Varumin – Cena a dávkovanie + (recenzia)

ImunitaVarumin - Cena a dávkovanie + (recenzia)

Varumin je prírodný doplnok výživy vo forme perorálneho roztoku. Tvoria ho 2 balenia, Varumin 1 a Varumin 2, ktoré sa kombinujú. Je to jedinečný produkt zložený z liečivých rastlín, ktoré neboli vystavené žiadnym toxickým látkam.

Pomáha pri oslabenom imunitnom systéme a regeneruje vyčerpaný organizmus v dôsledku rôznych akútnych či chronických chorôb.

Ak vás tento produkt zaujal, prečítajte si našu recenziu, v ktorej sa dozviete viac o jeho dostupnosti, účinkoch, zložení, ako aj o skúsenostiach užívateľov s týmto produktom.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Varumin?

O výrobcovi


Inter-Evrogeneks je farmaceutická spoločnosť, ktorá sídli v Macedónsku v meste Novo Selo. Je výrobcom a majiteľom originálnej receptúry produktu Varumin.

Spoločnosť je známa viac ako tridsaťročnými skúsenosťami vo výrobe liekov.

Výrobca sa od iných spoločností odlišuje tým, že ako jeden z mála má všetky produkty vyrobené podľa vlastných a originálnych receptúr.

Zaoberá sa tiež pestovaním liečivých rastlín, ktoré využíva vo svojej výrobe.

Účinky


Produkt Varumin je známy najmä vďaka svojim jedinečným účinkom.

Pomáha najmä pri:

 • zoslabnutom a vyčerpanom organizme
 • oslabenom imunitnom systéme
 • liečbe zhubných ochorení
 • kožných chorobách
 • hypertenzii
 • skleróze multiplex
 • anémii
 • HPV infekcii
 • ďalších akútnych a chronických ochoreniach

Ako účinkuje?


Varumin sa najčastejšie užíva pri oslabenej imunite a celkovo zlom zdravotnom stave, kedy je náš organizmus vyčerpaný.

Najčastejšie sa využíva ako doplnková liečba v tradičnej, v  homeopatickej, ale i v odbornej medicíne. Má rýchly regeneračný účinok, ktorým pôsobí na poškodené tkanivá.

Aj keď jeho účinnosť pri nádorových ochoreniach nie je potvrdená, v súčasnosti prebieha veľký výskum v Klinickom centre v meste Skopje.

Zloženie


Varumin 1 a Varumin 2 majú odlišné zloženie, ale užívajú sa súčasne.

Varumin 1 obsahuje extrakt z propolisu a suchý extrakt z aloe.

Extrakt z propolisu

Ide o vodný roztok propolisu pripravený rozpustením 0,8 g najmenej 3 % suchého extraktu propolisu v 100 ml vody.

50 ml roztoku Varumin 1 obsahuje 49,80 g extraktu z propolisu.

Propolis sa objavil už v období starého Egypta, kde ho používali pri mumifikácii. Na liečebné účely ho používal aj Hippokrates v období 460 – 377 rokov pred n. l.

Propolis je tradičný včelí produkt, ktorý sa získava zo živíc na stromoch a kroch. Je to zmes bioaktívnych látok, živice, éterických olejov a peľu.

Obsahuje vitamíny (B1, B2, B3, B6, E), kyselinu listovú, minerálne látky (železo, vápnik, mangán, kremík, chróm, kobalt, zinok, stroncium, nikel), enzýmy, bioflavonoidy a esenciálne aminokyseliny.

Nazýva sa tiež ,,prírodné antibiotikum”, pretože má podobné účinky ako tie z lekárne. Účinne pôsobí pri hojení rán a má protizápalové účinky. Má tiež imunostimulačné účinky a používa sa aj ako prevencia proti chrípke a prechladnutiu.

Na propolis by si mali dať pozor najmä ľudia s alergiou, pretože je to veľmi silný alergén. V prípade, že sa u vás v minulosti  objavila alergia na propolis, produkt Varumin neužívajte. Viac info o propolise…

Suchý extrakt z aloe

50 ml produktu Varumin 1 obsahuje 0,150 g suchého extraktu z aloe.

Aloe vera je ďalšia zložka produktu Varumin, ktorá sa stala obľúbeným liečivom už v starovekom Egypte. Liečivé účinky si uvedomoval aj Alexander Veľký, ktorý používal aloe na hojenie rán svojich vojakov.

Aloe vera upokojuje pokožku po popáleninách či poraneniach a podporuje hojenie rán.

Má skvelé detoxikačné účinky, pretože dokáže viazať škodlivé látky. Stimuluje imunitný systém a podporuje rýchlu regeneráciu buniek.

Tieto účinky má najmä vďaka obsahu vitamínov (A, B1, B2, B6, B12, C, E), kyseliny listovej, kyseliny nikotínovej, minerálov (vápnik, fosfor, sodík, draslík, chlór, mangán, zinok) a 22 aminokyselín a enzýmov, ktoré podporujú správnu činnosť látkovej premeny.

Aj v súčasnosti si ľudia uvedomujú blahodarné účinky aloe vera, pretože máme dostupných množstvo kvalitných produktov obsahujúcich túto zložku. Niektorí si aloe vera dokážu vypestovať aj doma.

Varumin 2 obsahuje oman pravý koreň, prstnatec obyčajný, kvet nechtíka, suchý extrakt z aloe, drieň obyčajný a vňať rebríčka. Viac informácií o Aloe Vera…

Oman pravý

200 ml Varumin 2 obsahuje 0,634 g  koreňa omanu pravého.

Oman pravý je liečivá rastlina, ktorá rastie najmä v teplom a slnečnom období. Pochádza z Ázie, tradične sa pestuje v záhradách a kvitne od júla do augusta. Na liečivé účely ju využívali už starí Gréci. Táto rastlina sa spomína aj v mnohých dielach slávnych antických lekárov, ako boli Hippokrates či Galén.

Obsahuje inulín, éterický olej, fruktozidy, horčiny a ďalšie látky. Inulín obsahuje viacero liečivých prípravkov a využíva sa nielen v lekárnictve, ale aj v cukrárstve. Tiež je vhodný ako náhradné sladidlo namiesto cukru.

Pomáha pri dráždivom kašli, pretože pôsobí na sliznicu dýchacích ciest a uvoľňuje hlieny.

Užíva sa tiež pri liečbe chronického ochorenia priedušiek, tuberkulózy a čierneho kašľa. Podporuje trávenie, tvorbu žlče, správne fungovanie metabolizmu, tvorbu žalúdočných štiav a celkovú obranyschopnosť organizmu (má antiparazitický účinok).

Prstnatec obyčajný

200 ml Varumin 2 obsahuje 0,595 g tejto zložky.

Kvet nechtíka

Varumin 2 obsahuje 0,396 g kvetu nechtíka.

Kvet nechtíka sa získava konkrétne z nechtíka lekárskeho. Patrí k najliečivejším rastlinám a poznali ju už starí Egypťania, ktorí ju využívali pri prírodnej liečbe. Nechtík lekársky je známy aj vďaka svojmu bohatému zloženiu.

Obsahuje flavonoidy, ktoré prispievajú k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom, majú protizápalový účinok a pôsobia proti voľným radikálom v tele.

Nechtík lekársky ďalej obsahuje: triesloviny, živicu, éterické oleje, vlákninu, vitamíny A, E, D, C, vápnik, horčík, antioxidanty, karotenoidy, xantofyly, polysacharidy, saponíny a ďalšie zložky.

Vďaka nim má tento kvet množstvo vonkajších aj vnútorných liečivých účinkov.

Pomáha najmä pri liečbe rakoviny. Podľa štúdií znižuje šírenie rakovinových buniek a tiež znižuje ich rast. Okrem toho podporuje trávenie, odstraňuje zápal z tela, znižuje vysoký krvný tlak, prečisťuje pečeň a zlepšuje kvalitu spánku.

Drieň obyčajný

Varumin 2 obsahuje 0,238 g drieňa obyčajného.

Drieň obyčajný je ker, ktorý rastie väčšinou v nížinách, svetlých lesoch a na skalnatých podložiach. Zberajú sa z neho najmä plody, ktoré sú vajcovitého tvaru a tmavočervenej farby. Majú sladkokyslú chuť a sú bohatým zdrojom vitamínu C. Plody drieňa triež obsahujú triesloviny, minerály a provitamín A.

V mnohých krajinách sa z plodov drieňa obyčajného vyrábajú džemy a sirupy. Oveľa viac sa však využíva pre svoje liečivé účinky.

Podporuje imunitný systém, pomáha zbavovať sa škodlivých látok v tele, zmierňuje plynatosť, hnačky, bolesti brucha a vďaka močopudným účinkom prečisťuje aj močové cesty, obličky a pečeň.

Vňať rebríčka

Varumin 2 obsahuje 0,159 g tejto zložky.

Varumin 1 a Varumin 2 obsahujú konzervačnú látku benzoát sodný.

Dávkovanie a užívanie


Varumin 1 a Varumin 2 je na užívanie určený predovšetkým pre dospelých. V individuálnych prípadoch ho môžu užívať aj deti od 10 rokov, ale až po konzultácii s lekárom.

Dospelí: Varumin 1 sa užíva v dávke 50 ml hodinu pred jedlom. S odstupom 6 hodín pokračujte v dávkovaní s produktom Varumin 2, ktorý sa užíva štyrikrát denne, a to jednu polievkovú lyžicu s objemom 10 ml hodinu pred jedlom.

 • V prípade, že pacient trpí metastatickými nádormi na pevných tkanivách, dávkovanie sa zvyšuje.
 • Varumin 2 sa užíva päťkrát denne jednu polievkovú lyžicu hodinu pred jedlom.

Deti staršie ako 10 rokov: Varumin 1 sa užíva dvakrát počas 6 hodín hodinu pred jedlom, potom sa pokračuje s produktom Varumin 2, ktorý sa užíva trikrát denne jednu polievkovú lyžicu.

 • Produkt Varumin je nutné užívať aspoň 4 týždne a neskôr v terapii pokračovať v závislosti od stavu pacienta.

Dostupnosť a cena


Produkt Varumin bol vyrobený v roku 1985 v Macedónsku, ale jeho predaj sa začal až v roku 2001.

V súčasnosti je dostupný vo viac než desiatich krajinách a zoženiete ho aj na Slovensku.

Jeho cena sa pohybuje okolo 100 €. V lekárňach Dr. Max je momentálne v 25% zľave a teda za cenu 85,99 €.

Varuminvarumin

50 ml + 200 ml
DOPRAVA ZADARMO
 85,99 €
(platí ku dňu 2.4.2019)

! Uvedená cena sa môže meniť. To znamená, že v čase, keď čítate článok, už produkt nemusí byť dostupný za uvedenú zníženú cenu!

Upozornenie


 • Produkt nie je vhodný pre deti do 10 rokov.
 • Dodržujte odporúčanú dennú dávku a nepresahujte ju.
 • Je to výživový doplnok, a teda nie je náhradou rozmanitej stravy.
 • Produkt by ste mali užívať až po konzultácii s lekárom a dôkladnom zhodnotení vášho zdravotného stavu. V prípade, že máte alergiu na niektorú z uvedených zložiek, tento produkt neužívajte.
 • Produkt nie je vhodný pre pacientov s črevnými ochoreniami, zápalom čriev a slepého čreva. V týchto prípadoch je nutná konzultácia s lekárom.
 • Skladujte mimo dosahu detí.

Výhody a nevýhody


 • bylinné zloženie
 • neobsahuje chemicky pridané látky
 • obnovuje oslabený imunitný systém
 • pomáha pri mnohých akútnych a chronických stavoch

 • vysoká cena
 • v mnohých prípadoch je pred užívaním produktu nutná konzultácia s lekárom

Naše hodnotenie


Produkt Varumin je predmetom rôznych internetových diskusií, kde je hlavnou témou najmä jeho účinnosť.

Mnohí tvrdia, že ide len o marketingový ťah a cena absolútne nezodpovedá účinkom, napr. pri onkologických ochoreniach. Výrobca však uvádza, že výskum účinnosti produktu na rakovinové bunky ešte stále prebieha a v prípadoch onkologických ochorení neuvádza jeho 100% účinnosť.

Napriek tomu si myslíme, že produkt môže byť účinný pri mnohých iných ochoreniach, ako aj pri oslabenom imunitnom systéme, pretože zloženie produktu je plné liečivých bylín, ktoré sú známe svojimi vynikajúcimi liečivými účinkami.

Produkt hodnotíme ako bezpečný a pri dodržanom užívaní a upozorneniach, by na náš organizmus nemal mať žiadny negatívny vplyv.

Prehľad


Zdravie

Kvalitný výživový doplnok.

Balenie

Výhodné balenie produktu.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na širokú oblasť.

Hlavné výhody

 • Kvalitné účinky
 • Výhodné balenie

 • Dobrá dostupnosť produktu
 • Rôzne balenia na výber

Záverečné hodnotenie

varumin

3.2/5 - (15 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu