PSSST! – Sprej proti chrápaniu (recenzia)

Ústna dutinaPSSST! - Sprej proti chrápaniu (recenzia)

Ako ste na tom s chrápaním? Riešite každé ráno rovnakú situáciu, kedy sa dohadujete s partnerom, ktorý tvrdí, že chrápete, ale vy ste presvedčení, že to tak nie je? Alebo ste v štádiu, kedy sa zobúdzate s vedomím, že to nebola lokomotíva, čo vás vytrhla zo spánku.

Chrápanie je vcelku bežná vec, ktorá sa vraj vyskytuje až u dvoch tretín populácie. Nejde pritom o čisto mužskú záležitosť. Dobre „pochrapkať“ si vedia aj ženy.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť sprej proti chrápaniu?

Za chrápaním sa môže skrývať suchosť hrdla alebo prekážka v dýchacích cestách. Tá sa môže objaviť počas nachladnutia alebo ide o anatomickú anomáliu.

Ďalšou možnosťou je, že počas spánku dochádza v hrdle k uvoľneniu tkaniva, následkom čoho je potom zúženie otvoru v hrdle, zlý priechod vzduchu a následné chrápanie.

Počas chrápania je dýchanie nepravidelné a prerušované. Budíte sa vy, váš partner a pokojne na vás môže zazerať aj váš sused.

Ak vás už nebaví počúvať neustále sťažnosti a chcete sa zobudiť oddýchnutí, zbavte sa chrápania!

PSSST! ústny sprej proti chrápaniu predstavuje prírodnú cestu, ako tento problém vyriešiť a dať chrápaniu zbohom alebo aspoň zmierniť jeho intenzitu.

Zaujali sme vás? Tak si prečítajte všetko o zložení, dávkovaní, cene aj skúsenostiach s používaním prípravku PSSST!

Čo to je?


PSSST! ústny sprej proti chrápaniu je výživový doplnok so sladidlom na potlačenie chrápania.

Účinok je založený na aktívnej látke VOLUME CONTROL COMPLEX TM, ktorá kombinuje extrakty z liečivých bylín.

Priamo pôsobí na sliznice, zvlhčuje ich, ochraňuje a spriechodňuje horné dýchacie cesty. Odstraňuje pocit sucha a zabezpečuje plynulé dýchanie.

PSSST! môžu používať ženy aj muži nad 18 rokov, ktorí chcú dopriať pokojný spánok sebe aj svojmu okoliu.

Kto je výrobca?


PSSST! vyrába známa česká spoločnosť Simply You Pharmaceuticals a.s.

Výrobca pôsobí celosvetovo a zabezpečuje produkty pre takmer 20 krajín sveta.

Značnú časť výnosov investuje do výskumu, vývoja a moderných technológií, aby sa k pacientom, ale aj lekárom dostávali iba kvalitné prípravky pokrývajúce aj tie najnáročnejšie potreby.

Spoločnosť zároveň dbá o to, aby bol sortiment nielen účinný, ale aj cenovo dostupný.

Špecializuje sa na doplnky stravy, farmakozmetiku a zdravotnícke potreby.

Držiteľom rozhodnutia a distribútorom na náš trh je obchodná pobočka spoločnosti  Simply You Slovakia a.s. so sídlom v Žiline.

Účinky


 • spriechodňuje dýchacie cesty, a tým obmedzuje chrápanie
 • znižuje hlučnosť a intenzitu chrápania
 • čistí, zvlhčuje, chráni a upokojuje sliznice
 • zamedzuje pocitu sucha a škrabaniu v hrdle
 • osviežuje dych a odstraňuje zápach z úst

Zloženie


 • Chmeľ otáčavý – táto popínavá rastlina je plná silíc, terpenoidov, flavonoidov, horčiny a cholínu. Pôsobí ako sedatívum, podporuje trávenie a má antioxidačné účinky. Môže pomôcť ženám v období klimaktéria, upokojuje nervovú sústavu a stará sa o dobrý spánok.
 • Pestrec mariánsky – bylinka pripomína náš bodliak, no pochádza z Kanárskych ostrovov a oblasti Malej a Juhovýchodnej Ázie. Obsahuje účinné látky ako flavolignany, aminokyseliny, flavonoidy, silice, horčiny, vitamín E, histamín, kyseliny a oleje. Plody sú bohaté na bielkoviny a cukry a dodávajúce energiu. Bylinka má pozitívny vplyv na trávenie, funkciu pečene, reguluje množstvo cukru v krvi, posilňuje srdce aj celkovú obranyschopnosť organizmu.
 • Očianka rostkovovajednoročná bylinka s bielymi až fialovými kvetmi sa používa v klasickej aj ľudovej medicíne, a to kvôli účinným látkam, ktoré obsahuje. Fenolové kyseliny, triesloviny, kumaríny, iridoidy, minerálne látky, mastné kyseliny, vitamíny a flavonoidy jej dávajú schopnosť pomáhať pri migréne, nespavosti, ťažkostiach s trávením, ale aj pri psychickej únave. Očianka je najznámejšia svojím pozitívnym vplyvom na zdravie očí. (1)
 • Šalvia levanduľolistáznáma bylinka má všestranné využitie v medicíne, kozmetike,  ale aj v kuchyni. Nájdete v nej fytoestrogény, flavonoidy, saporíny, vitamíny, minerály, bielkoviny, vlákninu a sacharidy. Šalvia má protizápalové, antivirotické a antibakteriálne účinky. Pomáha pri ženských problémoch, zápaloch ústnej dutiny, psychickom vyčerpaní, podporuje prekrvenie a vplýva aj na potenciu.
 • Eukalyptus guľatoplodý – strom na seba upozorňuje výraznou mentolovou arómou, vždy zelenými listami a cennými účinkami na ľudské telo. Eukalyptové silice pôsobia antivírusovo a antistafylokokovo. Zlepšujú imunitu, tlmia bolesť, znižujú horúčku, uľahčujú dýchanie, uvoľňujú upchaté dutiny a podporujú vykašliavanie.
 • Panthenol – ide o provitamín B5, ktorý sa v organizme premieňa na kyselinu pantoténovú. Používa sa vo farmaceutickom i kozmetickom priemysle. Zvlhčuje sliznicu, zmierňuje pocit škrabania v krku a má nezastupiteľnú úlohu v starostlivosti o pokožku, vlasy aj nechty.
 • Mentol – každému dobre známa biela látka s charakteristickou arómou a chuťou je súčasťou silíc mäty piepornej. Z chemického hľadiska sa označuje ako monoterpén. Má mierne analgetické účinky, znižuje podráždenie pažeráka, pôsobí chladivo, podporuje prúdenie vzduchu v nose a osviežuje dych.

Pomocné látky:

 • čistená voda, sorbitol hydrogenovaný rastlinný olej, sorban draselný, kyselina citrónová, metylparabén, pomarančová aróma

Užívanie a dávkovanie


 • vždy sa riaďte podľa inštrukcií uvedených v príbalovom letáku a neprekračujte predpísané dávkovanie
 • aplikujte 2 až 3 dávky pod koreň jazyka bezprostredne pred spaním
 • v prípade potreby môžete sprej použiť aj počas noci

Cena


PSSST! ústny sprej proti chrápaniu patrí do kategórie výživových doplnkov, takže nepotrebujete žiadny lekársky predpis. Opýtajte sa naň v najbližšej lekárni alebo využite pohodlný nákup na internete.

Vždy si však dajte pozor na serióznosť predajcu a nenechajte sa zlákať podozrivo nízkou cenou, ktorá sa môže podpísať na zníženej kvalite produktu.

Spokojnosť so službami a rýchle dodanie garantuje napríklad obľúbený e-shop najlekaren.eu, ktorý ponúka PSSST! ústny sprej proti chrápaniu 25 ml za odporúčanú cenu 10,76 €.

PSSST!

25 ml
Skladom
10,76 €
(platí ku dňu 12.11.2019)

Upozornenie


 • výživový doplnok si nikdy nezamieňajte s náhradou za plnohodnotnú stravu
 • neužívajte, ak ste alergickí na niektorú zo zložiek, ak ste tehotná alebo dojčíte a nepodávajte deťom
 • doteraz neboli zaznamenané žiadne vedľajšie účinky spojené s užívaním
 • skladujte mimo dosahu detí, mrazu a slnečného svetla na suchom mieste a pri teplote do 25 °C

Výhody a nevýhody


 • prírodná pomoc proti chrápaniu
 • bez vedľajších účinkov
 • známa značka
 • príjemná pomarančová chuť a osvieženie dychu

 • nie je určený pre deti, tehotné ani dojčiace ženy
 • aplikácia je vecou zvyku

Záverečné zhodnotenie


Zdieľať jednu domácnosť s človekom, ktorý každú noc „píli drevo“, je naozaj komplikovaná situácia. Na jednej strane vás ide poraziť a na tej druhej, cítite ľútosť, pretože daná osoba za svoje chrápanie nemôže.

Ak je dôvodom chrápania vysušené hrdlo, existuje jednoduché riešenie. Ako ukazujú recenzie, PSST! naozaj funguje. Nezbaví vás síce chrápania úplne, no užívatelia zaznamenali výrazné zlepšenie. Intenzita chrápania je po použití spreja nižšia a stáva sa znesiteľná aj pre partnera.

Ďalší dobrý bod získal prípravok PSSST! za svoju príjemnú dych osviežujúcu chuť. Pri aplikácii budete možno musieť nadobudnúť prax, no výsledky vás môžu milo prekvapiť.

Pomer spokojných a nespokojných komentárov je približne 3:1. Účinok je vo veľkej miere ovplyvnený primárnou príčinou chrápania. Preto sa môže stať, že v istých prípadoch vám žiadny podobný prípravok nepomôže, ale vždy môžete vyskúšať odbornú pomoc lekára.

PSSST! ústny sprej proti chrápaniu je kvalitný prírodný prípravok, ktorý sa rozhodne oplatí vyskúšať.

Ak vás nezbaví chrápania, aspoň vám zabezpečí ľahšie dýchanie a svieži pocit v ústach.

Prehľad


Zdravie

Priaznivé účinky na chrápanie.

Cena

Prijateľná cena v pomere k baleniu.

Kvalita

Kvalitné prírodné zloženie.

Zameranie

Prípravok s úzkym zameraním.

Hlavné výhody

 • Potláča prejavy chrápania
 • Osviežuje dych

 • Uvoľňuje dýchanie
 • Žiadne vedľajšie účinky

Záverečné hodnotenie

5/5 - (1 vote)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu