Nizoral šampón – Aké sú jeho účinky? (recenzia)

0

Priťahujete pohľady okolia a dôvodom nie je vaša perfektná vizáž ale plecia „zasnežené lupinami? S lupinami sa stretne každý druhý človek. Ide o bežný problém, týkajúci sa pokožky hlavy. Objavujú sa pri nadmernej produkcii kožného mazu. Mastná pokožka je totižto živnou pôdou pre huby rodu  Malassezia furfur. Mikroorganizmy sú prirodzenou súčasťou mikroflóry vonkajšej vrstvy kože. Avšak pri premnožení spôsobujú tvorbu lupín. Pokožka svrbí, je začervenaná a stav sa môže ľahko zmeniť na seboroickú dermatitídu.

S lupinami ale aj inými problémami s pokožkou vám pomôže Nizoral šampón 2 % – aspoň podľa slov výrobcu. Prečítajte si, čo sme zistili o zložení, účinkoch a cene šampónu na infekcie kože. Dozviete sa na čo sa Nizoral používa, ako ho správne používať a čo o prípravku prezrádzajú recenzie.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Nizoral?

Čo to je?

Nizoral šampón 2% je liek s atimykotickým účinkom. Používa sa na liečbu infekcií kože v oblasti vlasovej pokožky, tváre a hrudníka.

 Obsahuje aktívnu látku ketokonazol, ktorá pôsobí proti hubám a kvasinkám. Zároveň predchádza opätovnému vzniku infekcií kože, spôsobených vyššie spomenutými mikroorganizmami.

Nizoral šampón sa odporúča na liečbu špecifických ochorení kože ako seboroická dermatitída a pityriasis versicolor. Nizoral šampón 2 % je vhodný na všetky typy vlasov a môžu ho používať všetci, vrátane detí od 12 rokov.

Kto je výrobca?

Nizoral šampón vyrába Janssen Pharmaceutica N.V. Belgická spoločnosť je vo vlastníctve globálneho výrobcu a distribútora farmaceutických a kozmetických produktov Johnson & Johnson. História Janssen Pharmaceutica N.V siaha až do roku 1933 a od vtedy stihla na trh uviesť viac ako 70 liečiv.

Zámerom spoločnosti je vyrábať lieky a vakcíny pre ľudí s komplexnými poruchami ako je rakovina, hepatitída, HIV, AIDS, cukrovka, artritída, demencia a duševné poruchy. Sortiment je rozšírený o produkty na liečbu tráviacich ťažkostí, infekcií kože a lieky proti parazitom.

Držiteľom rozhodnutia je nemecká firma STADA Pharma a distribúciu pre náš trh zabezpečuje slovenská pobočka STADA PHARMA Slovakia, s. r. o.

Čo je infekcia kože?

Infekcie kože patria medzi najčastejšie ochorenia, ktoré privádzajú ľudí do ordinácie dermatológov. Väčšinou ide o akútny stav, ktorý je liečiteľný.

 To však neznamená, že sa nemôže opakovať alebo prejsť do chronickej podoby.

Povrchové infekcie kože vznikajú na podnet kvasiniek a húb. Mikroorganizmy najčastejšie zaútočia na jedincov s oslabenou imunitou, alergikov alebo pacientov s onkologickým ochorením, podstupujúcich chemoterapiu. Ochorenie sa vyskytuje aj po transplantácii orgánov alebo pri HIV.

Seboroická dermatitída

 • neinfekčné kožné ochorenie zasahuje časti tela, ktoré produkujú viacej mazu. Najčastejšie sa objavuje vo vlasovej pokožke, na tvári a trupe. Vznikajú mastné, zapálené ložiská, potiahnuté červenými a žltými šupinami. Tie môžu ale nemusia svrbieť. Ľudia, postihnutí týmto ochorením majú dlhodobé problémy, ktoré sa môžu narásť na intenzite pod vplyvom stresu alebo v zimnom období. Seborea sa môže ľahko zameniť s alergiou, atopickým ekzémov alebo lupienkou. Presnú diagnózu určí lekár. Na liečbu sa používajú lokálne antimykotiká vo forme šampónu alebo krému.

Pityriasis versicolor

 • ide o najpovrchovejšie ochorenie kože chronického charakteru. Vyvolávateľom je Malassezia Pityrosporu. Táto kvasinka obľubuje teplé, vlhké prostredie a objavuje sa pri stavoch, spojených s nadmerným potením alebo nedostatočným odparovaním kože. Postihuje dospelých aj mladistvých a najčastejšie zasahuje chrbát a hrudník. Avšak neobchádza ani tvár, krk, ruky, vnútorné stehná a brucho. Ochorenie sa spočiatku prejavuje malými, ružovkastými ložiskami, ktoré časom splývajú do väčších plôch. Postihnutá oblasť sa jemne olupuje, v lete je svetlejšia a v zime tmavšia.

Účinky

Nirozal šampón 2 % zmierňuje svrbenie a podráždenie pokožky a pomáha pri liečbe kvasinkových a mykotických infekcií, ktoré spôsobujú tvorbu:

 • lupín / šupiniek vo vlasovej pokožke
 • červenohnedých škvŕn so žltými alebo bielymi olupujúcimi sa šupinami na tvári alebo na hrudníku, charakteristické pre seboroickú dermatitídu
 • malých, hnedých alebo nabielo sfarbených nepravidelných škvŕn na trupe, vyskytujúcich sa pri pityriasis versicolor

Zloženie

Ketokonazol 20 mg / 1 g

Ide o látku, označenú ako antimykotikum na liečbu rôznych plesňových infekčných ochorení kože. Ako liečivo bol patentovaný v roku 1997 a používa sa vo forme generík a prípravkov na lokálne použitie. Liečivá s obsahom ketokonazolu sa aplikujú na pokožku pri infekciách ako  tineakožná kandidózapityriasis versicolorlupiny a seboroická dermatitída.

Perorálne užívanie je indikované iba u pacientov so závažnými kožnými infekciami. Pôsobí proti viacerým druhom húb a výrazný účinok vykazuje v boji s lupinami.

 Ketokonazol je najčastejšie pridávanou zložkou do šampónov proti lupinám vôbec. Okrem toho existuje predpoklad, že dokáže zastaviť vypadávanie vlasov.

Ďalšie zložky

 • nátriumlaurylsulfát, monolaurylsulfosukcinát disodný, dietanolamid kyseliny kokosovej, kvarternizovaný živočíšny kolagén, makrogol 120 metylglukózodioleátu, parfém, imidomočovina, hydroxid sodný, kyselina chlorovodíková, sodná soľ erytrozínu, chlorid sodný a čistená voda.

Ako sa Nizoral šampón používa?

 • dodržiavajte pokyny, uvedené na príbalovom letáku, prípadne sa riaďte odporúčaniami lekára alebo lekárnika
 • na jedno použitie stačí malé množstvo do dlane
 • postihnuté miesto umyte šampónom, nechajte pôsobiť 3 až 5 minút a dôkladne opláchnite. Dbajte o to, aby ste opláchli nie len vlasy ale aj pokožku hlavy.
 • frekvencia používania závisí od typu infekcie a od toho, či je šampón použitý na liečbu alebo prevenciu infekcie
 • lupiny a seboroická dermatitída – pri liečbe ošetrujte postihnuté miesta 2 x týždenne počas 2 až 4 týždňov. Ako prevenciu používajte 1 x do týždňa alebo každé 2 týždne.
 • pityriasis versicolor – pri liečbe používajte 1 x denne počas 5 dní. V rámci prevencie vykonávajte 3 dňovú kúru každý rok na začiatku leta, počas ktorej šampón aplikujte 1 x denne.

Cena

Nizoral šampón 2 % kúpite vo vybraných lekárňach alebo na internete. K dispozícii je iba v jednej veľkosti balenia s obsahom 60 ml. Nakoľko na jedno použitie stačí iba malé množstvo, šampón vydrží pomerne dlho.

Všetky lieky, doplnky stravy a zdravotné pomôcky nakupujte výhradne u serióznych predajcov.

My odporúčame zákazníkmi overenú internetovú lekáreň dr.max.sk. Nizoral šampón 2 % 60 ml bude váš za 9,99 € a ešte aj ušetríte na doprave, ktorá je pri nákupe nad 9,90 € zdarma.

Nizoral

 60 ml
11,39 €
(platí ku dňu 6.4.2020)

Upozornenie

 • nepoužívajte v prípade precitlivenosti na niektorú zo zložiek
 • výrobca neodporúča použitie u detí do 12 rokov
 • vyhnite sa kontaktu s očami. Ak sa šampón predsa len dostane do očí, vypláchnite ich čistou vodou
 • Nizoral šampón 2 % je liek a ako všetky lieky môže spôsobiť neželané reakcie. Podrobný zoznam vedľajších účinkov nájdete v príbalovom letáku.
 • uchovávajte mimo dosahu detí pri teplote do 25 °C
 • nepoužívajte po exspirácií a nespotrebované balenie vráťte do lekárne. Urobíte niečo pre životné prostredie.

Výhody

 • rýchly účinok
 • dlhodobé použitie
 • funguje ako prevencia
 • bez lekárskeho predpisu
 • liek vo forme šampónu
 • na všetky typy vlasov

 • nevhodný pre deti do 12 rokov
 • riziko vedľajších účinkov
 • cena

Záverečné zhodnotenie

Nizoral šampón 2 % má naozaj dobré referencie. Ľudia ho označujú ako účinný prostriedok proti lupinám a na vedľajšie účinky sa nesťažujú. Účinkuje rýchlo a spoľahlivo, no ako hovoria niektoré recenzie, pri dlhodobom používaní môže efekt slabnúť.

 V takomto prípade užívatelia odporúčajú urobiť malú pauzu. Balenie sa zdá na prvý pohľad malé, no stačí malé množstvo a preto sa ľudia na tento parameter nesťažujú.

Uvítali by ale nižšiu cenu, ktorá je oproti bežným šampónom vyššia. Treba ale pripomenúť, že Nizoral šampón je liek a nie bežný prípravok z drogérie.

Čo sa týka ďalších oblastí použitia, jasné stanovisko pre vás nemáme. Podľa zloženia by mal priniesť želaný efekt v boji s infekciami kože, no takýto účinok zatiaľ nie podložený reálnou skúsenosťou. Ale ak máte lupiny, Nizoral šampón 2 % je istota.

Prehľad

Zdravie

Pomáha pri infekciách a má antimykotické účinky.

Balenie

Výhodné balenie.

Kvalita

Kvalitné a účinné zloženie.

Zameranie

Prípravok s úzkym zameraním.

Hlavné výhody

 • Má antimykotické účinky
 • Pomáha pri infekciách kože

 • Vhodný pri lupinách a seborei
 • Jednoduchá aplikácia

Záverečné hodnotenie

Ohodnoťte post

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu