Lipovitan Duo – Regenerácia pečene (recenzia)

PečeňLipovitan Duo - Regenerácia pečene (recenzia)

Lipovitan Duo je výživový doplnok, ktorý pôsobí priaznivo na fungovanie pečene a chráni pečeň pred škodlivými látkami.

Čo to je?


Možno mnohí z nás už majú skúsenosti s prípravkom Lipovitan. Nový Lipovitan Duo je výživový doplnok s vylepšeným zložením.

Prípravok Lipovitan Duo je voľne dostupný produkt, čo v podstate znamená, že ho kúpite voľne, v každej lepšej lekárni. Pomáha pri ťažkostiach s pečeňou.

Na čo sa používa?

Lipovitan napomáha správnej funkcii pečeni, regeneruje a chráni ju pred škodlivými látkami (ako je napríklad alkohol, ťažké lieky, rôzne chemické látky, ktoré sa dostávajú do organizmu).

Užívanie výživového doplnku nie je limitované ochorením – je možné ho užívať aj  preventívne, keď to uznáte za potrebné a dôležité.


lipovitan duo cena recenzia hodnotenie  NÁŠ TIP 

Lipovitan Duo odporúčame zakúpiť od overeného predajcu. Predídete tak zbytočným komplikáciam a nebezpečným napodobeninám. Zobraziť predajcu

Účinky


Lipovitan Duo je úzko zameraný výživový doplnok. Jeho zloženie vplýva na funckie pečene. Je veľmi vhodný na prečistenie organizmu po dlhom užívaní liekov.

 • podporuje správne fungovanie pečene
 • pôsobí preventívne
 • čistí – detoxikuje organizmus
 

Zloženie


Lipovitan Duo pozostáva z viacerých zložiek. Jednu hlavnú časť tvorí zložka vitamínová, pozostávajúca z vitamínov E, B1, B2, B5 B6 a B12.

Vitamín E má pre telo antioxidačné účinky, napomáha rozpúšťaniu „zlých látok“, ktoré sa tak dostávajú účinne von z organizmu.

Vitamíny skupiny B patria medzi tie najdôležitejšie pre ľudského jedinca. Ich nedostatok sa v niektorých prípadoch vie prejaviť okamžite.

Vitamín B1 sa zvykne označovať aj ako vitamín dobrej nálady a medzi jeho hlavné účinky patrí podpora správneho fungovania buniek na primárnej úrovni.

Vitamín B2, známy aj ako riboflavín, má taktiež antioxidačné účinky a pomáha telu zbavovať sa škodlivých voľných radikálov.

Nedostatok vitamínu B5 a B6 sa prejavuje takzvanou rozladenosťou organizmu, hlavne v (ne)správnej funkcii orgánov a preto je potrebné mať v tele dostatok týchto vitamínov.

Vitamín B12 je pre telo dôležitý hlavne čo sa týka podpory fungovania orgánov.

Druhá zložka je tzv. SIM komplex, ktorý obsahuje látky silymarín, inositol a L-mentionín.  Oproti pôvodne receptúre Lipovitanu je silymarín novinka – ide o extrakt z pestreca mariánskeho, ktorý je veľmi obľúbený pri liečbe problémov s pečeňou.

Inositol sa oficiálne nazýva aj ako vitamín B8 a má podobné účinky ako všetky vitamíny skupiny B. Poslednou menovanou látkou je esenciálna aminokyselina L-mentionín, ktorá je zodpovedná za zvýšenie produkcie lecitínu v pečeni a zníženie hladiny cholesterolu.

Netreba zabudnúť ani na cholín. Cholín zabezpečuje, že Lipovitan Duo účinkuje správne pri procese látkovej premeny.

Dávkovanie a užívanie


 • odporúčaná denná dávka Lipovitanu Duo je pre dospievajúcich a dospelých 1 tabletka denne
 • výživový doplnok je určený na dlhodobé užívanie

Lipovitan Duo cena


Prípravok  je na trhu vedený ako výživový doplnok. To znamená, že pri jeho kúpe nie je potrebný lekársky predpis.

Výživový doplnok Lipovitan Duo môžete zakúpiť nielen v lekárni, ale aj v internetovej lekárni. Cena sa mení, v závislosti od toho, kde produkt nakupujete. Vo všeobecnosti možno konštatovať, že lepšie ceny nájdete na internete, ako v kamenných predajniach.

Podľa portálu Heureka.sk sa v čase písania recenzie najlepšia cena pohybovala na úrovni 7,69 €. Jedno balenie prípravku Lipovitan Duo obsahuje celkovo 30 tabletiek.

Prípravok Lipovitan Duo nie je Lipovitan – netreba si tieto dva prípravky mýliť! Líšia sa zložením, cenou, kvalitou a hlavne dávkovaním! 

Upozornenie


 • Výživový doplnok Lipovitan Duo nie je náhradou bežnej stravy.
 • Produkt uchovávajte na suchom a tmavom mieste, mimo dosahu detí.
 • Neodporúča sa prekračovať dennú odporúčanú dávku.
 • Prípravok nie je vhodný pre deti.
 • V prípade akýchkoľvek nežiadúcich účinkov konzultujte užívanie produktu s lekárom.
 • Pred užívaním si pozorne prečítajte príbalovú informáciu.

Hodnotenie zákazníkov


Na slovenskej verzii portálu Heureka je zatiaľ málo recenzií a aj keď sa nájdu, sú také nemastné-neslané. Iná situácia je u našich českých susedov, kde je recenzií viac a aj o niečom vypovedajú.

[divider style=’centered‘]

[divider style=’centered‘]

[divider style=’centered‘]

Výhody a nevýhody


 • overený prípravok
 • veľa pozitívnych recenzií
 • pôsobí liečivo, ale aj preventívne

 • vysoká cena (za 30 tabletiek)

 

Lipovitan Duo je jeden z mála výživových prípravkov, ktoré pečeň nezaťažujú, ale posilňujú. Prípravok má dlhoročnú povesť na trhu s liečivami a aj na základe osobnej skúsenosti výživový doplnok odporúčam.

Lipovitan Duo

lipovitan cena recenzia hodnotenie

Cena: 10,59€

Obsah balenia: 30 tabliet

Hodnotenie: Kvalitný výživový doplnok 

 

4.4/5 - (9 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu