zloženie
 • Preukázateľné účinky

 • Prijateľná cena za jednu tabletu
 • Rôzne balenia na výber

Záverečné hodnotenie

4.4/5 - (9 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu